پاسخ به سوالات اردیبهشت ماه 92

226
telegram nokhbegan-start
پاسخ به سوالات اردیبهشت ماه 92Reviewed by سعید مشکانی on Apr 21Rating:
سلام به اعضای حرفه ای و عزیز تحلیلها
 
در این بخش در خدمت شما عزیزان حرفه ای هستیم برای اینکه تا جایی که می توانیم پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشیم .
لطفا سوال خود در مورد سهام را در قسمت نظرات همین بخش بگذارید تا بررسی گردد.
فقط سعی کنید در مورد یک مساله و یک سهم سوال بفرمایید تا کارشناسان بتوانند پاسخ گوی شما باشند 
سعی می کنم به سوالات شما در کمتر از عزیزان حداکثر در کمتر از 24ساعت پاسخ دهیم ( معمولا یک بار ظهر و یک بار آخر شب )
دوستان تحلیلها لطفا یک سهم را در سوالتان قرار دهید و دقیقا توضیح دهید که چه سوالی دارید و از کلی گویی بپرهیزید تا کارشناسان بتوانند به درستی سوال شما را فهمیده و به آن پاسخ گویند

 دوستان عزیز تمام تلاش ما بر این است که به تمام سوالات شما پاسخ بدیهم اما بعضی ازکاربران کمی به صورت غیر عادی زیاد سوال می پرسند و از هر جایی که مطلبی می خوانند یک بار اینجا هم سوالی می پرسند .. این سوالات بیش از حد کمی باعث شده که کارشناسان ما نتوانند بر روی سوالت تمام عزیزان تمرکز کنند لذا خواهشندیم برای حفظ کیفیت پاسخ ها و جلوگیری از پراکندگی سوالات روزانه بیش از سه (3) پرسش مطرح نفرمایید پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را داریم

 

 
و در نهایت اینکه از پاسخ داده شده صرفا به عنوان یک راهنمایی بهره ببرید و در سپس با تحقیق کافی تصمیم نهایی را خودتان بگیرید 
خواندن پرسش و پاسخ دیگران نیز می تواند برای تصمیمات و راهنمایی های شما عزیزان موثر یاشد 
 در پاسخ های رنگ سبز سهم هایی هستند که دید مثبتی روی آنها وجود دارد رنگ قرمز دید منفی نسبت به آنها وجود دارد  .رنگ زرد میانه این دو است
 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 


 
راهنما پیدا  کردن نماد سهمی در پاسخ ها : وقتی پاسخ ها زیاد می شود شما می توانید از جستجو مرورگر خود برای پیدا کردن سهام استفاده کنید برای این کار کافیست دکمه Ctrl + F   را در روی صفحه کلید خود فشار دهید پنجره جستجو باز می شود و شما با زدن نماد سهم اگر در مورد آن نماد پاسخی داده شده باشد پیدا خواهید کرد
 

 

حق یارتان 
 
پاسخ گوی سوالات شما عزیزان آقایان علیرضا حاجیان و سعید مشکانی هستند 
 
 
 کاربران عزیز سوالات هر بخش را در قسمت مربوطه سوال فرمائید -سوالات مربوط به سهام در سبد حرفه ای را در همان قسمت بفرمایید -در این قسمت هیچ سیگنال خرید و فروشی معرفی نمیگردد و تنها به سوالات جواب داده میشود.ما تمام سعی  خود را انجام می دهیم تا بهترین پاسخ و بررسی را برای سوالات شما انجام دهیم  اما مسئولیت هر نوع برداشت از سوال یا جواب آن و به طبع خرید سهم به عهده ی خود شما میباشد.  
 
 
 

      پنج شنبه 1 فروردین 

      پاسخگو :سعید مشکانی

 

با سلام به کاربران تحلیلها

بنده یک درخواست از دوستان داشتم و آن اینکه کارشناسان سایت بعضا ممکن است نظراتشان را در بازه های کوتاه مدت و میان مدت بر روی سهم ها عنوان کنند.پرسش در قسمت های مختلف سایت جز اینکه توان کارشناسان را فرسایشی کند و موجب گمراهی و ضرر و زیان کاربران گردد نتیجه دیگری نخواهد داشت.پس خواهشمندیم سهم های معرفی شده در سبد حرفه ای را فقط در ذیل جدول بررسی هفتگی سبد حرفه ای مطرح نمایند و از پرسش در دیگر قسمت های سایت جددا خودداری کنید.بدیهی است در صورتی که تغییری در استراتژی سبد داشته باشیم در بررسی روزانه به کاربران اعلام خواهیم کرد.

 

شفارا در سبد حرفه ای بررسی شده است.

 

وصندوق ، زاگرس ، واتی : چرا اینقدر در خروج عجله دارید؟سهم های یاد شده مناسب اند و در صورتی که تغییری در شرایط ایجاد نشود در میان مدت بازده مناسبی خواهند داشت.نکته ای که از نظرم گفتنش خالی از لطف نیست اینکه هنر تحلیلگران در پیش بینی است و نه پیش گویی.سهام ها را نگهداری کنید.در هنگام خروج اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کهرام : گروه کاشی معمولا در فصل بهار با تقاضای فصلی روبرو می شوند.کهرام اگر 125 تومان را به بالا رد کند توانایی رشد تا 150 تومان را دارد.

 

وپترو : زمانی که ما معرفی کردیم حد ضرر را 94 تومان گذاشتیم.سهم تا 92 تومان افت کرد و پس از آن رشد شروع شد.هدف مد نظر ما 126 تومان بود.امروز سهم در 133 تومان معامله شد.اگر بتواند بالای همین رقم تثبیت شود احتمال رشد تا 163 تومان نیز وجود دارد.منتها اگر به 130 تومان نفوذ کند نزولی خواهد شد.

 

اطلاعیه شاراک : به عنوان یک روال کلی هیچ گزارشی قبل از اینکه توسط کارشناس سازمان بورس بررسی شود اطلاعات آن به بیرون درز پیدا نمی کند.طبیعتا نه ما و نه سایت دیگری دسترسی به اطلاعات گزارش و زمان انتشار آن نخواهیم داشت

 

انتخاب سبد سهام : معمولا انتخاب 70-60 درصد از سهام در گرو های پیشرو و 40-30 درصد از تک سهم ها می تواند برای سهامداران ریسک کمتری داشته باشد.

 

  معمولا بعد از شکست سقف ها و کف های تاریخی قیمت در کوتاه مدت برگشت به سطح شکسته شده انجام می هد و با رسیدن به سطح مورد نظر مجددا روند سابق را ادامه می دهد.

به طور مثال سهمی سقف تاریخی در 100 تومان دارد.قیمت فعلی 90 تومان است.با رشد قیمت سهم به بالای 100 تومان شاهد رشد تا 110 تومان هستیم.بعد از رشد به 110 تومان سهم تا 100 تومان کاهش قیمت پیدا می کند که به آن پول بک می گویند.با رسیدن به 100 تومان مجددا سهم صعودی می شود و به بالای 110 تومان رشد می کند.

 

شبندر : بنیادی سهم که در گیر شایعات است و چون سهم رشد زیادی داشته باید دید که در گزارشات آتی نکات مد نظر تحلیلگران محقق می شود یا نه. در تکنیکال امکان دارد سهم رشد بیشتری داشته باشد اما سهم در منطقه اشباع خرید است و خرید در این منطقه مورد توصیه تحلیلگران تکنیکال نیست.

 

پارسان : اگر سهم به زیر 780 تومان نرود می تواند بازدهی خوبی در میان مدت داشته باشد.در 900 تومان هم مقاومت مهمی دارد.

 

فملی : 550-520 تومان کف بسیار مهمی برای فملی است.اگر به زیر 520 نفوذ نکند در میان مدت سود ده خواهد بود.از ریسک های سهم می توان به افت سنگین بهای مس از 8000 دلار تا 6900 دلار اشاره کرد که نگران کننده است اما از طرفی بازار از دلار 2500 تومان در بودجه تاثیر مثبتی به خود گرفته است.

 

تعدیل سود : به معنای تغییر در پیش بینی سود هر سهم است و افزایش یا کاهشی بودن آن مشخص نیست.دلار مرجع حدود 2500 تومان در بودجه بر گروه قندی و غذایی تاثیر مثبتی خواهد داشت.از آنجا که تا به حال واردات کالاهای اساسی با دلار 1226 تومانی بود اما از این به بعد رشد قیمت کالای وارداتی منجر به افزایش سود گروه قندی و غذایی خواهد شد.

 

شمواد : بنیادی اطلاعی ندارم اما الگوهای تکنیکال اهداف حوالی 290-280 تومان را نشان می دهند.افت به زیر 240 تومان سیگنال صعودی را نا معتبر می کند.

 

آ س پ : به نظر می آید در صورتی که 335 تومان را به بالا رد کند تا 380 و شاید 400 تومان رشد داشته باشد.

 

زمگسا :1920 تومان کف سهم است که اگر شکسته شود تا سطوح پایینی افت خواهیم داشت.برای رشد سهم باید بتواند به بالای 2200 تومان رشد کند.در این صورت خریدنی خواهد شد.اگر به 2200 تومان رشد کند احتمالا در کوتاه مدت به 2400 تومان رشد خواهد داشت.

 

فارس : در سبد حرفه ای بررسی شده است.

 

وغدیر : سهم کم حاشیه ای است و در بالا پایین شدن های بازار به رشد آرام و پیوسته خود ادامه می دهد.نگهداری بلند مدت آن می تواند با سود دهی کم ریسکی همراه باشد.اما در کوتاه مدت اگر غدیر به بالای 410 تومان برود امکان رشد تا 440 و در میان مدت تا 490 تومان وجود دارد.

 

کاذر : احتمالا در کوتاه مدت حداکثر 190 تومان رشد تمام شود و روند نزولی آغاز گردد.

 

ذوب : در صف خرید انتظار چه پیشنهادی از ما دارید ؟ بگوییم سهم را بفروشید ؟!! آنوقت نمی گویید سایتتان را تعطیل کنید ؟!!رشد بازار کلا خیلی قابل اتکا نیست و بیشتر گیج کننده است.ما انتظار هفته ای نزولی را داشتیم نه صعودی.ذوب امکان کاهش به 260 تومان وجود دارد اما اینکه بازار چرا صف خرید شد قدری مبهم است.در 300 تومان مقاومت مهم 100 روزه است که به یقین عرضه زیاد خواهد شد.افت قیمت های جهانی فولاد را هم مد نظر داشته باشید در ضمن شنیده شده که افتتاح طرح توسعه شرکت نیز همین هفته خواهد بود.در میان مدت سود ده است اما در کوتاه مدت شاید با فرو ریختن صف مقداری منفی شود.

 

پخش : امکان رسیدن به 460 در صورتی که از 430 بالاتر برود وجود دارد.

 

حفارس : بالای 82 تومان بماند امکان رسیدن به 90 و 100 تومان وجود دارد.برای نوسان گیری خوب است.

  
پاسخگو : علیرضا حاجیان
 
 

1-سبلام امروز شبندرم رو فروختم – چه سهمی رو برای سود کوتاه مدت و سریع جایگرین کنم؟

ج.اب : غپینو-شکربن-شلعاب

2-سلام بهترین زمان و بالاترین قیمت برای خروج از شاوان و شنفت پس از بازگشایی را بفرمائید. ممنونم

جواب : بستگی به همه چیز دارد.دامنه نوسان.حد قیمیتی.سطخ عرضه تقاضا.الان نمیشود گفت.

3-کرماشا:مقاومتی روی 1018 دارد. در صورت عبور هدفش 1180 است و در صورت افت حمایتش 880 تومان است.

4-سغرب :هدف سهم 600 است و حمایتش 480 تومان میباشد.

5-وغدیر :انتظار وضعیت نوسانی در کانالل صعودی را داریم.حمایتش 370 و هدف رشدش در کوتاه مدت 420 و 430 است.هدفش در میان مدت 470 است.

6-ذوب :هدف اولش 330 و بعدی 370 تومان است.

7-شیراز :انتظار است روی 800 برگردد. در این صورت هدفش 900 است.

8-سلام 3 اردی بهشت برای خرید فارس، مارون با ذوب آهن اصفهان رو پیشنهاد میکنبد؟ برای سود کوتاه مدت یا میان مدت

جواب :هرسه در کوتاه مدت مناسب است.

9-سلام.بشهاب و تپکو و شلعاب خریدنی اند؟

جواب : تپکو و بشهاب برای کوتاه مدت مناسبند.

10-با سلام نظرتون در مورد سهام زیر چیه؟ بفروشم یا نگه دارم بترانس خچرخش خساپا فاسیمین

جواب :خچرخش و خساپا را بفروشید.

11-وپترو :هدفش رشدش 150 است و حمایت قوی در 128 دارد.

12خبهمن :مقاومت قوی در 170 دارد.انتظار افت تا 155 هست.

13-غپینو:نهایت حمایت سهم 290-285 تومان است.هدفش در کوتاه مدت 330 و در میان مدت 370 است.

14-سلام و خسته نباشید لطفا در مورد نقاط حمایتی و مقاومتی شیراز و پتانسیل رشدش توضیح بدین.با تشکر

جواب : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده.

15-شمواد :حمایت قوی در 230 دارد و هدفش 270 تومان است.

16-شپاس :برای نوسانگیری در محدوده 2660 و هدف 2980 مناسب است.

17-وتوسم :انتظار منفی شدن مقطعی برای هدف 130 وجود دارد.

18-درود خدمت استاد گرامی خواستم نظرتون رو برای خرید شیراز و شمواد و همچنین فروش پارسان و خرید غدیر بدونم.با تشکر

جواب » تحلیل این سهام ها در همین صفحه انجام شده.

19-باسلام قبل از پرسش خواهشی دارم مبنی بر عوض کردن تاریخ اول این صفحه که اول فروردین نوشته شده است. شخارک مدتی است بسته شده با توجه به صعودی بودن گروه و احتمال تعدیل مثبت نماد.با چه وضعی باز خواهد شد.تحلیلی بفرمایید ممنون میشم.این بسته بودن در زمان صعودی بودن بازار باعث عقب افتادن نماد نیست؟

شخارک : بله.در صورت بسته شدن زیاد از حد سهم تاصیر منفی و جو روانی منفی ایجاد خواهد کرد.

20-شکربن :مقاومت قوی روی 400 دارد. انتظار افت تا 360 هست.هدف میان مدت 450 تومان است.5/2/92

21-شدوص :باتوجه به عدم اصلاح سهم ریسکش بالا رفته.هدفش 1320 و حمایتش 1000 است.5/2/92

22-مپنا:حمایت قوی روی 267 دارد.هدف صعودی سهم 320 است.5/2/92

23-فولاد :باند حمایتی سهم 420-400 است.وضعیت سهم نوسانی بین این محدوده تا 460 تومان است.5/2/92

24-رتاپ :حمایت قوی روی 1000 دارد و هدف سهم باتوجه به تعدیل مثبت سهم در میان مدت 1440 است.5/2/92

25-بموتو:سهم حمایت قوی در 400 دارد.هدفش 460 تومان است.5/2/92

26-شپچما:حمایت قوی سهم860 میباشد.سهم در مسیر صعودی هدفش 980 تومان است.5/2/92

27-شلعاب:حمایت خوبی در 600 دارد.باتوجه به وضعیت بنیادی مناسب هدف سهم 700 و در صور تعبور 770 است.5/2/92

28-سدور :هدف سهم 880 تومان است.حمایت سهم 700 تومان میباشد.5/2/92

29-غپینو :حمایت خوبی روی 280 دارد.هدفش پس از کمی نوسان مثبت و منفی 330 تومان است.5/2/92

30-پردیس :سرمایه گذاری با دید میان مدت مناسب است.روند سهم کند میباشد ولی ریسکش پائین است.حمایت قوی در 110 دارد و هدفش 116 تومان است.5/2/92

31- عرض سلام و خسته نباشید. به نظر شما شپاس این بار موفق به شکست مقاومت خود خواهد شد یا خیر ؟؟؟؟5/2/92

جواب :در صورت حمایت حقوقی ها از سهم بله.5/2/92

32-وملت :مقاومت قوی در 43-44 دارد.در صورت عبور هدفش 51 تومان است.5/2/92

33-کگل :سهم حمایتی روی 800 دارد و هدفش در کوتاه مدت 925 تومان است.5/2/92

34-وتوشه :انتظار روند صعودی تا مرز 280 تومان را داریم.حمایت سهم 260 است و در صورت عبور از 280 تومان هدف بعدی سهم 300 است.5/2/92

35- سلام علت منفی شدن تمام قندی ها چیست؟ آینده آنها رو چه طور میبینید؟5/2/92

جواب:باتوجه به روند صعودی کوتاه مدت چند روز اخیر الان وارد فاز استراحت شده اند.5/2/92

36- سلام.شپاس تعدیل 40 درصدی داره.بنظرتون با سود 550 تومانی قیمت منطقی برای سهم چنده؟5/2/92

شپاس :حدود 4000 تومان.5/2/92

37-شپدیس:در صورت عبور از 5450 تومان میتوانید برای 6000 وارد سهم شوید.5/2/92

38-قزوین:حمایتش 780 است و هدفش در کوتاه مدت 920 است.5/2/92

39-قنیشا:هدفش در کوتاه مدت 1200 است و در صورت منفی شدن حمایتش 1000 است.5/2/92

40-قلرست:حمایتش 3660 است و انتظار مثبت شدن برای هدف 4000 تومان میباشد.5/2/92

41-قصفها:حمایت قوی در 3900 دارد و هدفش 4800 تومان است.5/2/92

42- سلام.مداران و شاراک و کهمدا بخریم؟5/2/92

جواب :با دید کوتاه مدت شاراک مناسب و کهمدابا دید بازه 2 الی 3 ماهه و مداران با دید 2 الی 3 ماهه نیز مناسب است.5/2/92

43-شاراک :حمایت خوبی روی 1000 دارد و هدفش در کوتاه مدت 1200 تومان است.5/2/92

44- سلام باگران شدن روغن غمارگ آیاروندصعودی میگیردوهدفش چندخواهدبودشاخص سیمان تاکجاپیش خواهدرفت باتشکر5/2/92

جواب :شروع خواهد شد ولی حدود 1 الی 2 هفته آینده.هدفش 900 است.سیمان به زودی عرضه ها و منفی شدن نزدیک است.5/2/92

45-شپنا:روند سهم صعودی آرام است.باتوجه به حمایت های خوب از این سهم در 2580 تومان هدف بعدی اش 2800 است.5/2/92

46-شبندر:هدف نزدیکش 900 است.5/2/92

47- سلام من فولادمبارکه 445خریدم لطفا شرایط قیمت سهم و نقاط حمایتی و مقاومتی سهم و پیش بینی تان رادرمورد آینده سهم بگویید متشکرم 80درصد پرتفوم این سهمه ممنون ازشما5/2/92

جواب :تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده.5/2/92

48- سلام.من دو روزه سهام فاذر بدون محدودیت قیمت میخام بفروشم اما فروخته نمیشه.دلیلش چیه؟

جواب: باید تماس بگیرید به کارگزاریتون اعلام کنید.5/2/92

49- لطفابهترین زمان و بالاترین قیمت برای خروج از وصندوق ؛ زاگرس ؛ واتی وشنفت راپس از بازگشایی را بفرمائید. ممنونم5/2/92

جواب:چنانچه پس از بازگشایی روند منفی به خود گرفتند و عرضه شدید بود بفروشید در غیر این صورت در صورت جو مثبت بودن سهم نگه دارید.

 50-سلام.چرا ان ای وی واتی از 645 به 420 کاهش پیدا کرده؟ 5/2/92

جواب : جواب این سوال قبلا داده شده.

51-سلام.ارزش ذاتی کسری از ان ای وی هست.درسته؟مثلا در سایت پرشین تحلیل نوشته ان ای وی وپترو 246 و ارزش ذاتیش 172 هست؟در این باره توضیح دهید.
جواب :NAV همان ارزش ذاتی است.5/2/92

52-با احترام با توجه به گزارشهای زیر مجموعه اعلام شده فاسمین و وضعیت خود سهم پیشنهاد می کنید با مجمع عمومی در 22 اردیبهشت همراه باشم یا اینکه قبل از مجمع عمومی از سهم خارج شوم با تشکر

جواب : پبشنهاد ورود بعد از مجمع را دارم.

53-سلام.قلرست و قصفها و کساوه حمایت و هدفشون چه محدوده ایست؟

جواب : تحلیل این دو سهم در همین صفحه انجام شده.کساوه : انتظار افت قیمتی تا 440 تومان است.هدفش رشدش 480 تومان است.وضعیت بنیادی سهم مناسب است.

54-چندتاسهم برای کوتاه مدت؟!

جواب :معرفی سهام در بخش سبد پیشنهادی معرفی میگردد.

55-سلام خدمت اساتید محترم. آیا خرید شپنا و شبندر را در روز شنبه صلاح میدانید. درصورت تایید مقاومتها را بفرمایید. باتشکر.

جواب : تحلیل این سهام ها در همین صفحه انجام شده.

56-غپینو : این سهم باتوجه به افزایش قیمت تولیدات شرکت و افزایش قیمت فروش به میزان 30 درصد سود آوری خوبی انتظار داریم.هدفی در بازه اول 330 و در بازه بعدی 370 تومان است.حمایتش 280 است.

57-سلام بنظرتون با توجه به تکذیب خبر عدم افزایش قیمت شکر و بالا رفتن قیمت دلار فردا برای قندیها را بالا میبینید ؟؟؟ بنظرتون ایندفعه قشیر مقاومت بالایی را میشکند ؟؟ هدق آنرا چند میبینید ؟؟ نظرتون راجع به خرید شکربن در این اصلاح چیست ؟؟ با تشکر

قشیر : نرخ افزایش قیمت شکر بالاخره اتفاق می افتند و تا کنون نیز 30 درصدافزایش داشته.قشیر حمایتش 1000 و هدفش در بازه اول 1180 است.شکربن اصلاح تا 245 خواهد داشت.هدفش 400 است.

58-پارسان :حمایت سهم 830 است.در صورت افت در این سطح حمایت خواهد شد.وهدفش 900 و در میان مدت 1000 تومان است.

59-کرمانشا : باتوجه به تعدیل سود در 12 ماهه انتظار رشد تا 1200 در کوناه مدت را داریم.جمایتش 900 است.

60-تکنو :اصلاح سهم تا محدوده 250 تومان خواهد بود.هدفش 300 است.

61-بترانس : مقاومت قوی روی 225 دارد.روند سهم تا این سطح مثبت است.حمایت سهم 200 تومان است.

62-وتوسم : سهم مقاومت قوی روی 160 دارد که انظار است در نزدیکی این محدوده عرضه رخ دهد.حمایتش 140 تومان است.

63-غالبر : سهم در حال نزدیک شدن به مرز مقاومت روانی خود در 400 است.مقاومت قوی در 420 دارد.حمایت سهم 375 تومان است.

64-وسپه :انتظار روند منفی شدن و نوسانات منفی برای سهم را داریم مگر اینکه از سهم حمایت رخ دهد.حمایتش 142 و هدفش 155 تومان است.

65-ثامان:روند سهم نوسانی کند است.این گروه فعلا در حال نوسانی به سر میبروند.حمایت سهم 130 است و هدف رشدش 144 تومان است.با حمایت سهام داران حقیقی هدف بعذی سهم 160 است.فعلا نوسانی است.

66-ثشاهد : روند سهم نوسانی بین دو محدود 140 و 127 تومان است.در صورت عبور از 140 هدف بعدی 153 تومان است. 

67-سلام.از قندیها کدوم اولویت داره؟قیمتهای مناسب خریدو مشخص کنین؟ 8/2/92

جواب : قلرست-قصفها-قزوین-قپیرا –قهکمت8/2/92

68-مارون: مقاومت قوی روی 2900 دارد و حمایتش 2600 است.باتوجه به تعدیل مثبت سهم رشد خوبی خواهد داشت.8/2/92

69-پارسان:انتظار افت به 830 تومان وجود دارد.هدفش 900 تومان است.8/2/92

70-همراه:حمایت زیرین سهم 3800 تومان.انتظار است به زودی برگردد.هدفش 4200 است.

71-ومعادن:حمایت خوبی در 500 تومان دارد.هدفش 540 تومان است و هدف میان مدتش 600 تومان است.8/2/92

72-رکیش:حمایتش 900-860 تومان است.بعد از رسیدن به این سطخ میتوان وارد شد.هدفش 1000 تومان است در کوتاه مدت.8/2/92

73-سلام مجدد از لحاظ قیمت سهم چه شرکت هایی واسه نوسان گیری مناسبترن ؟ قیمت سهمشون پایین باشه یا قیمت بالا؟8/2/92

جواب : بانک پارسیان – کسعدی و …

74-فزرین : کف سهم محدوده 800 است که برای هدف 930 میتوانید وارد شوید.8/2/92

75-کبافق :حمایت قوی روی 1300 دارد و هدف رشدش در کوتاه مدت 1500 تومان است.8/2/92

76-قجار :حمایت قوی در 650 دارد و هدفش 790 تومان است.8/2/92

77-ثتران :مقاومت قوی روی 144 دارد.در مسیر نزول هدفش 130 تومان است.8/2/92

78-غمهرا :حمایت قوی 240 دارد باتوجه به امکان تعدیل مثبت سهم هدفش 270 تومان است.8/2/92

79-شپنا : هدف رشدش در بازه اول 3000 توومان است.حمایت سهم 2500 تومان است که در صورت افت میتوانید خرید بزنید.8/2/92

80-سلام. اخیرا اخباری مبنی بر برگشت مالیات بر ارزش افزوده 5 درصدی و حذف کمک 26 درصد از فروش خارجی شرکت های پالایشگاهی به صندوق توسعه در مورد شبندر و شپنا و… منتشر شده و اینکه تعدیل خوبی خواهند داشت. من رو 850 حذوذ 8000 تا بندر خریدم.میشه بفرمایید که این اخبار صحت داره یا خیر؟شما همیشه راهنمای مایید . ممنون

جواب : البته این یک خبر است و هنوز تایید نشده ولی از حالت شایعه هم در آمده و احتمال عملی شدنش هست.8/2/92

81-سلام وقتی میگید هدف میان مدت- منظور حدوداً چه مدت زمان است؟ یک ماه؟ بیشتر یا کمتر؟ در مورد کوتاه مدت و بلند مدت چطور؟8/2/92

جواب : کوتاه مدت زیر 1 ماه میان مدت بین 1 الی 6 ماه و بلند مدت 1 ساله8/2/92

82-salam sahame gadir ra ba sahme kegaz dar 302toman avaz kardam dar che geymaty hkarej besham ke riskam kam bashe mamnon az rahnamaihaton

کگاز : بله خوب است والبته هدفش 340 است.حمایتش 280 تومان است.8/2/92

83-قشهد : حمایت سهم 1550 تومان است به زودی مثبت خواهد شد.هدفش 1800 تومان است.8/2/92

84-قهکمت :2400 تومان نقطه مناسب ورود است.هدفش 2700 تومان است.8/2/92

85-شپاس : روند سهم نوسانی است که البته به مقاومت 2880 یرخورد کرد.البته حقوقی ها در حال جمع آوری این سهم هستند.به زودی مثبت میشود.

86-کاذر : باتوجه به عدم اصلاح قوی ریسک سهم بالا رفته ولی در مقطع کنونی هدفش 220 تومان است.حمایت سهم 170 است و هدف میان مدت 250 تومان است.8/2/92

87-باسلام تعدای سهم شاراک دارم آیا فروش و خرید شبدیس را سلاح می دانید8/2/92 .

جواب : چنانچه شاراک عرضه و به درصد منفی رسید بفروشید و شپدیس بخرید.

 88-با سلام .. سهام غدیر و پارسان دارم و از پالایشی ها جا موندم عوض کنم یا منتظر بمونم. لطفا تا قبل از بازار فردا جواب دهید. در ضمن در باز کردن سایت مشکل دارم آیا مشکل سرور دارد یا مسئله دیگریست؟ 8/2/92

جواب : میتوانید عوض کنید.شپنا و شبندر مناسب است.

89– با سلام … خبری از واتی و وصندوق دارید؟ انتظار تعدیل مثبت میتوان داشت و در صورت باز شدن خارج شویم یا نگه داریم؟ با تشکر فراوان 8/2/92

جواب : شنیده ها حاکی از تعدیل مثبت وصندوق به میزان 33 % میباشد. واتی هم در همین صفحه اعلام شده. 8/2/92

90فارس :باتوجه به تعدیلات مثبت سهام های زیرمجموعه خود رشد سهم را با کمی ریسک میتوان 1000 تومان درنظظر گرفت. 8/2/92

91– سلام.این نمادهای بسته چرا باز نمیشه.سرمایم تو زاگرس و واتی گیر کرده.بنظرتون کی باز میشن؟واتی در چه قیمتی باز میشه؟8/2/92

جواب : زمان بازشدنش معلوم نیست.شنیده میشود زاگرس با تعدیل سود تا 600 تومان مواجه شده. 8/2/92

92شرانل : حمایت قوی در 1060 دارد که انتظار است برکردد.هدفش 1300 تومان است. 8/2/92

93– سلام توریل امروزدر345تومان بسته شدوبه قیمتی که اعلام کرده بودیدبرای واردشدن رسیداما یک شمع دوجی بلندتشکیل شدبااینحال ایاورودبه سهم راتاییدمیکنیدیابازهم صبرکنیم باتشکر8/2/92

جواب : هدفش 370 تومان است.حمایتش 330 تومان است. 8/2/92

94– سلام . به نظر شما شبریز چه موقع و با چه قیمتی حدودا بازگشایی می شود ؟8/2/92

شبریز : زمان بازگشاییش معلوم نیست.تعدیل سود تا 100% شنیده میشود. 8/2/92

95– سلام . ازبین سهام شپنا – شبندر و شبریز پس از بازگشایی کدام را کم ریسک تر و برای سود میان مدت مناسب تر می دانید ؟ لطفا به ترتیب بفرمایید ؟8/2/92

جواب : شپنا و شبریز

97– سلام.پالایشگاهی بخریم یا قندی؟بازدهی کدامیک در بازه میان مدت بیشتر هست؟8/2/92

جواب : معمولا این دو خلاف هم حرکت میکنند. اگر پالایشگاهی ها عرضه داشتند وارد قندی ها شوید.

98-سلام برای فردا دوشنبه برای خرید این پرتفوی مناسب است؟ 40% ذوب 20% قچار 10% توریل 10% کگاز 6% رتاپ 6% فنورد؟ یا عوض کنم با تشکر 9/2/92

جواب : قچار بسته شده.خوبه. 9/2/92

99-وسینا:مقاومت قوی روی 137 دارد و انتظار افت تا 127 وجود دارد.فعلا روند نزولی است. 9/2/92

-100فسرب:در صورتی که از 200 برنگردد انتظار افت تا 180 تومان را داریم.اگر تعدیل داشته باشد کم است. 9/2/92

10-1حفاری :حمایت سهم 400 است و انتتظار حمایت شدن وجود دارد.هدفش 450 تومان است. 9/2/92

-102فاسمین :وضعیت سهم فعلا نوسانی است.حمایت زیرین سهم 550 است که انتظار است در 600 حمایت موقت شود.هدفش نهایت 640 است. 9/2/92

113قنیشا :هدف میان مدت سهم 1100 تومان است. 9/2/92

104وتوکا :انتظار افت مقطعی تا 207 وجود دارد.هدفش 250 تومان است. 9/2/92

105وبانک :در صورتی که بتواند از 400 عبور کند هدفش 437 تومان است.در صورت افت تا 360 خواهد بود. 9/2/92

106ولصنم :انتظار رشد تا 155 را داریم.حمایتش 135 تومان است. 9/2/92

107شپاس :تعدیل مثبت درست است.هدفش پس از تعدیل سود 3300 و در میان مدت 4000 تومان است. 9/2/92

108-اخابر :سهم مقاومت قوی روی 240 داشت.باید دید میتواند در آن بماند یا خیر.در این صورت تا 254 میرود و در صورت افت تا 230 افت میکند. 9/2/92

109فملی :حمایتی روی 570 دارد و هدفش 620 تومان است.انتظار مثبت شدن مقطعی را داریم. 9/2/92

110-BA SALAM KHASTAM LOTF KONID AGE ETELAAT BONIADY DAR MORED (HETAID) TIDEWATER DARYD ENAYAT BEFARMAID VA AYA BARAY KHARYD PISHNAHADY DARYD? VA HEMAYAT VA MOGHAVEMAT SAHM RO BEFARMAID.MAMNOON

حتاید :باتوجه به افزایش سود زیر مجموعه ها و سود آوری کرایه دکل خود تعدیل مثبت حدود 15 الی 20 رصدی انتظار داریم.حمایتش 400 است و هدفش در صورت عبور از 430 تومان 470 تومان است. 9/2/92

111-با سلام و عرض خسته نباشید ایا تعدیل 40%شپاس درسته یا شایعه هست ممنون

جواب : بله 9/2/92

112-کمرجان :انتظار رشد سهم تا 820 را داریم.حمایتش 700 تومان است. 9/2/92

113-قشیر:حمایت قوی روی 980 دارد و هدفش اول 1180 و بعدی 1360 تومان است. 9/2/92

114- ولساپا :وضعیت سهم نزولی است ولی به همراه نوسانات مثبت و منفی هدف افتش 90 و صعودش 100 تومان است. 9/2/92

115-وپترو :هدفش 180 تومان است. 9/2/92

116-شکربن :هدفش 500 تومان است.البته مقاومتی در 450 دارد که بعد از عبور به 500 میرسد. 9/2/92

117-قچار :بابت تعدیل سود بسته شده.باتوجه به فروش شکر با قیمت بالا تعدیل سود انتظار داریم.هنوز چیزی اعلام نشده. 9/2/92

118-شاراک:هدفش 1530 تومان است. 9/2/92

119-وبانک:تحلیل این سهم انجام شده. 9/2/92

120-غشان :حمایت قوی روی 290 دارد که انتظار داریم برای هدف 330 مثبت شود. 9/2/92

121-وصندوق :هدفش در میان مدت 500 است و در کوتاه مدت 460 تومان.حمایت سهم 400 است. 9/2/92

122- با سلام و خسته نباشید و ممنون از تحلیلهای خوبتان شپنا چرابسته شده و پارسان و شفارا دارم آیا بفروشم

جواب : بابت تعدیل سود.حدود 39%..نگه دارید. 9/2/92

123-سلام بین شرانل و شبریز کدوم از لحاظ بنیادی بهترن در صورت بازگشایی شبریز چه قیمتی واسه ورود بهتره؟10/2/92

جواب : شبریز در محدوده بازدشنش در محدوده 2100-2300 تومان و حمایتش 2000 و هدف رشدش 2600 تومان است.

124-سلام لطفا قثابت رو تحلیل کنید بین قثابت و قشهد کدوم رو واسه رشد بهتر می دونید 10/2/92

جواب : قشهد-حمایتش 1550 است و هدفش 1800 تومان. 10/2/92

125-سلام.نظرتون در مورد خرید صندوق سرمایه گذاری مشترک در بازه 6 ماه الی 9 ماهه چیه؟بازدهی 50 درصدی در این مدت امکانش چقدره؟در ضمن صندوق سرمایه گذاری رو صلاح میدونید یا معامله شخصی؟10/2/92

جواب : برای تجربه معامله شخصی را میپستندم ولی برای کسب سود میتونید از صندوق سرمایه گذاری هم استفاده کنید.بعضا دیده شده سود خوبی میدهند. 10/2/92

126-سلام به نظر شما واسه اضافه کردن سهم به سبد سهام شرانل بهتره یا قثابت ؟ اگه هردو لطف کنید درصدش بگین ؟10/2/92

جواب : شرانل که بسته شد .از بین قندی ها قلرست و قصفها بهتر است.البته قثابت هم الان کف سهم میباشد.

127-ذوب :حمایتش در 300 دارد هدفش 323 تومان است.حمایت بعدی 270 است. 10/2/92

128-آ س پ :حمایت قوی روی 300 دارد و هدفش 330 تومان است.انتظار بازگشت وجود دارد. 10/2/92

129-سلام.برای کوتاه مدت کرماشا بهتره یا غشان؟

جواب : غشان باتوجه به کف سهم بودن بهتر است.البته کرماشا هم تعدیل خوبی داده. 10/2/92

130-شفن :باتوجه به تعدیل سود شرکت رشد خوبی خواهد داشت.حمایتش 1800 است و هدفش 2300 تومان است. 10/2/92

131-خساپا :هدف رشدش 92 تومان است و حمایتش 83 تومان10/2/92

132-غدام : تعدیل سود خوبی خواهد داد.حمایتش 1000 تومان است و هدفش 1500 تومان میباشد. 10/2/92

133-لطفا بفرمائید توزیع سود فسرب شامل کدام سهامدارانش میشود ؟ سهامدارانی که در زمان بسته شدن سهامدار هستند، یا آنها که قبل از سال مالی سهامدار بوده اند ؟؟؟10/2/92

جواب : در زمان بسسته شدن سهم باید سهامدارش باشید. 10/2/92

134-سلام آیا تعویض قشیرباقشرین در این قیمتها مناسبه؟10/2/92

قشیر: به محدوده کف خود رسیده.تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 10/2/92

135-غبنوش :مقاومتی قوی روی 600 دارد و هدف حمایتش 540 تومان است. 10/2/92

136-کنور :حمایت قوی روی 3800 دارد و هدفش 4200 تومان است. 10/2/92

137-با عرض سلام خمت شما در گروه قند قشیر وقپیرا دارم اما این اخبار متفاوت در باره قیمت شکر سهام قندی را گیج کرده پیشنهاد به تعویض با سایر گروه ها می دهید یا صبر چون از درجا زدن این گروه خسته شدم با سپاس از شما

جواب : با منفی شدن پتروشیمی ها این گروه دوباره مثبت میشوند.نگهدارید. 10/2/92

138-salam kegaz va toril kodam monasebtare aya kegazo ba toril avaz konam kegazo 302 hkaridam mersy az rahnemaiton10/2/92

جواب : باتوجه به تعدیل سود کگاز مناسب تر است. 10/2/92

139-سفارس : مقاومتی روی 190 دارد که در صورت عبور تا 220 میرود.حمایتش 170 است. 10/2/92 

139-با سلام لطفا در خصوص حمایت ، مقاومت و اهداف کوتاه مدت رتاپ ؛ توریل ؛ پارسان و شپدیس بفرمائید . نظر حضرتعالی به نگهداری سهام های مذکور است یا خروج؟ 11/2/92

رتاپ :هدفش در میان مدت 1300 است هدف نزولی 1000 است و از نظر بنیادی سهم قوی است. 11/2/92

توریل : مقاومت قوی روی 370 دارد و در مسیر بازگشت هدفش 330 تومان است. 11/2/92

140-با سلام لطفا در خصوص حمایت ، مقاومت و اهداف کوتاه مدت رتاپ ؛ توریل ؛ پارسان و شپدیس بفرمائید . نظر حضرتعالی به نگهداری سهام های مذکور است یا خروج؟11/2/92

جواب : سهام هایی که درحواست کردید حواشی زیادی دارد و نمیتوان میان مدت قاطع برایش تعریف کرد.ولی باتوجه به افزایش تقاضای سنگ معدنی و فلزات جهانی میتوان در بازه 3 الی 5 ماهه رشد حدود 30 درصدی را شاهد باشیم. 11/2/92

141-مپنا : هدفش 380 تومان است و حمایت قوی در 330 دارد. 11/2/92

142-شپنا : باتوجه به تعدیلات داده شده کمی نوسان در محدوده 3000 تومان هدفش 3300 است و حمایتش 2600 تومان. 11/2/92

143-شبریز : باتوجه به تعدیل سود بالا و تعدیل سود سال 92 رشد سهم را تا 2700 میتوان دانست. 11/2/92

144-کروی : حمایت قوی روی 216 دارد و هدفش 235 تومان است.انتظار بازگشت به سمت مثبت در محدوده 216 بسیار است. 11/2/92

145-فزرین: سهم در محدوده 800 حمایت قوی دارد ولی میتونید نصف سهم را بفروشید و کرماشا بخرید که به زودی بسته و تعدیل خواهد خورد. 11/2/92

146-سلام من امروز 116 تا شتران 82000 شپنا 3500 تا 2890 خریدم روند این سهم ها برای روزهای آینده چگونه است؟11/2/92

شتران : سهم گرانی است ولی شپنا در یمان مدت هدف رشدش 3300-3500 تومان است. 11/2/92

147-سلام.پرداخت سود واتی از کی شروع میشه و از کدام بانک قابل دریافت است? 11/2/92

واتی : باید با امور سهام شرکت تماس بگیرید. 11/2/92

148-سلام این 600میلیاردی که بابت معدنی ها تصویب شده و بهره مالکانه 5%حذف شده به نفع معدنی ها است یا به ضررشون؟11/2/92

جواب : به نفعشون

149-با سلام.. رتاپ را با پیشنهاد شما 11450 خریدم و دو روزی منفی خورده ،آیا خارج شوم یا قابلیت رشد تا اهداف 1360 را دارد؟11/2/92

150-رتاب تعدیل مثبت دارد و پیشنهاد میکنم نگه دارید. 11/2/92

151-با سلام خدمت استاد گرامی برای فردا میخواهم مقداری شیراز بفروشم و مقداری پالایشگاهی بخرم به نظر شما کدامشان شرایط بهتری دارن؟11/2/92

جواب : اشتباه کردید چون به زودی شیراز تعدیل مثبت قوی خواهد خورد شبهرن و شراز مناسب است.

152-گزارش زاگرس وشپاس چرانمیاد.مهلتش تا چه زمانیست؟11/2/92

جواب : تا اواسط اردیبهشت فرصت دارند. 11/2/92

154-سلام.من زو 8896 ریال شبندر خریدم. پیشنهاد تعویضش رو با شپاس میدید؟ چون شنیدم اونم ممکنه این روزا ببنده واسه تعدیل.با توجه به اینکه رو سایت هم خبر از تعدیل شپاس گذاشته شده امروز(در بخش خبرهای تکان دهنده) ممنون میشم سریع بگید11/2/92

جواب :-پیشنهاد نگه داری دارم.

156-سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم سایت ، اگه ممکنه و مقدوره زمان پاسخگویی به سوالات معلوم باشه تا مشترکین بتونن خودشون رو هماهنگ کنن. بعضی وقتها سوالی پرسیده میشه که واسه فردای اون روز می خواد خریدی یا فروشی انجام بشه اما زمان راهنمایی معلوم نیست بعضی وقتها همون شب ، بعضی وقتها صبح فردا یا بعدظهر ممنون از زحماتتون11/2/92

157-جواب : جواب سوالات معمولا در دو وقت دم ظهر بین 1 الی 3 و شب ها بین 10 الی 12 جواب داده میشود.

158-کپشیر :این سهم با رشد سود اوری خو/بی مواجه شده.پیشنهاد نگه داری دارم.حمایتش 360 است و هدفش 420 تومان.

159-ثباغ :این سهم روی 227 حمایت موقت دارد  که احتمال عبورش هست.هدف نزولش 210 تومان است.هدف رشدش 250 تومان. 11/2/92

160-سلام.شپاس و غشان و زاگرس و واتی دارم.واتی چقدر سود داده و کی به سهامداران میده؟قیمت بازگشایی واتی را چند ارزیابی میکنید؟11/2/92

جواب : شپاس و واتی تحلیلشان در همین صفحه انجام شده.زاگرس بازگشایی در محدوده 3000 و غشان حمایت قوری روی 280 و هدفش 330 است. 11/2/92

161-سلام و خسته نباشید €€€ توریل را با پیشنهاد شما 3500 خریدم . امروز منفی خورده آیا خارج شوم یا قابلیت رشد تا اهداف 4300 را دارد ؟11/2/92

جواب : هر سوال را بخش خودش بفرمایید.بخش سبد پیشنهادی مربوط به اینجانب نیست.تحلیل توریل در همین صفحه انجام شده. 11/2/92

162-وبانک : پتانسیل رشد بالا را دارد.حمایتش 360 است و هدفش در کوتاه مدت 420 و در میان مدت بازه 2 الی 3 ماهه محدوده 500 است. 11/2/92

163-سلام ایارالی پرسرعت صعودی گروه خودرواغازشده یانه

جواب : خیر11/2/92

164-شدوص : انتظار افت تا 1100 تومان وجود دارد.هدف رشدش 1330 تومان است. 11/2/92

165-کگاز : مقاومت قوی روی 340 دارد انتظار است کمی نوسان بین 300 تا 270 داشته باشد و دوباره صعود نماید.

166-سلام.کپشیر و غشان کدام برای خرید کوتاه مدت مناسبترند؟11/2/92

جواب : تحلیل هر دو سهام ها در همین صفحه انجام شده. 11/2/92

167-شبندر : مقاومت قوی روی 1000 دارد و در صورت عبور هدف بعدی 1200 تومان است.حمایتش 780 است. 11/2/92

168-سلام آیا فروش یک سهم مثل رتاپ برای خرید سهمی که به زودی اعلام کردید تعدیل مثبت خواهد داشت کار درستی است؟11/2/92

رتاپ: خیر

169-فاسمین : این سهم خیلی وقته سیگنال خروج داده.حمایتش 570 است که ردص روت اف تا 500 افت میکند.هدفش صعود هم 630 دارد. 11/2/92

170-واتی چند تومان سود داده و در چه قیمتهایی انتظار بازگشایی دارید؟11/2/92

واتی : 20 تومان تقسیم سود.و بازگشایی در حدود 260 میباشد. 11/2/92

171-اسلام.سغرب چه وقت سود تقسیم کرده که حالازمانبندی اعلام میکنه.چه تاریخی سهامدار بودیم سود تعلق میگیره11/2/92

جواب : سوالتون مبهم است. 11/2/92

172-خزامیا : مقاومت قوی روی 64 دارد که در صورت عبور تا 72 میروند.حمایتش 55 تومان است. 11/2/92

173-http://khouzestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=38706 با سلام خمت شما آیا با این خبر صعود قندی ها شروع می شود باتشکر از شما هر کیلو شکر فله 2200 تومان عرضه شد که هر کیلو شکر به دلیل افزایش نرخ در مبادی تولید با 16 درصد افزایش در بازار به فزوش رسید

جواب : قندی ها مستعد رشد هستند و باتوجه به رسیدن به حمایت های خود و تعدیلات مثبت شرکت رشد سهم تا 15 الی 20 درصد خواهد بود. 11/2/92

174-شگل :حمایت قوی روی محدوده 1120 تومان دارد و هدفش پس از کمی نوسان محدوده 1400 تومان است.حمایت زیرین سهم 980 تومان است. 11/2/92

175-کرازی :مقاومت قوی روی 145 تومان دارد و هدف نزولش 127 و هدفش در میان مدت 160 تومان است. 11/2/92

176-سلام لطفا نظرتون رو قبل از شروع بازار در مورد نگهداری یا فروش مپنا و توریل بفرمایید. با تشکر11/2/92

جواب : تحلیل هر دو این سهام ها در همین صفحه انجام شده. 11/2/92

177-سلام.روز به خیر.فارس چه موقع مشمول گره میشه؟ممنون11/2/92

جواب : به زودی میشه. 11/2/92

178-با سلام تعدیل مثبت شپاس برای سال 91 میباشد یا برای 92 و سال مالی شپاس کی هست ایا خوب هست بریم مجمع یا خیر ممنون11/2/92

جواب : پیشنهاد ورود دارم.البته به شرطی که سهم را محدوده 2600-2700 گرفته باشید نه در 2900 و 3000 تومان. 11/2/9211/2/92

179-سلام.برای بازه یک ماه تا دو ماهه شپاس بخرم بهتره یا پالایشگاهی.ضمنا از بین پالایشگاهها کدومشون بهتره؟11/2/92

جواب : پالایشگاهی-شراز

 180-با سلام و خسته نباشید سهام کگل،کروی،شرانل،فاسمین،همراه،کرماشا و تسه در سبدم دارم کدامها را نگه داشته و کدامها را بفروشم

جواب : فاسمین و تسه را بفروشید و بقیه را برای بازه 1 الی 3 ماهه نگه دارید. 11/2/92
181-سلام . برای خرید روز شنبه کدام سهم پالایشی را پیشنهاد می کنید با دید میان مدت؟
جواب : شراز باتوجه به پی بر ایی پائینتر.11/2/92
182-سلام.واتی 20 تومان سود داده.قیمتش هم قبل از بسته شدن 292 تومان بود.حالا شما میگین تو 260 باز میشه.یعنی منفی میخوره؟خواهشا تکلیف این واتی رو مشخص کنید.تا بحال 50 بار در موردش سوال شده و پاسخهای متفاوتی داده شده.ان ای وی از 650 اومد به 420.ان ای وی همه سرمایه گذاریها 2 برابر شده واتی هم به گفته شما 40 درصد کمتر شده. 11/2/92
جواب : دوست عزیز واتی قبل از مجمع به دلیل عدم تقسیم سود زیر مجموعه های خود دارای ناو حدود 600 – 620 بود ولی اکنون باتوجه به تقسیم سود خودش و تقسیم سود زیرمجموعه های ان و افزایش سرمایه ازجمله شیران ناو سهم پائین آمده و به حدود 400-420 رسیده است. 11/2/92
183-با سلام و تشکر از راهنمایتان برای روز شنبه کگاز را با چه سهمی عوض کنم رتاب شباس شبریز شراز مارون؟
جواب : با شراز مناسبتر است و البته مارون. 11/2/92
 

184-پردیس : این سهم پورتفوی قوی دارد و البته مقاومت قوی روی 146 تومان.انتظار بازگشت برای سهم به طور موقت داریم ولی باتوجه به پورتفوی شرکت روند سود آوری میان مدتش 50 الی 80% در بازه حدود 3 الی 6 ماهه دانست. 12/2/92

185-سلام – چرا گفتید : نماد توریل علائم مثبتی از خود نشان داده و برای خرید حوالی 330 تا 350 مناسب ارزیابی می گردد . حد ضرر نیز 325 تومان است و اولین هدف 430 را مد نظر داریم . در گام های بعدی سهم شاید تا 530 تومان نیز رشد کند . ریسک سهم میانه است و هرچه نزدیکتر به 330 خرید نمایید بهتر و کم ریسک تر ارزیابی می گردد – حالا میگید : توریل : مقاومت قوی روی 370 دارد و در مسیر بازگشت هدفش 330 تومان است. 11/2/92 من با پیشنهاد شما خریدم حالا ….. 12/2/92

جواب : دوست عزیز بخش سبد پیشنهادی مربوط به اینجانب نیست ولی اگر کارشناس آن بخش ارائه کرده درست گفته است.سیگنال خرید در محدوده 330 بود که چند روز قبل داده شده بود و فروش 370 که باید از سهم خارج میشدید. 12/2/92

186-سلام – آیا زمان خروج از هر سهم رو بعد از رسیدن به حد اکثر سود و قبل از برگشت اطلاع میدهید یا بر مبنای تحلیل های اعلام شده باید خودمان خارج شویم؟ 12/2/92

جواب : زمان خروج را قبل از ورود باید تعیین کرد. 12/2/92

187-ومعادن : حمایت قوی در محدوده 500 دارد و هدفش در بازه 3 ماهه 650 تومان است. 12/2/92

188-چرا واتی پایینتر از قیمتی که بسته شده باز میشود ؟؟ آیا عملکرد ضعیفی داشته ؟!12/2/92

واتی : چون تقسیم سود داشته. 12/2/92

189-چرا غشاذر به این صورت حرکت میکنه ؟ قیمت امروز با روز قبل فقط 1 ریال تفاوت داره و این روند 5 روزه ادامه داره ! 12/2/92

جواب : روندش کند است ولی محکم و رو به جلو.حجم عرضه کم است. 12/2/92

190-سلام نگفتید مفهوم رنگها در این صفحه چیست؟12/2/92

جواب : زرد وضعیت خنثی – قرمز وضعیت منفی سبز وضعیت مثبت برای پیش بینی است. 12/2/92

191-سلام – آیا فردا توریل رو بفروشم و شنبه شراز بخرم؟؟؟ یا توریل مثبت میشه؟12/2/92

جواب : بله12/2/92

192-با سلام .منظور از گره که در مورد فارس اتفاق نمی افتد یعنی چه ؟ آیا وصندوق تقسیم سود کرده ؟چقدر ؟طریقه پیگیری ؟ با سپاس فراوان12/2/92

جواب : وصندوق تقسیم سود نکرد تعدیل سود داشت.یعنی سهم یکباره 12% جهش کند. 12/2/92

193-کبافق : حمایت قوی در محدوده 1300 دارد و هدفش 1700 است. 12/2/92

194-با سلام در گروه پتروشیمی ؛ پالایشگاهی ؛ معدنی و آهنی ها کدام شرکت ها از نظر پرتفوی و بنیادی در رده های اول قرار دارند و مناسب برای سرمایه گذاری میان مدت یا بلند مدت هستند . بسیار ممنونم از راهنمایی ها و نظرتان ارشادیتون

جواب : پتروشیمی ها باتوجه به افزایش نرخ خوراک افزایش قیمت محصول خواهند داشت و تعدیل مثبت خواهند خورد. 12/2/92

195-شراز : هدف کوتاه مدت 2400 و میان مدت 3000 تومان دارد. 12/2/92

196-باسلام سهام ( رتاب ، فولاد ، توریل ، وصندوق از سبد سهام ) زرین معدن آْسیا ، فارس شبدیس ، شاراک ، کگل ، غدیر ، نفت تهران ، ا.س.پ دارم بنظر شما کدام را بفروشم و سهام پالایشگاهی و یا پتروشیمی بخرم . ضمنا” ازبین پلایشگاهی و پتروشیمی کدام را توصیه میکنید . با تشکر12/2/92

جواب : فولاد- آ س پ را بفروشی و شیراز و کرماشا باتوجه به تعدیل سود و شراز باتوجه به پی بر ایی پائین مناسب خریدند. 12/2/92

197-با سلام من چند وقتی هست در بازار سهام بر اساس اخبار و شنیده ها معامله می کنم ولی می خواستم بصورت حرفه ای این کار را دنبال کنم .برای این کار باید چکار کنم ؟یعنی دوره های خاصی (حسابداری اصول سرمایه گذاری و تحلیل ها و غیره)؟ اگر می شود راهنمایی نمایید. ممنون12/2/92

جواب : باید در کلاس های تحلیلگری سهام و با اصول روانشاسی بازار آشنایی حداقل داشته باشید. 12/2/92

198-باسلام لطفادرموردکگازوتوریل که به تازگی سیگنال خریدداده شده ولی منفی گشته توضیح دهید .باتشکر

توریل : معمولا سهام های خوب باید در منفی خرید شود تا ریسک سهم کاهش یابد. 12/2/92

199-با سلام خدمت شما آیا اهداف شکربن تغییر کرده؟لطفا میشود آنرا دوباره تحلیل کنید.و همچنین شپدیس 5339 تومان خریدم آیا در 6000 بفروشم یا نگه دارم.با سپاس فراوان از راهنمایی وتوجه شما. 12/2/92

جواب :اهداف شکربن هماندد قبل است و اگر دیدید شپدیس صف خرید شد نگه دارید در غیر این صورت بفروشید.

200-شنفت : هدفش 1300 در کوتاه مدت و حمایت قوی روی 1000 دارد. 12/2/92

201-فولاد :حمایت قوی روی 440 دارد و هدفش 480 تومان است.13/2/92

202-غشان :حمایت قوی 280 دارد و هدفش 330 و بعدی 350 تومان است. 13/2/92

203-لابسا :باتوجه به تعدیل سود بالا نهایت افتش 145 است و هدفش در کوتاه مدت 200 است. 13/2/92

204-شپاس:مقاومت قوی روی 3100 دارد و حمایتش 2700 تومان است.وضعیت سهم نوسانی و آرام است.بتوجه به تعدیل سود هدفش 4000 تومان است. 13/2/92

205-فلوله :مقاومتش 240 است و در صورت منفی شدن تا 240 افت میکند. 13/2/92

206-با عرض سلام و خدا قوت میخواستم بپرسم از بین سهام فولاد، ومعادن و کچاد کدام یک برای خرید مناسبتر است و آیا الان وقت مناسبی جهت ورود به سهام فلزی است یا نه. با تشکر13/2/92

جواب :باتوجه به رسیدن به کف قیمتی این سهام ها برای ورود مناسب است.فولاد و کگل مناسب است. 13/2/92

207-سلام . برای روز شنبه بین شپنا و شراز و شبریز کدوم رو بخرم ؟ ممنون13/2/92

جواب : شراز .

208-سلام نظرتون راجع به تعویض ذوب با شراز چیه؟ 2-اگه آنلاین باشی ودر افزایش سرمایه شرکت کنی،سهام جدید رو کی واز چه طریق میشه فروخت؟(کارگزاری یا آنلاین)ممنون13/2/92

ذوب : فعلا نه .ذوب را نگه دارید.کارگزاری

209-یا سلام و خسته نباشید خدمت اساتید من تعدادی سهام کگاز و بانک پاسارگاد دارم . شنبه با چه سهمی جابجا کنم . لطفا راهنمایی نمایید. با سپاس13/2/92

جواب : با میدکو

210-با عرض سلام و خسته نباشید تعدادی سهام توریل دارم میخواستم بدانم چه وقت برای خروج سهم مناسب است .با تشکر13/2/92

توریل : محدوده 430

211-این روند منفی برای فولاد و کگل و ذوب کی تمام خواهد شد و روند صعودی پیش خواهند گرفت؟

جواب : حدودا شنبه یا یکشنبه13/2/92

212-سلام فولاد روز معرفی در سبد سهام 455 خریدم الان با این وضعیتش چه پیشنهادی دارید؟؟ نگهداری یا فروش یا صبر کردن برای رسیدن به هدف 610 ؟؟ آخه تو تحلیلش گفتید تو میان مدت به 610 میرسه14/2/92

فولاد : نگه دارید..هدفش در میان مدت همیان است که اعلام شد. 14/2/92

213-سلام.برای کوتاه مدت کساوه بهتر جواب میده یا غشان؟ضمنا مجمع غشان کی برگزار میشه؟14/2/92

غشان : غشان خوب است.باتوجه به وضضعیت مناسب سهم هدف اولش 330 و بعدی 350 است. 14/2/92

214-با سلام و خسته نباشید رتاپ و کگاز طبق توصیه خرید کردم داره منفی میخوره چرا؟ آیا بفروشم یا نگه دارم؟ درصورت فروش چی بخرم14/2/92

جواب :بنده در بخش معرفی سبد نیستم.کگاز و رتاب باتوجه به ارزش بنیادی بالا هدف حدود 20 درصدی دارند.روند منی شان موقتی است. 14/2/92

215-خدا قوت میتونم بپرسم فولاد و ثتران رو باید چه کنم انگار راکد هستن14/2/92

جواب : به زودی روند رشدشان آغاز میگردد.هدفشان بازدهی حدود 15 درصدی است.در بازه حدود 1 م14/2/92

اهه.

216-شیران :فعلا از مجمع خبری نیست. 14/2/92

217-ومعادن: حمایت قوی محدوده 500 و هدفش 600 است. 14/2/92

218-سلام برای محاسبه ارزش سهم ، قیمت پایانی مهم است یا قیمت آخرین معامله؟14/2/92

جواب : فرقی ندارد.

219-سلام.قندی بخریم؟اگه جواب مثبته به ترتیب اولویت کدوما بهترین و در چه قیمتی؟14/2/92

قندی : قصفها – قلرست – قهکمت – قزوین – قپیرا – قمرز- قچار –

220-شپدیس : حمایت قوی محدوده 5600 دارد و هدفش 6200 است. 14/2/92

221-ومعادن : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 14/2/92

222-پارسان :حمایت قوی در محدوده 870 دارد و هدفش در کوتاه مدت 940 تومان است. 14/2/92

223-وصندوق :در صورتعبور قوی از مرز 460 تومان هدفش 500 تومان است. 14/2/92

224-سلام. خسته نباشید میخواستم مقداری شیراز و کرماشا بخرم نظرتون چیه؟ چون دیدم معدنی ها و روی ها مثبت شدند. چیکار کنم14/2/92

جواب : خوب است.

225-سلام مقداری کمی سهام غسالم دارم ایا نگه دارم یا بفروشم چرا اینقدر کم معامله میشه؟14/2/92

غسالم : بفروشید و بجاش غشان بخرید بهتر است. 14/2/92

226-فولاد امروز صف خرید شد لطفا هدفش رو بفرمائید و با توجه به اینکه شیراز منفی خورد تعویض این دو سهم رو روز یکشنبه چطور میبینید؟14/2/92

جواب : روند صعودی موقتی است.پتروشیمی ها هنوز جای رشد دارند و موقتا منفی شده اند.فولاد مقاومتش 480 تومان است. 14/2/92

227-کنور : حمایت قوی روی 4000 دارد و. هدفش 4700 تومان است. 14/2/92

228-سلام امروز دو نماد شکربن وشدوص متوقف شدند به نظر شما تعدیل مثبت خواهند داشت؟14/2/92

جواب : بله .شکربن حدود 100% و شدوص حدود 60%14

 229-با سلام و عرض خسته نباشید بین کرمانشا و شیراز کدوم رو برای خرید قبل از مجمع مناسبتر میبینید؟

شیراز : باتوجه به پینیتر بودن قیمت سهم مناسب تر است. 14/2/92

 230بیمه آسیا : این سهم در قیمت خیلی پائینی باز شد.هدف رشدش 80 تومان است.

231-خبهمن : مقاومت قوی روی 170 دارد در صورت عبور هدف بعدی 200 است و در صورت عدم عبور به 158 افت خواهد کرد.

232-سلام استاد . تاریخ دقیق عرضه اولیه پتروشیمی جم کی ؟ . باتشکر

جواب : هنوز اعلام نشده

233- شپاس چند ماهی هست که عرضه شده ولی خبری از مثبت شدن سهم نیست شنیده حاکی از تعدیل 15% میباشد ولی فکر نکنم تاثیر چندانی داشته باشه خرید من میانگین 2700 می باشد به نظر شما با وصندوق تعویض کنم بهتره یا نگهداری سهم با تشکر

جواب : نگه دارید

234-سلام خسته نباشید سبد من شراز شبریز شبندر پارسان شاراک است میخواستم بدونم ایا در کوتاه مدت رشد میکنند یا خیر ؟با تشکر 15/2/92

جواب : بله.روند منفی موقتی است. 15/2/92

235-بسوئیچ :حمایت قوی روی 230 دارد.اگر منفی شود تا 200 افت میکند.هدفش 300 تومان است. 15/2/92

236-کرماشا :حمایت خوبی روی 990 تومان دارد .هدفش رسیدن به محدوده 1200 تومان است.بازه حدود 2 هفته

237-غمهرا :حمایت قوی روی 245 دارد و هدفش 300 تومان است.بازه 1 الی 2 روزه15/2/92

238-مارون :حمایتش 3000 است.انتظار رشد تا 3500 را داریم.توصیه به نگهداری دارم. 15/2/92

239-پتایر : هدفش رشد تا 400 است. 15/2/92

240-بترانس : اگر از 225 تومان پائینتر بسته شد و منفی قویخود تا 200 افت میکند. 15/2/92

241-با سلام آیا یکشنبه پارس رو بفروشم شپار س خرید من 187 ت در آذرماه بوده15/2/92

جواب : نگه دارید.روند منفی موقتی است. 15/2/92

242-ثتران : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 15/2/92

243-با سلام و عرض خسته نباشید بابت راهنمایی تون در مورد میدکو من این سهم را در 530 وارد شدم چقدر جای رشد دارد لطفآ راهنمایی بفرمایید؟15/2/92

میدکو : تا مرز 600 تومان در بازه حدود 1 الی 2 هفته ایی. 15/2/92

244-بالاس : حمایت قوی روی 1030 درد و انتظار است به زودی برای 1200 برگردد. 15/2/92

245-پخش : حمایتش 370 تومان است.اگر منفی شود تا 350 افت میکند.از نظر بنیادی قوی است و انتظار است در کوتاه مدت به 430 برسد. 15/2/92

246-برای خرید فردا کدام را مناسبتر میدانید ؟ شراز . شپدیس . شپنا . فسرب . کبافق . فولاژ15/2/92

جواب :فسرب و شپدیس و کبافق15/2/92

247-قشهد :حمایت قوی 1600 دارد و هدف کوتاه مدتش 1800 تومان است. 15/2/92

248-با سلام لطفا حمایت ؛ مقاومت و اهداف مارون و وصندوق را بفرمائید

جواب : تحلیل هر دو سهام های در همین صفحه انجام شده. 15/2/92

249-با سلام امروز شپدیس را 5740 خریداری کردم.نگهدارم یا فردا با شپنا عوض کنم ؟ با سپاس15/2/92

جواب : نگه دارید باتوجه به افزایش سرمایه شپدیس15/2/92

250-باسلام وتشکرذوب در کوتاه مدت هدف قیمتیش چنده؟نگه داریم؟شاراک هدف قیمتیش چنده؟مجمعش کی هست؟تاکی نگهش داریم؟15/2/92

ذوب : هدفش 470 تومان است وحمایتش 420 تومان است. 15/2/92

شاراک :مقاومتی روی 1330 دارد که انتظار منفی شدنش هست.حمایتش 1120 تومان است.هنوز اعلام نشده. 15/2/92

251-فملی :مقاومتی روی 625 تومان دارد که اگر رد کند هدفش 670 تومان است. 15/2/92

252-کچاد :هدفش 1360 تومان است و حمایتش 1220 تومان. 15/2/92

253-شمواد : مقاومت قوی روی 330 دارد .در مسیر نزول هدفش 270 تومان است. 15/2/92

254-شراز : باتوجه به عرضه بل.کی قیمت سهم باید کمی اصلاح شود.حمایتش 1800 است و هدفش 2200 تومان.

255-شپنا :حمایتش 2600 تومان است.روند منفی موقتی است و هدفش 3100 تومان است. 15/2/92

256-سلام به نظر شما فروش سبد سهام الان و خرید زمان رد صلاحیت ها استراتژی خوبیه؟15/2/92

جواب : رد صلاحیت ها ؟ منظورتون چیه؟15/2/92

257-شفن :مقاومت قوی روی 2200 دارد و حمایتی روی 1800 تومان که انتظار بازگشت وجود دارد. 15/2/92

258-حتوکا :انتظار افت تا مرز 440 تومان وجود دارد. 15/2/92

259-وبانک :انتظار افت تا 334 تومان را داریم. 15/2/92

260-با سلام 7 هزارتا سهم مارون رو 3200 گرفتم ایا در قیمت بالا گرفتم نگهدارم ؟این منفی تا کی ادامه داره مرسی از راهنمایتون15/2/92

جواب : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 15/2/92

261-سلام استاد عزیز کربن روی چند باز میشه15/2/92

کربن : احتمالا اواخر هفته15/2/92

262-با سلام معمولا برای چه مقدار تعدیل سهم را متوقف میکنند ایا برای شپاس که 15%تعدیل دارد سهم را متوقف میکنند یا خیر در صورت متوقف نشدن سهم ایا تاثیری چشمگیر بر روی سهم دارد15/2/92

جواب : سهم هر میزان که تعدیل داشته باشد متوقف میشود.معمولا در صورت تعدیل دادن متوقف میشود. 15/2/92

263-با سلام لطفا نظر خود را در خصوص فروش یا عدم فروش واتی بعد از باز شدن بفرمایید اگر 270 باز شود؟

جواب : پیشنهاد فروش دارم15/2/92

264-سلام استاد لطفا نظرتون رو در مورد نگهداری ویا فروش فولاد -کگل و فخوز بفرمایید.متشکرم15/2/92

جواب :روز سومی است که این گروه 4% میخورد ورود الان کمی ریسک دارد.پیشنهاد میکنم از گروه غذایی یا قندی یا سهام های کانی های غیر فلزی خرید نمائید. 15/2/92

 265-سلام . به نظر شما فروش شبریز و خرید شتران مناسب است ؟ آینده و روند شبریز و شتران به نظر شما چگونه است ؟ 16/2/92

جواب : خیر.شبریز باتوجه به ارزش نبادی کم بودن قیمت مناسبتر است. 16/2/92

266-غچین : این سهم باتوجه به تعدیل سود بالا هدفش در میان مدت 700 تومان است. 16/2/92

267-شنفت و فارس و مپنا رو چه زمانی باید فروخت؟16/2/92

جواب : شنفت باید 2 روز قبل فروش میزدید.مپنا مقاومتش 333 تومان است و در صورت عبور قوی هدفش 380 است.حمایتش 280 است.فارس هم 1000 تومان

268-شبندر : در صورت تداوم روند نزولی حمابتش 820 تومان است. 16/2/92

269-سلام من شتران و شبندر و فلوله دارم.این چند روز یه مقدار بازار منفیه .شایعه شده که خبر حدف 26 درصد صندوق توسعه فعلا کنسله و این یکم پالایشگاه ها رو خراب کرده . فکر میکنید این منفیه موقتی بعد چند روز مثبت شه ذوباره یا اینکه ادامه داره فعلا؟16/2/92

جواب : اگر قطعی اتفاق افتد روند نزولی پالایشگاهی ها تداوم میابد. 16/2/92

270-بکاب : انتظار افت تا 250 تومان وجود دارد. 16/2/92

271-سلام لطفا درمورد فولاز وصندوق توضیح بفرمایید باتشکر خرید فولاز 5401 وصندوق 4336 نکه دارم یا بفروشم ..ممنون16/2/92

جواب : تحلیل وصندوق در همین صفحه به کرات انجام شده.فولاژ انتظار افت تا 500 وجد دارد. 16/2/92

272-لطفا نظر خود را درمورد خرید معدنی ها مانند کگل چادرملوبفرمایید . 16/2/92

کگل :هدفش 1050 تومان است و حمایتش 920 تومان. 16/2/92

کچاد : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 16/2/92

273-لطفا نظر خود را در مورد خرید فولاد و فملی بیان نمایید با تشکر16/2/92

جواب :: فعلا باتوجه به برخورد ونوسانات شدید بین محدوده حمایتی و مقاومتی خود پیشنهاد خرید ندارم.

274-با عرض سلام نظرتون در مورد نگهداری فولاد آلیازی ایران چیست و تا چه حد احتمال صعود دارد؟ با تشکر16/2/92

جواب : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 16/2/92

275-با سلام خرید شپنا را مناسب میدانید حمایت سهم رو چند می باشد16/2/92

شپنا : فعلا باتوجه به جو منفی گروه خیر. 16/2/92

276-با سلام احتراما از بین غشان و حفاری و حتاید و کهرام و فولاژ و فارس وشاراک و کرمانشاه ووصندوق و کپشیر میخواستم برای فردا 3 سهم رو بفروشم خواستم نظرتونو بدونم……و اینکه واتی کی قراره باز بشه16/2/92

جواب:غشان-حتاید-کرماشا –واتی معلوم نیست.

277-سلام استادفلوله رشدی یک نفس و به میزان حدودا 60 درصد طی 3 هفته اخیر انجام داده که در این بین از خط روند نزولی هم عبور کرده از لحاظ تکنیکی این افت جهت پول بک به خط روند شکسته شده است؟لطفا نظرتونو بگین16/2/92

فلوله : انتظار افت تا مرز 230 تومان وجود دارد. 16/2/92

278-با سلام , آیا پتروشیمی شیراز تعدیل دارد و برای خرید در این قیمتها مناسب است ، مجمع آن کی می باشد؟16/2/92

شیراز : بله تعدیل مثبت حدود 14 درصدی و خرید در قیمت های کنونی مناسب است.مجمعش هنوز اعلام نکرده است. 16/2/92

279-با سلام ، آیا رتاب تعدیل دارد و حدودا کی باز میشود و اهداف قیمتی آن چقدر است؟16/2/92

رتاپ : برای مجمع عمومی عادی بسته شد.

280-با سلام برای تامین نقدینگی کدام یک از سهامهای زیر را بفروشم که در کوتاه مدت امیدی به رشدشان نیست؟ بالاس-پخش-شبندر -شپناشفن-مارون-شسینا-حفاری-توریل- وصندوق- وغدیر -غالبر-لطف کنید دو یا سه سهم را نام ببرید

جواب : شبندر-شپنا16/2/92

281-باسلام.باز هم از قندی ها.نطرتان رادرمودرشان بفرماییدحصوصا قزوین ممنون میشم.جلسه امروز چه نتیجه ای داشت به روی نرخ قند و شکر 17/2/92

قزوین : افزایش نرخ قند و شکر بلاخره اتفاق خواهد افتاد.دیر یا زود.قزوین حمایت خوبی روی 770 دارد که در صورت نوسانات مثبت میتوان برای هدف 830 وارد سهم شد. 17/2/92

282-وبشهر: روی 200 تومان انتظار بازگشت به مثبت داریم.اگر چنین شد تا محدوده 220-218 صعودی میکتد و اگر از 200 افت کرد تا 185 افت خواهد داشت. 17/2/92

283-ثشرق :برای این گروه فعلا نظرمثبت ندارم چون فعلا حقوقیها تمالی به حمایت از این گروه ندارند.بعد از مجمع عمومی سهم به همان اندازه تقسیم سود افت خواهد کرد. 17/2/92

284-غالبر : انتظار است در 380 نوسانات مثبت داشته باشد اگر رخ دهد هدف صعودی 410 است و اگر منفی ادامه داشته باشد هدف بعدی 340 تومان است. 17/2/92

285-توزیع سودها به چه صورت انجام میگیرد ؟ مثلا فسرب که از خردادماه شروع به توزیع میکند.

جواب : باید مشخصات خود را برای شرکت فکس کنید تا سود به حساب شما واریز گردد. 17/2/92

286-با سلام با توجه به خبر درخ شده مبنی بر پیش بینی سود بسیار پایین شپنا در سال 92 و احتمال تعدیل سنگین شما خرید در منفی کامل امروز را برای صلاح می دانید یا هنوز به سطح حمایت نرسیده؟و اینکه رشد سهم در کوتاه مدت آغاز خواهد شد یا میان مدت ؟ با تشکر از پاسخ کامل شما17/2/92

جواب : کلا روند حرکتی شپنا در میان مدت است.باتوجه به تعدیل مثبت 112 درصدی برای سال 92 قیمت سهم هر چه پاییینتر آید برای خرید مناسبتر است. 17/2/92

287-سلام – با توجه به موضوع عنوان شده در سوال قبل لطفاً در مورد کگار و فارس و توریل و شنفت بفر مایید زمان فروش چه قیمتی است!! 17/2/92

288-کگاز : حمایت 292 در صورت افت حمایت بعدی 270-هدف 320 تومان17/2/92

289-توریل :حمایت اول 320 در صورت تداوم بعدی 300 و هدف صعودی 370 تومان

290-شنفت:حمایت 1000 ئ در صورت افت بعدی 900 هدف 1100 تومان. 17/2/92

291-فارس : قیمت خروج محدوده 100017/2/92

292-سلام لطفا فردا زود تر از عرضه اولیه کارشناسیتان را در مورد سهام های عرضه شده بفرمایید . خرید را بر اساس اولویت بگویید کدام بهتره با تشکر17/2/92

شخاس : خرید محدوده 1500-1700 تومان 17/2/92

293-پارسان :حمایتش 870 تومان است و هدفش 980 تومان. 17/2/92

294-وصندوق :حمایتش 420 است و هدفش 460 تومان.فعلا وضعیت نوسانی آرام بین این دو محدوده را انتظار داریم. 17/2/92

295-وبانک :انتظار است در 340 نوسانات مثبت داشته باشد اگر رخ دهد هدف صعودی 380 است و اگر منفی ادامه داشته باشد هدف بعدی 310 تومان است. 17/2/92

296-خسته نباشید آیا کرماشا تعدیل مثبت داره ؟ روی چه قیمتی خوبه وارد شویم؟

کرماشا : بله.حدود 15 درصد17/2/92

297-با سلام با توجه به اینکه پیشنهاد خرید کرماشا دادهاید و فرمودید که تعدیل مثبت دارد و با توجه به اینکه تاریخ مجمع سالیانه آن 92/02/29 می باشد سهم را تا چه زمانی نگهداری کنیم.آیا به مجمع وارد شویم یا نه؟ در مورد شپنا نیز آیا به مجمع وارد شویم یا خیر ؟ با توجه به اینکه آینده سهم ره خوب پیش بینی نموده اید. با تشکر

298-کرماشا : تا قبل از مجمع نگه دارید و بعد بفروشید.برای شپنا پیشنهاد ورود ندارم. 17/2/9

299-سلام.من شتران 92000 شپنا 3100 فلوله 243.9 وپترو 160.6 شبندر 889.6 دارم.این روزا همشون منفی میخورند. میشه راهنمایی کنید که آیا بفروشم یا نه(یا کدومو بفروشم کدومو نیگه دارم)؟ و اگه بفروشم چی جایگزین کنم برای کوتاه و میان مدت.ممنون میشم که سریعتر بگید که بتونم فردا(4 شنبه) اقدام کنم. خیلی خیلی ممنون 17/2/92

جواب : متاسفانه جو گروه منفی است.شتران و شبندر وپترو را بفروشید بجاش سهام های خورد مثل لسرما لابسا غگرجی شکلر خراسان بخرید17/2/92

300-فاذر : حمایت قوی روی 370 دارد که اگر شکسته شود تا 310 افت خواهد داشت. 17/2/92

301-باسلام وتشکرازبین شبندر و کبافق و شیراز کدوم یکی واسه کوتاه مدت مناسب تره ودرچه قیمتی خرید بشه بهتره ممنون17/2/92

جواب : فعلا جو منفی است ولی کبافق و شیراز17/2/92

302-سلام درقسمت خبرهای تکان دهنده مطللبی در مورد آینده روشن شپنا نوشته بودید اما در این قسمت فروش را توصیه می نمایید میشه لطف کنید و توضیح کافی در این مورد ارایه بفرمایید.باتشکر.. 17/2/92

شپنا : هنوز به حد قیمت خرید نرسیده است. 17/2/92

303-سلام. میخواستم ببینم وبشهر از نظر بنیادی خوبه یا نه . حمایتش کجا میشه؟ ببخشید اگه یه سهم تعدیل مثبت داشته باشه. اما چرا توی بازار منفی میخوره ( مثلا شیراز و کرماشا) .این دو که بهم ربطی ندارند؟ توی قیمت های کنونی پیشنهاد ورود میدید؟17/2/92

جواب : تحلیل وبشهر شیراز و کرماشا در همین صفحه انجام شده. 17/2/92

304-با سلام خبر نفی بازگشت سهم صندوق توسعه ی چه تاثیری بر روی شپاس خواهد گذاشت شپاس سهم صندوق ملی را در گزارش هایش لحاظ کرده یا خیر ممنون17/2/92

جواب : متاسفانه جو منفی شدیدی خواهد گذاشت. 17/2/92

305-سلام آیا روند منفی پالایشگاهی ها (از جمله شبندر) ادامه دار است یا فردا حمایت می شوند و به تعادل قیمتی می رسند و صف فروش آنها جمع میشود؟؟؟ پیشنهاد به خرید و نگهداری دارید یا فروش؟؟؟

شبندر : پیشنهاد فروش را دارم . 17/2/92

306-سلام من مقداری شبندر روی 940 تومان و شراز روی 2020 تومان خریدم و چند روزی منفی می خورند پیشنهاد به نگهداری دارید یا فروش؟؟؟؟ آیا این روند منفی ادامه دار است؟؟؟ آیا نوبت استراحت گروه پالایشگاهی رسیده؟؟؟ یا دوباره حمایت می شوند؟؟

جواب : اصلاح حدود 25 تا 30 درصدی خواهند داشت. 17/2/92

307-با سلام خسته نباشید لطفا در صورت ممکن به این سوال بنده جواب داده شود این قچار که الان تعدیل منفی داده بعد از گزارش سال 92 بازش میکنن یا همین جوری با منفی باز میشه. با تشکر

قچار : تصمیم گیریش با سازمان بورس است و آنها تصمیم میگیرند این امر را انجام دهند یا خیر. 17/2/92

308-با سلام برای تامین نقدینگی از بین سهمهای کگل کرماشا کبافق شراز وبصادر قپیرا قلرست قشیر فاسمین وصندوق وغدیر کدام را برای فروش پیشنهاد میکنید لطفا تا 5 سهم به ترتیب نظر خود را معرفی نمایید با کمال تشکر وسپاس

جواب :شراز – وبصادر – غشیر  – فاسمین17/2/92

309-وغدیر : حمایت خوبی روی 400 دارد. در صورت بازگشت هدفش 420 است و حمایت قوی ببعدی 370 است.

310-سلام از سهام شپناوشبندروقشیرین وقثابت وفولاژ وتوریل ترتیب اولویت برای فروش را بفرمایید.متشک

جواب : شپنا – شبندر – توریل17/2/92

311-شدوص : محدوده 1400-1500

312-شپلی : انتظار افزایش عرضه برای شنبه ورود دارد.در صورت افت سهم بفروشید. 20/2/92

313-با سلام و تشکر فراوان با توجه بهتعدیل %100شکربن پیش بینی شما از قیمت آن درزمان بازگشایی چیست ؟ممنون. 20/2/92

جواب : هدفش محدوده 800 تومان است ولی انتظار بازگشایی در محدوده 700 تا 800 وجود دارد. 20/2/92

314-ه نظرتون جمع کردن یک میلیون سهم فاسمین توسط حقوقی ها چی میتونه باشه. و در مورد ذوب و پخش نظر خودتون بفرمایید. با تشکر20/2/92

جواب : تحلیل سهام های ارسالی در همین صفحه انجام شده. 20/2/92

315-باسلام درحال حاضرکدوم گروه رو واسه سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب میدونیدوکدوم شرکتها در اون گروه منا سب ترند ممنون20/2/92

جواب : مواد غذایی – غگرجی و غالبر و غشان و غبشهر

316-سلامپتروشیمی خراسان و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب تا چه سطوحی می توانند رشد داشته باشند.. ممنوع20/2/92

جواب : اولی تا مرز 850 و دومی تا مرز 320 را انتظار داریم. 20/2/92

317-کمنگنز : حمایت قوی در 2100 دارد و هدفش 2300 تومان است. 20/2/92

318-احتراما بفرمائید یک شرکت با شرایط ( پتروشیمی جم ) پس از بازگشایی معمولا چه زمانی اجازه خرید میدهد؟ وایا به محض اجازه ورود را مناسب میدانید یا خیر؟20/2/92

جواب : باتوجه به ارزش بالای بنیادی سهم انتظار استقابل را در روز عرضه داریم. 20/2/92

319-غپینو : حمایت قوی روی 260 دارد و هدفش 340 تومان است. 20/2/92

320-با سلام با توجه به اینکه پیشنهاد خرید شیراز داده اید و فرمودید که تعدیل مثبت دارد با توجه به اینکه تاریخ مجمع سالیانه آن 92/02/29 می باشد چه تاریخی تعدیل می خورد.ضمن اینکه این چند روزه که پیشنهاد خرید دادید مرتب منفی خورده است. سهم را تا چه زمانی نگهداری کنیم.آیا به مجمع وارد شویم یا نه؟20/2/92

شیراز : انتظار تعدیل خوردن قبل از مجمع وجود دارد ولی بستگی دارد سازمان بورس آن را انجام دهد یا خیر.حمایت قوی روی 810 دارد و هدفش 890 تومان است. 20/2/92

321-با سلام با توجه به بازگشایی شیران و گزارش ان بازگشایی واتی را در چه قیمتی میبینید ممنون

واتی : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 20/2/92

322-دی : باتوجه به شکسته شدن حمایت 113 تومان انتظار افت تا مرز 103 تومان وجود دارد.در مسیر صعود هدفش در بازه حدود 2 ماهه 124 تومان است. 20/2/92

323-شیران : چنانچه در روز شنبه ب استقبال خریداران روبه رو شد هدفش 3000 تومان استولی در صورت عرضه سهم تا 200 افت میکند. 20/2/92

324-شبندر : انتظار افت تا مرز 700 در صورت عدم حمایت سهام داران عمده وجود دارد. 20/2/92

325-سلام خدمت آقای حاجیان ، مشکانی و سایر اساتید و دوستان که زحمت فراوان میکشند برای تحلیل ها . سهم هایی که توی یک ماه قبل خریده بودمو همرو چهارشنبه هفته پیش فروختمو سیو کردم برای یک سبد جدید . شنبه سهم های زیرو خریدم و تا الان که شده 5 روز 50% سودیرو که از ماه پیش سیو کرده بودمو تو ضرر هستم متاسفانه از دست بازار این هفته . وغدیر 4395 – فنورد 3396 – قشیر 10248 – رتاپ 10762 (بستست) – توریل 3517بانک دی 1175 – وبشهر 2150 . ممنون میشم نظرتونو راجبه سبدم بگید . واینکه اگه قرار به این بازار باشه شنبه نقد بشم بهتر ازینه که اصل سرمایم بره تو ضرر درسته ؟ ته تهش فکمیکنم که ماه پیش سودی نداشتم . ممنونم20/2/92

جواب :فنورد – قشیر – توریل فعلا برای فروش . 20/2/92

326-باسلام ازبین سهام ذیل لطفا 3 سهم رابترتیب اولویت جهت فروش درروزشنبه بفرمایید وپترو،قشیر،وتوشه ،شدوص،واتی،شمواد. باتشک20/2/92

جواب : وپترو واتی قشیر

327-با سلام لطفا در خصوص حمایت و مقاومت شدوص بفرمائید. بین شدوص و شپنا کدام یک الویت داشته و کم ریسک تر هستند؟20/2/92

شدوص : حمایت سهم 1100 تومان است ولی باتوجه به تعدیل سود سهم انتظار رشد تا 1500 وجود دارد.در سرکایه گذاری میان مدت شپنا مناسبتر است. 20/2/92

328-به نظر شما پس از بازگشایی زاگرس خارج بشیم یا نگه داریم؟ مقاومت و حمایتش را بفرمائید

زاگرس : باتوجه به اوضاع بنیادی مناسب پیشنهاد نگه داری دارم.محدوده 2600-2800 تومان. 20/2/92

329-غاذر : حمایت سهم 380 است در صورت عبور از این محدوده سهم تا 320 افت میکند ولی در صورت حمایت شدن سهم هدفش 440 تومان است. 20/2/92

330-سغرب : باتوجه به رشد بالای سهم ریسکش کمی بالا رفته .انتظار افت تا 500-480 تومان است.

331-بالاس : حمایت سهم 1060 تومان است .در این محدوده کم ریسک است و هدفش در کوتاه مدت 1230 تومان است. 20/2/92

332-خگستر : انتظار افت تا مرز 120 تومان وجود دارد. 20/2/92

333-فسرب :وضعیت سهم در میان مدت صعودی است.حمایت قوی در 200 دارد و هدف رشدش در میان مدت 260 تومان است. 20/2/92

334-شرانل : بعد از بازگشایی پیشنهاد خروج را دارم20/2/92

335-باسلام و تشکر شخارک مدت زیادی بسته13/3هم مجمع داره.بفرماییدمیخواد تا اون تاریخ بسته باشه.مجمع پیش رو برای چه تصمیم گیری میکنه(تعدیل.تقسیم سود.یا چیز دیگه)تشکر از صبوریتان

شخارک : بابت تعدیل سود بسته شده بود که اکنون هم مجمع سایلانه شرکت میباشد ..زمان بازگشایی معلوم نیست 20/2/92

336-سلام سالها قبل سه سهم * وپترو – ونفت – وبهشهر* را با قییمت میانگین 500 تومان خریده ام و تا کنون اقدامی نکرده ام- شرایط این سه سهم را بفرمایید و آیا نگهدارم یا بفروشم؟

جواب : شاید باید 1 الی 2 سال صبر کنید تا دوبازه به آن قیمت های برسد برای الان پیشنهاد فروش دارم و از سهام های دیگر جایگذین کنید. 20/2/92

337شراز : حمایت قوی سهم 1500 تومان است و هدفش در میان مدت 2400 تومان است. 20/2/92

338-شپنا:حمایت سهم 2300 است و هدفش 3000 تومان است. 20/2/92

339-حتاید :حمایت قوی روی 400 دارد که انتظار است برای هدف 480 تومان مثبت شود. 20/2/92

340-غپینو : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 20/2/92

341-سلام نظرتان راجع به خریدونگهداری گروه قندی چیست کدامشان بهترندودرچه بازه زمانی تشکر

جواب : فعلا تا تصویب نشدن افزایش قیمت قند و شکر وضعیت نوسانی منفی دارند. 20/2/92

342-فاذر : در صورت حمایت سهامدار عمده سهم رشد خواهد داشت. 20/2/92

343-فولای :روی 290 حمایت دارد که انتظار است برگرددد ولی در عدم چنین رویدادی حمایت بعدی 270 است.

344-وغدیر : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 20/2/92

345-با سلام لطفا در خصوص سهام فولای و کگاز و بشهاب تحلیل نمایید20/2/92

جواب : تحلیل سهام های ذکر شده در همین صفحه انجام شده.

346-سلام . نظر شما در مورد روند شپنا و شتران و شبریز تا پایان خرداد چیست ؟20/2/92

جواب : انتظار اصلاح حدود 20 الی 30 درصدی وجود دارد ولی بعد از آن دوباره به رشد خود ادامه میدهند.

347-با سلام در هفته اخیر پول خوبی برای 1ماه میگیرم پیشنهاد کوتاه مدت روی چه صنعتی دارید؟ یا روی چه 20/2/92سهمهایی دارید؟

جواب : در بخش سبد پیشنهادی سهام معرفی میگردد. 20/2/92

  348-مارون : بعد از بازگشایی پیشنهاد نگهداری و گرفتن 10 درصد دیگر سود را دارم. 21/2/92

349-فملی : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 21/2/92

 350- شپلی : حمیت سهم 70 تومان است و هدفش 107 تومان میباشد. 21/2/92

351-خراسان :باتوجه به وضعیت بنیادی شرکت هدفش 900 است و حمایتش 700 تومان میباشد.

352- در مورد ورود به قندیها و پارسان نظر خود را بفرمایید؟21/2/92

جواب :فعلا قندی ها خیر و پارسان بله.هدفش 1000 تومان است. 21/2/92

353-غگل :هدف صعودی سهم 1880 تومان است و حمایتش 1530 تومان.انتظار است در کوتاه مدت رشد خوبی داشته باشد.

354-شیران : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 21/2/92

355- با سلام خدمت اساتید در مورد خرید فلوله و حتاید و کبافق با توجه به منفی های اخیر نظرتون چیه و همچنین چه ویژگی در مورد شسینا هست که بتونه به قیمت های بالای هشتصد تومان برسد 21/2/92

جواب : تحلیل هر سه سهم در همین صفحه انجام شده و تحلیلشان تغییر نکرده است. 21/2/92

356- فروش فسرب و جایگزینی آن با پارسان را پیشنهاد میکنید ؟21/2/92

جواب : بله

357-شبندر : حمایت قوی روی 800 دارد که انتظار است روند منفی شدن سهم کمی تغییر کند. 21/2/92

358- به نظرتون چند سهمه بودن خوب است مثلا با 20 میلیون چند تا سهام دار، سهم باشیم خوبه؟ با تشکر

جواب : بله21/2/92

359- سلام با قیمت های امروز لطفا قشهد و قثابت رو تحلیل کنید ؟ حدود 10 تومن قشهد دارم تو این روزها با منفی های خورده شده میانگین خریدم رو پایین آوردم به نظر شما به این کار ادامه بدم ؟21/2/92

جواب : پیشنهاد میکنم فعلا تا زمان قطعی نشدن افزایش قیمت قند و شکر از این گروه خریدی نکنید.انتظار تداوم افتقیمت تا حدود 5 الی 8 درصد دیگر وجود دارد. 21/2/92

360-کروی :وضعیت سهم نوسانی بین دو محدوه 245 تومان تا 215 تومان است.برای سود بردن به طور نوسانی مناسب است ولی برای ورود به بازه میان مدت هنوز زود است. 21/2/92

361- سلام با توجه به تعدیل مثبت شرانل علت باز شدن سهم در این قیمت رو تو کم اقبالی به کل گروه باید تصور کرد یا اینکه سهامدار حقوقی سریع دست به عرضه می زنه لطفا تحلیلش کنید هنوز شرانل معرفی شده در سبد حرفه ای به جای خودش باقیه؟ 21/2/92

جواب : با استقبال به گروه پالایشگاهی این سهم همخواهد کرد.در صورت منفی بودن این گروه این سهم منفی خواهد دش. 21/2/92

362- سلام لطفانظر کارشناسیتان را در مورد نگهداری یا فروش سهام ذکر شده عنایت بفرمایید فارس -کگل-کگلح-شپاسباتشکر

جواب :همه سهام های اعلام شده میان مدت هستند و در بازه میان مدت سود ده میشوند.پیشنهاد نگهداری در میان مدت را دارم. 21/2/92

363- با سلام خدمت اساتید محترم برای فردا چه سهمی مناسب خرید است ؟ با تشکر از شما وسایت خوبتان

جواب : در قسمت سیگنال های خرید سهم معرفی میگردد. 21/2/92

364- سلام نظرتان را نسبت به سبد بنده میدهید من شسینا 10000 تا 564 تومان و وتوکارا 224 تومان و ومعادن را 583 تومان میشود بگویید تا کی نگهدارم ممنون

جواب : سبد خوبی دارید پیشنهاد نگهداری دارم. 21/2/92

365- سلام ببخشید منظور از سهم های ریالی رو میشه توضیح بدین ممنون میشم چند تا مثال بزنین

جواب : سهام های ریالی : کجا همچنین چیزی خوندید ؟منظورتان را دقیقتر بیان کنید. 21/2/92

366-کطبس : حمایت قوی روی 340 دارد که انتظار است مثبت شود.هدفش 400 تومان است. 21/2/92

367-ببخشید جایی خوندم کرماشا تقسیم سود بالایی داره که قیمت سهام افت میکنه. از طرفی تحلیل ها میگه تعدیل مثبت داره و وارد مجمع بشید. گیج شدم میشه یه راهنمایی بکنید ممنون21/2/92

جواب : وارد سهم شوید و تا قبل از مجمع عالی سالیانه بمنید و سپس خارج شوید. 21/2/92

368-با سلام آیا مجمع مداران شرکت کنم یا خیر خرید 320 ؟ شپاس و فملی وصندوق برای 1 ماه چگونه ارزیابی میشوند؟

جواب : پیشنهاد خروج دارم.تحلیل سهام ها در همین صفحه انجام شده. 21/2/92

369با سلام لطفا مقاومت و حمایت تپمپی را بفرمایید.آیا امکان دارد که تپمپی در اولین پیش بینی 93 تعدیل اعلام کند.به نظرتون بفروشم یا تا ان موقع نگهداری کنم.

جواب : تعدیل خواهد داشت.نگهدارید. 22/2/92

370چکاوه :هدف سهم 640 تومان است.و حمایتش 550 تومان است.هدف میان مدت 2 ماهه سهم 700 است.

371شپدیس : تا قبل از مجمع شرکت وضعیت سهم نوسانی و تا هدف 6100 تومان است. 22/2/92

372-سلام . سوالی در مورد افزایش سرمایه داارم و این که آیا افزایش سرمایه باعت رشد قیمتی می شود یا کاهش قیمت ؟ چه سودی برای سهامدار دارد ؟22/2/92

جواب : تا قبل از محمع افزایش سرمایه اصولا سهم رشد خواهد داشت . 22/2/92

373-سلام – رتاب و شاوان چه زمانی باز میشوند و علت تاخیر شاوان چیست؟22/2/92

جواب : تنها سازمان بورس از زمان بازگشایی خبر دارد.

374رتاپ : به میزان تقسیم سود نقدی افت خواهد داشت. 22/2/92

375-باسلام لطفا بفرماییدزمان مجمع کرمانشا کی هست که قبل ازآن ازسهم خارج شویم وهمچنینن بفرماییدزمان مجمع شرکتها راازکجابدست آوریم.باتشکر22/2/92

کرماشا : احتمالا هفته اول خرداد ولی هنوز اعلام نشده . از سایت www.codal .ir

376شپنا :حمایت سهم 2600 تومان است و هدفش 2900 تومان است. 22/2/92

377شبندر :حمایت قوی روی 800 دارد.در صورت افت تا 700 افت خواهد داشت.مقاومت سهم 970 تومان است.

378فارس : هدفش در میان مدت 1000 است. 22/2/92

379غپینو : حمایت خوبی روی 260 تومان دارد و انتظار رشد سهم باتوجه به مجمع سهم در 1 خرداد ماه وجود دارد.

380-سلام ممنون به خاطر پاسخهاتون واینکه میشود در مورد آینده مجامع ومعادن وتوکا و شسینا بفرمایید ممنون به خاطر پاسخهاتون 22/2/92

جواب : متاسفانه هنوز هیچ اطلاع رسانی در مورد مجامع این سهام های درخواستی اعلام نشده است.

381-سلام دوباره با توجه به حذف ۲۶درصدی سهم صندوق از پالایشگاهیها هدف میان مدت شپنا2900وشبندر990تومان هست؟ واگر تغیر کند هدف میان مدتشان چند هست؟ ممنونم22/2/92

جواب : هدف های اعلام شده کوتاه مدت خواهند شد و سهم رشد قوی خواهد داشت. 22/2/92

382-با عرض سلام و خسته نباشید نماد فاسمین با سود تقسیمی تو گزارشش تو کدال اومده اولا این سود به چه کسانی تعلق میگیره یعنی کسانی که در روز مجمع سهامدار بودند؟ و به نظرت نسبت به خبرمنتشر شده روی کدال قیمت سهم در چه قیمت هاییی باز می شود و تا چند قابل رشد دارذ پیشنهاد ورد دارین یا نه. و بنده یکم تو این سهم سهام دارم نظرتون را در این مورد اعلام فرمایید. با تشکر22/2/92

فاسمین : سود به کسانی تعلق میگیرد که در مجمع شرکت کرده اند.به اندازه ی تقسیم سود سهم افت خواهد کرد. 22/2/92

383-سلام استادان گرامی در مورد واتی با توجه به تعدیل مثبت 45 درصدی و تقسیم سود 20 تومانی قیمت منطقی باز شدن را چند ارزیابی میکنید تاکید میکنم با توجه به افزایش 45 درصدی سود22/2/92

جواب : بین محدوده 310 تا 330 تومان.

384-سلام استاد : درمورد خرید فولاز . بترانس . خگستر . سفارس . وصندوق . کگاز . شیران . اعلام نظر بفرمایید .. باتشکر22/2/92

جواب : سبد شما بغیر از خگستر خوب است و پیشنهاد نگهداری دارم. 22/2/92

385شلعاب : در مرز 600 تومان حمایت خوبی دارد که در صورت مثبت شدن میتوانید برای هدف 700 تومان وارد سهم شوید. 22/2/92

386-سلام ببخشید سوالی پرسیده بودم که سهام ریالی چیه شما تو جواب پرسیده بودین منظورم چیه این مطلب رو تو سایت خبرگزاری دیدم نوشته بود با اومدن یه کاندیدای بزرگ در آینده سهام های ریالی رشد میکنه همون طور که تو دولت قبلیش رشد داشتن به خاطر اون این سوال رو پرسیم که سهم های ریالی چه سهم هایی هستن ؟

جواب : چنین گزینه ای نداریم اگر هم باشد حرف بی ارزشی است .سهام های ریالی نداریم.لینک خبر را بگذارید تا بررسی شود. 22/2/92

387-با توجه به حذف 26% توسعه ملی وضعیت پارسان را فردا چگونه ارزیابی میکنید ممنون از راهنمایی شما

پارسان : رشد قوی. 22/2/92

388 سلام من میخواهم غدیر را بفروشم نظر شما برای خرید چه سهمی میباشد آیا بفروشم و تابیکو بخرم ممنون

جواب : میتونید بفروشید و پارسان یا خراسان بخرید 23/2/92

389 سلام ممنون به خاطر پاسخهاتون نظرتون در مورد خرید فاراک یا کترام و حتی شیران چیست آیا اینها گزینه های خوبیست میشود به لحاظ اولویت بفرمایید23/2/92

فاراک : باتوجه به سیگنال مثبت فاراک بخرید بهتر است.

390 سلام وخسته نباشید .. پتروشیمی خراسان . غپینو . پارسان . ثغرب . وصندوق برای خرید روز سه شنبه لطفا کارشناسی بفرماید . باتشکر و سپاس23/2/92

جواب : این سهام های اعلامی پارسان – خراسان و غپینو مناسبتر است23/2/92

391 پس از بازگشایی واتی چه هدف مقاومت و حمایتی را پیش روی خواهد داشت ؟ ممنونم

واتی : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 23/2/92

392غنوش : هدف میان مدت بازدهی حدود 20 الی 30 درصد دارد و محدوده اصلاح و افتش حدود 8 درصد است.در کل سهم مناسبی است23/2/92

393-فارس : سهمی مناسب در میان مدت است.انتظار افزایش و فشار عرضه در این محدوده وجود دارد.هدفش 1200 است23/2/92

394 سلام ببخشید مالیات 26درصد بالاخره تصویب شد یا نه؟ وضعیت شبندر و شرانل و شپاس رو با توجه به این مصوبه چطور می بینید؟23/2/92

جواب : تصویب شد.فروش بزنید

395 سلام مجدد با توجه به قضیه 26 درصد ورود به تاپیکو رو چه طور می بینید و لطف کنید تحلیلش کنید؟

تاپکو : اگر بین 250-300 عرضه بشود مناسب است. 23/2/92

396ثغرب : فعلا پیشنهادی برای ورود ندارم23/2/92

397 سلام با توجه به گفته نماینده مجلس اگه شرکتی بر اساس ۹۵ درصد قیمت فوب خوراک خود را بگیرد،دیگر نیازی نیست تا ۲۶ درصد را واریز کند ا آیا شبندر و شراتل و شپاس جزء این دسته هستن؟23/2/92

جواب : فعلا رایزنی ها در حال انجام است و هنوز مشخص نیست.وضعیت گروه انتظار منفی شدن زیاد است.

  398باسلام با توجه به این خبر(عثمانی تصریح کرد:اگر شرکتی بر اساس ۹۵ درصد قیمت فوب خوراک خود را بگیرد،دیگر نیازی نیست تا ۲۶ درصد را واریز کند اما اگر شرکتی پایین تر از این قیمت ها خوراک خود را بگیرد، باید ۲۶ درصد تعیین شده را به صندوق واریز کند.)آیا شبندر باز هم صف فروش خواهد داشت؟ 24/2/92

جواب : تا تکلیف 26% مشخص نشود کل بازار منفی است.

399-سلام قبلا پرسیدم شسینا و ومعادن و وتوکا را نگهدارم فرمودید بله نگهدار باز هم نظرتان به نگهداری هر سه سهم است متشکرم 24/2/92

جواب : فعلا بازار همه چیز منفی است.شسینا و وتوکا سهم خوبی هستند ومعادن هم در بازه 2 الی 3 ماهه رشد قوی خواهد داشت.فعلا بازار منفی است و از دست کسی کاری بر نمیاید. 24/2/92

400-با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ودی به چه قیمتی باز می شود و پس از بازگشایی خروج کنم از سهم یا خیر باتشکر 24/2/92

جواب : به اندازه ی تقسیم سود سهم افت خواهد کرد.پیشنهاد خروج دارم.

401-خسته نباشید/ غپینو برای تعدیل درامد میخواد ببنده . این تعدیل مثبت یا منفی نگه دارم یا خارج شم

غپینو : تعدیل اندک حدود 10 درصدی است. 24/2/92

402-با سلام میشه توضیح بدهید چه پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی از خوراک نفت خام به نرخ 17 دلار در هر بشکه استفاده میکنند ممنون 24/2/92

جواب :تمام گروه پالایشگاه ها 24/2/92

403-باسلام باتوجه به جوشدیدامنفی بازاردرچندروزگذشته بفروشیم یامنتظربهترشدن اوضاع باشیم ضمناسبدبندبه قرارزیرمیباشد قشیر کرمانشا وتوشه وصندوق شمواد شدوص واتی کگاز توریل.خواهشادرموردفروش یانگهداری کل سبدتوضیح فرمایید.باتشکر 24/2/92

جواب : سبد خوبی دارید.پیشنهاد نگه داری بازه 2 الی 3 ماهه را دارم. 24/2/92

404-سلام نظرتان راجع به فروش غدیر در این شرایط چیست و اینکه شسینا چرا امروز بسته بود متشکرم

وغدیر : نگه دارید.در بازه 1 الی 2 ماهه. 24/2/92

405توریل : انتظار افت تا 280 تومان وجود دارد.هدف صعودی سهم 340 تومان است. 24/2/92

406سلام – بین توریل – کگاز – مپنا – فارس – شسینا – رتاب و شاوان کدام ها بمانند و کدام ها را بفروشم؟

جواب : اگر هدفتان در کوتاه مدت 1 هفته ای هست همه را بفروشید ولی اگر بازه 1 الی 2 ماهه هست همه را نگه دارید چرا که سود خوبی به شما میدهد. 24/2/92

407-سلام سهم مارون را با کدام عوض کنم ومعادن وتوکا کشرق توریل کگاز بازده یکی دو ماهه ممنون

جواب : مارون را نگه دارید چون ارزنده تر از سهام های پیشنهادی خودتان است. 24/2/92

408شپارس : هدف صعودی تا 580 دارد.حمایتش 460 است. 24/2/92

409-سلام . خرید فردا چهارشنبه / . وبانک . وبشهر . کشرق .شسینا . شپدیس . به چه قیمتی های خرید و فروش نمایم لطفا قیمت سهم ها را به ترتیب بفرمایید . ( . کوتاه مدت . ) . بی نهایت سپاسگزار24/2/92

جواب : تنها وبشهر را محدوده 207-210 خرید کنید.شسینا هم در 520-500 خوب است.وبانک فعلا خرید نکنید.تا 10 درصد افت کند. 24/2/92

410-سلام استاد . . . برای کوتاه مدت .خشرق . کگاز. شبهرن . شلعاب به چه قیمتی های خرید و فروش نمایم لطفا قیمت سهم هارا به ترتیب بیان بفرمایید . . کوتاه مدت .. باتشکر فراوان24/2/92

411-خشرق :حمایتش 51 تومان ااست و هدفش 63 تومان. 24/2/92

412-شبهرن :محدوده 1600 – هدفش 1880 تومان است. 24/2/92

413-شلعاب : حمایت سهم محدوده 600 است و هدفش 700 تومان. 24/2/92

414-کگاز :خرید محدوده 235 تومان و هدفش 280 تومان است. 24/2/92

415-واتی : در صورتی که برای چهرشنبه مثبت شد نگه دارید در غیر این صورت فروش بزنید. 24/2/92

416-با سلام در خصوص خرید سهم های زید کدام یک را در الویت 1 تا 3 میدانید تاپیکو در 350 ؛ وصندوق در 380 ؛ وبانک در 340 ؛ وبشهر در 210 ؛ ذوب در 310 ممنونم24/2/92

جواب : وصندوق – وبشهر

417-ثتران :انتظار بازگشت در مرز 120 وجود دارد.در این صورت هدفش 135 تومان است.در صورت عدم بازگشت سهم به 110 تومان افت میکند. 24/2/92

418-با سلام سبد سهام اینجانب عبارت است از پارسان و وغدیر و فارس و شبندر و فولای باتوجه به شرایط پیش آمده اخیر نظرتون نسبت به نگهداری یا فروش سهام فوق به ترتیب اولویت چیست؟

جواب : توصیه به نگهداری دارم.در میان مدت مناسب هستند. 24/2/92

419-سلام .نرخ ارز در بودجه، همانطور که پیش از این به توافق رسیده بودند ۲۴۵۰ تومان تصویب شود کدام شرکتها بیشترین سود را میبرند ممنونم/24/2/92

جواب : شرکت هایی که در بخش صادرات فعال هستند.برخی سیمانیها.پتروشیمی ها.برخی دارویی ها

420-چنانچه خرید شیران بالای 5000تومان بوده باشه آیا با باز شدن اینگونه سهم در نحوه محاسبه سود چه جوری میشه عمل کرد (تاکی در سود وتا کی در زیان)؟با تشکر24/2/92

421-شیران : شما الان هم در سود هستین..در میان مدت به هدف 5000 خواهد رسید و با افزایش سرمایه سودی هم به شما تعلق میگیرد. 24/2/92

422- سلام برای شنبه سهمی برای کوتاه مدت مد نظرتان میباشد برای بلند مدت چه؟

جواب : در بخش سبد پیشنهادی معرفی میگردد. 26/2/92

423کروی : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده.

424غشان :حمایتی روی 280 دارد و هدفش 310 تومان است. 26/2/92

425پارسان : حمایت قوی محدوده 830 دارد و به زودی برمیگردد.هدفش 1000 تومان است. 26/2/92

426 با سلام.من سهم های پارسان 655و شیراز 849 و وغدیر 414 و وبوغلی 120 و غپینو 290 و شسینا 562 و ومعادن 591 را با قیمتهای مقابلشان در سبدم خریداری کرده ام. لطفا نظر خود را در مورد نگهداری و یا فروش آنها اعلام بفرمایید.با سپاس26/2/92

جواب : تمام سبدتومن خوب است و در بازه 2 الی 3 ماهه اگر نگه دارید سود خوبی خواهید برد. 26/2/92

427 سلام لطف میکنین وضعیت وغدیر رو بررسی فرمایید ؟ قیمت خرید بنده 4009 می باشد . ممنون

وغدیر : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 26/2/92

428وصندوق : حمایت قوی روی 390 دارد و انتظار بازگشت داریم.هدفش 440 تومان است. 26/2/92

429 باسلام باتوجه به خدف عوارض از صادرات سنگ آهنی ها ایا خرید آنها را در روز شنبه توصیه میکنید کدامشان بهتر است ممنون از لطف شما استاد . 25/02/9226/2/92

جواب : جو منفی ایجاد خواهد کرد ولی نه به صورت دائم و پایدار.موقتی است. 26/2/92

430 با سلام . من شتران 87000 تومان خرید کرده بودم .سهم را چگونه ارزیابی میکنید آیا با ضرر بفروشم یا نه؟

شتران : در قیمت بالایی گرفتید.پیشنهاد خروج موقتی را دارم تا زمانی که بازار مثبت شود. 26/2/92

431شخارک : این سهم از لحاظ بنیادی قوی میباشد.باتوجه به تلاش های جدید شرکت برای بازار های جدید متانول فروش بالا و اتان هم مشکلی برای فروش ندارد.در کل در میان مدت سهمی مناسب است.پیشنهاد ورود به مجمع گزینه ی خوبی است. 26/2/92

432 سلام بلاخره سهم ۲۶ درصدی صندق از پالایشگاهایی که نفت رو ۹۵دلار و بالاتر دریافت میکنن حذف شد؟ شبندر/شاوان نفتو چند میگیرن؟ علت منفی شدنشون چیه؟ تا کی ادامه داره ؟26/2/92

جواب : قرار شده است همان 95% فوب ولی هنوز به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده .انتشالله تا 10 روز دیگر روند منفی تمام خواهد شد. 26/2/92

433 سلام // آیا این قیمت ها برای خرید مناسب است ذوب 2999 . شیران 24500 . فولاز 5100 شرانل 10000 فاسمین 5000 به چه قیمتی برای خرید و فروش مناسب است . جناب اقای حاجیان و مشکانی خودتون برای خرید چه پیشنهادی دارید بفرماید . سپاسگزارم26/2/92

جواب :ذوب و فاسمین و شیران مناسب است.دوست عزیز در بخش سبد پیشنهادی معرفی میگردد.

434-کبافق : خرید محدوده 1330 و فروش مرز 1570 تومان. 26/2/92

435قمرو :محدوده 1500 با هدف 1660 تومان ولی اگر از 1500 تومان افت کرد هدف بعدی 1360 تومان است.

436ترانس :حمایتی روی 200 دارد که اگر مثبت شد هدفش 225 تومان است و اگر منفی ماند تا 185 تومان افت خواهد کرد. 26/2/92

437 شپدیس : محدوده 2300-2500 تومان.دقیقترش را قبل از بازگشایی اطلاع خواهم داد. 26/2/92

438 سلام واسه شنبه در صورت منفی شدن بازار بین شپنا شتران شپاس کدوم رو بهتر می دونید

جواب : فعلا باتوجه به جو منفی شدن گروه از آن خرید نکنید تا بازار مثبت شود. 26/2/92

439 سلام مقداری شیراز تو 820 دارم با توجه به طرح شیراز که به سال دیگه موکول شده به نظرتون تو منفی بفروشم و تبدیل به کرمانشاه یا شخارک کنم ؟ (بین کرمانشا و شخارک کدوم رو بهتر می دونید

شیراز : میتویند با شخارک بهتر است ولی شراز هم تعدیل سود 15 درصدی داده و به زودی بسته میشود. 26/2/92

440 سلام علت اینکه تو نوسانات مثبت و منفی شپاس واکنش شدیدی از خودش نشون نمی ده چیه؟ (بین شپاس و شیران کدوم از لحاظ بنیادی قویتر و واسه خرید بهتره) 26/2/92

جواب : بابت حجم مپنا و افزایش قیمت سهم است.البته حقوقی ها در حال کنترل میباشند.هر دو خوبند.

441آ س پ : حمایت قوی روی 290 دارد که انتظار مثبت شدن تا هدف 327 تومان وجود دارد.

442غگرجی : حمایت خوبی روی 360 دارد.در صورت مثبت شدن 4% هدفش 400 است.حمایت زیر سهم 320 تومان است. 26/2/92

 443 با سلام سبدی ازفارس- شراز-کرماشا-شیراز-قزوین وکبافق دارم .لطفا نظرتان را در مورد نگهداری یا فروش یا جایگزنی شیراز و کرماشا را با قلرست و قصفها یا قزوین بفرمایید با تشکر26/2/92

جواب : اگر دید 2 الی 3 ماهه دارید کل سبتون را نگه دارید.اگر دید کوتاه مدت دارید با قلرست عوض کنید.البته قندی ها هنوز منفی هستند و فعلا رشدشان شروع نشده. 26/2/92

444 سلام چگونه بععضیا قیمت بیش از حد مجاز{۴/۵درصد }در یک نماد که صف فروش یا خرید هست میزنن که در لیست خریدارا و فروشندگان ظاهر میشود؟مثلا بیش از ۲۰ درصد و منظور از خرید گروهیی چیست سپاس فراوان

جواب : خرید هایی هست که از قبل ثبت شده و کارگزاری بعضا دست به خرید و نوسان قیمت میزند.

445 با سلام بنیادی سایپا رو چطور میبینید سال 92 چقدر میتونه سود بسازه26/2/92

خساپا : متاسفانه بنیادی مناسب ندارد . 26/2/92

446 اینطور به نظر میاد فسرب انتظار مقاومت مهمی روی240تومان داشته باشه!پیش بینی تون را میشه نسبت به اهداف قیمتی فسرب بگین ؟با تشکر

فسرب : بله.مقاومتی روی 245 دارد.البته مقاومت اولش 230 است. 26/2/92

447 سلام بنده غدیر شسینا ومعادن وتوکا در سبدم دارم احتیاجی هم به پولشان برای فروش ندارم ولی با این شرایط میخواستم ببینم آیا امیدی به بالا رفتن این سهمها میباشد نظر شما چیست آیا نگهداری تا چه زمانی متشکرم و اینکه آیا این سهمها در پایان برج سه مجمع دارند و چه مجمعمی ممنون میشوم پاسخ دهید متشکرم

جواب : پیشنهاد نگه داری دارم.مجمع تقسیم سود. 26/2/92

448 با سلام و خسنه نباشید خدمت شما عزیزان من عضو جدید سایت خوب شما شدم و ازاینکه با شما هستم و چند روزیه مطالب سایتتون رو مطالعه میکنم و خبرای خوشی برای اعضا دارید خرسندم یه سوال ترم یکی : میخواستم بدونم قیمت خرید و حد ضرر مطرح شده در نمادهای پیشنهادی قیمت پایانی میباشد یا قیمت طول روز؟

جواب :قیمت پایانی منظور است.

449 باسلام فرموده بودید شاراک و شیراز در پایان ادیبهشت مجمع دارند چه مجمع ای میباش تقسیم سود یا چیز دیگری است باتشکر .

جواب : شیراز عقب افتاد و به 6/3/92 افتاد .مجمع تقسیم سود.

450-سلام ممنون به خاطر پاسخهاتون آیا مجمع تقسیم سود که فرمودین باعث افزایش قیمت سهام میشود یا خیر و کلا میشود بفرمایید که در طول سال چند نوع مجمع و چه نوع مجمع هایی و ایا هر نماد مجمع خاصی در تاریخ خاصی دارد متشکرم 26/2/92

جواب : بعد از تقسیم سود به میزان تقسیم سود از قیمت سهم کم خواهد شد.

451-ومعادن : باتوجه به بهره مالکانه انتظار نوسان منفی مقطعی خواهیم داشت ولی در میان مدت روندش صعودی است.بازه 2 الی 4 ماهه هدفش 800 تومان است. 26/2/92

452-ببخشید در خصوص شپدیس فرمودید 2300 تا 2500 ؟؟؟؟ من شپدیس رو در قیمت 5200 خرید دارم یعنی اینقدر افت می کند؟26/2/92

شپدیس : چنانچه در مجمع شپدیس فقط افزایش سرمایه 200 درصدی رخ دهد بدون هیچ تعدیل مثبت ویا تقسیم سودی قیمت سهم پس از باز شدن زیر 2000 است .بابت افزایش سرمایه میزان سرمایه شما 2 برابر میشود.با امور سهام شرکت تماس بگیرید تا براتون توضیح دهند.

453-سلام دوباره p/eشبندر چنده؟ و کی به روز میشه؟ ایا شبندر حباب دارد؟26/2/92

شبندر : باز هست و در حال معامله.

454-سلام شما در مورد ساپیا اعلام کردید که بنیادی مناسبی ندارد،ولی وقتی به صورت های مالی شرکت مراجعه می کنیم مشخص میشه قیمت پراید رو حدود ده وسیصد درنظر گرفته و قیمت تیبا رو حدود 12 میل اگه این قیمت ها رو به روز برسونیمپراید رو 15 میل و تیبا رو 18 میل درنظر بگیریم تعدیل حدودی 161 تومان برا هر سهم به صورت ناخالص اضافه میشه وبدهی های ارزی و فروش ارزی روهم اگه کنارهم بزاریم تا حدودی خنثی به نظر میاد یعنی باید سال 92 رو یه تعدیل اساسی از سایپا شاهد باشیم ایا دارم جایی رو اشتباه می کنم؟؟ مممنون اگه راهنمایی کنید26/2/92

جواب : بله اشتباه میکنید.این ظاهر قضیه است و درون شرکت چیز دیگری است.

455-قشهد : این سهم باتوجه به تعدیل سود خوبی که خواهد داد ارزشمن تر از شبندر است.وضعیت پالایشگاهی ها فعلا منفی است. 26/2/92

456سلام. شپنا و غمارگ و ذوب و غپینو و شاراک دارم بعلت احتیاج به نقدینگی یکی را باید بفروشم شما کدوم را واسه فروش مناسب میدونید؟ با سپاس26/2/92

جواب : ذوب را فعلا باتوجه به حواشی منفی بفروشید.

457-سلام استاد واسه هفته دیگه سبندر رو چطور می بینید نظرتون ورود تو چه قیمتیه

شبندر : اشنالله که مثبت شود.فعلا لیدر بازا شده است.جو سیاسی آرام شود بورس جهش مثبت قوی خواهد کرد. 26/2/92

458-فارس :تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 27/2/92

459-خسته نباشید سلام ممنون به خاطر پاسخهاتون ببخشید شما قبل از مجمع تقسیم سود آیا پیشنهاد خرید دارید یا فروش و اینکه مجمع معادن وتوکا شسینا کی میباشد و اینکه تصمیم مجلس در مورد سنگ آهنی ها چه تاثیری بر روی معادن خواهد داشت متشکرم27/2/92

جواب : باتوجه به روند کند سنگ آهنی ها قبل از مجمع پیشنهاد خروج دارم چرا که زمانی که سهم افت کند طول میکشد دوباره رشد کند.باید از سایت codal.ir ببینید.نماد فزرین تاثیر زادی روی کروی دارد.

460-شپاس : حمایت قوی روی 2600 دارد که انتظار بازگشت وجود دارد.

461-فرآور : مقاومت قوی روی 650 دارد که انتظار افزایش عرضه وجود دارد. 27/2/92

462-سبدسهام بنده قچار 600 تومانی و ذوب 300 تومانی و فاسمین 505 تومانی می باشد نظرتون راجب فروش یا نگهداری بازه 2 ماه این سهم ها چیست با تشکر در صورت تعویض با چه سهام هایی تعویض نمایم

جواب : قچار و فاسمین مناسب است نگه دارید.با گروه های سرمایه گذاری ویا بانکی مثل وسپه وصندوق وپارس وکار میتویند تعویض کنید. 27/2/92

463-کسعدی :حمایتی روی 240 دارد.هدف اولش 280 است.تعدیل سود خوبی دارد که قبل از مجمع انتظار است تعدیل سود را انجام دهد. 27/2/92

464-دلقما :انتظار تعدیل سود خوبی برای سهم وجود دارد.افزایش تولید و راه اندازی فاز سوم کارخانه برای تولید دارو های ترکیبی انتظار رشد سهم را برای سال 92 افزایش میدهد.برای سرمایه گذاری میان مدت مناسب است. 27/2/92

465-فرآوری که هم تو مجمع سود کمتری داد هم پیش بینیش نصف کالسیمینه برا سال 92 – 640 تومان بی ارزه و 2 سهامدار عمده هم به زیر مجموعه هاش اضافه بشن ولی کالسیمین با این همه وسعت و ادعا 500تومان؟؟؟ میشه در این مورد توضیح دهید ممنون میشم. 27/2/92

جواب : معمولا سهام ها قبل از مجمع رشد میکنند وبه نسبت تقسیم سود قیمت آن کم خواهد شد.

466خسته نباشید سلام میخواستم بدانم به طور کلی چند نوع مجمع داریم و آیا هر نماد در تاریخ خاصی این مجمع ها را برگزار میکند متشکرم 28/2/92

جواب : مجمع عالی سالیانه و مجمع فوق العاده.معمولا مجامع عالی برای تقسیم سود در زمان خاصی برگزار میگردند. 28/2/92

467-با سلام و خسته نباشید 18 خرداد چک پرداخت پول برای تعاونی مسکن دارم و سهم های شپنا،شسینا،وتوکا،وغدیر،شفارا دارم پیشنهاد چیست؟الان بفروشم یا صبر کنم

جواب : شپنا – شفارا وغدیر 28/2/92

468-با سلام برای فردا خرید (25% شپاس) (25%وصندوق)و(25% فولاد) و (25% ذوب) چگونه است برای حدود 1ماه تا 45روز؟ 28/2/92

جواب : فعلا خرید نکنید تا بازار آرام شود. 28/2/92

469-سلام منظور از eps همون سوده؟ و هر چند ماه تعدیلش میدن؟ ممنونم

جواب : بله و بر اساس گزارش ها هر 3 ماه یکبار احتمال تغیر وجود دارد. 28/2/92

470-خسته نباشید میخواستم بدانم نمادها قبل از مجمعهای تقسیم سود آیا رشد قیمتی دارند و یا خیر متشکرم

جواب : بله بعضا دارند. 28/2/92

471-غپینو : در صورتی که مرز 255 را بشکند تا 230 افت خواهد داشت.هدفش 280 است.

472-سلام سبدم شپنا/شبندر/شخارک/شاوان.از لحاظ بنیادی چطورن؟ به نظرتون من وایسم سهمام بسته شه و بعد بدونه محدودیت نوسان قیمت باز شه خوبه؟ ممنونم 28/2/92

جواب : بنیادی بالایی دارند ولی در مقطع کنونی فعلا جای رشد ندارند.

473-سلام سبدم کگل -کگلح-شپاس-فارس-ثغرب می باشد لطف کنید نظر کارشناسیتان را با توجه به مسائل بوجود آمده بفرمایید نگهداری یا فروش یا تعویض یابا تشکر 28/2/92

جواب : کگل-کگلح –و ثغرب را فروش بزنید و فعلا خرید نکنید تا بازار برگردد. 28/2/92

474پسهند : حمایت قوی روی 500 دارد.هدفش مرز 600 است و تعدیل سود بالای خواهد داشت

475-قشهد : باتوجه به وضعیت بنیادی شرکت بله. 28/2/92

476شکربن : بابت p/e بالایی که داشت منفی خورده.بنیادی بسیار بالایی دارد و رشد در میان مدت بسیار مناسب است.هدفش 600 تومان است. 28/2/92

477-با سلام این چه بازاری هست با یک مصوبه مجلس در مورد پالایشگاهی ها همه سهم ها منفی شده حتی انهایی که به این مصوبه ربطی ندارد گفتیم در پالایشی ها ضرر میکنیم ولی در سهم های دیگر سودی حاصل نشد حال به نظر شما امیدوار باشیم من وصندوق 390 توریل 350 شپاس 2700 پارسان 870 و رتاب1100 را در سبد دارم ایا نگه دارم یا بفروشم

جواب : با دید 2 الی 4 ماهه میتونید نگه دارید در غیر این صورت فروش بزنید.از نظر بنیادی ارزش بالایی دارند.

478شتران : انتظار افت تا مرز 50000 تومان وجود دارد. 28/2/92

479-سلام میخواستم نکته ای را به شما عرض کنم بنده نسبت به تحلیلهای شما خیلی دلسرد شدم و از دست شما با این تحلیلهای بدون تفکرتان خیلی گله دارم بنده همیشه از شما حمایت کردم ولی حال میبینم با تحلیلهای شما در ضرر هستم من جواب سئوالم را از شما میخواهم نه از مجلس و نه بازار چون شما تحلیل گر هستید و اسم شما روی کاری که انجام میدهید میباشد کاش کمی مسئولیت پذیر بودید من از شما پرسیدم غدیر شسینا وتوکا معادن نگهدارم یا اگر نه پیشنهادی دیگر بدهید ولی شما فرمودید نگهدارید ولی حال میبینم خیلی ضرر کردم خوب اگر قرار نیست پاسخ درست بدهید پس چرا اسم خود را تحلیل گر نامیده اید جواب شما همیشه به این گونه سئوالها این است که صبر کنید بازار مثبت میشود آخر تا کی نمیدانم شما چرا نمادهای خوب را نمیبینید فقط کاش کمی به نسبت پولی که میگیرید مسئولیت بیشتری داشتید امیدوارم کمی با ما همدردی کنید و ما را درک کنید

جواب : دوست عزیز در تحلیل قبلی اعلام شد در میان مدت سود خوبی خواهند دارد.در دنیای بورس منظور از میان مدت بازه 1 الی 6 ماهه را میگویند میان مدت.شما 3 روز قبل پرسیدید و الان فکر کردید میان مدت شده ؟بازار فعلا منفی است و حتی شرکت های چند صد میلیاری هم در ضرر هستند.اگر شک دارید نگاهی به پورتفوی شرکتهایی مثل واتی – وساپا – کساوه – وبوعلی – بالاس- خوساز – خساپا – خودرو و … بیاندازید ببینید در این بازار چقدر ضرر کرده اند.باید صبور بود .میتونید هم بفروشید و حدود 3 ماه دیگر وارد بازار شوید که جو تشنج خوابیده باشد. 28/2/92

480-با سلام من رتاپ رو در قیمت 1100 خریدم و پس از توقف نماد در پرتفوی سهام خودم یک نماد جدید به جز رتاپ رو می بینم به نام رتاپح 1 که خدود 376 سهم به قیمت هر سهم 100 تومان برایم منظور شده است خواستم دلیلش رو بدونم ممنونم. 28/2/92

رتاپح : این سهم حق تقدم است .باید به ازا تعداد آن به کارگزاری 100 تومان پرداخت نمائید که سهم مال شما شود. 28/2/92

481-در خصوص شتران بفرمائید که امکان داره همونطوری که یکدفعه صعود کرد دوباره سقوط کنه؟

شتران : در این بازار منفی بعید است. 28/2/92

482 – یک پیشنهاد خرید توی این هفته بدید لطفا برای کوتاه مدت با تشکر

جواب : در بخش سبد پیشنهادی معرفی میگردد. 28/2/92

483-قپیرا : این سهم از نظر بنیادی مناسب و تعدیل سود خوبی داده است.پیشنهاد نگه داری تا نزدیکی مجمع را دارم. 29/2/92

484-قشهد : تحلیل این سهم در همین صفحه انجام شده. 29/2/92

485-ومعادن : این سهم حمایت خوبی در مرز 520-510 دارد و انتظار بازگشتش هست.هدفش 580 است و در بازه 3 ماهه هدفش 640 است. 29/2/92

486-ایا شلعاب -پسهند-شیراز-غالبر-کسعدی-قشهداکنون مناسب خرید هستند یا خیر ؟از لحاظ بنیادی کدوم بهترن؟29/2/92

جواب : کسعدی – پسهند و شلعاب باتوجه به تعدیل سود بالا مناسب هستند. 29/2/92

487-شبندر : شنیده ها حاکی از تعدیل سود حدود 100 درصدی میباشد. 29/2/92

488-با سلام وتشکر فراوان از راهنماییهای شما دو تا سوال داشتم.1:باتوجه به پایین آمدن قیمت سهام برای بازه دو سه ماهه چه گروه وچه سهمی را برای خرید مناسب میدانید.2:آیا امکان افزایش تحریمها ویا تحریم 100%وجود دارد و آینده سهمهای پالایشگاهی وپتروشیمی را چگونه میبینید.ممنون از حوصله ای کبه خرج میدهید. 29/2/92

جواب :سهام هایی مثل پسهند با دید 1 الی 2 ماهه و تعدیل سود بالا و شکربن – شبندر و شراز و شسینا ومعادن وکار و … باتوجه به پائین بودن قیمت مناسبند .احتمالش هست.باید دید در آن زمان چه واکنشی نشان میدهند. 29/2/92

489-agha salam chera enghadr bala paeen mishe emroz khob ghandi ha bala miraftan chi shodan??be nazareton holding khalij e fars ro bekharam ghablaz pakhsh mojadadesh??

جواب : میتونید فعلا سیمانی بخرید چون افزایش آننها 15 تا 20 درصد قطعی شده. 29/2/92

490-خسته نباشید سلام میخواستم نظرتان را راجع به مصوبه امروز مجلس که در بازار امروز یعنی یکشنبه قرار دادید چیست و اینکه چه سهمهایی با این مصوبه امید به مثبت شدنشان میباشد و اینکه بنده میخواهم غدیر را بفروشم و در چند روزه بعد بخرم آیا پیشنهاد چنین کاری را دارید و اینکه میشود اگر پیشنهاد فروش داشتید بنده غدیر را در چه قیمتی بخرم و در چه قیمتی بفروشم و اینکه نظرتان را در مورد شسینا که 560 خریده ام و وتوکا 220 خریده ام و معادن 560 خریده ام چیست متشکرم و یک پیشنهاد میشود شماره تلفنی مستقیم برای اعضای ویژه قرار دهید متشکرم29/2/92

جواب :دوست گرامی نظر بنده در مورد سبدتان همان است که قبلا عرض شد.میتونید هم الی 2 سیمانی بخرید که میتونید ازشون در کوتاه مدت 8 تا 10درصد سود بگیرید. 29/2/92

491-با سلام وضعیت پتروشیمی ها و پالایشی ها با توجه به مصوبات امروز مجلس و انتخابات ریاست جمهوری چطور میبینید ممنون29/2/92

جواب : برای پالایشگاهی ها روز های مثبت ئو پتروشیمی ها روز های نوسانی همراه با منفی خواهد بود. 29/2/92

492-سلام با توجه به مصوبات مجلس شتران رو چه طور می بینید؟ بین شتران و شپاس و شرانل کدوم رو بهتر ارزابی می کنید؟29/2/92

جواب : انتظار افزایش قیمت وجود دارد.شرانل باتوجه به پی بر ایی پائینتر مناسبتر است.

493-سلام هفته گذشته پالایشگاهی و پتروشیمی رو از سبد سهامم فروختم تو این روزها با این نتیجه رسیدم روی کسعدی و کروی و فباهنر و کگاز سرمایه گذاری کنم به نظرتون استراتژی خوبیه یا برگردم به پالایشگاهیا؟

جواب : فعلا برگردید به پالایشگاهی ها مناسبتر است باتوجه به مصوبه مجلس

494-پسهند : حمایتش 500 و هدفش در کوتاه مدت 600 و میان مدت 800 است. 29/2/92

495-با عرض سلام و خسته نباشید تعداد 3500 سهم ومعادن به نرخ 5800 ریال خریداری نموده ام به نظر شما آیا این سهم را نگهداری کنم یا بفروشم با تشکر29/2/92

جواب : اگ دید شما بازدهی برای بازه 2 الی 3 ماهه است نگه دارید ولی اگر به دید کوتاه مدت مینگرید فروش بزنید.الببته در کوتاه مدت جای رشد تا 620 را نیز دارد. 29/2/92

496-با سلام با توجه به تصویب نرخ خوراک وضعیت زاگرس و شپدیس را چگونه ارزیابی میکنید و آیا این موضوع در سهام شرکت های پالایشگاهی هم تاثیر خواهد داشت؟29/2/92

جواب : البته افزایش خوراک روی شیراز – مارون – کرماشا و شپدیس تاثیری ندارد واز نظر روانی تاثیر منفی خواهد گذاشت.زاگرس از نظر بنیادی مناسب و بازگگشایی انتظار است بین 2500 تا 3000 باشد. 29/2/92

497-با عرض پوزش هر چقدر تلاش کردم نتونستم با امور سهام شرکت شپدیس تماس بگیرم ( در خصوص سوال قبل : (((ببخشید در خصوص شپدیس فرمودید 2300 تا 2500 ؟؟؟؟ من شپدیس رو در قیمت 5200 خرید دارم یعنی اینقدر افت می کند؟26/2/92))))) اگر امکان دارد لطف بفرمائید توضیح مختصری در این خصوص بدهید شاید جواب سوال خیلی از عزیزان باشد ممنونم29/2/92

جواب: دوست عزیز جواب سوال شما در چند تیتر بالا تر به طور کامل و دقیق داده شد.

498- فارس : باتوجه به ازدیاد پتروشیمی ها در پورتفوی این شرکت و افزایش خوراک آنها انتظارافزایش عرضه وجود دارد ولی باتوجه به وجود پند شرکت پتروشیمی بدون متاثر شدن از این افزایش خوراک نیز تاثیر چندان قابل توجهی روی فارس نخواهد داشت. 29/2/92

 

bashgah-banner nokhbegan-start

559 نظرها

نطر گذاشتن