نگاهی به بازار فردا چهارشنبه 28 تیرماه 91

222
telegram nokhbegan-start
نگاهی به بازار فردا چهارشنبه 28 تیرماه 91Reviewed by معراج موسوی on Jul 17Rating:

نگاهی به بازار چهار شنبه 28 تیر ماه 91

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز نیز بازار با ریزش دیگر روبرو شده بود طوری که صدای یا حسین سهامداران در تالار شنیده میشد ، فردا نیز آخرین روز کاری این هفته طوری آغاز میکنیم که همه از بازار انتظار حمایت دارند برخی نیز معتقد هستند که اگر بازار فردا نیز به ریزش خود ادامه بدهد شاخص به سمت 24900 الی 24800 میرود ، اما برخی نیز معتقدند که فردا باریزش کمی روبرو میشود و به فعالان بازار شاخص را حمایت میکند اما نمیتوان به یقین صحبت کرد که آیا بازار فردا با حمایت بازار روبرو میشود یا نه، در حوزه سیاست نیز همه ی توجه ها به سمت صحبت های برنانکی میباشد   ، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در جلسه امروز و فردای او در کنگره آمریکا ربط داده اند و به دنبال یافتن دلایل و مدارک جدید در لابلای سخنان او در زمینه اجرای محرک های اقتصادی جدید همچون خرید اوراق قرضه یا همان طرح QE3 هستند، امروز همچنین برخی خبرگزاری ها به این مهم پرداخته اند که آیا اجرای طرح مذکور می تواند آمریکا را از فرو رفتن در رکود و بحران نجات دهد یا خیر؟

 

در حوزه بازار نیز تمام  شرکتها به سطح پی بی ای پایین رسیده اند اما هنوز از از خریداری خبری نیست ، البته باید هم اینجوری باشد و سیاست به سمت کنترل گوشت و مرغ میرود  و بازار در اولویت آخر قرار دارد باید هم چنین بازاری را شاهد باشیم .

امیدواریم دستهای شفا بخش برخی از بزرگان  به سر بازار کشیده شود و آن را آرام کند  یک آرامشی که در ازطریق حمایت و تزریق نقدیگی ایجاد میشود..

 

 دلیل اصلی کجاست؟

به نظر کیرسد دلیل اصلی شایعات بی اساسی باشد که گریبانگیر بازار شده است  و حمایتی که قبلا انجام داده بودند به نظر میرسید هیچ حمایت خاصی نبود.. و الان نیز  بازار با شایعات منفی دچار این وضعیت شده است. به نظر میرسد بازار دچار یک بیماری شده  بیماری که نوسان گیران آن را رقم زده اند که با نوسان 5 الی 10 درصدی به راحتی از بازار خارج میشوند  که به خوردن آبی گاوارا اما کم راضی هستند.. اینها بازار را کاملا زیر نظر دارند و به دنبال سهامهایی هستند که در کف قیمتی قرار دارند و قرار است با حمایت روبرو شوند.. اینها کاملا حساب شده عمل میکنند.

اما در این حوزه ترس هایی نیز وجود دارد ، بالاخره صحبت از کشور است.. کشوری که با کاهش صادرات نفت همراه است  و درامد کشور از این طریق رو به کاهش است زیرا با تحریماتی روبرو شده است و این نیز فشار را بر دولت افزایش میدهد و ب.دجه شرکت را در معرض خطر قرار میدهد  و  این باعث میشود که به مردم فشار زیادی وارد شود  البته نباید  از صنایع گذشت..که امروز این فشار به سمت شرکتهای سیمانی رفته و باعث شده تا مصرف این شرکتها به سمت مازوت سوق پیدا کند  که به دلیل هزینه بالای این سوخت ، سیمانی ها با افزایش بهای تمام  شده روبرو میشود که ضربه شدیدی را به شرکتهای سیمانی  وارد میکند

اگر وضعیت به همین منوال باشد باید شاهد دیگر شرکتها نیز باشیم که خوراک پتروشیمی ها شاید بعدی باشد  اما امیدواریم این تصمیمات عجولانه بالای جان بازار نشود 

آیا پایان دوره ریاست جمهوری نیز در این عوامل نقش داشته؟؟ آیا پس از این همه زحمت و کشاندن شاخص به اینجا  و حرفهایی که زده شده به همین راحتی دست میکشند؟ آنهایی که شاخص بورس برایشان آنقدر مهم بود که حتی طرز محاسباتش را تغییر داده اند

به همین دلیل میتوان فردا حضور حقوقی ها و فعالان را کمی احساس کرد تا بتوانند روند بازار را تغییر دهند  که به نظر میرسد یک دستور برایشان باشد و پس از 2 الی 3 روز دست بکشند..

در آخر نیز به ماه مبارک رمضان نیز نزدیک میشویم و همچنین  تسویه بدهی خریدهای اعتباری…

حال فردا را میتوان با کمی امیدواری نگاه کرد که شاخص یک درجای خوبی بزند..امیدواریم هر چه سریع تر بازار از شایعات دور شود و به روند مثبت خود بازگردد  و تلخی این هفته را در روز آخر به شیرینی تبدیل کند  اما باز هم امیدوتریم این شیرینی سمی نباشد

سه شنبه 27 تیر ماه 91

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن