پاسخ سه کارشناس تحلیلها | بازار تا یکماه آینده چگونه خواهد شد؟

2144
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی تحلیلها

با توجه به سوالات فراوانی که شما در پرسش و پاسخ سایت راجع به روند بازار مطرح کرده بودید بر آن شدیم تا پاسخ سه کارشناس و تحلیلگر برتر سایت تحلیلها را راجع به این مطلب جویا شویم. در ادامه آنها را مشاهده خواهید نمود:

پاسخ آقای علیرضا حاجیان، کارشناس سایت تحلیلها:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بازار کنونی شاهد عرضه و تقاضا های زیادی هستیم.البته باید گفت این عرضه بر قدرت خرید اکثرا پیروز است و تنها یک دلیل دارد و آن شکست حمایت 77300 واحد میباشد.معمولا زمانی که حمایتی شکسته شود چه در سهم باشد چه در شاخص ، تا زمانی که مجددا سهم یا شاخص بالای آن قیمت نرود شاهد عرضه زیادی هستیم.توجه شود که شاخص کل با شکست حمایت 77300 واحد تا حمایت بسیار قوی بعدی یعنی 74800 واحد جای اصلاح و نوسان دارد.به گونه ایی که شاهد نوسانات پی در پی در یک روز صف های خرید و در روز دیگر یا هفته ی دیگر شاهد صف های فروش هستیم.انتظار داریم تا زمانی که یکی از این سطوح شکسته نشده شاهد نوسان در این محدوده باشیم.به گونه ایی که یک هفته شاهد رشد تقاضا و در هفته و یا 2 هفته ی بعد شاهد ریزش شدید و صف فروش هستیم.

شاخص تصویرشاخ تصویرهمچنین در بازه کوتاه مدت و نوسانی نیز شاهد کم شدن قدرت در هر بار رسیدن به محدوده 77200-77300 واحد هستیم.این روند طبیعی است زیرا با واگرایی -RDکه ایجاد شده شاهد موج ماژور خواهیم بود که فعلا تا بازه 1 الی 2 ماه تشدید نوسان در باند 74800 تا 77300 واحد را داریم.

نتیجه گیری: بنابراین میتوان گفت تا زمانی که شاخص مقاومت محکم 77300 واحد را عبور ندهد و بالای آن تثبیت نشود ، شاهد قدرت نخواهیم بود.و فعلا انتظار نوسان در باند 77300 تا 74800 واحد را داریم.بدترین سناریو شکست حمایت 74800 واحد است که در صورت شکست ، شاهد خروج عطیم نقدینگی و رکود میان مدت در بازار خواهیم بود.بنابراین تا زمانیکه شاخص مقاومت 77300 را عبور نداده و در حال نوسان در باند اعلامی است از ورود به صفف های خرید بپرهیزید و در صورت ورود به هر سهم با پورتفو کم نهایت زیر 15% و در بازه های منفی باشد تا ریسک ضرر کاهش و حفظ سرمایه رعایت شود.

ویژه اعضای باشگاه سرمایه گذاران هوشیار: سهم معرفی شده توسط آقای حاجیان هم اکنون فرصت خرید دارد.(مشاهده تحلیل)

buy-action تصویرپاسخ آقای رضا حسین زاده، کارشناس سایت تحلیلها:

بسیاری از دوستان پس از حرکت طوفانی زمستان 94 منتظر روزهای بهتری برای بهار سال 95 بودند و الا هم مهمترین سوال این است که بازار بورس تهران در یکی دو ماه آینده به کدام سمت حرکت خواهد کرد.

مسایل زیادی بر حرکت بورس تهران تاثیر گذارند. قیمتهای جهانی مواد خام, تحرکات دلار در بازار داخلی , اخبار اقتصادی و سیاسی داخلی و کشورهای همسایه که هر کدام از این اخبار بر تمام یا بخشی از بازار بورس تهران تاثیرگذارند. ولی در این میان اخبار سیاسی از وزن بالایی برخوردارند که آن هم به دلیل اقتصادی دولتی کشورمان میباشد.

در حال حاظر از لحاظ بنیادی اوضاع گروه خودرو سازی مساعد میباشد. در بدترین حالت از زمستان گذشته بدتر نیست و تنها ابهام این گروه افزایش سرمایه ایرانخودرو میباشد که لیدر گروه و به نوعی بازار میباشد. تعدیلات خوب افزایش سرمایه برخی سهام که یا انجام شده اند ویا در حال طی مراحل قانونی خود میباشند , قرارداهای خارجی, محصولات جدید,کاهش هزینه ها و… همگی آینده ی روشنی را برای این گروه نوید میدهند.

نتیجه: با بررسی  بنیادی و تکنیکی گروههای مختلف و شاخص کل به این نتیجه میرسیم که ریزش چندانی را نمیتوان برای شاخص متصور بود و احتمال تحرکات مثبت و یا حرکت عرضی بیش از احتمال ریزشی شاخص میباشد.

مخصوصا مومنتوم های روزانه و هفتگی نیز احتمال رشد را بیشتر از نزول آن میدهند. پس فروش سهام افت کرده را در این قیمتها زیاد منطقی نمیدانیم.

با این حال دوستان جانب احتیاط را رعایت کنند و مقداری نقدینگی( حداقل 30 درصد) نگه دارند تا در صورت افت شاخص به سطوح 74000 یا حتی 70000 پول برای کم کردن میانگین داشته باشند.

همچنین برای سهامی که موج صعودی را تجربه کرده اند حتما از حد ضرر شناور استفاده نمایید.

خرید و فروش پله ای هم حتما در نظر گرفته شود تا هم در هر موج صعودی مقداری سیو سود شود و هم در مواقع نزولی زیان کمتری را متحمل شوید.

ویژه اعضای باشگاه سرمایه گذاران هوشیار: سهم خوب معرفی شده توسط آقای حسین زاده هم اکنون فرصت خرید دارد.(مشاهده تحلیل)

پاسخ خانم قنبرپور، کارشناس سایت تحلیلها:

مطلبی که قصد داریم امروز به بررسی آن بپردازیم این است که سمت‌وسوی بازار در یک ماه آینده به کدام سمت خواهد بود. اجازه دهید نگاهی به نمودار هفتگی شاخص کل داشته باشیم. همان‌طور که در تصویر مشخص است شاخص در روز گذشته توانست خط نزولی خود را به سمت بالا بشکند ولی مطلبی که حائز اهمیت است کندل این هفتهٔ شاخص می‌باشد که بایستی با یک کندل صعودی خود را بالای خط روند نزولی کوتاه‌مدت تثبیت کند. اندیکاتور دی تی اسیلاتور در منطقه اشباع فروش قرار دارد و به‌تازگی کراس صعودی در این اندیکاتور اتفاق افتاده است که نوید رشد در بازار را می دهد

نتیجه‌گیری:

با توجه به شواهد تکنیکالی به نظر می‌رسد در حال حاضر حمایت 75759 حفظ شود و از هفتهٔ آینده حرکت صعودی شاخص به سمت 81600 شروع شود که ازنظر زمانی شاخص حدود یک ماه و نیم دیگر می‌تواند به این هدف دست پیدا کند

image001 تصویر

ویژه اعضای باشگاه سرمایه گذاران هوشیار: سهم خوب معرفی شده توسط قنبرپور هم اکنون فرصت خرید دارد.(مشاهده تحلیل)

2 تصویر

buy-action تصویر

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن