وضعیت شاخص کل + کم ریسک ترین ها

358
telegram nokhbegan-start
وضعیت شاخص کل + کم ریسک ترین هاReviewed by فرزاد عباس زاده on May 11Rating:

 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطور که انتظار می رفت روز گذشته بازار با حمایتهایی همراه شد اما در عین حال شاهد عرضه هایی از سوی حقوقی ها نیز بودیم
اینطور به نظر می آید که هر گاه سهمی با هجوم تقاضای سرمایه گذاران حقیقی مواجه شود، عرضه های حقوقی ها روی آن سهم افزایش می یابد. برای مثال روز گذشته در نماد سایپا حدود 25 درصد فروشندگان حقوقی بودند که شاید بتوان آن را ناشی از رشد شدید قیمت در روزهای قبل از آن دانست. در معاملات بانکهای تجارت و ملت نیز عرضه سهامداران حقوقی به چشم می آمد که در این بین در بانک تجارت این عرضه چشمگیرتر بود. فشارهای فروش حقوقی ها در واقع انباشت فروشهای پیشینی آنان است که در اسفند ماه به دلیل اجرایی شدن محدودیت فروش ایجاد شده بود. انتظار می رود که شیوه فعلی عرضه ها همچنان در بازار ادامه داشته باشد.این امر را باید به مثابه رویه جدید بازار دانست و بر اساس آن به پیش بینی آینده بازار پرداخت. بر این بنیان انتظار می رفت در روز جاری نیز در صورتی که تقاضا برای این چند سهم وجود داشته باشد، عرضه ها در قیمتهای مثبت روی این سهام از سوی حقوقی ها افزایش یابد.

به لحاظ تکنیکی تغییری در نمودار شاخص کل ایجاد نشده است. کف شاخص تا 76800 – 77000 واحد رشد کرده است. میانگین متحرک 21 روزه تا 77150 واحد بالا آمده و اگر شاخص بخواهد همچنان به این خط واکنش نشان دهد، نهایتا می تواند تا این سطح عقب نشینی نماید.

در حاشیه بازار خبر مهمی که بخواهد تاثیر گذار باشد وجود ندارد. فرانس پرس نوشت: چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا هفته ی آینده به عربستان سعودی سفر می کند تا در مورد ایران و سوریه با مقامات این کشور گفتگو کند.

جان کربی، معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا، در یک نشست خبری گفت: این سومین سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه طی ماه‌های اخیر است و هدف از آن پیشبرد راهبرد منطقه‌ای آمریکا در این منطقه است.

وی افزود: این سفر بخشی از تلاش‌های ما برای همکاری با هم‌پیمانان و شرکای خود در منطقه است تا از طریق این تلاش‌ها، در زمینه حل و فصل چالش‌های مشترک امنیتی به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنیم.

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و به‌ویژه عربستان نسبت به توافق موقت هسته‌ای قدرت‌های غربی با ایران ابراز نگرانی می‌کنند و مقامات آمریکایی مدتی است که می‌کوشند از شدت این نگرانی بکاهند.

به گفته معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا، طی سفر هفته آینده وزیر دفاع آمریکا قرار است در عربستان سعودی با وزیران دفاع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دیدار و تبادل نظر کند.

چاک هیگل در سفری که ماه دسامبر سال گذشته به منطقه داشت پیشنهاد این دیدار را به وزرای یادشده داده بود.

معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که این دیدار به چاک هیگل فرصت می‌دهد تا بار دیگر بر تعهدات امنیتی ایالات متحده در منطقه تأکید کند.

به گفته جان کربی، این سفر همچنین به چاک هیگل این فرصت را می‌دهد تا در مورد سیاست بی‌امان آمریکا در جلوگیری از دست یافتن ایران به سلاح هسته‌ای و جلوگیری از بی‌ثبات کردن بیشتر منطقه توسط ایران اطمینان داده و آن را تقویت کند.

به گفته جان کربی، موضوع هماهنگی بیشتر در زمینه دفاع هوایی و موشکی، امنیت دریایی، و دفاع سایبری» از محورهای جلسه پیش روی وزرای یادشده خواهد بود.

چاک هیگل قرار است پس از این جلسه به اردن سفر کرده و در دیدار با همتای اردنی خود درخصوص جنگ داخلی سوریه بحث و تبادل نظر داشته باشد.

وزیر دفاع آمریکا در پایان سفر خود به منطقه به اسرائیل رفته و در دیدار با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، و وزیر دفاع این رژیم در مورد موضوعاتی چون تقویت دفاع موشکی اسرائیل گفت‌وگو خواهد داشت.

دلار و سکه نیز ریزشی هستند و کارشناسان پیش بینی کردند تا آخر هفته چنین وضعیتی را داشته باشیم.

اما در بازار سهام روز گذشته گروه بانکی با افزایش تقاضا مواجه شدند. در نمودار شاخص این گروه، قیمت با رسیدن به محدوده کف قبلی با افزایش ارزش مواجه شده است. این در حالیست که نشانه های واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتور نیز مشاهده می شود. مهمترین مقاومت شاخص این گروه 750 واحد است.

در نماد وبصادر شاهد تشکیل صف خرید سنگین دیگر نبودیم. صفی که اگر حقیقی های بالای یک درصد باز هم عرضه کنند در کسری از ثانیه فرو می ریزد! اتفاقا دلیل مثبت شدن وبصادر نیز همین موضوع است. شنیده می شود فروش ها در این نماد فعلا متوقف شده است. البته شایعه تعدیل مثبت 11 درصدی شرکت نیز در این بین نمی تواند بی تاثیر باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر محدوده 100 تا 105 تومان به مقاومت صادرات تبدیل شده است.

در گروه پتروشیمی شاهد معاملات مثبت و متعادلی بودیم. بازار از این گروه در گزارشات 12 ماهه در حدود 10 درصد تعدیل انتظار داشت که همین اتفاق نیز در حال رخ دادن است. تاپیکو روز گذشته بازگشایی شد و 499 تومان قیمت خورد. پی بر ای مناسب و ناو 731 تومانی از تاپیکو برای میان مدت سهم کم ریسکی ساخته است. به نظر خرید سهم در محدوده 470 – 480 گزینه مناسبی باشد.

پیش بینی وضعیت گروه خودرویی بسیار دشوار شده است. به لحاظ تکنیکی آلترناتیوهای متعددی در مورد این گروه می توان ارائه کرد. از طرفی دیگر اغلب این نمادها روی سطوح مقاومتی سنگینی قرار دارند و جالب این که علیرغم اخبار خوب منتشر شده از نمادهای این گروه ، حقوقی ها عرضه هایی سنگینی را انجام می دهند.

در گروه معدنی و فلزی ، ذوب آهن همچنان در حوالی 410 – 420 تومان فریز شده است. مطابق ابزار تکنیکی پیش بینی می شود به زودی رالی صعودی سهم آغاز شود. ذوب سهم پرپتانسیلی است که می تواند در میان مدت تا 500 تومان نیز رشد نماید.

در سایر نمادهای بازار با زمزمه های جایگزینی حسینا به جای حتاید ، شاهد نوسان شدید سهم بودیم. حتی سهم با صف خرید به کار خود پایان داد. پول خوبی جذب حسینا شده و به خوبی معاملات سهم مدیریت می شود. البته خرید سهم در قیمت های کنونی برای افراد ریسک گریز توصیه نمی شود.

در پایان پیشنهاد بنده این است که سهم هایی چون کترام،فلامی،غالبر،قپیرا،فلوله و وتوشه را در واچ لیست خود بگذارید

گزارش مجمع و حواشیه شرکت مخابرات ایران را در اینجا بخوانید..

کاربران عزیز حمایت و مقاومت های سهم های پر بیننده را اینجا را مشاهده کنید..

همچنین کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیک کنید)

 موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن