پتروشیمی ها چه می کنند؟

216
telegram nokhbegan-start
پتروشیمی ها چه می کنند؟Reviewed by Khalili on Oct 1Rating:

پتروشیمی ها چه می کنند؟

با سلام خدمت کاربران محترم سایت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

گره پتروشیمی هم از جمله گروه های بازار است که همراه با رشد بی سابقه ی بازار رنگ سبز خود را دارد. اما اگر به معاملات به طور دقیق نگاه کنیم می بینیم که مانند دیگر گروه ها در اوج نیست. اما در معاملات دیرو دیدیم که تقاضا ها به سمت پتروشیمی بیشتر شده است. در ادامه به بررسی پتروشیمی در آینده ی سهام این گروه می پردازیم. همانطور که می دانیم محصولات پتروشیمی تولید شده به عنوان محصولات صادراتی کشور مطرح هستند و همیشه از افزایش قیمت ارز سود می برده اند. اما این روزها می بینیم که با افزایش نرخ ارز به طور کاملاً سریع و هیجانی ، آنچنان صف های خریدی در پتروشیمی ها نمی بینیم. این موضوع را می توان در چند علت بررسی کرد. یکی تحریم فروش محصولات پتروشیمی ایران است که این موضوع می تواند تاثیراتی داشته باشد. موضوع دوم این است که شرکت های پتروشیمی ظاهراً باید ارز های خود را برای فروش در اتاق بازرگانی ارز تحویل دهند. یعنی شرکت های پتروشیمی شاید نتوانند ارزهای خود را در بازار آزاد و به هر قیمتی به فروش برسانند. اما این موضوع را هم باید در نظر داشت که در هر صورت قیمت ارزهایی که این شرکت ها تسعیر می کنند با مراتب بیشتر از قیمتهایی است که شرکت های در گزارش های خود منتشر کرده اند. و موضوع سوم هم بحث شایعاتی است که در مورد نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی پیش آمده است. برخی از مسئولین این موضع را تکذیب کرده اند اما هنوز خبرهایی از این افزایش نرخ در بازار وجود دارد.  

پتروشیمی پردیس در معاملات دیروز توانست مقاومت 3560 تومانی خود را بشکند و سیگنال جدید را به وجود آورد.

پتروشیمی زاگرس هم که سیگنال دوم خرید آن طی هفته گذشته در سایت داده شده بود و از زمان اعلام سیگنال اول خرید در زاگرس تا به الان حدود 80 تومان سود را نصیب خریداران در آن زمان کرده است. به نظر می رسد رشد این سهم نیز به توجه به دید تکنیکی ادامه دار باشد.

در مورد پتروشیمی مارون هم شنیده شده که این شرکت فروش خوبی دارد و تعدیل در آن حتمی است. و از جمله سهام خوب این گروه است.

در هر صورت هر روز که به گزارش های 6 ماهه نزدیک تر می شویم به نظر می رسد به این گروه در بورس توجه بیشتری می شود و تقاضاها افزایش می یابد. چون تجربه نشان می دهد که با توجه به عملکرد پتروشیمی ها و بحث قیمت ارز در این روزها، تعدیل قیمتی پتروشیمی ها دور از انتظار نیست.
 
دهم مهر 1391 – قبل از شروع معاملات
رضا خلیلی تحلیل گر سایت تحلیل ها
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن