نگاهی به پتانسیل های رکیش + وپاسار +سکارون + شخارک و وبانک

314
telegram nokhbegan-start
نگاهی به پتانسیل های رکیش + وپاسار +سکارون + شخارک و وبانکReviewed by فرزاد عباس زاده on Apr 27Rating:

 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز هم بازار با مثبت به کار خویش پایان داد.اما این مثبت جنسا با مثبت دیروز فرق داشت چرا که مثبت دیروز ناشی از فشار خرید بود و مثبت امروز بیشتر عرضه ای جلوه می داد.در هر صورت نفوذی به خط سقف کانال اتفاق افتاد و به نظر بهتر است برای سلامت بازار باید منتظر ضعف بازار اما همراه با خرید و فروش و ارزش معاملات و حجم متناسبی باشیم.

در واقع می توان گفت گفت که مطابق ابزارهای تکنیکی ، عملا سونامی ریزش قیمت ها در بازار بورس خاتمه یافته و از این پس اهالی بازار رنگ آرامش را به خود خواهند دید. چرا که بازار به روال عادی خود برگشته است.

در حال حاضر مهمترین مقاومت شاخص کل محدوده 79100 واحد می باشد. با شکست این سطح،سقف جدید بالای سقف قبلی تشکیل خواهد شد و عملا تعریف روند نزولی در نمودار شاخص کل مختل می شود. سطوح مقاومت بعدی 79800 و مهمترین مقاومت پیش روی بازار 81700 واحد است.

در مجموع شکسته شدن مقاومت 76500 واحد اعتماد را تا حدودی به بازار سرمایه برگرداند و سرمایه های خارج شده از بازار بورس ، اگر هم تا کنون به بازار تزریق نشدند ، به دنبال موقعیت های ورود هستند.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

بازارهای جهانی تعطیل اند، اما در داخل دلار و سکه همچنان در کانون توجهات هستند. در حال حاضر دلار آمریکا 3270 تومان مبادله می شود و سکه بهار آزادی طرح جدید نیز 1 میلیون و 5 هزار تومان به فروش می رسد.

در نظرسنجی جدید کیتکو نیوز 19 نفر از 33 کارشناس اقتصادی و فعال بازار طلا شرکت کرده اند. از این تعداد نیز 12 نفر پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد. بر اساس این گزارش 4 کارشناس ارشد اقتصادی نیز اعلام کرده اند قیمت طلا طی هفته پیش رو کاهش خواهد یافت و 3 نفر نیز پیش بینی کرده اند قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی را تجربه نخواهد کرد. در نظرسنجی هفته گذشته کیتکو نیوز نیز اکثر کارشناسان اقتصادی به کاهش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 0.5 درصدی معادل 8 دلاری روبرو شده است.

نگرانی های جدید نسبت به تشدید بحران اوکراین و احتمال تحریم های جدید غرب ضد روسیه تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته و به نظر می رسد این بحران طی هفته آینده نیز تاثیر مهمی بر تحولات قیمت طلا داشته باشد.

فرانک لش کارشناس ارشد اقتصادی گفت: قیمت طلا به شدت در برابر تنش های سیاسی بین المللی حساس است. یک بن بست سیاسی و دیپلماتیک کافی است تا قیمت طلا را افزایش دهد.

اما در بازار هستند گروه هایی که از رشد بازار عقب مانده اند و فردا نیز همچنان می توانند مثبت باشند. از این دسته می توان به گروه خودرویی و سیمانی و حتی نمادهای ساختمانی اشاره کرد. خودرویی ها به دلیل تخصیص ارز مبادلاتی مورد توجه هستند. سیمانی ها با افزایش نرخ 14 تا 22 درصدی روبرو هستند و ساختمانی ها نیز به دلیل ریزش شدید در سونامی اخیر بازار و عدم رشد آنچنانی می توانند با افزایش تقاضا مواجه شوند.

گروه خودرویی که با خبر تخصیص ارز مبادلاتی جان تازه ای گرفته است این بار با لیدری خپارس در حال پیشتازی است. البته خپارس به لحاظ تکنیکی از سقف بالینگر باند خارج شده و وضعیت چندان پایداری را نخواهد داشت، از طرف دیگر قیمت در محدوده 250 – 257 تومان با سطوح مقاومتی خود درگیر خواهد شد.

خودرو با شکست 245 تومان کف دوقلوی ریزی را تشکیل خواهد داد. محدوده 260 تومان اولین مقاومت سنگین ایران خودرو است که انتظار داریم قیمت به مرور از این سطح عبور کند و تا حوالی 280 الی 290 تومان رشد نماید.

خبر خوب برای سهامداران سایپا عبور از سد مقاومت 200 تومانی است. با این حال دو سطح 226 و 242 تومان می توانند به عنوان مقاومت باعث تشدید عرضه ها شوند. از طرفی دیگر سقف قبلی در 255 تومان قرار دارد.

در گروه سیمانی ، چارت شاخص با ریزش اخیر در قالب یک 5 موجی واضح با موج 3 ممتد مشاهد می شود. اکنون در سیکل اصلاحی abc قرار داریم که در حالت ایده آل می تواند به صورت زیگزاگ در بازار پیشروی کند. با توجه به جنس کندل روز گذشته و موارد گفته شده ، به نظر برای تکمیل موج c سقف قبلی در نمودار شاخص این گروه بی اعتبار خواهد شد.

در سیمانی ها وضعیت تکنیکی سکارون جالب توجه است. این سهم با سود 150 تومانی برای سال مالی 93 حوالی 700 تومان قیمت دارد یعنی با پی بر ای 4.5 معامله می شود. سال مالی شرکت شهریور است و نکته جالب این که گفته می شود مجمع سال مالی قبل که سود 130 تومانی دارد هنوز برگزار نشده! همین امر بر جذابیت های این شرکت می افزاید. یعنی شرکت 280 تومان سود در کمتر از 6 ماه می تواند تقسیم کند. روز گذشته حجم نسبتا بالایی از سهم داد و ستد شد و صف خرید نسبتا سنگینی را تجربه کرد. اگر سهم بتواند بر سقف قبلی غلبه کند ، عملا می توان گفت وارد موج 5 از 3 با حداقل هدف 910 تومان شده ایم.

در مجموع در صورتی که جبهه خریدار قوی بود ، افت احتمالی شاخص صرفا می تواند پولبک به نقطه شکسته شده در سقف شاخص باشد. در مجموع انتظار داریم بازار برای ششمین روز متوالی مثبت باشد و اگر قرار است پولبک رخ دهد ، در معاملات فردا و پس فردا این اتفاق بیفتد.

گذری بر اجماع نظر بزرگان بازار بر روی سهام:

تاپیکو: علیرغم عرضه های سهامدار عمده که بیشتر به دلیل پاسخگویی به عطش بازار بود، سهم می تواند در کوتاه مدت بازدهی 20 درصدی به ارمغان بیاورد.

سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک): در صورتی که عرضه های سنگین حقوقی ها باعث تعادل سهم در روز جاری شوند، باید سعی کرد در قیمتهای مناسب آن را به سبد سهام افزود.

سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم): بحث جدی فروش ساختمان خیابان برزیل به یکی از نهادهای مالی، می تواند باعث ورود نقدینگی مناسب به این شرکت شود.

پتروشیمی خارک: هر چند شرکت برای سال جاری eps مناسبی پیش بینی نکرده است، اما با بهبود شرایط صادرات گاز مایع تولیدی شرکت، امکان تعدیل eps زیاد است.

بانک پاسارگاد: برخی انتظار دارند اعلام eps پنجاه تومانی سال 92 و امید به رشد آن در سال 93 ، سهم بتواند شب مجمع قیمت 370 تومان را ببیند.

سیمان غرب: خرید در محدوده قیمتی 800 تا 850 تومان و با دید شرکت در مجمع کم ریسک خواهد بود.

کارت اعتباری ایران کیش: رشد 10 درصدی قیمت سهم در کوتاه مدت متصور است. برای کسب بازدهی بیشتر باید منتظر به نتیجه رسیدن طرح های جدید شرکت ماند.

گروه مپنا: در بلندمدت رسیدن دوباره قیمت سهم به 13 هزار ریال دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل کامل نماد پاسارگاد را در اینجا مشاهده کنید..

کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیلک کنید)

موفق باشید

bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

  1. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای عباس زاده
    از مهر 1392 وارد بورس شدم و از شانس بد ریزش شاخص و بورس شامل حالم شد و کلی ضرر کردم برای اولین باره که قصد دارم به مجمع برم تا شاید بتونم ضررهام رو جبران کنم لطفا راهنمایی کنید 3 سهم اخابر – وبصادر و سغرب دارم با توجه به سابقه سالهای قبل اخابر – وبصادر و سغرب در مجمع میتونم به این سه سهم امیدوار باشم ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

نطر گذاشتن