نگاهی به بازار فردا یکشنبه 25 تیرماه 91

208
telegram nokhbegan-start
نگاهی به بازار فردا یکشنبه 25 تیرماه 91Reviewed by معراج موسوی on Jul 14Rating:

 نگاهی به بازار فردا یکشنبه 25 تیر ماه 91

بازاری از جنس گزارش سه ماهه


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این هفته نیز بازار کار خود را با گزارشات 3 ماهه دنبال میکند گزارشاتی که باعث تعدیلات زیادی شده که نتیجه آن سودی به حال سهامداران داشته و تا به اینجا گزارشات با تعدیل خوبی همراه بوده و شرکت های بزرگ پتانسیل خودشان را به رخ دیگر شرکها میکشند  از طرفی دیگر با رشد بازار جهانی و رشد قیمتهای  فلزی ، الومینیوم ، روی و سرب و همچنین قیمت نفت بوده ایم که  اگر در ادامه گزارشات، شرکتها بتوانند گزارش خوبی را ارائه دهند  میتوان شاهد رشد در شاخص بود که این خبری خوبی برای سایر سهامداران نیز میباشد. شاخص در این روزها مراحل سختی دارد که باید لازم است برای رشد ، سطوح 25700 را بگذراند و به سمت هدف های خود به سطوح 26000 برود اما اگر با حمایت روبرو نشود ممکن است دوباره  درجا بزند.

 به نظر میرسد عمده فعالیت بازار سرمایه به دست سهامداران حقیقی است که با کوچکترین خبر مثبت واکنش نشان میدهند  اما حقوقی ها در بخش های خاص بازار هستند و بیشتر در نماد های بزرگ بازار حس میشوند.

اما خبری که کمی بازار را نگران میکند این است که حقوقی ها به جای اینکه برای مثبت کردن سهام ها فعالیت داشته باشند به فکر متعادل کرن سهم هستند از جمله وضعیت پتروشیمی پردیس با پی به ای 4 الی 5…

اما از طرف دیگر گزارش های پتروشیمی را نمیتوان دست کم گرفت  شاید انقدر تو این روزها در مورد پتروشیمی ها بحث شده که خودتان هم متوجه شده باشید که چه شرکتهایی از پتروشیمی چه گزارشاتی را ارائه داده اند

یک سر به شرکتهای بانکی میزنیم که به زمان مجمع آنها نیز نزدیک میشویم  که در حال حاضر بانک ملت مورد توجه قرار گرفته این بانک قسط تقسیم سود 20 تومانی را در مجمع دارد

در گروه سرمایه گذاری هم میتوان به سایپا ، پارسان، وغدیر ، ومعادن اشاره داشت

شنیده میشود وساپا به زودی به زیر 100 تومان راه پیدا خواهد کرد

پارسان نیز با تعدیل سود از طریق پتروشیمی ها همراه بوده  و وغدیر نیز از این موضوع بی بهره نخواهد بود ، ومعادن نیز  با پرتفوی فولادی و فلزی  هم مورد توجه قرار گرفته است که گزارش پذتفوی  این شرکت نیز بسیار جالب است.

البته نباید 2 مرداد ماه را فراموش کرد ، روز عرضه ی سکه های پیش فروش شده بانک ملی مرکزی  که با کنترل نرخ ارز همراه خواهیم بود، امروز نیز دلار در محدوده ی 1900 تومان  بوده  که احتمال کاهش آن تا 1800 الی 1850 وجود دارد البته به نظر میرسد مقطعی باشد و دوباره به روند رو به رشد خود بازگردد.

نکته آخر : فردا شیران را کنترل کرده و صفوف عرضه آن را بررسی کنید زیرا با عرضه سنگینی معامله میشود.

شنبه 24 تیرماه 91

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن