نگاهی به بازار

319
telegram nokhbegan-start
نگاهی به بازارReviewed by منوچهر عطائی on Sep 8Rating:

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

طی چند هفته گذشته و با افت های بازار که چندان نیز طبق انتظار و براورد نبوده است و از عمده علت های ان را میتوان ناشی از ورود سرمایه از سایر بازارهای موازی (در زمان رونق بورس) توسط سرمایه گذارانی دانست که به ریسک ها و منفی های بازار شناخت و اگاهی نداشته  و به همان سرعت که وارد شده بودند به همان شتاب زدگی نیز تلاش کردند سرمایه های خود را از بازار خارج کنند و در نتیجه روند غیر معمول در روند افت قیمت ها را شاهد بودیم که یکی پس از دیگری نمادها نقاط حمایتی خود را شکسته و با افت شدید مواجه شدند تا جایی که بسیاری از اخبار مثبتی که به بازار میرسید نیز در دل این ابهامات بی اثر میشد. و نیز در بازار ماه های اتی و با توجه به شفافیت بیشتر در مسائل سیاسی و اقتصادی بویژه درحوضه انرژی هسته ای و ارزی در مقایسه با دولت پیشین، نمیتوان انتظار رشدهای به یکباره و با سرعت بالا در سهام شرکت ها به مشابه ماههای گذشته را داشت.

و اما در بازار امروز  نماد حکشتی با تقاضای سنگین 20 میلیونی به کار خود پایان داد و بدلیل پایین بودن قیمت سهم  نسبت به بهای تمام شده تنها حدود 63 هزار سهم مورد معامله قرار گرفت.عمده سهامداران حکشتی سهامداران حقوقی میباشند و تنها 1 درصد از سهام شرکت بصورت شناوز آزاد است. این شرکت از پتانسیل ها بالایی برخوردار است که به علت تحریم ها نتوانسته است به رشد واقعی خود دست پیدا کند و نیز زمزمه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت مطرح است.

و در ارتباط با گروه قند و شکر برواردهای خوش بینانه ای صورت میگیرد، این گروه که در سال 1370 از انحصار دولتی بیرون امد و با رشد و توسعه مناسبی به پیش رفت و در سال 83 نیز از سیاست ها حمایتی و تشویقی مناسبی در دوران وزارت  حجتی برخوردار شده بود و متاسفانه در دولت قبلی مورد بی مهری قرار گرفت مجددا با روی کار امدن حجتی این چشم انداز روشن در این گروه پدیدار شده است.

در گروه سیمانی ها  باید از سغرب بعنوان سهامی با پتانسیل های مناسب رشد در این محدوده قیمت یاد کرد که با توجه به دسترسی اسان به مرزهای صادراتی و لحاظ نکردن افزایش نرخ داخلی و صادراتی محصولات و پوشش مناسب سود 3ماهه و با دارا بودن ارزش ذاتی بالا 900 تومان از ارزندگی مناسبی برخوردار است.

از گروه ماشین الات و دستگاه های برقی،بترانس با حجم مناسب مورد معامله قرار گرفت  و حمایت خوبی از سهم صورت گرفت این شرکت دارای پتانسیل بنیادی قویی بوده و میان مدت انتظار رشد های خوبی از شرکت میباشد.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن