وقتی روی ، رنگ طلا به خود میگیرد…

  426
  telegram nokhbegan-start
  وقتی روی ، رنگ طلا به خود میگیرد...Reviewed by محمد محمدی on Jul 13Rating:

  سلام خدمت دوستان عزیز

   


  خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

  پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
   

  طی هفته گذشته سهام شرکتهای گروه روی باتوجه به افزایش قیمتهای جهانی این فلز رشد خوبی رو تجربه کردند .

  قیمت جهانی روی به سطح بالای 2300دلار نفوذ کرد در بازارهای داخلی هم قیمت فلز روی افزایش قابل توجهی داشت و از 7000تومان به 8500تومان افزایش یافت .

   

  در صورتی که قیمتهای جهانی فعلی فلز روی پایدار باشند سهام شرکتهای  گروه روی میتونند تو میان مدت سودآوری خوبی نصیب سهامدارن خود کنند .

   

  برای بررسی دقیقتر موضوع میخواهیم یک بررسی به مفروضات بودجه شرکتهای روی داشته باشیم و ببنیم این شرکتها در پیش بینی سود سال 93 خودشون نرخهای فروش رو چجوری در نظر گرفتند .

   

  کاما  :

  یکی از بهترین شرکتهای بورسی گروه روی شرکت باما میباشد که کمتر درگیر مشکلات دریافت خاک بوده است .

  مطابق با بند 2 حسابرس شرکت پیش بینی فروش سال 93 خودش رو به شرح زیر اعلام کرده است :

   

  2- پیش بینی فروش گروه برای دوره مالی مورد گزارش براساس نرخ های بورس فلزات لندن برای هر تن محصول کنسانتره سولفور روی معادل 950ر1 دلار و سولفور سرب معادل 050ر2 دلار درنظر گرفته شده است.ضمناً نرخ برابری هر دلار مبلغ 500ر27 ریال پیش بینی شده و متوسط نرخ فروش هر تن شمش روی برای دوره یازده ماهه سال 1392 به مبلغ 57 میلیون ریال می باشد که پیش بینی آن به مبلغ 60 میلیون ریال درنظر گرفته شده است.

   

   

  فاسمین :

  1-4- نرخ برابری ارز برای فروش سال 1393 به ازای هر دلار 26,500 ریال و نرخ فروش محصولات شرکت برای هر تن شمش روی 2,000 دلار و برای هر تن شمش سرب 2,100 دلار مدنظر قرار داده شده است.

   

  فزرین :

  شرکت تو بودجه خودش متوسط نرخ فروش رو 7500تومان به ازای هر کیلو در نظر گرفته است .

   

   

  همانطور که ملاحظه کردید شرکتهای باما و کالسیمین هم نرخ جهانی فروش رو پایینتر از نرخهای واقعی این روزها دیده اند و هم نرخ تسعیر ارز رو کمتر از قیمتهای فعلی بازار آزاد در نظر گرفته اند .

   

  شرکت زرین معدن آسیا هم نرخ فروش رو تو بودجه خودش تو محدوده 7500تومان درنظر گرفته که نرخ فعلی بازار 8500تومان میباشد .

   

  میشه گفت در صورت پایدار بودن قیمتهای فعلی تا پایان سال ( هم قیمت ارز و هم قیمت جهانی روی ) شرکتهای این گروه توانایی تعدیل 40-50% سود خود را داشته باشند .

   

  وضعیت تکنیکالی این گروه هم بسیار جذاب بنظر میرسه که میتونید تحلیل جامع اون رو اینجا ببینید .

  موفق باشید .

   

  bashgah-banner

  مطلب هنوز نظری ندارد

  نطر گذاشتن