پرسش و پاسخ تیر ماه

500
telegram nokhbegan-start
پرسش و پاسخ تیر ماهReviewed by مدیریت وبسایت on Jun 21Rating:

سلام به اعضای حرفه ای و عزیز تحلیلها

 
در این بخش در خدمت شما عزیزان حرفه ای هستیم برای اینکه تا جایی که می توانیم پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشیم .
لطفا سوال خود در مورد سهام را در قسمت نظرات همین بخش بگذارید تا بررسی گردد.
فقط سعی کنید در مورد یک مساله و یک سهم سوال بفرمایید تا کارشناسان بتوانند پاسخ گوی شما باشند 
سعی می کنیم به سوالات شما عزیزان در کمتر از ۲۴ساعت پاسخ دهیم (معمولا یک بار ظهر و یک بار آخر شب)
دوستان تحلیلها لطفا یک سهم را در سوالتان قرار دهید و دقیقا توضیح دهید که چه سوالی دارید و از کلی گویی بپرهیزید تا کارشناسان بتوانند به درستی سوال شما را متوجه شده و به آن پاسخ بدهند

 دوستان عزیز تمام تلاش ما بر این است که به تمام سوالات شما پاسخ بدهیم اما بعضی ازکاربران کمی به صورت غیر عادی زیاد سوال می پرسند و از هر جایی که مطلبی می خوانند یک بار هم اینجا سوالی مطرح می کنند .. این سوالات بیش از حد باعث شده که کارشناسان ما نتوانند بر روی سوالات تمام عزیزان تمرکز کنند لذا خواهشندیم برای حفظ کیفیت پاسخ ها و جلوگیری از پراکندگی سوالات روزانه بیش از سه (۳) پرسش مطرح نفرمایید . پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را داریم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 
و در نهایت اینکه از پاسخ داده شده صرفا به عنوان یک راهنمایی بهره ببرید و سپس با تحقیق کافی تصمیم نهایی را خودتان بگیرید 
خواندن پرسش و پاسخ دیگران نیز می تواند برای تصمیمات و راهنمایی های شما عزیزان موثر واقع شود 
 در پاسخ های رنگ سبز سهم هایی هستند که دید مثبتی روی آنها وجود دارد رنگ قرمز دید منفی نسبت به آنها وجود دارد  .رنگ زرد میانه این دو می باشد
 

 

راهنما پیدا  کردن نماد سهمی در پاسخ ها : وقتی پاسخ ها زیاد می شود شما می توانید از جستجو مرورگر خود برای پیدا کردن سهام استفاده کنید برای این کار کافیست دکمه Ctrl + F   را در روی صفحه کلید خود فشار دهید پنجره جستجو باز می شود و شما با زدن نماد سهم اگر در مورد آن نماد پاسخی داده شده باشد پیدا خواهید کرد
41316001382

 

حق یارتان 
 
پاسخ گوی سوالات شما عزیزان آقایان علیرضا حاجیان و سعید مشکانی می باشند
 
 
 کاربران عزیز سوالات هر بخش را در قسمت مربوطه سوال فرمائید -سوالات مربوط به  سهم های سبد حرفه ای را در همان قسمت مطرح بفرمایید -در این قسمت هیچ سیگنال خرید و فروشی معرفی نمیگردد و تنها به سوالات جواب داده میشود.ما تمام سعی  خود را انجام می دهیم تا بهترین پاسخ و بررسی را برای سوالات شما انجام بدهیم اما مسئولیت هر نوع برداشت از سوال یا جواب آن و به تبع خرید و فروش سهم مربوطه به عهده ی خود شما میباشد.  

 

 

“””””””””””دوستان برای رعایت حق دیگر اعضا لطفا فقط در مورد یک سهم سوال بفرمایید ، به سوالاتی که در مورد چند سهم پرسیده شده است با پاسخ داده نمی شود و یا پاسخ ها جامع نیست ، با تشکر از همکاری شما “”””””””””

bashgah-banner nokhbegan-start

922 نظرها

 1. با سلام
  اساتید محترم تحلیها
  جناب حاجیان و مشکانی بنده کاربر جدید هستم .
  می دانم قبلا” هم به دوستان دیگر توضیح داده ایید .
  سهم وبشهر را با توجه به نزدیک شدن به قیمت 370 مناسب برای خرید می دانید .
  ممنون می شوم اگر پاسخ دهید .

  • این توضیح سبد حرفه ای است :
   در حال حاضر حدود 82 درصد از سهم در سود هستیم.سهم حوالی هدف اولیه خود در 450 تومان است.در صورت عبور احتمالا تا 550 و شاید 650 تومان رشد خواهد داشت.در این مسیر مقاومت مهم 600 تومان پیش روی سهم قرار دارد.اما اگر نتواند از 450 تومان به بالا عبور کند احتمالا تا 370 وشاید 330 تومان در کوتاه مدت و موج 4 الیوت افت داشته باشد.پس از آن سهم مجددا در موج 5 صعودی خواهد شد.

   در حال حاضر با شکست 370 به پایین امکان افت به 320 نیز وجود دارد اما پس از آن در میان مدت احتمالا تا اهداف رشد خواهد داشت.

 2. سلام این سوال را پرسیدم ولی متاسفانه جوابی ندیدم.به نظر شما با این تعدیل منفی شتران. هنگام بازگشایی سهم پیشنهاد به فروش سهم دارید یا نگهداری؟؟ ایا در بازه ۱ ماهه سهم میتواند رشد کند؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید چون سرمایه ام تقریبا با ای تعدیل منفی همش ازبین رفته

  • ستران احتمالا در کوتاه مدت تا 550 و شاید 480 تومان نزولی شود.پس از آن در میان مدت احتمال رشد تا به 700 و 840 تومان وجود دارد

   سپاهان احتمالا کوتاه مدت تا 230 و 230 نزولی شود اما در میان مدت احتمالا تا 330 تومان رشد خواهد داشت.

   سفارس در کوتاه مدت 380 تومان یک مقاومت مهم دارد.احتمال دارد کوتاه مدت تا 310 و شاید 270 نزولی شود.اما میان مدت احتمالا با عبور از 380 تا 460 و شاید 560 تومان رشد داشته باشد.

 3. یک پیشنهاد
  در صورت امکان هنگام معرفی سیگنال ها مشخص شود که کدام ها پر قدرت ترند و کدام ها رشد آهسته ای دارند. بعضی سیگنال ها به فاصله کمی صف خرید می شوند و بعضی آرام آرام پیش می روند.مثلا نماد دتماد چند روزی بود که معرفی شده بود و وقتی بعضی ها سوال کردند پاسخ داده شد که روند صعودی سهم آهسته است.یا نماد وگردش بعد از معرفی، درباره سهم سوال شده بود و کارشناسان جواب داده بودند که چون نمادهای خوب صف خرید هستند و نمی توان خرید کرد این سهم را معرفی کردیم.
  به نظر بهتر است اگر هنگام معرفی اینگونه شرایط هم لحاظ شود تا درصد هرکدام را در سبد بهتر بتوانیم تعیین کنیم.
  با تشکر از تیم تحلیلها

  • این نکته که فرمودید تا حدودی حسی است.بله تعجب نکنید.اگر مدت زیادی بازار را پیگیر باشید ، پس از مدتی بازار را بو می کشید.رشد و یا افت بازار را احساس می کنید.البته این حواس تغییر هم می کنند.اگر مطالب رادنبال کنید بنده این چند روز مکررا گفتم که بازار افت دارد ، مراقب باشید.برخی کاربران اعتراض می کردند و در خواست معرفی سهم داشتند.شما باید زمانی که بازار منفی است سهم های مناسب را تحت نظر بگیرید ، بازار که ثابت شد بلافاصله اقدام به سبد چینی کنید و در زمان رشد نظاره گر رشد سبدتان باشید.
   برخی جا به جا اند.زمان افت می گوییم تحت نظر بگیرید ، درخواست نوسان گیری دارند ، در زمان تثبیت اقدام به نوسان گیری می کنند ، هنگامی که رشد بازار شروع شد و بازار صف خرید است تازه یادشان می افتد بازار را تحت نظر بگیرند.بعد که بازار رشد بالایی داشت ناراحت اند که چرا سبد خوبی ندارند.بعد به جای اینکه در بازار صعودی به دنبال نقطه مناسب برای خروج باشند تا عرضه زیاد می شود اقدام به خرید می کنند.پس از آن سهم هایی را که خریده اند تازه یادشان می افتد که ببینند چرا خریده اند و حجم سوالات سایت به یکباره بالا می رود.

   • توضیحات مفید است و قابل قبول. مسئله مورد نظر بنده ضرر کردن نیست بیشتر منظورم قدرت رشد سیگنال هاست با فرض اینکه در موقعیت مناسب ورود داشته باشیم از کجا تشخیص بدهیم در بین سیگنال هایی که معرفی میشوند کدام پتانسیل بیشتری دارند؟بعضی نماد ها به فاصله کمی از معرفی رشد خوبی کردند اگر درصد بالایی از سبد را به آن ها اختصاص دهیم سود بیشتری میبریم ولی بعضی نماد ها را اگر در قیمت مناسب وارد شویم ضرر نکردیم ولی سرعت رشد سهم آهسته است.
    برای فهمیدن اینکه کدام سیگنال پر قدرت تر است خودمان هم باید یک فیلترینگی روی سهم های معرفی شده انجام دهیم و درصد بیشتر سبد را به آن هایی که پتانسیل بیشتری دارند اختصاص دهیم. در خواست بنده این است که در صورت امکان فرصت های خرید تاپ از فرصت های خرید معمولی تفکیک شوند تا درصد بیشتر را به آن ها اختصاص دهیم.البته فرمایش شما متین است که بعد از مدتی تجربه کردن خیلی از مسایل حل میشود.

 4. با سلام مجدد ایا با این اخبار در مورد کاهش سود پتروشیمی برزویه و نرخ خوراک پتروشیمی ها ایا تاپیکو ارزندگی خود را از دست خواهد داد یا نه اصلا پتروشیمی ها واقعا در لاک دفاعی هستند ایا رشد انها شروع میشود یا خیر ممنون

  • بازار پس از این رشد سنگین احتیاج به استراحت داشت.بنده بارها گوشزد کردم که بازار افت دارد.پتروشیمی ها در کوتاه مدت احتمالا منفی باشند.اما میان مدت هنوز قابلیت سود دهی دارند.تاپیکو بنده فکر نمی کنم به زیر قیمت عرضه برسد.سهم قابلیت رشد تا به 450 تومان در میان مدت را دارد

  • بستگی به قیمت بازگشایی دارد اما بنده فکر می کنم احتمالا تا 60.000 و50.000 و شاید 40.000 تومان در مقاومت های فیبو افت اشته باشد.البته سهم تکنیکال درست حسابی ندارد ، سطوحی که گفته شد سطوح حمایتی اند.باز هم از یک بنیادی کار نظر بگیرید به نظرم بهتر باشد.بنده هر چه صورت های مالی را بالا پایین کردم ، دقیق متوجه نشدم چکار کرده اند.البته تا حدودی مسائل مربوط به نرخ تسعیر ارز است ،اما احتمال دارد که نرخ تسعیر مجددا تغییر کند و سهم به حوالی قیمت های قبلی بازگشت داشته باشد.باز هم تاکید می کنم نظرات تحلیلگران بنیادی را جویا شوید.

  • ما در سبد حرفه ای که معرفی تکنو نداشته ایم.کجا معرفی شده است ؟
   در ضمن سهم 68 درصد افزایش سرمایه داشته است.یعنی هر 100 سهم شما قبل از مجمع به قیمت 300 تومان حال شده 168 سهم به قیمت 219 تومان تعادلی.یعنی قیمت اگر در قیمت 300 تومان خرید کرده باشید در قیمت 219 تومان نه سود کرده اید و نه زیان.الان که سهم 240 تومان است شما حدودا 10 درصد نسبت به قیمت 300 تومان قبلی در سود هستید.

 5. اساتید محترم سایت
  همانطوریکه لطف کردید لسرما را برای خرید پیشنهاد کرده بودید که تا قبل از بسته شدن 14 درصد در سود بودم ، حال با تعدیل 80 درصدی در سال 91 به نظر شما با چه قیمتی به بازار بر میگردد. و با این اتفاق گزارش سه ماهه لسرما چگونه خواهد بود .

 6. کبافق 21957 دارم.توضیحاتی در مورد کبافق در سبد حرفه ای داده شده.حال میخواستم بدانم که با توجه به این جو در کوتاه مدت سرعت رشد سهم چقدر است؟
  یه پیشنهاد هم اینکه اگر امکانش هست تو بخش سبد حرفه ای یه سری سیگنال های کوتاه مدت واسه نوسانگیری معرفی کنید،درصدی از سبد رو هم به اونا اختصاص بدیم.بعضی وقت ها تا سهم ها به هدفشون برسن بنده که بیکار میمونم،

 7. سلام خدمت تمامی همکاران سایت
  در صورت امکان تحلیلی از دالبر ارائه نمایید. آیا اصلاح قیمتی و صف فروش سنگین برخلاف خیلی از دارویی های دیگر ناشی از وضعیت بنیادی نامناسب است یا جو بازار؟ هدف قیمتی سهم کجاست؟ با تشکر فراوان

 8. با سلام لطفا در باره قند قزوین بفرمایید که در افزایش سرمایه از محل تجدید نظر در ارزش داراییها آیا سهامداران لازم است مبلغی بپردازند؟ آیا این را مناسب جهت نگهداری میدانید یا آینده روشنی را برای آن نمیبینید.با تشکر از پاسخ شما

 9. باسلام خدمت شما دوستان
  من به عنوان یکی از کاربران سایت شما که چندین سهم رو به پیشنهاد و راهنمایی مستقیم شما خریدم میخواستم ازتون تشکر کنم ؛ در درجه اول برای اینکه درکل پرتفوی من در سود خوبی هست و بعد به دلیل آرامشی که راهنمایی های شما در دست اندازهای بازار به ما میده. منطقی که باعث میشه روزهای سخت بازار اعصاب ما رو خیلی تحت فشار قرار نده.
  البته من هم مثل خیلی دیگه از دوستان چندبار به بخشهایی از سایت انتقاد داشته ام ( که در اینمورد هم ما باید به شما حق بدهیم ، هم شما به ما ) اما خواستم نهایت قدردانی و سپاس خودم رو به تک تک دوستانی که سرمایه ما رو مثل سرمایه خودشون میدونن و با سعه صدر تلاش میکنن بهترین خدمات رو ارائه بدهند تقدیم کنم ..
  آرزوی موفقیت میکنم برای همگی

  • سیکل افت سهم محدوده ی 127 تومان است.به کف بازه ی میان مدت خود رسیده..اگر از این محدوده بیشتر افت نماید تا 114 تومان افت خواه کرد.وضعیت شرکت باتوجه به شنیده هایی که هست درحال افزایش تعداد شعب میباشد.که آینده ی روشن سهم برای بازه میان بلند مدت میباشد ولی برای کوتاه مدت با دید به مرز 127 وانش مثبت نشان میدهد یا خبر.هدف اولش مرز 144است.

 10. ما نفهمیدیم بالاخره چه خبره تو این سایت کم کم دارم پشیمان میشم که دیگه اینجا سوالی بپرسم
  چون سوالاتی که پاسخ داده می شود کارشناسان سر سری جواب میدهند و در برخی موارد حداقل متناقض پاسخ میگویند
  مثلا شبندر نمونش آقای حاجیان میگه بالای 1300 باز میشه آقای مشکانی میگه کی گفته 1300 باز میشه
  یا برخی میگن پارسان خوبه و جای رشد داره و برخی میگن پتانسیل رشد نداره و تا 500 میرسه
  یه خورده حرفای تر برخورد شود حداقل با افرادی که اشتراک مدت دار شما رو گرفتند

  • در مورد صحبت هایی که فرمودید بنده ذیل پستی که در مورد شنبدر صحبت شده بود توضیحاتی دادم که اینجا نیز توضیح می دهیم.در ضمن شما حجم سوالات را مشاهده بفرمایید.از نظر شما شدنی است که هر سهمی که درخواست بررسی می شود را بررسی کاملا جامع و کامل داشته باشیم ؟ چطور روزانه 60 سهم را بررسی کامل انجام دهیم ؟
   در مورد پارسان نیز بنده فکر می کنم که پتانسیل و ارزش بالاتر از قیمت های فعلی است اما نمودارهای تکنیکال افت سهم را نشان می دهند.اگر قرار بود که قیمت سهم مطابق با ارزش آن باشد که پس دلیلی نداشت قیمت ها در زمانهای مختلف مدام بالا و پایین شوند.همین شبندر زمانی که 1000 تومان بود همه می دانستند که حدود 1300 تومان ارزش دارد اما چرا تا 700 تومان افت کرده است ؟ قیمت دلار که تکان نخورده ، نرخ فروش شرکت نیز که تغییر نداشته ، پس چرا سهم افت کرده است ؟
   پاسخ ساده است ، اگرچه در بلند مدت قیمت به سمت ارزش حرکت خواهد کرد اما به یاد داشته باشید که در کوتاه مدت لزوما ارزش با قیمت برابر و هم مسیر نخواهد بود.این دلیل برداشت اشتباهی است که شما از نظرات کارشناسان دارید.همان چیزی که به آن تناقض می گویید.
   اما شبندر : شبندر موج شماری دقیقی بر روی الیوت دارد.در این موج شماری سهم در موج ۳ تا ۱۰۰۰ تومان رشد کرده است و پس از آن در موج ۴ فعلا تا ۷۲۰ تومان افت داشته است.البته امکان دارد که این افت تا ۶۰۰ تومان نیز ادامه داشته باشد که بستگی به بازگشایی سهم دارد.اما پس از آن موج ۵ آغاز می شود که هدف آن ۱۲۰۰ و شاید ۱۵۰۰ تومان باشد.اما اینکه بگوییم در این بازار سهم در محدوده ۱۲۰۰-۱۵۰۰ تومان بازگشایی شود کمی دور از ذهن بنده است.در اینکه سهم تعدیل دارد شکی نیست اما در اینکه شرکت در این زمان تعدیل رل به بازار اعلام کند جای حرف بسیار است.بنده فکر نمی کنم که شرکت در شرایط فعلی تعدیل سهم را کاملا اعلام کند از آنجا که در یک سال گذشته نیز چنین نکرده است.اما در میان مدت بنده تقریبا یقین دارم که سهم به همان حوالی ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تومان خواهد رسید.

 11. با سلام
  در صورت امکان و با توجه به نزدیک بودن مجمع فباهنر با قیمت فعلی خرید را مناسب و رفتن به مجمع را مناسب می دانید .؟
  نمی دانم در ست است یا نه ولی شنیده ها حاکی از ایی پی اس 200 تومانی برای سل 92 می باشد. ممنون می شوم اگر جواب دهید .

 12. با سلام و عرض ادب و احترام
  اسالتید محترم با توجه به اصلاح قیمتی در نماد خساپا که به قیمت های 140 وبالاتر صعود کرده با توجه به فرمایشات شما اساتید امکان ریزش واصلاح در این نماد پابر جاست.
  سوال بنده از شما بزرگواران این که با توجه اتفاقی که برای ایران خودرو افتاد و سهم بعد از بازگشایی با افزایش قیمت روبرو شد و بعد صف خرید …
  آیا همکان دارد چنین سناریویی رو برای شرکت سایپا اجرا کنند و خرید در قیمت های 125 و 120 در صورت رسیدن آن تا مجمع که به گفته کارکنان سایپا 28 /4 /92 میباشد مناسب میباشد .
  عذرخواهی میکنم که سوالم کمی طولانی و خسته کننده بود.
  قبلا” از بذل و توجه شما سپاسگذارم.

 13. سلام مپنا رو تو 450 فروختم و تو 415 خریدم به نظر شما با توجه به مثبت بودن در روز چهارشنبه دوباره با رسیدن به 450 اقدام به فروش کنم یا با توجه استراحت سهم هفته پیش و حجم بالای خرید مپنا میتونه این هفته 500 رو ببینه؟

 14. یادمه سال پیش وقتی شبندر عرضه شد با قیمت 114 و 120 خریدم و الان یکسال نشده میبینیم که میخواد با قیمت 1300 به بالا باز بشه!!!
  از دوستان کارشناسمون میخوام اگه سهمی رو میتونن شناسایی کنن که در طول یکسال همچین رشدی میکنه معرفی کنن تا بخریم و نگه داریم تا همچین سودی داشته باشیم؟!
  آیا چنین سهمی وجود داره؟
  لطفا معرفی کنید..

  • چه کسی گفته سهم 1300 باز می شود ؟ بر چه مبنایی این عدد را می گویید ؟در طول این یک سال بارها شبندر اخبار و اطلاعات جدید از سهم داده است.در ضمن این رشد بیشتر متکی به دلار است.از سناختی که بنده از مدیران بازار دارم بعد از اینکه افزایش سرمایه ها را دادند و پول سهامدار را وارد چرخه تولید کردند بعد بازار را رها می کنند و باقی سهامداران بیچاره می شوند.فکر نکنید همیشه بورس به همین حالت می ماند.

   • بنده یک توضیح در مورد کامنت بالا بدهم.شبندر موج شماری دقیقی بر روی الیوت دارد.در این موج شماری سهم در موج 3 تا 1000 تومان رشد کرده است و پس از آن در موج 4 فعلا تا 720 تومان افت داشته است.البته امکان دارد که این افت تا 600 تومان نیز ادامه داشته باشد که بستگی به بازگشایی سهم دارد.اما پس از آن موج 5 آغاز می شود که هدف آن 1200 و شاید 1500 تومان باشد.اما اینکه بگوییم در این بازار سهم در محدوده 1200-1500 تومان بازگشایی شود کمی دور از ذهن بنده است.در اینکه سهم تعدیل دارد شکی نیست اما در اینکه شرکت در این زمان تعدیل رل به بازار اعلام کند جای حرف بسیار است.بنده فکر نمی کنم که شرکت در شرایط فعلی تعدیل سهم را کاملا اعلام کند از آنجا که در یک سال گذشته نیز چنین نکرده است.اما در میان مدت بنده تقریبا یقین دارم که سهم به همان حووالی 1200 و 1500 تومان خواهد رسید.

    • از دوست عزیزم آقای مشکانی خواهش میکنم قبل از جواب دادن به سوالات کمی با همکاران هماهنگ باشند تا ما که هزینه کرده و به این سایت اعتماد کردیم و عضو شدیم (از نوع بلند مدت)بتونیم از دانش شما استفاده کنیم و بعد از پایان تایم عضویت آنرا مجدد تمدید کنیم!
     و خواهشی که دارم به سوالات (کپی, پیست) جواب ندهند و اگر نمیرسید به همه سوالات جواب بدید خواهشا اعضای سایت رو افزایش بدید با سه چهار نفر نمیشه این حجم سوالهایی که اعضا دارن پاسخ داد
     ممنون

     • بنده توضیحاتی دادم که امیدوار بودم راهگشا باشد.ظاهرا که مقصود حاصل نشده است.در مورد تمدید عضویت بنده عرض کنم که واقعا سود پرتفوی تحلیلها برای تمدید اشتراک کافی نیست ؟ توصیه می کنم بازدیدی از سایت های همکار ما داشته باشید و درصد رشد سبد سهامشان را همراه با مبلغ اشتراک ماهیانه با سایت ما مقایسه بفرمایید.در حال حاضر به علت هزینه اشتراک پایین سایت تا حدودی مدیریت مجموعه تحت فشار هزینه ها قرار گرفته اند.اضافه کردن همکار جدید با این هزینه ها تقریبا ممکن نیست.مگر اینکه تعرفه عضویت را بالا ببریم که مد نظر مدیریت نیست.بنده وظیفه خود می دانم که رضایت تک تک کاربران سایت را جذب کنم.امیدوارم بتوانیم رضایت شما را نیز جلب کنیم.

  • سوالاتی را که حضور ذهن داریم در اولین فرصت پاسخ می دهیم.سوالاتی که حضور ذهن نداریم پس از کسب اطلاعات تکمیلی پاسخ می دهیم.سوالات سبد حرفه ای را در این قسمت پاسخ نمی دهیم.سوالات تکراری که مکررا پاسخ داده شده است را شما بفرمایید چه کار کنیم ؟
   کاربران روزی حدود 60 سوال می پرسند.در نتیجه باید در یک هفته کل بورس را بررسی کنیم.از نظر شما شدنی است ؟ واقعا برخی سوالات بی جهت است.فرض کنید هر روز 60 سوال بشود که البته حدودا 30 سوال است و در هر سوال 2 سهم به طور میانگین پرسیده می شود ، می شود 60 سهم.هر سهم را فقط 5 دقیقه طول بکشد که بررسی کنیم که بیشتر از این هم می شود و متن آن را تایپ کنیم می شود 300 دقیقه.یعنی روزی 5 6 ساعت فقط باید سوال پاسخ بدهیم.آن هم سوالاتی که معمولا تکراری اند

  • شتران باتوجه به تعدیل منفی که داده احتمالا محدوده 30000-40000 تومان – شنبدر محدوده 1200-1500 و فارس محدوده 800-900 تومان – فارس کنترل شده در حال حرکت است.حقوقی از3 ماه قبل تا کنون حدود 30 میلیون از شناوری سهم را کاسته است.سهامداران عمده فکر هایی برای این سهم در سر دارند .

 15. با سلام
  من یه انتقاد دارم در این چند وقت هم من یا دوستان دیگر سوالاتی پرسیدیم که هنوز جواب داده نشده نمیدونم علت چیست؟ متاسفانه سوالیو من پرسیدم و بی جواب مانده ولی همان سوالو کاربر دیگر بعد از من پرسیده ولی کامل و تمام جوابگو هستید؟مبینیم که افرادی بدون توجه به تذکرات در یک سوال چندتا سهم را میخوان بررسی کنند که شما هم با توجه به تذکراتتون باز جوابگو هستید ولی ما که معمولا از یک سهم پرسش میکنیم بدون توجه و جواب میمانند؟ ما هم باید مثل دیگران 10 تا سهمو بخوایم که شما بررسی کنید تا به ما هم جواب بدید مثل سوالات اخیر نمیدونم شاید این انتقاد منم باز بی جواب بماند ؟!
  باتشکر یکی از کاربران بی جوابتان

 16. لطفا راهنمایی کنید!!!
  من حدودا یکسال پیش سهام وساپاح(حق تقدم سرمایه گذاری سایپا) رو به صورت پله ای از 10 تومن تا 5 تومن حدود 260.000 سهم خریدم و بعد قیمت سهم تا 2 تومن هم پایین اومد و بسته شد
  الان هم نمیدونم کی باز میشه!البته چند هزار تایی هم حق تقدم بهم تعلق گرفته!
  حدودی بیخیال این سهم شدم ولی از شما خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تا بتونم به نحوی از این سهم کمترین ضررو کنم و خارج شم!
  ممنون

 17. با سلام و خسته نباشید بابت راهنماییهای ارزندتون لطفا بگید علت اینکه وخوارزم از منفی در فاصله چند دقیقه تبدیل به صف خرید 23 میلیونی شد چیه و چه هدفیو دنبال میکنه….همچنین در صورت امکان یک تحلیل از فباهنر میخواستیم

 18. سلام. سهم وتوسم به محدوده 185 تومانی رسیده و در چند روز گذشته اصلاح قیمتی حدود 8 درصد را داشته است. می خواستم بدانم تکنیکال این سهم روند حرکتی آن را در هفته آینده چگونه نشان میدهد. از اینکه با صبر و حوصله به سئوالات پاسخ میدهید کمال تشکر را دارم.

 19. باسلام.در مورد پتایر به نظرتون این هفته صفش جمع میشه یا خیر؟
  همچنین برای یکشنبه میخام خرید داشته باشم بین سیمانی و غذایی که رو به رشدن اگه بخام وارد شم واسه کوتاه مدت چیا رو پیشنهاد میکنی؟(سفارس و سپاها و سشرق رو دیده بودم خوبن.تو غذایی ها هم وبشهر رو این چند وقت دیدم ولی چهارشنبه یکم منفی شد)
  یه سوال دیگه هم اینکه به نظرت حضور در مجمع وبانک و وبشهر مناسبه یا خیر
  خیلییی ممنوننن

 20. باسلام و خسته نباشید.درحال حاضر برای ورود کدامیک از سرمایه گذاریها رامناسبتر و دارای پتانسیل رشد بیشتر میدانید.خواهشا لطف کرده چندتا را به ترتیب الویت و با ذکر دلایل عنوان بفرمایید.( وتوسم-وبوعلی-وصنعت-واتی-وساپا-پردیس-وسپه-وتوصا-وملت-وخارزم) باسپاس فراوان.

 21. خرید کفرا در محدوده ۱۹۴۱ مناسب است یا خیر؟
  وبانک داره بازگشایی میشه به نظرتون قیمت ۶۰۰ مناسبه برا خرید؟
  چرا شپدیس با گروه همراهی نمیکنه؟ خیلی بی وفا شده!!!
  فاذر با قیمت ۵۴۶ مناسبه برا خرید؟
  تو نمودار سهم شدوص مقاومت داریم آیا ورود با قیمت ۱۱۴۰ مناسبه؟
  نظرتون رو راجع به کروی هم بفرمایید؟

  • اگر دید بازه 1 الی 2 ماهه آینده را دارید میتوانید خرید بزنید.چون در گزارش 3 ماهه انتظار تعدیل سود وجود دارد.
   وبانک احتمال عرضه و کانش نسبی قیمت و حمایت در مرز 570 وجود دارد.
   فاذر حقوقی در حال حمایت کردن میباشد.حمایت بعدی در مسیر نزول 530 تومان است.
   شدوص همانطور که گفتید مقاومتی در مرز 1200 دارد.در صورت عبور با هدف 1340 میتواند مناسب باشد.

  • وبصادر در کوتاه مدت احتمالا تا 170 و 160 نزولی باشد اما در میان مدت احتمال رشد تا به 230 و 250 تومان وجود دارد.

   وبصادر احتمالا کوتاه مدت تا 135 و 127 افت کرده و در میان مدت تا 170 و 190 تومان رشد داشته باشد.

   خالص ارزش دارایی های ثغرب حدود 400 تومان است که با احتساب سود مجمع حوالی 310 تومان ارزندگی دارد.تکنیکال احتمال افت به حوالی 250-260 تومان در کوتاه مدت و سپس رشد تا 380 تومان در میان مدت را نشان می دهد.

   پکرمان کوتاه مدت احتمالا افت تا به 630 و 550 و میان مدت رشد تا 1000 و شاید 1200 تومان

 22. با سلام اگه این سوال ما هم مثل سوالهای قبلی گم نمیشود و جای دیگری نمیرود پاسخ دهید
  عرضه تاپیکو در حالی صورت گرفت که شما و همکارانتان هیچ مطلب خاصی بر روی سایت در مورد قیمت تاپیکو ارایه ندادید جز یک مورد که امروز صبح که ان هم باز نمی شد در صورتی که در عرضه قبلی خیلی بهتر عمل کرده بودید .
  اگر حالا امکان دارد بفرمایید رشد قیمتی ان تا چند میتواند باشد وایا قیمت 350 تومان برای سهم ارزنده هست ممنون

 23. باسلام استادمحترم:من مقدار زیادی خاور حدود یک ملیون درقیمت های بالای نودو پنج تومان دارم.لطفا زمان فروش ویا نگهداری را مرحمت کنید.ایا برای ونوین خرید درچهارشنبه حوالی دویست بیست تومان را توصیه مینمایید.من یک مقدار درقیمت دویستوهفتادوپنج تومان دارم.باتشکر ازجنابعالی.

  • طبق آنچه در ابتدای این پست آمده است از بررسی سبد سهام معذور هستیم و فقط تک سهم های معرفی شده توسط کاربران را بررسی می کنیم.در نظر بگیرید اگر ۱۰ کاربر مانند شما بخواهند یک سبد سهم برای بررسی معرفی کنند که کلا فقط باید کارشناسان در حال پاسخ به سوالات باشند.کامنت ها و پست های جدول حرفه ای را بررسی نمایید خیلی از این سهم ها بررسی شده اند

 24. امروز وبانک بسته شد.به نظرتون تعدیل مثبت داره؟این که در سال 91 پیش بینیش رو کامل پوشش نداده ربطی به بسته شدن و تعدیل الانش نداره که نه؟)
  در مورد پتایر هم اگه ممکنه بفرمایید.امروز گزارش 3 ماهش اومد 25 ریال زیان ساخته.آیا در کل گزارشش خوبه با توجه به اینکه پارسال 332 ریال زیان ساخته بوده یا ایمکه خیر.پیشنهاد میدید با وبشهر عوضش کنم یا خیر؟

 25. سبد سهام بنده :

  پسهند ۷۲۸ تومان ۵۲%درسود
  پتایر ۶۲۱ تومان ۱۲%درسود
  پکویر ۹۷۲ تومان ۲%درضرر
  رمپنا ۳۰۳ تومان ۴۶%درسود
  شسینا ۵۰۴ تومان ۳%درسود
  شخارک ۲۲۹۶ تومان ۱۰%درسود
  شاراک ۱۲۸۶ تومان ۲۵%درسود
  فرآور ۶۳۹ تومان ۶%درسود
  فولاژ ۵۷۲ که حواسم نبود و بست برای مجمع! ۲% درسود
  غالبر ۵۰۶ تومان ۸%درضرر
  وبانک ۵۰۵ تومان ۱۶%درسود
  وساخت ۲۸۰ تومان ۴۳%درسود

  نظر بفرمایید که کدام را نگهدارم و کدامین را بفروش بگذارم.
  باتشکر

  • طبق آنچه در ابتدای این پست آمده است از بررسی سبد سهام معذور هستیم و فقط تک سهم های معرفی شده توسط کاربران را بررسی می کنیم.در نظر بگیرید اگر ۱۰ کاربر مانند شما بخواهند یک سبد سهم برای بررسی معرفی کنند که کلا فقط باید کارشناسان در حال پاسخ به سوالات باشند.کامنت ها و پست های جدول حرفه ای را بررسی نمایید خیلی از این سهم ها بررسی شده اند

 26. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم.لطفا سشرق را تحلیل بفرمایید وآیا ورود به این سهم با دید 2 ماهه مناسب میباشد؟چنانچه در گروه سیمانی در شرایط فعلی سهام مناسبتری با دید 2ماهه و قابلیت تعدیل مثبت وجود دارد ضمن تشکر راهنمایی بفرمایید.با سپاس فراوان.

 27. با سلام:وسایپا را چگونه ارزیابی میکنید؟کی ازسهم خارج شوم؟خرید ونوین را توصیه میکنید؟خاور تا چند رشد خواهد کرد ولطفا زمان خروج از خاور را مرحمت بفرمایید وچرا در شرایط فعلی خوب رشد نمیکند؟سهم بدی است یا حامیان خوب ندارد؟باتشکر فراوان.

 28. با سلام یه خبر اقایی عطایی گذاشته بودند مبنی بر تعدیل339درصدی وبشهر سوال من این است ایا با وجود این تعدیل سنگین سهم چرا متوقف نبود وامروز عرضه زیادی داشت حول حوش 96 میلیون در ضمن اگر اینها صحت داشته باشد برای خرید سهم را مناسب میدانید برای فردا ممنون

 29. سبد سهام بنده :

  پسهند 728 تومان 52%درسود
  پتایر 621 تومان 12%درسود
  پکویر 972 تومان 2%درضرر
  رمپنا 303 تومان 46%درسود
  شسینا 504 تومان 3%درسود
  شخارک 2296 تومان 10%درسود
  شاراک 1286 تومان 25%درسود
  فرآور 639 تومان 6%درسود
  فولاژ 572 که حواسم نبود و بست برای مجمع! 2% درسود
  غالبر 506 تومان 8%درضرر
  وبانک 505 تومان 16%درسود
  وساخت 280 تومان 43%درسود

  نظر بفرمایید که کدام را نگهدارم و کدامین را بفروش بگذارم.
  باتشکر

  • طبق آنچه در ابتدای این پست آمده است از بررسی سبد سهام معذور هستیم و فقط تک سهم های معرفی شده توسط کاربران را بررسی می کنیم.در نظر بگیرید اگر ۱۰ کاربر مانند شما بخواهند یک سبد سهم برای بررسی معرفی کنند که کلا فقط باید کارشناسان در حال پاسخ به سوالات باشند.کامنت ها و پست های جدول حرفه ای را بررسی نمایید خیلی از این سهم ها بررسی شده اند

  • چکارن رشد زیادی کرده و انتظار اصلاح قیمتی وجود دارد.در حدود 10 درصد.
   حفاری و وصندوق هم باتوجه شناوری بالا روند نزولشان کند و نوسانی است..هر دو در بازه میان مدت میتوانند سود خوبی دهد.کگاز باتوجه به تعدیل سود بالا و فروش ساحتمان خود و سود حدود 80درصدی در میان مدت رشد قوی تا 600 خواهد داشت.

 30. با سلام
  سبد بنده ( غبشهر – شپاس – فباهنر – شاراک – شپدیس – زاگرس – شنفت – دانا – ولصنم – مارون – ثاژن – ساراب – تکنو – ثغرب – دلر – کرازی – کبافق – وپست) می باشند. نظرتان درخصوص سبد (البته زنبیل ) بنده چیه؟ توصیه فروش کدام را دارین؟ کدامشان را با هم تعویض کنم؟؟؟ تشکر

  • اصلا این تعداد سهم برای یک سبد سهام توصیه نمی شود.تعاد زیاد است.ضمنا طبق آنچه در ابتدای این پست آمده است از بررسی سبد سهام معذور هستیم و فقط تک سهم های معرفی شده توسط کاربران را بررسی می کنیم.در نظر بگیرید اگر 10 کاربر مانند شما بخواهند یک سبد سهم برای بررسی معرفی کنند که کلا فقط باید کارشناسان در حال پاسخ به سوالات باشند

  • محدوده ورود در جدول حرفه ای درج شده است.اما در مورد حجم خرید بستگی به میزان سرمایه شما دارد.توصیه بنده این است که هر سهمی را با توجه به امکان سود دهی آن باز هم بیش از 25 درصد سرمایه شما نباشد.البته اگر سرمایه شما زیاد است برای سهم هایی کوچک که سرمایه کمی دارند توصیه می شود هیچگاه بیش از 10 درصد سرمایه تان را اختصاص ندهید.به طور مثال اگر 200 میلیون سرمایه دارید ، 10 درصد آن می شود 20 میلیون.ورود 20 تومان نقدینگی به سهم های کوچک در هنگام خروج دردسر ساز می شود

  • وسینا حوالی 185 مقاومت بسیار مهمی دارد.در موج شماری الیوت نیز امکان افت به حوالی 100 تومان دیده می شود.البته خیلی دور از ذهن است اما به هر جهت ریسک را بالا می برد.شاید سهم افزایش سرمایه داشته باشد و بعد از افزایش سرمایه به این قیمت ها افت کند.به نظر خرید نداشته باشید بهتر است.
   واتی نیز در جدول بررسی شده است

 31. با سلام، بنده در بالا سوالی رو عنوان کرده ام اما متاسفانه پاسخی دریافت نکردم اگر احیانا جوابی برای سوال من ندارید لطفا بفرمایید که سوال مطالعه شده اما پاسخی نداشته است. حداقل متوجه می شوم جوابش در این حد می باشد. با تشکر

 32. با سلام و خسته نباشید بعد از چند وقت از راه افتادن سایت جدید هنوز بخش پاسخ به سوالات ما را اذیت میکنه و نمی توانیم جواب سوال هایمان را ببینیم ممنون میشم اگر این قسمت را هم کامل کنید واقعا دستتان درد نکنه و خسته نباشید

 33. سلام. مدت کمیه وارد بورس شدم اما با راهنمایی های شما تجربه خوبی کسب کردم .میخواستم نظرتون رو در مورد سبد سهام خودم جویا شم. راستش نمیدونستم برای پرسیدن باید چجوری بنویسم. برا همین سهامام با تعدادشون رو نوشتم.
  فولاد 4,500
  فایرا 119
  مرقام 4,000
  دکیمی 2,026
  فملی 244
  کروی 1,184
  ثاژن 6,448
  وصندوق 2,070
  فسرب 3,534
  وسپه 4,000
  وبشهر 3,000
  وگردش 5,500
  با تشکر

 34. سلام علت اینکه گفته میشه با باز شدن بالای شبندر ، شپنا و بقیه گروه هم مثبت میشن (شبندر نقش کاتالیزور داره) ،دلیل هیجانی داره یا تکنیکالی یا بنیادی؟ پتانسیل یک شرکت چه تاثیری روی پتانسیل یک شرکت (هم گروه) دیگه داره اگه توضیح بدین ممنون میشم.

  • شفه حوالی 2900 تومان مقاومت مهمی دارد که در صورت عبور امکان رشد سهم تا به 3200 تومان وجود دارد.اما از آنجا که در موج 5 الیوت است ریسک نیز بالا رفته است.در ضمن در صورتی که 3200 تومان به بالا شکسته شود احتمال رشد تا به حوالی 3800 تومان وجود دارد که البته باید همراه با موج صعودی بازار باشد

  • حدوده ۶۷۰-۷۰۰ تومان محدوده مقاومتی بسیار مهمی است که در کوتاه مدت احتمالا عبور از آن میسر نخواهد بود.در صورت برقرار بودن این مقاومت احتمالا باید شاهد کاهش سهم تا حوالی ۵۳۰ و شاید ۴۵۰ تومان باشیمدر این صورت موج ۴ الیوت محقق شده است.در موج ۵ هدف حوالی ۸۷۰ تومان ارزیابی می گردد
   در ضمن سهم اگر تعدیل نداشت تا این حد رشد نمی کرد.مهم این است که تعدیل مورد انتظار بازار محقق می شود یا خیر که باید آن را از تحلیلگران بنیادی جویا شد

 35. سلام. اگر به پرتوفوی وتوسم نگاهی بیندارید با یک پرتوفوی قوی مواجه میشوید. میخواستم نظر شما را در خصوص اهداف این سهم جویا شوم. حجم معاملات هم در این هفته بسیار بالا بود. به نظر شما آیا این سهم با توجه به پرتوفوی قوی میتواند اهداف قیمتی بالا ویا تعدیل مثبت سنگین داشته باشد یا نه. با تشکر.

   • سلام بر شما و عرض تشکر میخواستم تحلیل یک نفر برای غمهرا را برای شما بگذارم و ببینم شما چقدر تایید میکنید ؟؟

    غمهرا……مبلغ فروش سس در پیش بینی سال 92 مبلغ 928494 میلیون ریال برآورد شده ….حال با افزایش نرخ 20 درصدی فقط سس که تایید شده…… به فرض اینکه یک چهارم فروش را انجام داده باشه الباقی 696371 میلیون ریال خواهد بود که با افزایش 20 درصدی معادل 139275 میلیون درآمد افزایش می یابد….خوب با تقسیم درآمد مازاد ذکر شده بر تعداد سهام شرکت که 35 میلیون میباشد سودی معادل 398 تومان به ازای هر سهم تعدیل خواهد داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…خدای من …کف کردم…..این یکی رو تازه متوجه شدم…اوووووووووووو….40 تومان که خودش داره سر جمع میشه438تومان….پی به ای 5 قیمت محدوده 2200 تومان….سهامداری کنید…عنقریب تعدیل خواهد داشت …نصفش هم اعلام بشه قبول داریم…..تازه حداقل بالای 250 تومان هم از محاسبه بالای قیمت خرید اقلام مواد اولیه تعدیل خواهد داشت یعنی سودی نزدیک به 700 تومان…..درحال حاضر پی به ای میشه 1/25……!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    یک نکته…غمهرا خرید مود اولیه رو در پیش بینی 92 بشرح مندرج دیده…
    شکر کیلوییی 19547 ریال…..تخم مرغ کیلویی 46000 ریال….روغن مایع 43722 ریال ..رب گوجه کیلویی 42187 ریال…پودر خردل کیلویی 319684 ریال و…..حال شما با قیمت فله بازار مقایسه بفرمایید متوجه میشوید قیمت اقلام رو خیلی بالا گرقته…به همین دلیل من خیلی معمولی محاسبه کردم…اقلامی مثل شکر یا روغن رو اواخر سال گذشته نیز با قیمتهای خیلی پایین تر تهیه کردند…فقط یک قلم رو بگم قیمت تخم مرغ در حال حاضر کیلویی 2500 تومن دست مصرف کننده میرسد حال اگر در مرغداری تهیه شود چقدر خواهد بود…یا سایر اقلام…..با تشکر….

  • در کوتاه مدت امکان افت به حوالی 500 تومان در قالب موج 4 الیوت وجود دارد اما در میان مدت احتمالا سهم تا 670 و شاید 770 رشد خواهد داشت.کلا سهم شفافی نیست و خانه خراب زیاد داده است.مجمع هم توصیه نمی کنیم.هر چند مجامع هندوانه در بسته است.گاهی مجامع خوب پیدا می شود اما بیشتر آنها با توجه به ریسکشان چنگی به دل نمی زنند.

 36. سلام استاد،،،هدف شرانل رو بیزحمت بگید،،،و اینکه آیا توصیه به خرید میکنید؟یه سؤال فنی هم دارم،،،،تو MT5 آیا zigzag که واسه موج شماری برای أفراد مبتدی کاربری داره هست یا نه؟من که پیداش نکردم،،،،ممنوووووون به خاطر وقتی که میذارید

 37. باسلام درسایت تحلیلها ایکونی هست به نام نبض بازار همیشه انلاین بوداماباطراحی سایت جدیدیتان دوسه روزاول برروی صفحه نمایش داده میشد ولی بعداز ان بعدالظرهمان روزروی صفحه اصلی میایدومطالب زیادی راازدست میدهیم لطفارسیدگی فرمایید.

  • محدوده 670-700 تومان محدوده مقاومتی بسیار مهمی است که در کوتاه مدت احتمالا عبور از آن میسر نخواهد بود.در صورت برقرار بودن این مقاومت احتمالا باید شاهد کاهش سهم تا حوالی 530 و شاید 450 تومان باشیمدر این صورت موج 4 الیوت محقق شده است.در موج 5 هدف حوالی 870 تومان ارزیابی می گردد

 38. سلام لطفا هدف و مقاومت و حمایت قوی کگاز و وملت را تحلیل کنید؟؟؟ آیا وملت امکان رسیدن به هدف 100 تومان را دارد ؟؟؟ لطفا در مورد هدف در میان مدت و کوتاه مدت را هم بگیید؟؟
  (لطفا به این 3 سوال پاسخ دهید ناقص توضیح ندهید.ممنون)