کشمکش خرید و فروش + بازار به دنبال لیدر جدید؟

266
telegram nokhbegan-start
کشمکش خرید و فروش + بازار به دنبال لیدر جدید؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 21Rating:

 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

باید اعتراف کرد نمی توان پیش بینی درستی از وضعیت بازار درآینده های نزدیک داشت. اینطور که به نظر می رسد پول از گروه خودرویی خارج شد اما گروه خاصی را به عنوان لیدر انتخاب نکرد و در نمادهای مختلف پخش شد. به نظر می رسد رفتار سهامداران در هفته جاری بیشتر بر مبنای احساسات و به دور از عقلانیت بوده است. انتظار می رود با آغاز ماه جدید ، هیجان و رفتار بی منطق سهامداران فروکش کند.

از طرفی دیگر متولیان بازار ، داستان تزریق 5000 میلیارد تومان توسط بانک ها را ظاهرا فراموش کردند! در این چند روز اخیر نیز به جز گروه خودرویی به نظر می رسید بازار تعطیل است! دقیقا همین روزهاست که بازار به صندوق توسعه نیاز دارد تا هیجان را سرکوب کند.

در حاشیه بازار ، اسماعیل جلیلی از جلسه فراکسیون توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با عراقچی معاون امور بین الملل وزیر امور خارجه خبر داد و گفت: در این جلسه روند رو به پیشرفت مذاکرات تشریح شد.

نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عراقچی معتقد بود روند مذاکرات روند خوشبینانه است و هر دو طرف تلاش دارند در روند مثبت برای دستیابی به اهداف توافقنامه ژنو تلاش کنند.

وی با بیان اینکه عراقچی معتقد بود مذاکرات ایران و 1+5 با جدیت ادامه دارد گفت: معاون امور بین الملل وزیر خارجه اعلام کرد تا آخر تیرماه باید تلاش کنیم که نشست های ایران و 1+5 با برنامه ریزی ادامه پیدا کرده و به نتیجه دست یابد زیرا پس از تیر ماه اروپا وارد انتخابات پارلمانی شده که این امر موجب کندی روند مذاکرات و توقف کوتاه مدت آن می شود.

در خبری دیگر ، نشست نمایندگان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه پایان یافت. طرفین هنوز بیانیه‌ای در مورد نتایج این نشست صادر نکرده‌اند. هیأت کارشناسی و فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست «ترو واریورانتا» معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در امور پادمان‌ها بامداد سه‌شنبه برای بحث در خصوص موضوعات 6 گانه و هفت گانه و نحوه همکاری‌های دو طرف و تداوم آن، وارد تهران شده بود.

یک سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز، احتمال صدور بیانیه در مورد نتایج این نشست در روزهای آینده را رد نکرده بود. این خبرگزاری پیش تر به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده بود که بحث چاشنی‌های انفجاری موسوم به «بریج وایر» که کاربری دوگانه دارند، اصلی‌ترین موضوع مورد بحث در نشست روز سه‌شنبه است.

تهران بارها اعلام کرده است که این چاشنی‌ها برای استفاده در تسلیحات متعارف تولید شده، اما به ادعای رویترز آژانس توضیحات بیشتر ایران در این مورد را خواستار است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پیش از این در واکنش به شایعات رسانه‌های غربی گفته بود که ایران تمام تعهدات خود را بر اساس گام‌های تعریف شده انجام داده و انتظار دارد این موضوع در گزارش آتی «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس منعکس شود. آقای آمانو احتمالا هفته آینده گزارش فصلی خود در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران را منتشر می‌کند.

در بازارهای جهانی تغییرات خاصی در قیمت ها نداشتیم. در داخل و در بازار آزاد نیز دلار بار دیگر به مرز 3300 تومان برگشته است.

اما در بازار سهام شاخص گروه بانکی مدتی است که در داخل یک محدوده تراکمی در حال نوسان است. شاخص بانکی فاصله چندانی با سطوح حمایتی معتبر ندارد و به نظر می رسد با توجه به نزدیکی به فصل مجامع صنعت بانکداری می تواند بار دیگر مورد توجه واقع شود.

گروه دارویی نیز پس از ریزش سنگین در هفته های اخیر نوسان چندانی نداشته است. از منظر تکنیکی شاخص این گروه روی کف قبلی قرار گرفت و برگشت. به نظر می رسد شاخص این گروه می تواند با رشد 12 درصدی به ترند نزولی خود برگشت کند. توصیه می کنیم اگر قصد ورود به این گروه را دارید با دیدگاه نیمه دوم سال باشد. دشیمی و درازک به زودی به مجمع می روند. دتولید نیز دیروز به تابلو معاملات برگشت. سهم همچنان در داخل یک کانال نزولی در حال نوسان است و به نظر می رسد شاهد رشد 10 درصدی قیمت در روزهای آینده باشیم. فعلا 1150 تومان مقاومت پیش روی قیمت است.

گروه سیمان نیز با استقبال مواجه شدند. در مورد این گروه باید دقت کرد که شاخص سیمانی 5 درصد بالاتر با مقاومت روبور خواهد شد. در صورت گذر شاخص این صنعت از محدوده ذکر شده می توان رشد خوبی را برای سیمانی ها متصور شد.

در گروه خودرویی امروز هم انتظار افت نمادها دور از ذهن نیز البته ظاهرا وساپا و رنا راه خود را از گروه جدا کردند. وساپا که دیروز سقف قبلی را بی اعتبار کرد ، ظاهرا هدف 185 تومان را در سر دارد و رنا نیز تقریبا اهداف مشابهی در سر دارد. در بین ساعات معاملاتی نیز خودرو به درصد های بالاتر مثبت هم رسید.

در تک سهم های بازار بترانس چند روزیست که معاملات پر حجمی را دنبال می کند. قبلا در مورد سهم اشاره شد. به نظر می رسد قیمت در حال ساخت الگوی هارمونیک bat است و به مرور شاهد رشد قیمت سهم تا حوالی 680 تومان از منظر تکنیکی خواهیم بود.

در نماد وپترو سهم درگیر واگرایی مخفی منفی است. به نظر می رسد فعلا باید شاهد افت قیمت تا حوالی 200 – 210 تومان خواهیم بود.

در لیزینگی ها لیزینگ ایرانیان به نظر در حال ساخت الگوی هارمونیک shark است. 177 تومان تبدیل به حمایت سهم شده است و به نظر شاهد رشد قیمت تا 215 تومان باشیم.

و در نهایت اگر بخواهیم نماد های کم ریسکی معرفی کنیم:

ساختمانی/ثباغ-ثغرب-ثشاهد

آی تی/سیستم

تجهیزات/رتکو

بانک/وبصادر-سمایه

سیمان/ستران-سکارون

دوستان عزیز حمایت و مقاومت سهم هایی مثل خزامیا ، توریل و شاوان را در اینجا مشاهده کنید.

و همچنین  سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان ما مطرح نمایند.(کلیک کنید)

 

bashgah-banner
نوشته قبلیگزارش مجمع داروسازی اسوه
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن