نگاهی به چارت شاخص کل

229
telegram nokhbegan-start
نگاهی به چارت شاخص کلReviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 29Rating:

 

 
 
عزیزان سایت تحلیل ها عرض ادب

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

خب برای دوستانی که اندر احوال شاخص رو جستجو میکردند چند تا شکل آماده کرده و در اختیارتون میگذاریم.در این شکل سعی شده تا به میزان احتمال تشکیل یک الگوی برگشتی کلاسیک که اخیرا در حال مطرح شدن است ،پرداخته شود.

دوستان برای تشکیل head & shoulder  در وهله اول به واگرایی بین Left  و  head  نیاز داشتیم که متاسفانه شکل گرفت.

 

تصویر

 

 

در وهله ی دوم Neck line را مد نظر قرار میدهیم.اما نکته ی حائز اهمیت این است که با یک شیب منفی روبروییم.این امر اولین روزنه ی امید را برای اختلال در تارگت نشان میدهد.تارگت را 35000 در نظر میگیریم.

 

در وهله ی سوم شاهد یک pull back یا برگشت به خط روند هستیم.این پولبک یک عامل دستکاری شده به نظر میرسد و حاصل همگرایی منفی در RSI و همگرایی منفی با خلوص کمتر در Momentum است.این امر نماینده ی شکست است که با یک کندل منفی دیگر تثبیت حاصل میشود.
 
 

 

 
تصویر
 تصویر
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 

یک نکته ی مثبت دیگر برای شاخص در نظر گرفتیم آن هم انطباق Neck line   و Fibo %38  است که نقش مضاعفی برای حمایت ایجاد میکند.


 

تصویر

 

 

 لذا تصمیم برای وجود یا عدم وجود این الگو تا زمان شکستن خط گردن با درصد خطای بالایی همراه است برای تصمیم گیری جهت برآورد دقیق تر نیاز به صبر و تداوم روند هستیم این به دلیل است که 22 بهمن، 18 بهمن،5+1و… از عوامل سیستماتیک اخیرند.از عوامل غیر سیستماتیک اخیر حواستان باید به این امر باشد که نمیتوان به طور قطع اینگونه اظهار نظر کرد که هر چه در نه ماهه اتفاق افتاده در 12 ماهه هم همان روند را خواهد داشت.پس فعلا در حال حاضر حوالی 36600 و در نهایت 35500 از حمایت های قوی به شمار میروند.

bashgah-banner
نوشته قبلیحمایتی از رتکو
نوشته بعدیسه شنبه 10 بهمن
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن