نکاتی چند از مجمع شاراک

201
telegram nokhbegan-start
نکاتی چند از مجمع شاراکReviewed by منوچهر عطائی on May 21Rating:

 مجمع شاراک که در روز یکشنبه برگزار شد  تقسیم 3000 ریال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم را به تصویب رساند

موضوعات قابل توجهی که در مجمع مطرح شد عبارتند از:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

1-     افزایش سود خالص در مقایسه با سال قبل 182 درصد و در بخش فروش با رشد 66 درصدی ههمراه بوده است

2-     در سال 92 از محل سود حاصل از فعالیت های شرکت پلی پروپیلن جم، درآمد قابل توجهی در صورتهای مالی “شاراک” در نظرگرفته خواهد شد و از این بابت سودآوری سال مالی جاری شرکت را با تعدیل مثبت همراه خواهد کرد. از سوی دیگر شرکت برای افزایش راندمان تولید برنامه ریزی های جدیدی را ارایه کرده است که از این محل نیز حدود 10 میلیارد تومان به سود سال مالی جاری افزوده می شود.

3-     برنامه تولید یخ خشک با استفاده از دانش فنی روز که اجرای این برنامه نیز می تواند سود سال 92 “شاراک” را حدود 10 میلیارد تومان افزایش دهد.

4-     نیروگاه برق به ظرفیت تولیدی 120 مگا وات است که برق مصرفی این مجتمع تنها 60 مگاوات آن را شامل می شود و قرار است در سال جاری مابقی برق تولیدی این نیروگاه را از طریق بورس انرژی به وزارت نیرو به فروش برساند.

5-     از دیگر برنامه های “شاراک” در سال جاری، استفاده از گاز LPG و دیگر گاز ها به جای خوراک نفتا است. چرا که قیمت این گازها در مقایسه با بهای خوراک نفتا کمتر بوده و استفاده از آنها صرفه اقتصادی دارد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبررسی وضعیت سیمانی ها
نوشته بعدیبر بام بازار سه شنبه 31 اردیبهشت ماه…
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

2 نظرها

نطر گذاشتن