نگاهی بنیادی به قند چهار محال …

214
telegram nokhbegan-start
نگاهی بنیادی به قند چهار محال ...Reviewed by Khalili on Jan 22Rating:

نگاهی کوتاه به شرکت قند چهار محال

معرفی شرکت :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این شرکت در سال 1389 در استان زمین هایی به مساحت 900 هکتار را زیر کشت داشته که از این زمینها در حدود 30.000 تن محصول چغندر قند استحصال گشته و ما بقی نیار چغندر شرکت از محل تولید داخلی تأمین می گردد. همچنین شرکت قادر است شکر خام وارداتی را با فرآوری و استحصال به شکر سفید تبدیل و تولید نماید واز نظر کمی و کیفی محصول در مقام مقایسه با شرکتهای مشابه در سطح بالایی قرار دارد.بازده تجاری و میزان سطح زیر کشت در هر هکتار با استفاده از سیستم استاندارد صنعتی و استفاده صحیح از آب و خاک و طرحهای آبیاری تحت فشار از افزایش تولید نسبت به سطح زیر کشت بر خوردار است.

 

معرفی شرکت از زبان خود مسئولانش:

جمال حسین زاده ، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلدینگ قند پانیذپارس گفت: سال مالی این شرکت را 29 اسفند اعلام کرد و افزود: هدف اصلی این شرکت گسترش بازار فروش و رونق بحث بسته بندی و افزایش کیفیت است و هم اکنون به کیفیت مورد نظر دست یافته ایم .

وی در ادامه با تأکید بر استراتژی این شرکت در بحث تولید خاطرنشان کرد: دو میلیون و 200 هزار تن میزان شکر مصرفی در کشور است که شرکت قند چهار محال و بختیاری سهم بسزایی در تولید آن و نقش پررنگی در بازار این محصول دارد.
حسین زاده افزود: درآمد حاصل از فروش قند چهار محال و بختیاری بالغ بر 200 میلیارد تومان است که 74 میلیارد تومان آن محقق شده است.
این شرکت بخشی از موارد اولیه را برای 100روز تأمین می کند و 200 روز باقی مانده سال را شکرخام وارد می کند و پس از تصفیه به فروش می رساند.
مدیرعامل سرمایه گذاری هلدینگ قندپانیذ پارس در خصوص افزایش سرمایه اعلام کرد: قبل از ورود به بورس در حدود یک سال و نیم پیش افزایش سرمایه داشته ایم و در حدود 8 برابر سرمایه خود را از طریق محل تجدید ارزیابی دارایی افزوده ایم و با سرمایه 14 میلیارد تومانی تصمیم داریم سهام خود را رقیق کنیم.
سهامداران این شرکت، سرمایه گذاری پانیذ پارس 51 درصد، بنیاد مستضعفان15.9 درصد، کارکنان و اشخاص حقیقی 25 درصد،صندوق ذخیره فرهنگیان 7.5 درصد و سایرین 16 درصد هستند.

صورت مالی :


همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود، پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی منتهی به اسفند 91، مبلغ 445 ریال برآورد شده است.

ظاهرا در 9 ماهه نیز توانسته به میزان 225 ریال از پیش بینی سودش را محقق کند. یعنی چیزی معادل 50 درصد. که عملکرد چندان مناسبی از خود نشان نداده است.

مقدار فروش شرکت در گزارش 9 ماهه، مبلغ 559283 میلیون ریال می باشد که در مقابل پیش بینی 1056693 میلیون ریالی برای پایان سال فاصله زیادی دارد. اما از طرف دیگر فصل تولید قندی ها از نیمه دوم سال آغاز می شود و در واقع اوقات فعلی را می توان زمان های سود ساز قندی ها در نظر گرفت.

 

نتیجه:

ظاهراً مهمترین ریسک تجاری این شرکت و سایر شرکت های قندی مربوط به سیاستهای اعمال شده در مورد واردات شکر و نرخ ارز است. همچنین در گزارش مسئولان هم آمده که این شرکت از معتبرترین شرکتهای قندی کشور بوده و تاکنون هیچ چک برگشتی نداشته است. تحریمها هم بر فعالیتهای این شرکت اثرگذار نبود. با توجه به سود 445 ریالی این سهم و همچنین P/E  گروه قندی که چیزی حدود 10 تا 12 بر آورد می شود، انتظار عرضه ی این سهم را در قیمت های 430 تا 500 را داریم و هر چه در قیمت های پایین تر عرضه شود، قدرت رشدش بیشتر خواهد بود. با توجه به میزان کم سهم ، رقابت زیاد خاهد بود.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیقند قزوین ….
نوشته بعدیفزرین چه کرد؟
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

5 نظرها

نطر گذاشتن