وتوسم چقدر میارزه ؟ کی بفروشیم ؟

402
telegram nokhbegan-start
وتوسم چقدر میارزه ؟ کی بفروشیم ؟Reviewed by محمد محمدی on Jul 23Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

حدودا بیست روز پیش بود ( 1393/04/11 )  که  سود 110تومانی یک شرکت 280تومانی رو خدمت دوستان اعلام کردم و و ریز محاسبات اون رو هم قراردادم .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سود 110تومانی یک شرکت 280تومانی

امروز نماد وتوسم با صف خرید 25میلیونی و اعلام سود 105تومانی ( ششماه مانده به پایان سال مالی و این سود قابل افزایش میباشد) بازگشایی شد . ولی واقعا از لحاظ بنیادی این شرکت چقدر میارزه ؟  از لحاظ بنیادی نگهداری سهم تا چه قیمتی توجیه دارد ؟ به سود 105تومانی فعلی که قابل افزایش هم میباشد چه p/e  باید بدهیم ؟!

 

واقعیت امر این میباشد که شرکتهای سرمایه گذاری رو بر اساس میزان NAV آن شرکت میسنجند و نه بر اساس سود و P/E  و معمولا در ایران شرکتهای سرمایه گذاری در محدوده 70% میزان NAV شان قیمتگذاری میشوند .

 

پس برای ارزشگذاری قیمت وتوسم نیز میبایست  بر همین اساس اقدام کرد ، در حال حاضر میزان NAV شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در حدود 400تومان برآورد میشود که اگر قرار باشد این شرکت نیز بر اساس مطالب بالا ارزشگذاری کنیم به محدوده همان عدد 280تومانی روز معرفی سهم میرسیم .

 

احتمالا حالا این سوال در ذهن شما ایجاد خواهد شد که پس چرا این سهم الان در قیمتهای 320تومان با صف خرید میلیونی همراه میباشد ؟ آیا بازار در مورد این سهم دچار اشتباه شده است ؟

 

اگر بخواهیم دقیقتر موضوع رو بررسی کنیم باید به این موضوع اشاره کنیم که :

 

  اولا، اون عدد 70% به صورت نرمال میباشد و وقتی بازار از شرکتی انتظار رشد سودآوری داشته باشد حتی تا محدوده 90% میزان ان ای وی هم به سهم قیمت خواهد داد .

دوما ، نقدینگی خوبی از محل فروش ساختمان خیابان برزیل به شرکت تزریق خواهد شد و از طریق سرمایه گذاریهای جدیدی که شرکت انجام خواهد داد میزان ان ای وی شرکت نیز رشد خواهد کرد .

 

نتیجه آخر : میشه گفت در حال حاضر از لحاظ بنیادی بیشترین قیمت برای وتوسم محدوده 340تومان میباشد و فعلا بالاتر از این عدد توجیهی برای خرید و نگهداری وجود ندارد مگر اینکه در آینده NAV سهم افزایش یابد.

 

در پایان کارشناسان تکنیکال تحلیل جامعی از وضعیت کوتاه مدت و بلند مدت سهم و  مقاومت های مهم اون ارائه داده اند که اعضای حرفه ای میتونند این مطلب رو از اینجا بخونید .

 

موفق باشید .

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن