وضعیت سیمانی ها به عنوان یکی از لیدرهای بازار

347
telegram nokhbegan-start
وضعیت سیمانی ها به عنوان یکی از لیدرهای بازارReviewed by Khalili on Sep 23Rating:

وضعیت سیمانی ها به عنوان یکی از لیدرهای بازار


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

می بینیم که همچنان سیمانی ها به جلو می تازند. تاخت و تاز آنها با افزایش قیمت سیمان گره خورده است. این خبر افزایش 22 درصدی قیمت سیمان می تواند جو این گروه را تا چند روز آینده مثبت و پرتقاضا نگه دارد. با توجه به روند معاملات چند روز گذشته ی سیمانی ها، حجم معاملات بسیار در مقابل تقاضا ها ناچیز بوده است. تعدادی از سهام این گروه نیز روز گذشته برای رفع گره معاملاتی اقدام کرده بودند و افزایشی در حدود 12 درصدی را تجربه کردند اما این اقدام برای رفع گره، گرهی را باز نکر و همچنان صف خرید این سهم ها پابرجا بود. کارشناسان برترین و بنیادی ترین سهم این گروه را سهامی چون سغرب، سکرد و سهرمز می دانند.

سیمان کردستان که در اطلاعیه ی قبلی خود سود هر سهم این شرکت را 505 ریال اعلام کرده بود، روز گذشته اطلاعیه شفاف سازی را منتشر کرد که در آن از تعدیل مثبت این سهم به اندازه ی 12 درصد گزارش شده بود. به نظر می رسد رشد این سهم تا خبرهای سیمانی ها در بازار داغ است، ادامه دار باشد.

سفارس هم به عنوان یک سرمایه گذاری در صنعت سیمان محسوب می شود، از تقاضا و استقبال زیادی برخوردا است. چون این شرکت سهام اکثر شرکت های سیمانی را به عنوان زیر مجموعه خود دارد، از سود همه ی این سیمانی ها، این شرکت نیز سود خواهد برد و به نسبت بقیه می تواند از ریسک متعادل تر و بهتری برخوردار باشد.

سشمال و سرود هم از جمله شرکت هایی بودند که برای رفع گره معاملاتیاقدام کردند و توانستند حدود 12 درصد رشد را تجربه کنند.

اما باید دید که این خبر سیمانی می تواند مقاومت های چندین و چند ساله ی برخی سهام این گروه را به سمت بالا بشکند و رکورد های جدیدی خلق کند. به گفته ی کارشناسان سیمان غرب مقاومت 390 تومان را پیش روی خود می بیند که به نظر می رسد که این سهم توانایی عبور از این سد را داشته باشد. همچنین سیمان شاهرود هم مقاومت 280 تا 290 ریالی را دارد.

 
 
دوستان و اعضای عزیز سایت تحلیلها در بخش گزارش روزانه می توانید از ساعت 9 تا 12 تغییرات بازار را دنبال کنید و از کلیت بازار با خبر شوید . هر روز ساعت 9 تا 12 به سایت سری بزنید تا مطالب جدید قرار گرفته در این بخش را مطالعه نمایید . در پایان روز نیز گزارشی از بازار روزی که گذشت به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت

 

bashgah-banner
نوشته قبلیشنبه 1 مهر
نوشته بعدییکشنبه 2 مهر
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن