نگاهی دقیقتر به وضعیت شاخص کل

615
telegram nokhbegan-start
نگاهی دقیقتر به وضعیت شاخص کلReviewed by محمد محمدی on Oct 8Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

همچنان بازار روندی خنثی دارد و اکثر گروهها معاملات خود را متعادل پیگیری میکنند ، این روزها نوسانات شاخص کل هم محدود شده ومدتی هست که شاخص در محدوده کانال 71000 واحدی در حال نوسان میباشد . بنظر میاد کم کم باید منتظر پایان اصلاح شاخص کل و شروع یک رون صعودی در کوتاه مدت باشیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز شاخص کل با 65واحد افزایش به عدد 71783 واحد رسید ، بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای وامید ، پارسان ، کگل ، ونوین و شخارک داشتند .

 

میخواهیم یک بررسی به وضعیت نموداری شاخص کل داشته باشیم :

 

در نمودار روزانه میشه شکل گیری شروع یک روند صعودی را در قالب یک کانال صعودی در نظر گرفت که در حال حاضر در محدوده کف کانال میباشد . در صورت حفظ حمایت 71500 میشه امیدوار به صعود تا محدوده سقف کانال که محدوده 77000 واحد میباشد بود .

 

 

shakhes-daili

 

از بعد زمانی شاخص هفتگی بارها به خطوط اصلاحی تایم فیبوناچی واکنش نشان داده است و هر بار با رسیدن به محدوده خطوط اصلاحی 100% و 161% شاهد یک موج صعودی کوچک بودیم ، در حال حاضر در حال نزدیک به شدن به خط اصلاحی تایم 261% فیبوناچی موج صعودی آخر هستیم که حداکثر ظرف یک یا دو هفته آتی به این محدوده خواهیم رسید که میشه انتظار داشت اصلاح شاخص در این محدوده به صورت کامل به پایان برسد .

 

shakhes-time

 

گروه ساختمان :

 

همچنان در این گروه نمادهای ثنوسا و وساخت یکه تازی میکنند ، امروز نیز معاملات این دو نماد متمایز از بقیه گروه بود و هر دو در نهایت با صف خرید به کار خود پایان دادند . امروز ثفارس که طی چند روز گذشته به موقعیت حساس آن اشاره کرده بودیم توانست به تک سهمهای این گروه بپیوندد و از درصدهای منفی تا صف خرید پیش رفت ، در صورتی که فردا نیز این نماد با صف خرید بسته شود ، باید منتظر رسیدن به هدف 530تومان باشیم . در مجموع بقیه سهمهای این گروه نیز وضعیت مطلوبی دارند و میتوانند یک حرکت صعودی مناسب تا سهماهه آینده داشته باشند .

 

دکتر طیب نیا در پاسخ به سؤالی در خصوص نتیجه بررسی‌های دولت و بانک مرکزی برای وام مسکن گفت: مسکن یکی از مؤلفه‌های مهم در خروج اقتصاد از رکود است به همین دلیل یکی از برنامه‌های دولت رونق بخش مسکن با تدوین و اجرای سیاست‌های مناسب پولی و مالی است. طیب‌نیا گفت: در هفته‌های اخیر جلساتی با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و در خصوص نحوه اجرای این سیاست و چگونگی اعطای تسهیلات به بخش مسکن بررسی‌هایی انجام شد؛ هدف اصلی در این بررسی‌ها و مذاکرات این است که رونق بخش مسکن بدون افزایش تورم ایجاد شود و بانک‌ها بدون نیاز به استفاده از منابع پرقدرت بانک مرکزی بتوانند در این بخش تسهیلات‌دهی کنند.

 

خرید ثتران در محدوده قیمتی 214 – 220 تومان کم ریسک ارزیابی میشود .

 

گروه بانکی :

 

نمادهای این گروه که اکثرا به کف قیمتی رسیده بودند ، یکی یکی دارند به حمایتهای خود واکنش نشان داده و یک حرکت صعودی را آغاز میکنند بعد از وگردش و وسینا امروز نوبت به ونوین رسید که در بازار خسته کننده این روزها خودی نشان دهد و بتواند بعد از مدتها صف خرید خوبی را تجربه نماید ، امروز تمام شرکتهای سهامدار این بانک  از جمله وبشهر و وصنا نیز به صف خرید رسیدند. بانک گردشگری همچنان در این گروه یکه تازی میکند و امروز علیرغم وجود عرضه های سنگین بازهم با صف خرید به کار خود پایان داد  .

 

گروه روی :

 

از دوشنبه که معاملات بازارهای جهانی شروع به کار کردند ، قیمت جهانی فلز روی روند صعودی خوبی را آغاز کرده و دوباره به محدوده بالای 2300دلار نفوذ کرد . البته در بازار امروز به جز کاما و کروی معاملات بهتری داشتند ، بقیه شرکتهای گروه روی نسبتا متعادل معامله میشدند ، ولی در صورتی که روند صعودی قیمتهای جهانی ادامه دار باشد میشه انتظار رشد قابل توجه شرکتهای این گروه را داشت ، به هر حال در حال حاضر اکثر شرکتهای این گروه اصلاح خوبی داشتند و خرید آنها در این قیمتها ریسک چندانی نخواهد داشت ، کاما و فزرین از بهترین شرکتهای این گروه میباشند .

گفته میشود رییس جمهور 30مهر ماه به استان زنجان سفر خواهد کرد باید دید در این سفر شرکتهای تولید کننده روی که اکثرا بواسطه معادن موجود در این استان مستقر هستند مورد توجه مصوبات دولت قرار خواهند گرفت..؟!

 

گروه غذایی :

امروز اکثر نمادهای این گروه مخصوصا شرکتهای لبنیاتی معاملات پرتقاضایی را پشت سر گذاشتند شاید انتظار گزارشات ششماهه مناسب از نمادهای این گروه باعث استقبال بازار به این گروه شده باشد . امروز وبشهر چاره ای جز صف خرید شدن نداشت ، به جز ونوین که وبشهر مالک 38% آن میباشد ، شرکتهای روغنی ، لبنیاتی و شوینده این هلدینگ نیز معاملات مناسبی داشتند. وبشهر برنامه افزایش سرمایه 50% را در دستور کار خود دارد  .

 

گروه پتروشیمی :

 

یک از گروههای که میشه انتظار داشت گزارشات ششماهه مطلوبی داشته باشند ، همین گروه پتروشیمی میباشد بخاطر همین انتظار داریم این گروه بیشترین تاثیر را در روند صعودی آتی شاخص ایفا کنند ، دیروز وغدیر برای مجمع عمومی فوق العاده بمنظور تصویب افزایش سرمایه که شنبه برگزار خواهد شد متوقف شد باید دید از این مجمع خبری از وضعیت زیرمجموعه ها درز پیدا خواهد کرد که شروع حرکت این گروه را تسریع ببخشد .

 

موفق باشید…

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن