نمایشگاه هم بهانه ی خوبی نبود…

461
telegram nokhbegan-start
نمایشگاه هم بهانه ی خوبی نبود...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

به نقل از بورس 24 امروز آخرین روز کاری بازار در هفته جاری و مقارن با آخرین روز هشتمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه است. روز گذشته شاخص کل با واکنش به ترند داخلی که پیشتر برای شاخص کل ترسیم کردیم ، بیش از 400 واحد ریزش را تجربه کرد و یک بار دیگر در آستانه رسیدن به حمایت 74500 واحدی قرار گرفت.

در مجموع هفته بسیار بدی برای اهالی بازار سرمایه رقم خورد آن هم در هفته ای که شاهد برپایی نمایشگاه بورس بودیم. قطعا یکی از دلایل عدم استقبال فعالان بازار از نمایشگاه وضعیت نامطلوب بازار سرمایه است. به نظر می رسد بازار تا پایان خرداد ماه به همین منوال به کار خود ادامه دهد. گاه منفی و گاه مثبت ، بدون هیچ منطق خاصی! به عبارت دیگر در حال حاضر بازار در فاز انتظار است. انتظار برای مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته ای …

در حاشیه بازار و در اخبار سیاسی ، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پایان 2 روز رایزنی‌های ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت در ژنو گفت که فضای حاکم بر مذاکرات مثبت بود. وی عنوان کرد: گفت‌وگوها فشرده و سخت بود، ولی در فضای مثبتی صورت گرفت.

معاون وزیر خارجه با بیان این که تبادل نظرهای خوبی انجام شد که در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین مفید بود، خاطرنشان کرد: با این حال اختلافات هنوز به قوت خود باقی است. عضو ارشد تیم مذاکره کننده عنوان کرد که مشورت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

در حاشیه نشست دیروز نیز جلسه کارشناسی و فنی به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و کارشناسان آمریکایی برگزار شد.

عراقچی در بدو ورودش به ژنو عنوان کرد: انتظار ما این است که در این دور بتوانیم از کلیات وارد جزئیات شویم و نگارش متن توافق جامع را آغاز کنیم؛ انتظاری که از مذاکرات وین 4 داشتیم. عراقچی ابراز امیدواری کرد که در نشست بعدی این هدف تحقق یابد تا بتوان اختلافات را در مسائل کلی به هم نزدیک‌تر کرد و به جزئیات پرداخت که به گفته وی البته این هنوز خوشبینانه است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای افزود: امیدواری‌ها بر این بوده است که توافق نهایی در این مدت حاصل شود، اما اگر چنین نشود ناچاریم توافق ژنو را برای شش ماه دیگر تمدید کنیم تا مذاکرات بتواند ادامه یابد. عراقچی در عین حال گفت: هنوز زود است قضاوت کنیم که آیا نیاز به تمدید توافق ژنو هست یا نه، هنوز امیدواری وجود دارد که قبل از پایان مهلت شش ماهه برای این توافق، 30 تیر بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

در راستای رایزنی‌های دوجانبه سیاسی نیز قرار است هیأت‌های ایران و فرانسه فردا در ژنو به گفت‌وگو بپردازند.لازم به ذکر است این بار نیکلا دوریویر مدیرکل سیاسی وزارت خارجه فرانسه به جای ژاک اودیبر نمایندگی کشورش در این مذاکرات را برعهده دارد.

پس از آن هیأت ایرانی و روس در رم بر سر یک میز رایزنی خواهند کرد. هیأت آلمانی نیز قرار است یکشنبه هفته آینده 25 خرداد ماه در تهران با هیأت ایرانی به گفت‌وگو بپردازد.

29تیر ماه زمان پایان گام اول توافقنامه ژنو است که البته در صورتی که توافقی حاصل نشود شش ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد.

اما در بازار سهام ، محور امروز گزارش هشت صبح گروه ساختمانی است. گروهی که سال گذشته رشد اصلی خود را از آبان ماه شروع کردند و با تارگت های رویایی برخی از فعالان بازار ، به محلی برای سفته بازی تبدیل شدند! کروهی که قرار بود قیمت هایشان 4 رقمی شود ، از آغاز دوران رکود بازار تاکنون بیشترین افت را تجربه کردند. شاخص این گروه از 1297 واحد تا 717 واحد افت کرده است. یعنی نمادهای این گروه به طور متوسط 45 درصد افت داشتند!

از دید تکنیکی شاخص این گروه هنوز با ترند صعودی بلند مدت خود فاصله دارد اما به عقیده دسته ای از تحلیل گران تکنیکی الگوی ولفی یا به اصلاح تحلیل گران الیوتی یک مثلث دیاگونال در نمودار سهم رویت می شود. اکنون شاخص این گروه روی ضلع پایینی الگو در حال نوسان است و مطابق قوانین نموداری ممکن است کمی به این محدوده نیز نفوذ کند.

مطابق ابزارهای تکنیکی 694 واحد حمایت معتبری برای شاخص این گروه می باشد. در اندیکاتورها نیز شاهد حضور اسیلاتور دی تی در محدوده اشباع از فروشنده هستیم.

بنابراین کم کم می توان به این گروه نیم نگاهی داشت. خصوصا با جدی تر شدن بحث لیزینگ مسکن ، که می تواند حداقل شوک مثبت روانی به این گروه تزریق کند.

وساخت در نمودار حسابی روی خط روند صعودی خود قرار دارد.با این حال به نظر می رسد این خط چندان معتبر نباشد. از منظری دیگر محدوده 280 تومان برای این سهم می تواند کلیدی باشد و نقش تبدیل سطح را ایفا کند.

ثباغ مدتهاست که در داخل یک محدوده تراکمی در حال نوسان است. محدوده 220 تومان مقارن با کف محدوده تراکمی ، می تواند حمایت مناسبی برای قیمت باشد.

دیگر نماد این گروه یعنی ثتران از دید نموداری در یک کانال صعودی با شیب ملایم در حال نوسان است. قیمت های کنونی برای این سهم کف کانال است و در صورت ریزش بیشتر 225 تومان می تواند نقش حمایت را ایفا کند.

در ثشرق اوضاع کمی متفاوت است. مدتهاست که کانال صعودی قیمت شکسته شده و به نظر می رسد پس از یک زنجیره abc در قالب موج w اکنون شاهد یک اصلاح سه تایی دیگر در قالب الگوی پهنه خواهیم بود. به نظر می رسد محدوده 210 – 220 تومان حمایت مناسبی برای این سهم خواهد بود.

در سایر نمادهای بازار سود فاذر تا حوالی 280 تومان رشد کرد. بعید است در این بازار سهم چندان بالا بازگشایی شود ، با این حال به نظر می رسد در قیمت های 320 و بالاتر شناسایی سود منطقی باشد و محدوده 260 – 270 برای خرید با دید نوسان خالی از لطف نخواهد بود. خبرهایی از قرار دادهای جدید شرکت همچنان به گوش می رسد.

در نماد شسپا شاهد تکذیب خبر عدم پرداخت خسارت توسط بیمه بودیم. هر چند در صورت وقوع این اتفاق نیز تاثیر منفی چشمگیری بر روی سود شرکت نداشت. هر چند روند حرکتی سهم بسیار کند می باشد ، اما با این حال به نظر می رسد خرید در قیمت های فعلی با دید میان مدت خالی از لطف نخواهد بود.

از دیگر تک سهم های بازار می توان به پاکشو اشاره کرد. سهم با قیمت های عرضه اولیه اختلاف چندانی ندارد و به نظر می رسد برای کسانی که قصد سهامداری دارند ، این سهم با دید پایان سال خالی از لطف نخواهد بود.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازار بی رمق
نوشته بعدیمراقب باشید و سرمایه خود را …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن