پیشتازی کوچکتر ها ادامه دارد…

377
telegram nokhbegan-start
پیشتازی کوچکتر ها ادامه دارد...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 18Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

امروز بازار متعادلی را پشت سر گذاشتیم.البته منظورمان از متعادل همان گیج است.در گروه های خاص هنوز شاهد نوسانگیری های حرفه ای هستیم.خودرو رایانه کانی ها و ساختمان از این دسته اند.اما خبری که در انتهای بازار منتشر شد جالب بود.گفته مبی شود شنبه عرضه اولیه ثرود انجام خواهد شد.شرکت 200 میلیون سهمی است .10 درصد که عرضه شود حدود 20 میلیون سهم خواهد بود.احتمال دارد که نقدینگی مورد نیاز 6 میلیارد تومان باشد.

امروز در بخش تکمیلی 30 شابعه داغ بازار را قرار دادیم برای دوستان قرار دادم.برای فردا انتظار برای فشار فروشنده دور از ذهن نیست.

 

کدال

 

خودرویی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: اگر کاهش قیمت خوردو صورت نگیرد، نمایندگان با تهیه یک استفساریه، حق قیمت گذاری را از شورای رقابت سلب و قیمت گذاری های گذشته را نیز خلاف قانون اعلام می کننداز طرفی هم گفته می شود سیاست مدیران فعلی ایران خودرو عدم تولید خودروهای ناقص و در اولویت قرار دادن قطعه سازهای زیرمجموعه نسیت به قطعه سازان خارج از گروه خواهد بود.

میزان تولید خودرودر 4 ماه نخست سال را 177 هزار و 116 دستگاه عنوان شده و 36 درصد از پیش بینی سالانه را پوشش داده است در حالیکه در گزارش سه ماهه پوشش 26 درصدی داشته است.

امروز هم در اکثر قطعه ساز ها رشد را تجربه کردیم.

شنیده شده برخی قطعه سازان از جمله خکمکافزایش سرمایه در پیش دارند.

 

ساختمان

امروز در گروه ساختمان ثترانبا حجم مناسبی بر روی درصد های بالا معامله شد.پیشنهاد داریم تحت نظر بگیرید.

 

شیمیایی ها

دراین گروه همچنان کوچکتر ها هواس سهامدارانشان را دارند.

هماهنگی با دولت درخصوص تعیین قیمت اوره و حل مشکل خوراک شرکت های پتروشیمی در جلسه مدیران صنعت پتروشیمی و هلدینگ های فعال در این حوزه با رییس سازمان بورس بررسی شد.از طرف دیگر روغن موتور از پرداخت مالیات صادرات معاف شد با این شرایط هزینه های صادرات کاهش خواهدیافت و شرکت هایی نظیر بهران و سپاهان با توجه به تولید بیش از تقاضای داخل میزان صادرات را افزایش خواهند داد . بر این اساس سازمان توسعه صادرات از شورای اقتصاد معافیت از مالیات حاصل از صادرات را درخواست کرده بود که مورد موافقت قرار گرفت.در این بین اما هنوز با افزایش نرخ این گروه موافقت نشده است.

فلزات

درست است که نمادهای فلزی در رکود کامل به سر میبرند اما فایرابا توجه به معامله بلوکی پیش رو و فولاژبا توجه به بهبود شرایط بنیادی در درصدهای منفی امروز مورد توجه بودند . به خصوص که هر دو نماد نیز مورد توجه نوسانگیرها می باشند.

تک سهم ها

افزایش سرمایه شرکت سیمان کردستاناز مبلغ ۱۶۲,۰۰۰ میلیون ریال به مبلغ ۳۲۴,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات آورده نقدی مبلغ ۱۶۲,۰۰۰ میلیون ریال ) در تاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۳در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است .

افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری توکا فولاداز مبلغ ۲۶۰,۰۰۰میلیون ریال به مبلغ ۶۱۰,۰۰۰میلیون ریال ( از محل سود انباشته مبلغ ۸۵,۰۰۰ میلیون ریال از محل مطالبات آورده نقدی مبلغ ۲۶۵,۰۰۰ میلیون ریال ) در تاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۲در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است .

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/01/28 افزایش سرمایۀ شتران از مبلغ 61220 میلیون ریال به‌مبلغ 476599 میلیون ریال ( از محل اندوخته مبلغ 415379 میلیون ریال، ) در تاریخ 1393/05/26 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است

گویا بانک انصار قصد افزایش سرمایه 33 درصدی از محل سود انباشته دارد

شنیده شده که بیمه اسیاقراردادی با متروی تهران منعقد نموده است.پیشنهاد بررسی در نماد داناهم داریم.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6907

نیکل (تن/دلار) 18564

آلومینیوم (تن/دلار) 1949

روی (تن/دلار) 2270

طلای جهانی (اونس/دلار) 1300

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن