نماد تحت نظر دیگر

224
telegram nokhbegan-start
نماد تحت نظر دیگرReviewed by علی صابریان on Oct 5Rating:

سلام به اعضای حرفه ای تحلیلها
نماد دیگری که مجددا در نظر گرفته ایم نماد ولغدر است این سهم حد ضررش با محدوده خرید فاصله دارد ولی می توان کمی با
ریسک بالا خرید کرد . حد ضرر سهم زیر 99 تومان است و حد سود سهم ابتدا 140 تومان است . سهم در گام بعدی توانایی
دیدن قیمت هایی مثل 170 را نیز می تواند داشته باشد
حالت دومی که می توان با این سهم رفتار کرد این است که پس از عبور از 120 بالای آن خرید داشته باشیم و حد ضرر را 115
قرار دهیم

ما می توانیم قصد داریم مقداری با حالت اول و مقداری دیگر با حالت دوم خرید کنیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاد باشید

 

 

bashgah-banner
نوشته قبلینماد تحت نظر
نوشته بعدیپیام مدیر سایت
  تحلیلگر و محقق بازار سرمایه ،   گوینده "روانشناسی بازار" رادیو سهام ،   مدرس دوره های "تحلیل تکنیکال کاربردی" در شرکت ها و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی ،   سازنده دوره پرطرف دار "10 شاه کلید بزرگان بورس" در رادیو سهام ،   ""ادعایی مبنی بر بی رقیب بودن و خدایی در تکنیکال ندارم اما چندین سال است با تحلیل تکنیکال بورس ایران زندگی کرده ام و آن را خوب می شناسم""  

50 نظرها

 1. با سلام نظرتون راجع به وبصادر تا 22 مهرکه افزایش سرمایه دارد چیه چهارشنبه شنبه یا یکشنبه بفروشم باتشکر

  • تبریک وبصادر را در سایت گفتیم.هدف مان هم که 240 بود.چرا تا به حال نگهداری کرده اید ؟

 2. با سلام من هم به گفته شما کطبس خریدم اما نه فهمیدم که باید خارج شم ونه فهمیدم که مجمع برم یانه

  • مجمع بروید و پس از مجمع در زمان مناسب حق تقدم را بفروشید.سهم را هم پس از بازگشایی یاد آوری کنید هدف جدید آن را بررسی کنیم

 3. سلام ای کاش جناب مشکانی اطلاع رسانی میکردید اگر درمورد مجمع کطبس دید مثبتی نداشتید!! حال در مجمع کطبس خبرهای خوبی از سهم بیرون میاد انشالا یا خیر؟؟ دلمون واسه جدول هم لک زده اقا!!!!

  • با شرکت در مجمع ضرر نمی کنید.فقط در مورد چند ماه آینده بورس بنده خوش بین نیستم.این حد بالا از افزایش سرمایه ها موجب خروج نقدینگی از بورس می شود که می شود گفت قطعه ای از پازل سیاست های انقباضی دولت است.در نهایت تداوم این روند موجب رکود بورس و خروج سرمایه گذاران از بازار و از رونق افتادن سایت هایی مثل ما و همکارانمان در دیگر سایت ها می شود.در مورد جدول هم حق با شماست.جدول را بنده با کلی دردسر آماده کردم فقط بررسی های جدید مانده است که فشردگی کار کمی اذیتمان می کند.الویت بنده همین جدول است که به دست شما برسد

   • خیالمو راحت کردید اقای مشکانی. فقط فکر میکنم چند نماد را باید تبریک بگید مثل غالبر تکمبا تکشا وتوسم. چرا تبریک سود اینهارو در سایت درج نمیکنید؟؟؟ لطفا درج کنید ک دلگرمی برای ادامه کار باشد

    • از ایننماد هایی که باید تبریک بگوییم زیاد داریم.فقط چون جدول را نداشتیم بنده مطمئن نبودم که در بررسی های قبلی چه گفته ام ، کمی نگران بودم تداخل پیش بیاید.حال که جدول آماده شده است سهم هایی که آنها را تبریک نگفته ایم در سایت درج می کنیم.شاید کمی جو سوالات منفی شده به همین خاطر باشد.یک جدول کلی برای ما دردسر درست کرد

     • بله جو منفی بیشتر بخاطر جدول است. بی صبرانه منتظر جدول هستیم. اخه جدول برای ما اعضا مثل نیاز بیمار به قرص شده!! ب قول شاعر بی جدول سخته زندگی!!!

 4. تکشا …
  هدف اول 490 بود که رد کرد
  هدف دوم 515 تعیین شده است
  هم اکنون قیمت سهم 509 تومان است
  لطفا استراتژی جدید سهم را بفرمایید
  متشکرم

 5. با سلام. می خواستم خواهش کنم که در مورد حتاید اطلاعات دقیقتری ارائه دهید. ظرف چند هفته حتاید از 440 به 560 رسید و امروز 600 تومان صف خرید است. سهم را چگونه پیش بینی می کنید؟ گله ای نیست ولی من به عنوان فردی که به بورس آشنا نیستم از پیش بینی های شما استفاده می کنم و خواهش داشتم که بررسی دقیقتری صورت بگیرد و یا حداقل توضیحی از جانب جنابعالی داشته باشم که کمی بیشتر یاد بگیرم. در این مدت کوتاه 2 بار پیشبینیهای انجام شده درست از آب در نیامد.

  • تحلیلگر باید یک ابزاری برای تحلیل داشته باشد تا بتواند سهم را تحلیل کند.ابزار ما هم تحلیل بنیادی و تکنیکال است.تا به حال از نظر بنیادی هیچ خبری داخل سهم نبود و تکنیکال هم چیزی نشان نمی داد.بیشتر هم ناحیه مقاومتی دیده می شد.الان هم که سهم رشد کرده است احتمالا در سهم خبری هست که سهم به این حالت رشد می کند.بکته ای که در شرایط فعلی برای بنده اهمیت دارد این است که یکی از سقف های تاریخی سهم شکسته شده است.احتمالا سهم یک برگشت به آن می کند و مجددا وارد مدار صعودی می شود.
   پیش بینی فعلی این است که احتمالا سهم تا 575 و شاید 555 افت داشته باشد و پس از آن وارد مدار صعودی شود.چنانچه سهم در محدوده های گفته شده حمایت شود و در مسیر رشد قرار بگیرد با شکست 600-625 به بالا هدف بعدی در موج های الیوت 700 و 800 تومان دیده می شود.

   یک فرق اساسی بین تحلیلگر و پیش گو وجود دارد.تحلیلگر یک اطلاعاتی دارد و بر اساس آن تصمیم میگیرد.حال اگر اطلاعات به قدر کافی در بازار نباشد با چه تحلیل کند ؟

 6. سوال اورژانسی ::::::::::::::::::::::::::::::::::: جناب مشکانی و صابریان عزیز
  فردا دوشنبه 15 مهر 92 نماد کطبس برای مجمع فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه بسته میشه
  نظر خودم خارج شدن و ورود به سیگنالهای جدیدی که معرفی کرده اید است
  نظر شما چیست؟

  • خبر هایی شنیده شده که احتمالا مجمع خوب باشد.منتها از آنجا که با افزایش سرمایه نقدینگی از بازار خارج می شود و در ماه های آینده بازار درگیر رکود خواهد شد به نظر می رسد اقدام به فروش کنید بهتر است

   • سلام
    واقعاً برای کطبس ی که معرفی کردید متاسفم
    بعد از حدود یک ماه بدون هیچ تغییری میگید بفروشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • بنده نگفتم بفروشید.یک سری خرید پایین داشته اند و سری بعد خرید حوالی 540.سهم هم همانطور که گفته شده حاشیه مثبت زیاد دارد.منتها بنده نگران بودم که مدت توقف زیاد شود و چون افزایش سرمایه ها در بورس زیاد بوده سهم زمانی بازگشایی شود که بازار به رکود رفته است.
     شما در سبدتان چند سهم دارید ؟ یعنی از سهم هایی که معرفی می کنیم و رشد می کند اصلا خرید نمی کنید ؟ سبد چند وقت اخیرتان را برای بنده بنویسید یک بررسی انجام دهیم تا جایی که امکان داشته باشد تغییراتی بدهیم که مشکل بر طرف شود.کارشناسان جز اینکه کاربر سود کند و سرمایه اش ریسک کمتری بپذیرد هدف دیگری ندارند.منتها بنده خاطرم هست که شما مدتی زیادی است گله دارید

     • سلام مجدد به آقای مشکانی… منکه قبلا مشاورم پارسیان بود و سهم شپنارو بهم معرفی کرد واقعا در طی 15 روز 30% سود کردم. حالا برای اولین بار تحلیلهارو که همکارم معرفی کرده, پیشنهادش راجع به ولغدر با سود بیش از 40% رو سنگین خرید کردم و سهم دیگری هم در سبدم نیست. تک سهم گرفتم. میشه یادتون بمونه و زمان خروجشو بهم بگین؟ اینطوری که شما میگین رکود آدمو نا امید میکنین!

     • شما نباید تک سهم شوید.باید سبد بهینه تشکیل دهید از سهم گروه های مختلف و پیشروی بازار.بنده پیشنهاد می کنم در درصد های مثبت از میزان ولغدر بکاهید و 3 تا 4 سهم دیگر هم بسته به میزان سرمایه تان خرید داشته باشید.بنده می گوییم رکود تا کاربران هیجان زده خرید نکنند.فقط به بازده فکر نکنید.ریسک را هم مد نظر داشته باشید

     • سلام
      من که بارها سبدم رو به تک تک دوستان گفتم!!
      شاوان – فارس – رتاپ – کگاز – شسینا – توریل – مپنا داشتم که همه ش سیگنالهای سایت شما بود!! و عالی بودن!!!
      آقای حاجیان در عین ناباوری گفتند شاوان فارس توریل رو بفروشم!!! شما هم گفتید رتاپ رو بفروشم !!! بجاش کطبس و بساما و وساخت خریدم!!! سیگنالهای معرفی شده ی خودتون!!
      کطبس رو که بعد از یک ماه خودتون به mehrad960 گفتید بفروشه که خدا ایشون رو خیر بده که پرسید تا من بفهمم قبل از بسته شدنه سهم، بی ثمر و با ضرر بفروشمش!!!
      بساما که امروز یه حرکتایی کرده بالاخره!!! که خوب مشکلی با حرکت دیرهنگام سهم ندارم و طبیعیه!!
      وساخت هم که خوب همچنان تو صف انتظاره حالا تا کی و از کجا باید بفهمم تا بیشتر ضرر نکردم بفروشم!!
      ولغدرم سرنوشت وساخت و داره!!

      حالا اگر فقط همون شاوان مونده بود ….

     • پس خدا را شکر سود کرده اید.رتاپ هم که رشدی نکرده و منفی است.نمودار را هم بنده بررسی کردم رشدی نکرده است که شما از ما گلایه می کنید.

      فارس غیر منتظره رشد کرد.هیچ کدام از ما دید رشد صعودی از فارس نداشتیم.حداقل تکنیکال رشدی از سهم نشان نمی دهد.
      شاعر می گه : گر صبر کنی ز قوره حلوا سازم.بازار به صورت گروهی رشد می کند.این گروهی که الان پیشتاز است چند روز دیگر آرام می شود و نقدینگی به دیگر گروه ها منتقل می شود.سعی کنید برای اینکه فشار روانی نداشته باشید همیشه از گروه پیشرو بازار یک سهم داشته باشید تا فشار روانی به شما غالب نشود.

      اصل بهداشت روانی را در معاملات خود لحاظ کنید

   • سلام آقای مشکانی یا آقای صابریان… متاسفانه سوال دیروزم در بالا هنوز بدون پاسخ مانده! در حالیکه سابجکت اورژانسی پس از منرا پاسخ دادین!!!!! ممکنه سوالم راجع به ولغدر رو جواب بدین. و اینکه گفتین بازار رکود داره و فروش بهتره… آیا این موضوع برای ولغدر هم هست؟

    • بنده پیگیر بودم تا از شرکت چند خبر بدست بیاورم که خبر خاصی به دستمان نرسید.به همین جهت پاسخگویی تاخیر داشت.بازار فعلا به جو رشد خود در میان مدت ادامه می دهد.احتمال دارد تا زمان نشست با گروه 5+1 بازار به همین منوال امروز با عرضه روبرو باشد و با توجه به اخباری که از نشست فوق به بازار می رسد چنانچه اخبار مثبت باشد که رشد ادامه دار خواهد بود.اما اگر منفی باشد احتمال رکود وجود دارد

   • با سلام
    برای بنده جای تعجب داره و متوجه نشدم چرا خروج از کطبس را عمومی در روز جاری اعلام نکردید. و در پاسخ به سوال یک کاربر آن هم در تاپیک ولغدر!!!! که شاید بنده و یا دیگر کاربران خروج را مطلع نشوند، اعلام می شود.
    خواهشی دارم در پاسخ ها دو پهلو صحبت نکنید در مجمع کطبس احتمالا اخبار خوبی است ++ ولی خروج کنید بهتر است _ _ . نتیجه تصمیم برای کاربر چه خواهد بود.
    اینکه یک سیگنال معرفی شده به نتیجه نرسد اصلا جای تعجب ندارد و قطعا کابران با تجربه این درک را دارند و خود شما نیز احتمال موفقیت 70 درصدی را اعلام نموده اید برداشت بنده این است که این نوع پاسخ نفی کردن محترمانه سیگنال در رسیدن به هدف است.
    تشکر ویژه

    • کاربران عزیز
     فکر نمیکردم سوال اورژانسی بنده اینقدر تنش برای برخی ایجاد نماید
     ذکر چند نکته را لازم دانستم
     1.بنده خود به روشنی میدانستم که در برخورد با کطبس چه کنم اما خواستم این سوال مطرح شود تا کاربران تازه وارد متوجه استراتژی جدید شوند
     2.بی انصافیست که به جواب آقای مشکانی دو پهلو میدهید البته مشکلی نیست چون هم من و هم آقایان صابریان ، مشکانی و حاجیان اینگونه برداشتتان را به حساب تازه کار بودنتان میگذارند
     در خصوص رفع ابهام در ذهن برخی کاربران لازم دانستم توضیح دهم که :
     اگر در مجمع کطبس شرکت نمایید بعد از دوهفته هم خود سهم و هم حق تقدمش باز میشود و چه بسا بعد از بازگشایی سهم با نوسان مثبت هم رشد کند و شروع رشدی جدید برای سهم باشد
     بنده ترجیح دادم تا در مجمع شرکت نکنم با وجود اینکه میدانستم بعد از مجمع و در میان مدت سهم رشدش را خواهد داشت و آن مقدار افزایش سرمایه نیز سود پیشکشی برایم خواهد بود اما بجای شرکت در مجمع سهامی با پتانسیل رشد از سبد حرفه ای در بازه کمتر انتخاب نمایم

     دوستان اگر مدیران سایت به شما پیشنهاد میکنند که سبد سهامتان را شلوغ نکنید بخاطر اینست که بتوانید به اخبار و تحلیلهای پیش رو برای تک تک سهامتان در سبد وقت داشته باشید و مدام کنترل کنید که آیا مجمعی سر راه سهمی از سبدتان هست یا نه

     ضمنا کاربران تازه وارد این موضوع را هم فراموش نکنید که آگهی مجمع تقریبا ده روز قبل از مجمع در بخش آگهی های شرکت گنجانده میشود لطف کنید روزانه آنها را کنترل نمایید

     به امید روزهای سبز برای سهامداران عزیز
     موفق باشید

 7. بررسی موفقیت سیگنالهای معرفی شده در سبد حرفه ای به اهداف گفته شده :
  تکشا …
  خرید حوالی 390 به اهداف 490 و 515 و 590
  سهم در 390 فرصت خرید داد تا 350 افت قیمت داشت و رشدش آغاز شد و هم اکنون 490 تومان است
  تاریخ معرفی سهم 29 تیرماه
  رسیدن به هدف اول در تاریخ 14 مهرماه
  این است اعتماد به مدیران و تحلیلگران سایت تحلیلها
  نتیجه صبر برداشت سود و افزایش سرمایه
  قابل توجه تازه کاران که تازه با سایت تحلیلها آشنا شده اند
  بنده از اعضای قدیمی این سایت میباشم و مدتهاست که تنها با همین سایت کار میکنم و حسابی راضی هستم
  خدا قوت به مدیران خبره سایت تحلیلها
  لطفا به سود که میرسید کاربران محترم اعلام نمایید جهت آگاهی دوستان تازه وارد
  موفق باشید

 8. سلام منبا اقا صابریان صحبت داشتم گفت که یماه به اشترکتون اضافه می کنیم

 9. سلام
  هدف شسینا رو 825 اعلام کرده بودید اما امروز به 900 رسید لطفاً هدف بعدی سهم رو اعلام بفرمایید.

  • این بررسی است که 6 مهر ماه بر روی سهم داشته ایم : شسینا شاید تا 880 و 980 تومان رشد کند اما خیلی پر ریسک است.من بودم همین قیمت ها سهم را می فروختم اگر هم بالا رفت می گفتم ریسک داشت شاید به عکس می شد و سهم بر میگشت
   بررسی فعلی : سهم حوالی 950-980 باند مقاومتی مهمی دارد که احتمالا جلوی رشد سهم را بگیرد.کوتاه مدت ممکن است سهم تا 800 و شاید 740 افت داشته باشد اما میان مدت احتمال رشد تا به حوالی 1200 تومان وجود دارد

 10. با عرض ادب و احترام
  اگر مقدور باشد تعدادی سهم را با اهداف بلند مدت بیان بفرمایید برای افرادی قصد دارند سهامداری کنند و فرصت رصد کردن هر روزه بازار را ندارند.
  مثلا چه خوب میشد 6 ماه پیش برای نماد رتکو عنوان مینمودید سهم در بلند مدت ظرف 6 الی 8 ماه آینده به 12000 میرسد! ! !

  • مپنا ، ایران خودرو ، آبسال ، وپترو ، دکیمی این ها را بنده یادم هست در قیمت های کف زمستان گذشته می گفتیم برای هدف های چند ماهه نگهداری کنید.الان هم جم ، فاسمین ، فولاد مبارکه ، و چند سهم دیگر برای بلند مدت مناسب اند.منتها بنده فکر می کنم که در چند ماه آینده بورس درگیر رکود شود.به همین جهت فعلا بلند مدت خرید نکنید.

 11. ی نکته ای دیگر الان چند روزه برای غشان و غشاذر 8.30 دستور خرید میزارم ولی موفق به خرید نمیشوم. بازهم باید همینکار را بکنیم یا الان ریسک سهمها بللا رفته و موقع خرید نیست. با توجه به اینکه بعضی از مقاومتهاشونو شکستند؟؟ نظرتون چیست برای فردا

  • غشان : بالای 810 تومان به حد ضرر 790 می شود خرید کرد.850 و 900 و 950 هم مقاومت دارد.هدف دور هم احتمالا حوالی 1150 خواهد بود.

   غشاذر : بالای 200 به حد ضرر 195 تومان می توان خرید داشت.هدف هم احتمالا حوالی 300 خواهد بود

 12. سلام اقای مشکانی. بابت معرفی سهم غالبر ممنون.خدا خیرتان بدهد.فقط اینکه مقاومت غالبر و وتوسم و تکشا و تکمبا را ذکر کنید ممنون میشم چون بنده هم برگه ای ک در ان اطلاعات این نمادها رو نوشته بودم گم کردم ممنون میشم دوباره ذکر بفرمایید

  • غالبر فروش منطقی تر است.

   وتوسم حوالی 240-250 مقاومت مهمی دارد.اگر بتواند از این محدوده به بالا عبور کند که احتمال آن کم است امکان رشد تا حوالی 300 تومان وجود دارد.اما پر ریسک است

   تکشا : 510 و 550 و 600 تومان هدف های پیش روی سهم اند.در هر کدام از اینها احتمال عرضه شدید وجود دارد.به نظرم می رسد حوالی 550 اقدام به شناسایی سود کنید بهتر است.اما اگر با صف خرید در حال رشد بود 600 تومان مد نظرتان باشد

   تکمبا : 140 حمایت سهم است.اگر بالای آن بماند امکان رشد به 185 تومان وجود دارد.یک مقاومت در 160 تومان داریم

   بر ما ببخشاید که پاسخ به سوالتان دیر شد.جدول را آماده می کردیم

 13. میشه درمورد ولغدر بیشتر توضیح بدین… برای رسیدن به تارگتش چه قدر زمان میبره؟

  • زمانش بستگی به جو بازار دارد.خوش بینانه 3 هفته و بد بینانه2 ماه

 14. سلام اقای مشکانی خدمتتان عرض کنم در مورد جدول حرفه ای اگر مثل گذشته که من در ارشیو شما دیدم جدولی باشد کار برای کاربران راحت تر می باشد البته میدانم که فایل های گذشته شما پاک شده ولی همین سهم های جدید را فایل کنید ممنون می شویم
  ممنون

  • فایل را آماده کرده ایم.قرار بود و روز گذشته سری اول آنها را بررسی کنیم که به جهت هستینگ سایت با تاخیر روبرو شد.احتمالا امروز سری اول را بررسی کرده و بر روی سایت قرار دهیم

 15. سلام.اگه میشه در تحلیل هاتون مدت زمان رسیدن سهم به قیمت هدف را هم ذکر نمائید.با تشکر از راهنمائیهای مفیدتون

  • معمولا میان مدت مد نظر میگیریم اما گاها زودتر محقق می شوند.میان مدت 2 تا3 ماه منظورمان است

 16. صبح بخیر آقای صابریان… پیرو صحبت من با خانم جیحون, منتظر تماس شما هستم. به نظرتون خرید ولغدر روی قیمت 1179 ریال خوبه؟ چند بگیریم قیمتش مناسبه واسه امروز؟

 17. سلام. نماد ولغدر رو شما حدودا 4 ماه پیش معرفی کردید و اون زمان گفتید تا حدودا 189 یا 190 می رسه ولی تا 126 بیشتر نرسید. این بار؟؟؟

  • این بررسی است که بنده در 6 شهریور در پاسخ به سوالی در مورد ولغدر داده ام : هدف بلند مدت سهم در بررسی های تکنیکال و الیوت حوالی 155 و 185 تومان ارزیابی می گردد.منتها سهم کوتاه مدت درگیر رکود شده است.یک احتمال خفیف برای افت به 100 تومان وجود دارد.انتخاب رئیس کل جدید بانک مرکزی تاثیر مستقیمی بر روی شرکت های لیزینگی دارد.گزینه ای که در شرایط فعلی مورد اظهار نظر رسانه ای قرار گرفته است تا آنجایی که بنده اطلاع دارم در مورد شرکت های لیزینگی در سالیان گذشته ابهاماتی را مطرح کرده است.روند آتی شرکت های مرتبط با صنعت لیزینگ تا حدودی منتظر انتخاب رئیس کل جدید است.با اطلاعات قبلی بنده ریسک این گروه را بالا می بینم.البته در اظهارات وزیر صنعت نیز برای بهبود اوضاع مالی خودرو ساز ها پیشنهاد استفاده از لیزینگ ها مطرح شده است.باید دید بازار به کدام یک از اظهارات اعضای کابینه توجه خواهد کرد.

   بعد از آن با توجه به پیشتاز شدن گروه های دیگر در بازار نقدینگی از گروه مالی خارج شد.مواضع پیرامون رشد نرخ سود بانکی هم به رکود این گره دامن زده است.امیدواریم این بار در رشد سرعت بهتری داشته باشد

   • جناب آقای مشکانی, با توجه به پاسخ فوق شما, پس چرا خرید سهم ولغدر را پیشنهاد دادید روی 40% سود؟ آیا هنوز هم این پیش بینی پابرجاست؟

    • خبر هایی بود مبنی بر دادن وام کم بهره به ایزینگی ها برای بهبود وضعیت خودرو سازها ضمن اینکه تکنیکال هم اهداف 140 و 170 تومان را نشان می دهد.البته اهداف در شرایط فعلی نسبت به اهدافی که آن زمان گفته ایم کمی تعدیل شده اند.احتمال 140 و شاید 170 در شرایط فعلی بیشتر است

Comments are closed.