چند سهم

247
telegram nokhbegan-start
چند سهمReviewed by منوچهر عطائی on Jul 10Rating:

در بازار امروز شاخص بورس از ارتفاع 55 هزار واحدی نیز خود را بالا کشید تا همچنان این روند صعودی ادامه دار باشد. در بازار امروز گروه قندی قرمز پوشترین گروه بازار بود و آینده این گروه بستگی به موافقت با افزایش نرخ شکر تا سطوح 1800-2000 دارد در غیر اینصورت منفی خواهند بود.
در دومین روز حضور تاپیکو در بازار با تقاضای سنگین روبرو بود و با وجود معامله 9 میلیونی سهم همچنان صف های خرید که به بیش از 125 میلیون سهم میرسید پا برجا ماند و انتظار بازدهی 15درصد را میتوان از سهم داشت و از نکات مثبت سهم میتوان به نزدیک بودن مجمع که احتمالا تقسیم سود 50 تومانی را به همراه داشته باشد و نیزبه احتمال تعدیل مثبتش اشاره نمود، ضمن اینکه با در پیش بودن عرضه جم که به احتمال زیاد روز دوشنبه 24 تیر خواهد بود، برای عرضه موفق حمایت از تاپیکو لازم به نظر میرسد.
و اما ذوب که قبلا نیز در مورد ان گفته شد ، در کنار پتانسل های رشد خوبش که رئیس سازمان بورس نیز در هفته پیش در بازدید از ذوب به ان اشاه داشت و طرح های توسعه پیش روی شرکت و پروژه های نوسازی گسترده را موجب تحول شرکت دانسته بود، در نگاهی به پیش بینی جدید شرکت(30خرداد) در مقایسه با پیش بینی قبلیش (25 اردیبهشت) کاهش 574 میلیارد تومانی در مصرف مواد اولیه را میتوان دید و جالب انکه با وجود این صرفجویی، فروشش را از 5557 میلیارد تومان به 5790 میلیارد تومان افزایش داده است. و نرخ دلار برای خرید مواد اولیه همچنان 3670 تومان است.و در کوتاه مدت فعلا در محدوده 300 و 320 نوسان دارد.
زغالسنگ شمال شرق شاهرود(کشرق) هم دیروز مجمعش برگزار و از 44 تومان سود تحقق یافته 25 تومان تقسیم گردید. در ارتباط با کشرق میتوان به طرحهای توسعه ای از جمله پروژه احداث کارخانه ذغال شویی اشاره داشت و در طی 2 سال میتوان برگشت سرمایه داشته باشد و سود شرکت تا 150 تومان رشد خواهد داشت. و دیگر موضوع افزایش تعداد مشتریان شرکت علاوه بر ذوب، نگین طبس و میدکو میباشد.و در پیش بینی برای سال 92 نزدیک به 4 میلیارد تومان ( از 16 به 20 میلیارد تومان)افزایش فروش پیش بینی شده است .و چشم انداز بسیار روشنی برای سهم میتوان متصور بود.
از دیگر سهم برتر بازار باید به زمگسا اشاره داشت که توان رشد تا محدوده 3000 هزار را در مرحله اول دارد و بلند مدت تا 3400 و بالاتر نیز میتواند پیش برود.
فاذز نیز اگر همچنان مسیر اصلاحی خود را طی کند در محدوده 500 تومان مناسب برای خرید است هرچند که در شنبه باید دید ایا نقطه حمایتی خود را در محدوده 540 رد میکند یا خیر.

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن