نکات بسیار مهم مدیریت سرمایه و استفاده از سیگنالهای سایت

1092
telegram nokhbegan-start
نکات بسیار مهم مدیریت سرمایه و استفاده از سیگنالهای سایتReviewed by رضا حسین زاده on Jul 27Rating:

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی

مدتی بود میخواستم مطلبی خدمتتان عرض نمایم در رابطه با بحث مدیریت سرمایه و ریسک


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

یکی از کاربران سایت سوالی در مورد نحوه ی استفاده از سیگنالهای ارایه شده توسط کارشناسان سایت تحلیلها داشتند و بنده بد ندیدم در این مطلب به هر دو موضوع بپردازم

میدیریت سرمایه, تشکیل سبد سهام و مدیریت ریسک و انتخاب سهم (در بورس) پایه های اصلی سرمایه گذاری در بورس و حتی سرمایه گذاری های دیگر را تشکیل میدهند.

یک تریدر با توجه به موارد اشاره شده باید استراتژی و پلن معاملاتی مخصوص به خود را داشته باشد . هرچند ساده و ابتدایی

 

مدیریت سرمایه: یک تریدر باید بداند که در هر برهه از بازار  چه مقدار از سرمایه باید تبدیل به سهم گردد و چند درصد از سرمایه باید نقد بماند. تحلیل شاخص کل در اخر هر هفته بدین منظور به کاربران ارایه میشود.

در این زمینه در قسمت اخر بحث توضیح بیشتری داده میشود

 

تشکیل سبد سهام:

در طی یک ماه شاید بیش از 20 سیگنال خرید از طرف سایت و کارشناسان مختلف ارایه شود, شما الزاما همه ی این سهام را نمیخرید. با توجه به میزان سرمایه و روحیه ی هر معامله گر تعدادی سهام از گرووههای مختلف انتخاب میکنید و سبد سهام خود را تشکیل میدهید. شاید در یک ماه 5  سیگنال خرید از یک گروه ( مثلا بانکی )  ارایه شود , مسلما هیچ فرد عاقلی بیش از دو سهم مشابه از یک گروه را در سبد سهام خود قرار نمیدهد. شاید بپرسید چرا این همه سیگنا باید از یک گروه ارایه شود؟!  1:به خاظر اینکه همه ی کاربران در یک زمان اقدام به خرید و فروش نمیکنند و در یک زمان و همه باهم وجه نقد در دسترس ندارند و  هر موقع شرایط هر سهمی از هر گروهی برای خرید ایده آل باشد اطلاع رسانی میشود  این 5,6 سهم  نه در یک زمان و بلکه در طی چند هفته ارایه میشود و محدودیتی برای این موضوع قایل نیستیم.

مدیریت ریسک و سود:

قبل از اقدام به هر خریدی شما باید میزان سود(قیمتهای مورد نظر برای فروش) و میزان تحمل برای ضرر(حد ضرر) را مشخص نمایید.  نوع استراتژی خرید و فروشتان را مشخص نمایید(پله ای یا یکجا) مهمتر از این مورد شما باید تعداد سهم خریداری شده را باید مدیریت کنید. مثلا تصمیم دارید 1000 سهم از یک شرکت رابخرید. وقتی تمامی شرایط بازار پس از یک افت سنگین حکایت از برگشت روند دارند(اسیلاتورهای هفتگی و روزانه همزمان در حال کراس صعودی از ناحیه اشباع فروش هستند و سهم و  شاخص در حمایت معتبری به سر میبرند) مطمینا 1000 سهم را یکجا میخریم .  موقعی که شاخص به مدت چند روزی در حال مثبت خوردنه و قصد ما شرکت از میانه روند صعودی سهم میباشد 50 الی 60 درصد مقدار مورد نظر را میخریم و برای بقیه مورد منتظر شکست مقاومت پیش رو  وتعیین تکلیف سهم برای میان مدت و بلند مدت میمانیم .

وقتی شاخص پس از یک رالی سنگین صعودی در حال ریزش میباشد و پس از چند روز قصد ورود داریم(خرید در خلاف جهت جو بازار) مطمینا ریسک کار بالا بوده و  30 الی 40 درصد حجم مورد نظر را از حمایت معتبر سهم خریداری نموده و برای بقیه حجم مورد نظر منتظر مشخص شدن روند سهم میمانیم. در صورت ادامه ریزش با توجه به بنیاد سهم یا با خوردن حد ضرر خارج میشویم و یا اقدام به خرید در 3 پله و کم کردن میانگین میکنیم.

حالت های مختلف و برخی مطالب ریز دیگری نیز  دیگری نیز وجود دارند که به خاطر طولانی نشدن مطلب و خستگی خواننده از ادامه ی ان  از اوردنشاناجتناب میکنیم. البته درصدهای حجم گفته شده بسته به استراتژی هر فرد میتواند کمی متفاوت با ارقام ارایه شده ی ما باشد.

به دلیل اینکه بازار ماهیت دینامیک و پویا دارد بعضا سعی میکنیم سیگنالهای ارایه شده نیز حالت پویا داشته باشد,شاید مساله را مقداری برای کاربران مبتدی پیچیده نماید ولی قطعا در کوتاه مدت و مخصوصا دراز مدت به نفع کاربران بوده و موجب شکل گیری عادات صحیح معامله گری خواهد شد.

مثلا در برخی اوقات هنگام ارایه سیگنال خرید به جای یک قیمت سعی میشود محدوده ی خرید ذکر شود. این کار  به خاطر راحتی کار برای  ارایه دهنده ی سیگنا خرید نیست بلکه با توجه به جو بازار سهم میتواند از لبه بالایی محدوده معرفی شده و یا مرز پایینی محدوده بازگشت نماید و اگر اوضاع بازار بسیار خراب باشد چه بسا حتی حد ضرر خورده و به ریزش خود ادامه دهد. به این دلیل است که اشاره میکنیم در صورت متعادل شدن بازار و مشاهده حمایت از بازار اقدام به خرید نمایید.

به طور مثال در همین سیگنال ارایه شده اخر(پاسا) به دلیل جو باز فعلا تا مرز پایینی(270) شاهد افت سهم هستیم, چه بسا اگر امروز شاهد بازار مثبتی بودیم مطمینا از مرز بالایی(290) پایینتر نمیرفت.

و یک نکته اینکه حتی در روی قویترین حمایتها هم اقدام به خرید 100 درصد حجم مورد نظر از صف فروش نکنید پک پله خریده و منتظر ادامه روند سهم باشید.

رسالت همیشگی ما این است که ابتدا  تا جای ممکن از ضرر  کاربران جلوگیری نماییم و حتی در یک بازار بسیار ریزشی نیز سیگنالهای ما موجب از دست رفتن سرمایه کاربران نشود و در مرتبه ی بعد شاهد سود کردنشان باشیم.

به دلیل اختصار نویسی در صورتی که هر قسمتی از مطالب نوشته  شده را نتوانستم به طور واضح ارایه دهم و مطلب گنگ بود در زیر همین مطلب بپرسید تا در اسرع وقت توضیح بیشتری داده شود.

تندرست و پرسود باشید

bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

 1. با سلام وتشکر از اینکه به نظر مخاطبانتان اهمیت میدهید
  اینکار بسیار ارزشمند است
  بنده تا کنون از سیگنالهای سایت شما سهم های زیر را انتخاب نموده ام و استراتژی بنده این بوده که ابتدا قیمت خریدم روی حد ضرر اول باید با 40% سرمایه سپس بقیه را روی حد ضرر دوم خرید نمایم با 40% بعدی سرمایه و 20% آخر را هم برای ریزش های خیلی شدید خرید نمایم یا در کل نقد بمانم
  سهم های خرید شده : بکاب ، وتوکا ، پاسا
  برای پر شدن سبدم نیم نگاهی به معادلات غبشهر و ارفع نیز دارم تا در حد ضررهای دومشان وارد شوم تا در صورت ریزش زیاد اذیت نشوم
  آیا این استراتژی اشتباه است؟
  لطفا راهنمایی نمایید و اگر راه بهتری دارید خوشحال میشوم کمکم کنید
  سپاس فراوان

  • استراتژی ساده و کاربردی دارید ولی این را در نظر بگیرید این استراتژی برای مواقع خاصی از بازار و موقعیت سهم کاربرد دارد. مهمترین نکته در استراتژی شما این است که پله های خرید باید فاصله ی مناسبی از هم داشته باشند. واینکه درکل سهم زیر اخرین کف معامله میشود یا بالاتر از ان

نطر گذاشتن