چه خبر از گروه قندی…؟!

499
telegram nokhbegan-start
چه خبر از گروه قندی...؟!Reviewed by مدیر سایت on Jul 27Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز خبری منتشر شد مبنی بر افزایش 18% کارمزد تصفیه شکر خام از 106تومان به 120تومان که مورد تصویب قرار گرفته است . به همین بهانه  نگاهی داشتیم به صورتهای مالی شرکتهای این گروه تا تاثیر این خبر رو بر روی برخی سهمهای این گروه بررسی کنیم .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

شرکتهای قچار ، قشیر ، قنقش قبلا تو گزارشات پیش بینی سود سال جدید خودشون این موضوع رو محاسبه کنند وهمگی از ابتدا نرخ کارمزد رو 120تومان در نظر گرفته اند .

 

شرکتهای قلرست ، قمرو ، قشهد میزان تصفیه کارمزدیشان بسیار پایین میباشد و برای سال مالی جدیدشون هم از این بابت سودی تو صورتهای مالی خودشون در نظر نگرفته اند .

 

قصفها تنها سهم این گروه که  ما بررسی کردیم و تو بودجه سال 93 خودش میزان تصفیه شکر رو 25هزار تن و اونهم با نرخ 100تومان در نظر گرفته است .

اگر میزان تصفیه شکر به میزان همون 25هزار تن مفروش تو بودجه باشه کلا مبلغ 600میلیون تومان به فروش شرکت اضافه خواهد شد که مبلغ قابل توجهی نخواهد بود . ولی اگر به میزان سال قبل که 53هزارتن بوده بتواند جذب تصفیه شکر کارمزدی داشته باشد میتواند تا 20% از این محل تعدیل داشته باشد .

 

پس میشه گفت در مجموع این خبر تاثیر قابل توجهی بر سودآوری شرکتهای این گروه نخواهد داشت شاید حداکثر تعدیلهای 10-20% خواهد بود که باتوجه به p/e فعلی سهمهای این گروه قابل توجه نخواهد بود ، مهمترین خبری که میتواند باعث رشد بالای سودآوری شرکتهای این گروه  و در پی اون افزایش قیمت سهام آنها شود افزایش احتمالی نرخ شکر میباشد که باید دید این موضوع تا یک دو ماه آینده اتفاق خواهد افتاد یا خیر .

 

حال باید دید عکس العمل بازار به این خبر سوخته چه خواهد بود اگرچه وضعیت تکنیکال شاخص گروه آمادگی رشد را دارد .

 

در پایان کارشناسان  وضعیت تکنیکال شاخص این گروه  و یکی از سهمهای ارزنده این گروه رو که در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته رو برای اعضای حرفه ای  تحلیل کرده اند که میتونید از اینجا این مطلب رو بخوانید .

 

موفق باشید .

bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

نطر گذاشتن