پالس مثبت از مذاکرات …

365
telegram nokhbegan-start
پالس مثبت از مذاکرات ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 18Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به دوستان سرمایه گذار ؛

به نقل از بورس 24 در روزهای پایانی خرداد ماه قرار داریم و با احتساب امروز ، جمعا دو روز کاری تا پایان خرداد ماه و فصل بهار فرصت باقی است. بهاری که با توجه به ریزش شاخص در زمستان سال قبل و همچنین نزدیک شدن به فصل مجامع ، امیدی زیادی به آن بود. اما انتظارات بازار در سه ماهه آغازین سال 93 نیز برآورده نشد.

در پایان سال 92 شاخص کل بالاتر از محدوده 79 هزار واحد قرار داشت و در حال حاضر دماسنج بازار سرمایه عدد 72638 واحد را نشان می دهد. به این ترتیب تا به اینجای کار شاخص در سه ماهه اول بیش از 8 درصد افت کرده است که بسیار تامل برانگیز است.

بررسی بیشتر شرایط کلی بازار را به روز شنبه موکول می کنیم. چرا که با مشخص شدن نتیجه مذاکرات بهتر می توان در مورد بازار نظر داد.

در حاشیه بازار مذاکرات تیم هسته ای با دول غربی همچنان ادامه دارد. با نزدیک شدن با پایان مهلت 6 ماهه توافق موقت ، اهمیت مذاکرات برای طرفین دو چندان شده است.

مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: جلسه عمومی بر عناصری از متن متمرکز بود که می‌تواند جزیی از توافق باشد و کارشناسان اکنون در حال بحث روی مسائل مختلف هسنتد.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان پس از پایان مذاکرات سه جانبه ایران، آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که با حضور محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا و کاترین اشتون برگزار شد در جمع خبرنگاران با رد ادعاهای موجود درباره رایزنی ایران و آمریکا درباره موضوع عراق گفت: در این مذاکرات تنها در مورد پرونده هسته‌ای ایران مذاکره می‌کنیم و هیچ موضوع دیگری وجود ندارد.

گفتنی است محمدجواد ظریف دیروز با یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

همچنین سرگئی ریابکوف نماینده روسیه پس از دیدار با سیدعباس عراقچی عضو تیم هسته‌ای کشورمان گفت: مذاکرات با عراقچی خوب و سازنده بود. نماینده روسیه در پاسخ به این سوال که آیا نگارش متن پیش نویس آغاز شده است یا خیر گفت: نگارش پیش نویس تقریبا آغاز شده است.

از دیگر اخبار مهم سیاسی می توان به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در ایران اشاره کرد.

اما در بازار بورس ، امروز می تواند روز مهمی برای خودرو سازان باشد. به لحاظ تکنیکی شاخص این گروه دقیقا به روی سهم حمایتی خود قرار گرفته است. هر چند بعید است که در آخرین روز کاری هفته و آن هم همزمان با مذاکرات هسته ای شاهد اتفاق خاصی در این گروه باشیم با این حال ، شکست این سطح به لحاظ تکنیکی چندان پالس مثبتی برای گروه خودرو نخواهد بود.

در نماد ایران خودرو روز گذشته صندوق توسعه بازار فعال بود و گفته می شود خریدهای حقوقی متعلق به این صندوق بوده است. تا این جای کار نیز ایران خودرو به خوبی به 260 تومان واکنش نشان داده است.

اما در تک سهم های بازار ، فلوله مدتی است که مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته است. از نظر تکنیکی امروز سهم به مقاومت 174-175 تومان می رسد که به لحاظ نموداری شکست آن می تواند موجب رشد قیمت تا 210 تومان شود. با این حال توصیه ای برای ورود به این سهم آن هم در قیمت های کنونی نداریم.

کچینی پس از یک ریزش سنگین از محدوده 1260 ریزش بسیار بدی را تجربه کرده است. همچنان پ بر ای سهم بالاست اما برخورد به سطوح حمایتی معتبر پس از یک ریزش سنگین ، باعث شد تا سهم با افزایش تقاضا روبرو شود. به نظر می رسد یک برگشت تا 500 تومان را در سهم شاهد خواهیم بود.

کمباین سازی هم دیروز مورد توجه اهالی بازار قرار گرفت. بین قیمت و اندیکاتور ار اس ای واگرایی خوبی دیده می شود. با این حال 160 – 168 تومان باند مقاومتی پیش روی سهم می باشد..

پارس الکتریک از دیگر نمادهای کوچک و مبهم بازار است که این روزها علیرغم تکذیب شایعه فروش زمین با صف خرید همراه است. در مورد این سهم دقت کنید که 360 تومان مقاومت بسیار سنگینی برای سهم است و عبور از آن کمی بعید به نظر می رسد.

تحلیل کامل نماد پکویر ( که در سبد نوسانگیر ما معرفی شده) و احتمال یک رشد خوب در سهم را در این قسمت مطالعه فرمایید.

نماد وبشهر دیروز در سبد نوسانگیر معرفی شده (برای دیدن سبد نوسانگیر ما و نماد های معرفی شده در آن این بخش را مشاهده نمایید.)

برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیلک کنید)

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن