وضعیت ذوب آهن ….

201
telegram nokhbegan-start
وضعیت ذوب آهن ....Reviewed by Khalili on Oct 23Rating:

شرکت ذوب آهن اصفهان هم کمتر از انتظار کارشناسان بازار ظاهر شد و توانست 108 ریال سود در 6 ماه محقق کند. اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که شرکت تا کنون ضررده بوده است و در این 6 ماه هم ضرر انباشته شرکت کاهش داشته است اما به صفر نرسیده است. شفاف سازی جدیدی نیز در مورد مسایل ارزی از شرکت امروز منتشر شده که در آن آمده است :

در شش ماهه ابتدای سالجاری نرخ ارز فروشهای صادراتی شرکت و همچنین نرخ ارز خریدهای وارداتی با توجه به ماهیت دولتی شرکت بر اساس نرخ مرجع بانک مرکزی ج . ا. ا شناسایی و در دفاتر شرکت منعکس گردیده است .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از ابتدای سالجاری نیز با توجه به اولویت بندی خریدهای خارجی توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نظر به اینکه خریدهای خارجی شرکت (عمدتاً کک و شمش ) در رده اولویت سه قرار گرفته اند ، بر اساس بخشنامه ای مربوطه می بایست از طریق مرکز مبادلات ارزی ، نیازهای ارزی شرکت تأمین گردد و بالتبع صادرات شرکت نیز با همین نرخ شناسایی و در دفاتر منعکس می گردند.

شرکت ذوب از جمله شرکت هایی است که بهای تمام شده ی تولیدات آن بسیار زیاد است. در هر صورت با توجه به مسایل ارزی که مطرح شد به نظر می رسد که شرایط برای نیمه دوم سال هم مانند نیمه اول دنبال شود اما با کمی پیشروی مثبت. از نظر تکنیکی نیز قیمت های فعلی یعنی حول و حوش 245 تومان به عنوان یک مقاوت برای سهم است و در صورتی که از این قیمت به سمت بالا عبور کند، آینده قیمت سهم پراقبال تر خواهد بود. این سهم دمی تواند برای اهداف میان مدت و بلند مدت مناسب باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیسه شنبه2آبان
نوشته بعدیبازار آتی (2 آبان)
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن