پالایش نفت تبریز و نکات گزارش…

217
telegram nokhbegan-start
پالایش نفت تبریز و نکات گزارش...Reviewed by Khalili on Feb 20Rating:

پالایش نفت تبریز هم گزارش داد. این شرکت پیش بینی سود هر سهم سال 92 را مبلغ 1161 ریال اعلام کرده است. در حالی است که آخرین پیش بینی سود سال 91 این سهم، مبلغ 1124 ریال اعلام شده است. فروضات پیش بینی درآمد هر سهم به طور خلاصه در ذیل ذکر شده شامل:
الف) میزان خوراک نفت خام مصرفی براساس برنامه اعلام شده از سوی اداره برنامه ریزی مخازن معادل 000ر110 بشکه در روز، نرخ نفت خام با تخفیف 5%  معادل 227.103 دلار و نرخ تسعیر ارز 260ر12 ریال می باشد.
ب) مقادیر فرآورده های تولیدی براساس برنامه پیش بینی تولید ارائه شده توسط اداره برنامه ریزی مخازن محاسبه گردیده است.
ج) نرخ فروش فرآورده های نفتی براساس میانگین 9 ماهه سال91 محاسبه گردیده است.
د)مقدار فروش معادل مقدار تولید طی سال در نظر گرفته شده است.
ن) افزایش تولید ناشی از راه اندازی دستگاه بنزین سازی در سه ماهه اول سال92 (تولید بنزین و بنزن) باعث افزایش مقدار و در نهایت مبلغ فروش شده و افزایش بهای تمام شده نیز ناشی از احتساب هزینه استهلاک 8 ماهه دستگاه بنزین سازی در سال92 می باشد
و) هزینه های عمومی ،اداری و تشکیلاتی با احتساب 24% افزایش نرخ نسبت به سال1391 در نظر گرفته شده است .
م) هزینه حمل نفت خام درسال1392 به مانند سال1391 و به ازای هرلیتر نفت خام دریافتی 34ر54 ریال به مبلغ کل 347 میلیارد ریال به عنوان هزینه شناسایی و بازیافت گردیده است.
ه) هزینه های توزیع و فروش مندرج در هزینه های فروش، اداری و عمومی به میزان 99 درصد بازیافت گردیده است.
ی) افزایش درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری ناشی از دریافت مستقیم مبالغ فروش فرآورده ها به پتروشیمی تبریز بوده که باعث افزایش نقدینگی و در نهایت افزایش سود سپرده بانکی میگردد . شایان ذکر است در سال 1391 درآمد مستقیم فروش به شرکت مذکور برای 8 ماه در نظر گرفته شده است که قبلاً از طریق شرکت ملی پالایش و پخش دریافت می شد .

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن