چه بخریم و چه بفروشیم ؟!

312
telegram nokhbegan-start
چه بخریم و چه بفروشیم ؟!Reviewed by سعید مشکانی on Sep 17Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

در سبد حرفه ای شروع کردیم به بررسی سهم هایی که از قبل در سبد معرفی شده اند.از آنجا که شاید در گردآوری جدول احتمال دادیم شاید چند موردی از دست ما خارج شده باشد شروع کردیم سهم هایی را که در جدول گردآوری شده اند از ابتدا تا انتها بررسی کنیم.تا به حا حدود 20 سهم بررسی شده اند و فردا به بررسی ادامه آنها خواهیم پرداخت.بعد از اتمام شدن بررسی آنها از این پس فقط تعداد سهم های باقی مانده را بررسی می کنیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اما در قسمت نظرات کاربران درخواست بالایی برای معرفی سهم داشتند.ذکر این نکته لازم است که در تاریخ 18 و 20 شهریور یهنی 5 روز پیش 5 سهم جدید معرفی شده اند.سهم های معرفی شده نیز وضعیت مناسبی دارند.

اما برای معرفی جدید ما یک احتیاط کردیم.از آنجا که بورس واقعا سیاسی شده است و اینکه بازار در انتظار گزارشات 6 ماهه است کمی احتیاط را لازم می دانیم.

هفته آینده دکتر روحانی سفری به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل خواهند داشت.از هم اینک پیش واکنش ها نسبت به سفر آغاز شده است.به یقین تاثیر سفر فوق برای بورس بسیار حائذ اهمیت است چرا که در گمانه زنی ها ی سیاسی طرحی در حال بررسی است که ایران در ازای تعلیق تحریم ها ، سایت فردو را تعطیل کند.مقامات ایالات متحده نیز هنوز واکنش رسمی به این مسئله نشان نداده اند.البته اولین بار این گمانه زنی در گاردین منتشر شد که شاید بتوان آن را تبادل نظر مقامات آمریکا و رساندن پیغام به کشورمان دانست.البته پاسخی نیز از جانب کشورمان منتشر نشده است.

کارشناسان توجه ویژه ای به گمانه زنی های فوق دارند و موضع گیری مسئولان تا حدود زیادی در روزهای اخیر بر بورس موثر خواهد بود.

برای انجام خرید و فروش تا حدود زیادی کارشناسان سایت منتظر مشخص شدن نتایج این گمانه زنی ها هستند ، چرا که در صورت به نتیجه ختم شدن این گمانه زنی ها از یک طرف می توان رشد بورس را انتظار داشت و در طرف دیگر افت در بهای دلار که خود می تواند سود دهی بسیاری از شرکت های بورسی را کاهش دهد.

از طرفی موضع گیری های دکتر روحانی در بین فرماندهان سپاه پیش از سفر به نیویورک نیز قابل تامل است.

پیشنهاد کارشناسان این است که چند روزی صبر کنیم تا تکلیف این مسائل مشخص شود زیرا تا قبل از آن معرفی سهم احتمال دارد با ضریب شکست بالایی همراه باشد.

پیشنهاد فوق از این جهت است که در چند روز آینده با منتشر شدن شایعات از گزارشات 6 ماهه اولا سهم هایی که قابلیت لیدر شدن را دارند مشخص می شود و دوما تکلیف سیاست ، بورس و دلار مشخص خواهد شد.

خود من نیز تقریبا نقد هستم و فقط کمی بانک صادرات و وساخت خرید داشته ام که آن هم تعداد کمی است.آقای صابریان را هم خبر دارم که نقد هستند و فقط کمی بانک صادرات دارند.این را بدین جهت گفتم که کاربران با خرید و فروش ما بهتر تصمیم بگیرند.

البته چند سهم را مد نظر داریم که تا انتهای هفته در لیست تحت نظر ها قرار خواهیم داد منتها کاربران خرید نکنند تا نتیجه رایزنی های سیاسی مشخص شود.اگر نتایج نثبت بود اقدام به خرید خواهیم داشت در غیر این صورت باز هم باید منتظر فرصت مناسب ماند.

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

    • واتی ( بررسی 15 شهریور که هنوز موثق است ) : واتی حوالی 570 و 500 تومان حمایت مهمی دارد.احتمال حمایت در این سطوح بالاست اما پس از آن سهم در مسیر رشد قرار می گیرد و حوالی 630 الی 680 تومان باند مقاومتی متمرکزی دارد.چنانچه از این باند به بالا عبور کند سهم می تواند به بالای 1000 تومان رشد داشته باشد.اگر محقق شد حوالی 1000 تومان بفرمایید تا مجدد بررسی کنیم

      کسرا : فعلا سهم در محدوده احتیاط است.چنانچه سهم بتواند 3300 تومان را به بالا بشکند و بالای آن بماند از نظر الیوت امکان رشد تا 3850 و شاید با احتمال کمتر 4300 تومان و 4700 تومان را نیز داشته باشد

نطر گذاشتن