هلدینگ خلیج فارس و زمان عرضه اولیه

144
telegram nokhbegan-start
هلدینگ خلیج فارس و زمان عرضه اولیهReviewed by منوچهر عطائی on Mar 4Rating:

براساس گزارش بورس نیوز، شرکت هلدینگ خلیج فارس و پالایش نفت لاوان در زمره شرکت هایی هستند که مقرر شده تا پایان سال جاری، یکی به صورت عرضه اولیه و دیگری به صورت بلوک کنترلی از طریق سازمان مذکور عرضه شود.

رییس سازمان خصوصی سازی در خصوص زمان عرضه اولیه سهام هلدینگ خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: اقدامات مورد نیاز پیرامون عرضه سهم مذکور انجام شده و هماهنگی های نهایی با وزارت نفت، سازمان حسابرسی و بورس نیز در حال پیگیری است. بنابراین امیدواریم وعده قبلی مبنی بر واگذاری “شخلیج” تا پایان سال جاری، به زودی محقق شود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

محمدرحیم احمدوند در بیان جزییات عرضه بلوکی شرکت پالایش نفت لاوان نیز اظهار داشت: تا پایان سال جاری 50 درصد به اضافه یک سهم “شاوان” به صورت بلوک کنترلی بابت رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی عرضه خواهد شد.

وی در بیان دلایل استقبال بازار از این سهم و نحوه قیمت گذاری بلوک مذکور گفت: سهام شرکت پالایش نفت لاوان از ابتدا در حالی در حدود 370 تومان توسط سرمایه گذاران کشف قیمت شد که سازمان تأمین اجتماعی در آن زمان معتقد بود ارزش این سهم نصف مبلغ کشف شده است. اما به نظر می رسد امیدواری سرمایه گذاران در خصوص وضعیت آینده پالایشی این شرکت به تدریج موجب رشد قیمتی آن شد تا جایی که قیمت سهم تاکنون با بیش از 100 درصد بازدهی رو به رو بوده است.

معاون سازمان خصوصی در همین ارتباط و پیرامون جزییات قیمت گذاری بلوک کنترلی “شاوان” به خبرنگار ما گفت: براساس آیین نامه ها و دستورالعمل ها، هیأت واگذاری مکلف است قیمت بلوک های قابل عرضه را براساس قیمت پایه سهم روی تابلوی بورس در آخرین روز معاملاتی قبل از عرضه به اضافه درصد ثابتی تعیین نماید. حال آنکه تشخیص میزان این درصد به عهده هیأت واگذاری بوده و متناسب با نوع بلوک واگذار شده اعم از مدیریتی یا کنترلی متغیر است.

ابوالقاسم شمسی جامخانه ادامه داد: در خصوص بلوک کنترلی “شاوان” این میزان، 50 درصد تعیین شده است. بنابراین قیمت سهم در زمان عرضه براساس قیمت روی تابلوی بورس به اضافه 50 درصد آن خواهد بود و در صورت عدم حضور خریدار برای آن، به طور قطع همانند سهم های مشابه، بلوک مذکور عرضه مجدد خواهد شد تا در نهایت به فروش برسد!

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن