نگاهی تحلیلی به شرکت نفت و گاز پارسیان

173
telegram nokhbegan-start
نگاهی تحلیلی به شرکت نفت و گاز پارسیانReviewed by منوچهر عطائی on May 4Rating:

شرکت نفت و گاز پارسیان بدلیل وجود سهام شرکت پالایش نفت تبریز و همچنین پتروشمی ها پردیس و زاگرس در بین فعالان بازار محبوب شده است و همچنین این روزها با رشد قیمتی به واسطه بازگشایی سهام پالایشگاهی مواجه شده است:

ارزش بازار شرکت در 1 ردیبهشت ماه 88,772,676   و در 11 اردیبهشت 108,788,272 میلیون ریال بوده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

پرتفوی غیر بورسی کمتر از 29تومان از nav را تشکیل میدهد و چندان اهمیتی ندارد. در خصوص پرتفولیوی شرکت باید این نکته را افزود که حمل و نقل ریلی نیرو در سال 91 برای هر سهم 1068 ریال سود محقق کرده است و ارزش ذاتی ان بر اساس شرایط موجود تخمین زده شده است.همچنین پتروشیمی خراسان یکی از بزرگترین تولید کننده های اوره در کشور است و سود هر سهم شرکت را برای سال 91 حدود 103 تومان بوده است و با توجه به شرایط موجود قیمت 600 تومان برای هر سهم منطقی به حساب میاید.

قیمت سهم با نزدیک شدن به ان ای وی شرکت (10757) دارای ریسک بالاتری میشود و ارزش سهم بر اساس nav شرکت 9681 ریال میباشد

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیگروه بانکی در حاشیه ..!!
نوشته بعدینگاهی به چند سهم مطرح بازار
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

4 نظرها

نطر گذاشتن