پتروشیمی ها / پالایشی ها …

226
telegram nokhbegan-start
پتروشیمی ها / پالایشی ها ...Reviewed by Khalili on Sep 29Rating:

امروز تمام پالایشی به طور یکدست رنگ سبز را به عنوان رنگ روز انتخاب کردند. این موضوع می تواند به بحث هایی مثل افزایش نرخ خوراک برگردد که پالایشی ها به نوعی تامین کننده ی خوراک واحد های پتروشیمی محسوب می شوند. از طرف دیگر پتروشیمی ها هم به نوعی در ابهام به سر می برند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطور که گفته شده فارس با احتمال افزایش سود در سال مالی بعدی مواجه است.

از طرف دیگر پتروشیمی های تولید کننده ی متانول هم می توانند با سود مواجه شوند چرا که قیمت متانول در پایه جهانی حدود 60 الی 70 دلار بالاتر از بودجه ی این شرکت ها در نظر گرفته شده است. تولید کننده های متانول شرکت هایی مانند پتروشیمی خارک، پتروشیمی فناوران و پتروشیمی زاگرس می باشند. خارک در بین اینها از وضعیت برتری برخوردار است.

شپنا هم قرار است افزایش سرمایه بدهد که این موضوع صف خرید این سهم را فراهم آورده است و به دنبال آن کل گروه با اقبال مواجه شده اند.

شاراک هم از جمله سهم هایی است که توان عملیاتی خوبی دارد اما به دلایلی مثل ساخت و ساز برخی واحدهای این پتروشمی کاهش تولید داشته اند. بنابراین بر روی این سهم می توان برای سال مالی بعد حساب ویژه ای باز کرد.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن