وساخت در محدوده ی حمایتی

750
telegram nokhbegan-start
وساخت در محدوده ی حمایتیReviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 31Rating:

 

سلام خدمت بزرگواران؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

وضعیت بازار همچنان تضاد برانگیز است.پیداست که یک رکن از بازار هنوز گم شده است و از یک طرف مسئولان و یک طرف دیگر بازیگران در حال بازگردانن رکن اعتماد هستند.اعتماد به پایداری روند سود سازی در شرکت ها و …. . عده ای منتظر وضعیت مذاکرات هستند و عده ای نگران قیمت نفت و بودجه ریزی شرکت ها. در هر صورت بورسی ها می دانند کسی که وارد بازار شده است به سختی می تواند نماند.این روزها استراتژی های گوناگونی مطرح می شود.یکی از این راهبرد ها به کار گیری خرید و نگه داشت سهام با بنیاد و فنداسیون خوب است.راهبرد دیگری نقدینگی تا توقف افت قیمت هاست.واضح است که به نظر حقیر بهترین آن استفاده همزمان از هر دوی این استراتزی هاست.پیش نهاد ما ماندن در بازار با نصف سرمایه است.

در این خصوص به جهتی که از حرکات تناسبی و نوسانی بازار جا نمانیم سرمایه گذاری ساختمان ایران با نماد وساخت را جهت بررسی انتخاب کردم.

در شکل زیر وضعیت روند صعودی چند ساله سهم را می بینید.همانطور که پیداست از داده های تعدیلی نسبت به افزایش سرمایه و سود و نمای لگاریتمی استفاده شده است.تا تاریخ 27 فروردین ماه شاهد تبعیت تحرکات قیمتی در سهم بودیم.پس از شکست این روند و پولبک ریزش سهم تا 220 تومان بودیم.

در حال حاضر سهم در قالب سه حرکت هارمونیک تا سقف 560 واحد رسید و به نظر می رسد در حرکت چهارم بیشتر از حوالی 350 -370 پایینتر نیاید.وضعیت اسیلاتور در روند نما ها علی الخصوص شاخص قدرت نسبی روند و دی تی که نمایانگر دو میانگین متحرک قیمت در دوره ی میان مدت است در حالت اشباع و فروش هیجانی ست که نشانگر توقف فروش در روز های اتی و رشد سهم است.

لذا انتظار ما نیز بازگشت قیمتی از همین محدوده و بازگشت زمانی موقت در 15 دی ماه یا زود تر مطابق شکل است.

 

وساخت

نتیجه گیری :

  • محدوده مناسب خرید : 350-370 به صورت پله ای و مدیریت شده
  • حد ضرر :  350 تومان ( اگر سهم از این قیمت پائین تر رفت از سهم خارج شویم )
  • حد سود :  440 تومان ( با نزدیک شدن به این قیمت می توانیم پله به پله از سهم خارج شویم )
  • مقاومت  های پیش رو :  400 تومان ( در این محدوده ها فروشنده ها بیشتر می شوند و امکان منفی شدن سهم وجود دارد )
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

  1. سلام کاربر عزیز،در خصوص سود مجمع بهترین اطلاعات رو می تونید از خود امور سهام شرکت بپرسید 22094516
    متاسفانه سوال شما کمی دیر شده و می تونید برای کم کردن میانگین از اعداد گفته شده استفاده کنید.فقط مترصد باشید که اگر حد ضرر زده شد خرید نکنید تا حمایت های بعدی اعلام گردد.

نطر گذاشتن