چرا گروه قندی امروز مثبت بودند ؟

752
telegram nokhbegan-start
چرا گروه قندی امروز مثبت بودند ؟Reviewed by محمد محمدی on Sep 16Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز بازار نسبتا متعادلی داشتیم از این جهت که در مجموع نه خیلی پرتقاضا بود و نه از عرضه های شدید خبری بود . البته چرخه تقاضا در گروههای خودرویی و قندی قویتر بود ، از آنطرف در گروه ساختمان و فلزات شاهد عرضه های بیشتری بودیم ، فردا روز آخر تسویه اعتباریها میباشد انتظار داریم فردا نیز  بازار همچنان در تعادل بماند. هفته آینده همه نگاهها به اجلاس عمومی سازمان ملل خواهد بود تا ببینند در سفر رییس جمهور اتفاق خاصی خواهد افتاد یا خیر…!


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز شاخص کل تخت تاثیر تعادل نسبی بازار تغییرات چندانی نداشت و تنها با 6 واحد افزایش به 71408 واحد رسید .بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای وصندوق ، خودرو ،ومعادن و کگل داشتند .

 

آیا نرخ شکر 2420تومانی را باور کنیم…؟!

گروه قندی امروز تحت تاثیر شایعات دیروز مبنی بر تصویب نرخ 2420تومانی شکر مثبت بودند و اکثر شرکتهای گروه صف خرید داشتند .

با وضعیت فعلی نرخ رسمی ارز و قیمت جهانی شکر ، قیمت شکر وارداتی کمتر از 1900تومان در بازار به فروش میرسد و با این اوصاف تولید کننده توان رقابت با وارد کننده را نخواهد داشت . مگر اینکه شاهد تغییرات جدی در تعرفه واردات شکر خام باشیم .

 

قیمت جهانی شکر خام نیز طی 6ماه گذشته نزدیک به 19% کاهش داشته است.

ghand

این موضوع در کنار سیاستهای ضدتورمی دولت باور همچین افزایش نرخی را برای ما کمی سخت کرده است باید چند روزی صبر کرد تا ببینیم نتیجه چه خواهد شد…!

 

گروه خودرویی :

اموز گروه خودرویی نیز تحت تاثیر شایعاتی مبنی بر تعدیل قابل توجه سود خودرو در گزارش شش‌ماهه پرتقاضا ظاهر شد و بارها تا قیمتهای سقف قیمتی بالا آمد ، بقیه شرکتهای گروه نیز تحت تاثیر نماد خودرو مثبت بودند ، در مورد سایپا دیروز خبری منتشر شد مبنی بر ارسال اولین محموله صادراتی به کشور غنا ، اگر چه این موضوع نتوانست باعث توجه بازار به این شرکت شود و خساپا در طول بازار بیشتر متعادل معامله میشد .

یکی از شرکتهای وابسته به گروه خودرو در وضعیت مطلوبی برای خرید گرفته است که آقای فرزاد عباس زاده تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه این نماد رو مورد بررسی قرار دادند که میتونید این مطلب را از اینجا بخوانید .

 

گروه دارویی :

معاملات امروز گروه نیز نسبتا مثبت بود و اکثر شرکتهای گروه در درصدهای مثبت کامل معامله میشدند ، نماد ددام که چند روزی هست از مجمع فوق العاده افزایش سرمایه بازگشته است پرتقاضا و و همراه با صف خرید بود . ددام تولید کننده داروهای دامی میباشد که گفته میشود تا پایان امسال چندین داروی جدید شرکت به مرحله تولید میرسد ، سهم از نظر بنیادی وضعیت مطلوبی دارد و احتمال تعدیل سود شرکت تا پایان امسال وجود دارد .

افزایش قیمت دارو بدون هیاهو در حال انجام می‌باشد و طی یکی دو هفته گذشته افزایش قیمت چندین دارو نیز اعلام شده است .

 

معدنی و فلزی و سیمانی :

این گروه نیز همچنان تحت تاثیر رکود اقتصادی مورد کم توجهی بازار قرار گرفته اند که البته به حق هم میباشد ، بررسیها نشان از وضعیت نه چندان جالب فملی دارد  ، کاهش قیمتهای جهانی در کنار افت تقاضای داخلی فروش شرکت را با مشکلات جدی مواجه کرده است . از طرفی فروش صادراتی شرکت نیز با توجه به مشکلات موجود تا حدودی مختل شده است . شنیده ها از اشباع انبارهای شرکت از محصولات فروش نرفته می‌باشد . شرکتهای فولادی و سیمانی نیز همچنان با همین مشکلات مواجه هستند .

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن