پالایشگاهی ها و پتروشیمی ها

166
telegram nokhbegan-start
پالایشگاهی ها و پتروشیمی هاReviewed by منوچهر عطائی on Mar 9Rating:
گروه پالایشگاهی ها :

احتمال تعدیل 140 درصدی را برای شراز

شنیده ها از تعدیل سودشراز تا 160 تومان حکایت دارد اگر این قضیه اتفاق بیفتد بی شک بازهم نمادهای این گروه مورد توجه بازار خواهند بود و جزء ارزنده ترین نمادهای بازار به شمار خواهند آمد.

نمادهای این گروه بسیار ارزنده می باشند و باید منتظر تعدیلات مناسب در این گروه باشیم مطمنن بازگشایی نماد شبندر و شتران و شپنا می تواند جان تازه ای را به این گروه بدهد به دارندگان سهام این گروه پالایشگاهی توصیه به نگهداری بلند مدت آن داریم که انتظارات رشد چشمگیر برای آنها دور از انتظار نیست

گروه پتروشیمی و معدنی و فلزات اساسی:

بی شک تا معدنی ها و فلزات اساسی و پتروشیمی ها حرکتی نکند شاخص جان تازه ای نخواهد گرفت و باید منتظر حرکت این گروه در روزهای آتی باشیم والا بازار و شاخص با زنگ خطر و سقوط بی سابقه ای مواجه خواهد شد هرچند نمادهای این گروه بسیار ارزنده می باشند و در طی یک ماه گذشته با کاهش قیمتی زیادی مواجه بودند.خیلی از سهامداران به بهانه کاهش نرخ ارز اقدام به فروش این شرکت ها می کنند باید به آن ها گفت که این شرکت ها با کاهش تحریم ها بیش ترین منافع را خواهند برد وآن هم به دلیل افزایش تولید، کاهش هزینه ها و از طرف دیگر افزایش صادرات و معنای ان افزایش سودآوری هرچند خیلی از شرکت ها در گزارش های خود دلار زیر 2500 تومانی را در نظر گرفتند وکاهش تا آن مقدار هم برای این شرکت ها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه بدلیل رفع برخی از تحریم ها صادرات و هزینه های این شرکت ها هم کاهش قابل توجهی را خواهند داشت.  سهم های ارزشمند این گروه عبارتند از  کرماشا ، شخارک ، و شاراک ، شپدیس ، شیران ، مارون ، شیراز و . . . در گروه پتروشیمی ها و فولاد و فخوز کچاد و کگل و کنور و کنور و میدکو و . . . در گروه فلزات اساسی میباشند.
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن