پالایش نفت بندرعباس و برخورد هیجانی ….

227
telegram nokhbegan-start
پالایش نفت بندرعباس و برخورد هیجانی ....Reviewed by Khalili on Sep 24Rating:

پالایش نفت بندرعباس و برخورد هیجانی ….


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

دیروز شاهد بودیم که شبندر با اطلاعیه ی شفاف سازی که منتشر کرد، سهم را با صف فروش سنگینی همراه کرد. این دومین اطلاعیه ی شفاف سازی سهم در یک ماه اخیر است. این شرکت قرار بود تحت یک معامله ی بلوکی قرار بگیرد که با کاهش قیمتی همراه شده بود اما بعد از آن توانسته بود افزایش قیمت پیش بینی شده و ذکر شده در خبرهای گذشته را به خود ببیند. تا اینکه شفاف سازی نهایی شرکت به بازار انتشار یافت. متن این اطلاعیه گویای این بود که این شرکت مبالغ فروش را به خزانه کل کشور واریز می کند و دولت هم مبلغ خریداری نفت و همچنین سهم صندوق توسعه را از آن کسر و بخش باقیمانده را به صورت ریالی به شرکت برمیگرداند. ظاهراً این شرکت در تلاش بوده و هست که در سهم مربوط به صندوق توسعه ملی تغییراتی حاصل نماید که ظاهراً تا کنون ناموفق بوده است. البته یک نکته ی دیگری هم که این روزها در مورد نرخ ارز در اتاق بازرگانی مطح است این است که بخشی از محل تامین ارز در این اتاق از صندوق توسعه ملی است و بنابراین تلاش شبندر در این اوضاع اقتصادی و ارزی ، به مانند سماق مکیدن است. در هر صورت این اطلاعیه به گونه ای بوده که در آن حرف هایی مبنی بر کاهش سود و یا اختلال در فروش محصولات زده نشده که این همه سهامدار متقاضی فروش سهام خود بوده اند. البته موضوع ابهام در تسعیر ارز این شرکت و همچنین دریافت ریال به عنوان باقیمانده ی وجه خود از خزانه داری را هم می توان به عنوان دلیلی برای این صف فروش در نظر گرفت. شبندر 18 درصد از محصولات خود را در بازار بین المللی و با دریافت ارز به فروش می رساند. این شرکت پیش بینی سود سال مالی 91 خود را 142 ریال اعلام کرده بود و در گزارش 3 ماهه نیز توانسته 39 ریال از آن را پوشش دهد.

 
دوستان و اعضای عزیز سایت تحلیلها در بخش گزارش روزانه می توانید از ساعت 9 تا 12 تغییرات بازار را دنبال کنید و از کلیت بازار با خبر شوید . هر روز ساعت 9 تا 12 به سایت سری بزنید تا مطالب جدید قرار گرفته در این بخش را مطالعه نمایید . در پایان روز نیز گزارشی از بازار روزی که گذشت به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت 
bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن