نگاهی به صنعت روی جهانی (دیدگاه فاند و تکنیکال)

243
telegram nokhbegan-start
نگاهی به صنعت روی جهانی (دیدگاه فاند و تکنیکال)Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 22Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

فاند صنعت

پیش‌بینی سال 2014

بااینکه رشد فعالیت معادن با ظرفیت کمتر و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده معادن چین به بهبود وضعیت عرضه کمک خواهد نمود اما هیچکدام از این فاکتورهای توسعه نمی‌توانند جای کاهش تولید انبوهی را بگیرند که در نتیجه از بین رفتن معادن بزرگ به دلیل اتمام عمر آنها رخ خواهد داد.

انتظار می‌رود در سال آینده نرخ رشد عرضه حدود 1.5 درصد و تقاضا در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب حدود 4 و 4.5 درصد باشد که درنتیجه موجب رشد بهای روی تا 2100 دلار در سال 2014 و قیمت بیشتر در سال 2015 خواهد شد.

انتظار می‌رود در پی بسته شدن برخی از معادن روی و کم شدن سطح موجودی انبارها، رشد قیمت روی در سال‌های آتی باشیم؛ در شرایطی که نیاز به روی برای گالوانیزه کردن فولاد همواره وجود داشته و هنوز هیچ جایگزینی که از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد برای این منظور در دسترس نمی‌باشد.

نتیجه‌گیری

در کوتاه و بلند مدت نبود سرمایه‌گذاری در معادن جدید، فرسودگی دارایی‌ها و بهبود تدریجی وضعیت اقتصادی در جهان، بازار روی را به سمت کسری پیش خواهد بود و فشار رو به بالایی بر بهای این کالا وارد خواهد ساخت.

در واقع تحلیلگران و سرمایه‌گذاران معتقدند افت عرضه به حمایت خود از قیمت روی در بازار 15 میلیارد دلاری این فلز ادامه خواهد داد.

 نمودار صنعت

تاریخچه ی حرکت روی در خرید های نقدی با نگاه هفتگی به آن حکایت از  تعادل نسبی از اوایل 2010 دارد که می توان آن را در قالب اصلاح رشد شارپ از 2008 و 2009 توصیف نمود.در حال حاضر از دید کلاسیک روی جهانی در قالب مثلث کاهشی ((descending triangle در حال پیشرویست.انتظار برای پایان مثلث با داده های کنونی حدود 2016 است که حرکت فوق العاده فرسایشی با نوسانات ریز را می توان پیش بینی نمود.از آنجاییکه انتظار نداریم به انتهای مثلث برسیم لذا این نکته را میتوان متصور شد که یا در بهار 93 می توان انتظار تغییر جهت این فلز را انتظار داشت (که خود منتج به تغییر تراکم حرکتی خواهد شد)،یا انتظار داریم که رنج این فلز ابعاد بیشتری را در بر گیرد.لذا بهار و اوایل تابستان 93 تاریخ مرجعی خواهد بود که می توان برای آن در نظر گرفت.

در حال حاضر دامنه ی 1600 تا 1800 دلار را می توان کف محکمی برای آن در نظر گرفت.تارگت فعلی با سناریوی رشد حوالی 2100 و انتظار می رود در صورتی که بتواند 2100 دلار را با هدف 2170 تثبیت کند،شاهد رشد به بالای 2300 هم باشیم.

می توانید بر روی عکس کلیک نمایید…

روی

 موفق باشید …

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبر بام بازار شنبه 03 اسفند ماه…
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن