همه تعدیلات و مجامع مهم امروز

248
telegram nokhbegan-start
همه تعدیلات و مجامع مهم امروزReviewed by منوچهر عطائی on Jul 16Rating:

تعدیلات مهم امروز بیشتر از جنس دارویی بود که بر اساس عملکرد سه ماهه و برای سال مالی 92 پیشبینی خود را به بازار ارائه دادند.
شرکت کارخانجات داروپخش(دارو) سود به ازای هر سهم را از 1417 به 2651 ریال افزایش داده است ( تعدیل مثبت 87 درصدی) و سه ماهه 14 درصد پوشش داده است نرخ دلار برای واردات را 2162 و برای صادرات 1329 تومانن در نظر گرفته است.
شرکت البرز دارو(دالبر) از سود 1351 ریالی به ازای هر سهم به سود 1999 ریالی افزایش پیدا کرده است (تعدیل مثبت 48 درصدی) و سه ماهه 20 درصد پوشش داده است. نرخ دلار برای واردات را 2635 تومان در نظر گرفته است.
و لیدر گروه،شرکت گروه دارویی سبحان (دسبحا) نیز از سود 683 به 1037 ریال دست پیدا کرده است ( تعدیل مثبت 52 درصدی) و سه ماهه 2 درصد پوشش داده است.
تعدیل دیگر از شرکت لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) میباشد که بر اساس نامه شرکت به بورس پیش بینی تعدیل مثبت 10 تا 15 درصدی را برای سال مالی 30/9/92 در نظر گرفته است.
و در ارتباط با مجامع:
در مجمع برگزار شده گروه مپنا رای به تقسیم سود 30 تومانی داده است و در ارتباط با مطالبات شرکت از دولت گفته شد که 1000 میلیارد تومان به صورت نقد و 1000 میلیارد تومان دیگر بصورت دریافت سهام دو نیروگاه وصول شده است و هنوز مطالبات دیگری نیز دارد.و همچنین خبرهای خوشی از واگذاری زمین پژوهشگاه نیرو در سال 92 به مپنا و نیز از جایگزین شدن مپنا به جای کمپانی زیمنس در مالزی و نیز در دست گرفتن ساخت 12 فاز نیروگاهی کشور در آینده ای نزدیک، خبر داده شد.
مجمع پتروشیمی فن آوران هم سود 560 تومانی را بین سهامداران تقسیم و خبر از افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت در کوتاه ترین زمان داد.
بانک کارآفرین نیز 15 تومان سود را بین سهامدارانش تقسیم کرد و اعلام شد که شرکت به دنبال گرفتن مجوز افزایش سرمایه 125 میلیارد تومانی از سازمان بورس برای دوماه آینده که مجمع فوق العاده اش برگزار خواهد شد. است و در صدد افزایش 22 شعبه به 88 شعبه فعلیش میباشد.

bashgah-banner
نوشته قبلیبر بام بازار سه شنبه 25 تیر ماه…
نوشته بعدیسهگمت و سطح حمایتی
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

9 نظرها

    • آینده قندی ها به افزایش نرخی است که در انتظار ان هستند و فعلا در ماه رمضان نمیتوان چنین افزایشی را متصور بود، ولی از نظر واردات نسبت به سه ماه مشابه سال قبل واردات گروه 30 درصد کاهش حجمی داشته است که نکته مثبتی است. از قندی ها قصفها و قلرست و قپیرا از دید بنیادی مناسب هستند

    • با سلام و سپاس، دارویی ها با توجه به افزایش نرخ 20 تا 40 درصدی در محصولاتشان اکثرا با رشد همرا هستند و در نتیجه داشتن سهمی که این دارویی ها را یکجا در پرتفوی خود دارند مناسب هستند،مثل دسبحا و والبر.از بانکی ها هم در انتخاب سهم این گروه باید توجه داشت که تراز ارزی منفی نداشته باشند مثل همین سینا پاسارگاد، و انصار که امروز هم منفی شد و کمتر از حجم مبنا معامله شد را در قیمت مناسبی قرار داده است

نطر گذاشتن