نگاهی بر وضعیت جاری غــاذر

201
telegram nokhbegan-start
نگاهی بر وضعیت جاری غــاذرReviewed by فرزاد عباس زاده on Apr 15Rating:

 
 
 

عزیزان سایت تحلیل ها سلام ؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امیدواریم ایام پر برکاتی را گذارانده باشید.طبق عادت و روال معمول قصد بر این بود که در بخش “بر بام بازار” بنا به انتظار بازدیدکننده به بررسی اجمالی سهم بپردازیم.این تحلیل جامع آزاد و در اختیار بازدید کننده قرار دارد.

سهم امروز : کشت و صنعت پیاذر (غاذر)

گروه صنعت : مواد غذایی

نوع بررسی : تکنوفاندامنتال

این بررسی جامع و خلاصه بوده و در بازه ی اوایل انتشار گزارش صورت گرفته است.

دیدگاه بنیادی:

شرکت کشت و صنعت پیاذر یکی از شرکت های فعال در صنعت مواد غذایی ست.از محصولات این شرکت تا به حال میتوان به پودر کتلت، سبزیجات، آرد سوخاری، پروتئین سویا، پودر آب پنیر و پودر کیک اشاره کرد. شرکت در سال گذشته افزایش سرمایه 200 درصدی را داشت. در سال 92 شرکت قصد دارد 2 محصول جدید را به محصولات خود اضافه کند: جو پرک و پودر فلافل که برای تولید این 2 محصول از طرفیت تولیدی پودر کتلت استفاده خواهد کرد.

با توجه به فعالیت سال گذشته شرکت با کاهش فروش و افزایش قیمت محصولات روبرو شده.تاثیر این موارد را میتوان در بودجه ی سال 92 هم دید به طوری که شرکت به میزان 55 درصد پیش بینی افزایش فروش داشته و البته از طرفی دیگر پیش بینی کرده که بهای تمام شده 48 درصد افزایش بیابد.با این حال در سود ناخالص 80 درصد افزایش پیش بینی شده.اما با وجود افزایش هزینه های عمومی، اداری و هزینه های مالی سود خالص در نهایت 117 درصد رشد پیدا کرده که در نهایت با احتساب افزایش سرمایه به میزان 30 میلیارد سود هر سهم 244 ریال پیش بینی شده است.

در مورد وضعیت شرکت باید به این نکته توجه داشت که شرکت نه برای مواد اولیه واردات دارد و نه برای محصولات صادرات. همچنین شرکت سرمایه گذاری ای هم ندارد تا درآمد و سود خالص وابسته به آن باشد بنابراین باید گفت اگر شرکت توانایی فروش محصولات خود را داشته باشد تحقق این سود حتمی است.ضمن اینکه خبر خوب برای شرکت بهره برداری از طرح جدید سیستم گلخانه و پخش مویرگی در سال 92 می باشد که برای هر سهم 150 ریال سودآوری خواهد داشت.در بررسی طرفیت تولید شرکت هم این نکته قابل توجه است که در بعضی محصولات توانایی افزایش طرفیت تولید موجود است و شرکت از تمام ظرفیت اسمی خود استفاده نمی کند.

با تمام این بررسی ها می توان با استفاده از نسبت p/e گروه که در حال حاضر 8.13 می باشد،ارزش هر سهم بعد از اعمال افزایش سرمایه را 198 ریال و قبل از افزایش سرمایه یعنی قبل از مجمع را 594 ریال پیش بینی کرده که با توجه پیشنهاد تقسیم سود 80 درصدی از طرف هیئت مدیره قیمت سهم تا قبل از مجمع میتواند تا 475 تومان نیز افزایش یابد.

 

دیدگاه تکنیکی:

قبل از هر چیز شاهدیم که سهم از شش سال پیش روند رو به رشد آنهم از نوع متعادل و 45 درجه ای را در پیش گرفته که نشان از جو آرام سهم دارد.اما سریعا خود را به اخیر میرسانیم به حدود 17 بهمن ماه که سهم رشد خوبی در حدود 50.5% از خود نشان داد و از آن موقع به بعد با توجه به عطف بازار به سایر بخش های  وزین تر و البته جو منفی سایر همگروهی ها، این 50% در حدود 4 برابر آن زمان خنثی شد.

اما اگر نگاهی به زمان حال داشته باشیم بنا به تاثرات ای که در بخش بنیادی به آن اشاره شد شاهدیم قیمت از جای خویش برخاسته و قصد تحرک جدید را دارد که دلایل تکنیکی آن به وضوح بیان خواهد شد.

1-در تصویر اول مواجه هستیم با ساده ترین الگویی کلاسیک بازگشتی  Triple bottom

 
 
 
 
 
در تصویر دوم و البته در تایم هفتگی مواجه هستیم با یکی دیگر از الگو های بازگشتی Cup

 

 
در تصویر سوما مواجه هستیم با الگویی هارمونیک  AB=CD 
 که در آن زمان تقریبی هم معین شده است.
 

 

 ودر تصویر آخر تاییدیه مطالب بالا یعنی Positive+ Regular Divergence

 
 
 
 
نتیجه:با توجه به وضعیت گزارش و دید نموداری وضعیت مطلوبی بر سهم جاری شده که علاوه بر آن در گروه نیز اتفاق افتاده است.
 
 
 
 farzad.abszd
 
 
bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

نطر گذاشتن