گام های آرام تا 72000 و حواشی – سشرق امسال شگفتی ساز میشود!

686
telegram nokhbegan-start
گام های آرام تا 72000 و حواشی - سشرق امسال شگفتی ساز میشود!Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 2Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز با این که نماگر بازار سرمایه به رنگ های سبز هم درآمد،اما شدت عرضه در نماد های بزرگ بازار در نهایت افت 100 واحدی منجر شد.همانطور که دیروز در مطلب آغازین نگاشته شد،انتظار ما در مورد شروع تقاضا در نمادهای کوچک بازار به بار نشست و شاهد تشکیل صفوف خرید در خیلی از سهم های کوچک بودیم.در خصوص شاخص مطلبرجالبی در خصوص تحلیل زمانی گن نظر بنده رو جلب کرد که آورده شده است » شاخص به مدت 16 ماه در محدوده 25000 درجا زده است. و سپس در 16 ماه از 25000 به 89500 رسید. سپس اصلاح داشته و در حال حاضر 8 ماه از این اصلاح میگذرد. فقط 8 ماه دیگر صبوری. شاید تاریخ تکرار شود. شاید این بار به 140000 وبالاتر برسیم…

اما این روزها آبستن اتفاقات هسته ای و مذاکراتی که مد هاست بازار را درگیر کرده ، است در این باب به شرح ملاقات آقای ظریف توجه کنید:

ظریف: بعد از دیدار با اشتون خوش‌بین شده‌ام

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ – ۰۹:۴۶

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با وزیرامورخارجه بلژیک گفت: جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای متعهد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدجواد ظریف، دوشنبه شب، پس از دیدار با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک و در نشست مشترک خبری با دیدیه ریندرز، وزیر امور خارجه این کشور، گفت: همه کشورهای منطقه برای مقابله با گروهک تروریستی داعش می بایست همکاری کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما امروز گفت‌وگوهای خوبی با ایشان (کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) داشتیم.

وی افزود: البته، اشکالاتی در روند پیشرفت وجود دارد. رفتاری که برخی کشورها از جمله آمریکا با اعمال تحریم های تازه نشان داده اند ، بی شک نشانه کمتر مثبتی برای پیشرفت بود. با این حال ما به پیشرفت پایبند هستیم.

ظریف گفت: من پس از گفت‌وگوهایی که با خانم اشتون داشتم، کاملا خوش بین شده‌ام که ما می توانیم به واقع، این موضوع را «به موقع» حل کنیم.

وی تصریح کرد: این امر، به عزم سیاسی نیاز دارد. به آگاهی کامل از ضرورت رسیدگی (همه جانبه) به این موضوع ها، صرف نظر از نیازهای صرفِ داخلی، نیاز دارد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ظریف تاکید کرد: نیاز داریم همه کشورهای منطقه در کنار هم قرار گیرند تا ابهام ها در خصوص دستیابی به نتایج کوتاه مدت در قبال حضور تروریست ها (در عراق) و با نگاهی بلندمدت، با توجه به منافعشان در زمینه مقابله با این سازمان های تروریستی برطرف گردد. همچنین در تامین کمک برای سیاستمداران عراقی و تشکیلات سیاسی برای سرعت دادن به روند تشکیل دولتی فراگیر که نماینده همه مردم عراق باشد، به همکاری نیاز داریم.

 

مطلب دیگری در خصوص آثار اجرایی شدن یکی از بند های طرح مبارزه با رکود تورمی در ذیل آوردم:

آثار مثبت کاهش نرخ سود بانکی بر اقتصاد

کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی انگیزه سرمایه گذاری را افزایش داده و علاوه بر آن، اثر ضدرکودی هم بر اقتصاد دارد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل بانک کشاورزی، با بیان مطلب بالا گفت: صنعت بانکداری ایران ابعاد مختلفی دارد و صنعت رو به رشدی است.محمد طالبی با اشاره به مصوبه بانک مرکزی در خصوص کاهش نرخ سود بانکی، ابراز داشت: بسته بانک مرکزی در این خصوص هم اکنون در حال اجرا است و بانک ها نیز موافق این رویکرد هستند.

وی در خصوص تاثیر این تصمیم بر اقتصاد کشور تصریح کرد: شاخص های اقتصاد درون و برون داد هستند. به علاوه نرخ سود بانکی تحت شرایط فعلی اقتصاد و همچنین شرایطی است که در آینده به وجود می آید. بنابراین شورای پول و اعتبار هم سعی کرد این مساله را در نظر داشته و سپس سود را اعلام کند.مدیرعامل بانک کشاورزی تاکید کرد: فکر می کنم در شرایط فعلی که به سمت کاهش نرخ تورم حرکت می کنیم و اقتصاد در حال بازسازی است؛ دوباره می توانیم شاهد رونق باشیم.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی اقتصاد، یک نقطه عطف است، اظهار داشت: در نقطه عطف ، تصمیم ها نیز متناسب با همان شرایط گرفته می شود و هر چه جلوتر می رویم تصمیمات هم بهبهود می یابد.

طالبی با تاکید بر اینکه نرخ سود پایین برای اقتصاد بسیار مناسب ارزیابی می شود، خاطرنشان کرد: تمامی کارشناسان اقتصادی هم این موضوع را قبول دارند، اما در این بین، تنها یک نگرانی وجود داشت و آن این بود که نرخ سود پایین مانع از سپرده گذاری مردم یا دسترسی به تسهیلات شود.وی توضیح داد: به همین منظور در بسته شورای پول و اعتبار برای این موارد هم پیش بینی های لازم صورت گرفته و نظام بانکی هم به آن پایبند است.مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره مجدد به این موضوع که خبر کاهش نرخ سود بانکی، در مجموع خبر خوبی برای اقتصاد است، تصریح کرد: این تصمیم و آثار آن بر اقتصاد مثبت ارزیابی می شود.طالبی با اشاره به اینکه نرخ سود سپرده های روزشمار توسط بانک مرکزی 10 درصد اعلام شده است، ابراز داشت: وقتی نرخ سود سپرده ها در بانک ها کاهش یابد، انگیزه ای برای افراد جامعه ایجاد می شود که پول های خود را به سمت بازارهای دیگر ببرند، بنابراین یک مفهوم کلی در کاهش نرخ سود سپرده ها این است که بر روی خروج از رکود تاثیر مثبت دارد و به دنبال آن این نرخ روی سود تسهیلات هم اثر می گذارد.

وی با اشاره به اینکه باید انگیزه سرمایه گذاری افزایش یابد، گفت: علاوه بر کاهش نرخ سود بانکی باید مشوق های دیگری هم برای بخش تولید در نظر گرفته شود تا این بخش فعال تر شده و رونق یابد.وی تاکید کرد: تلاش بانک مرکزی این است که پول های مردم به سمت بازارهای کاذب نرفته و در بازار رسمی مانند بانک یا بازار سرمایه وجود داشته باشد.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار

این روزها چشم اکثر سهامداران نگران بورس اوراق بهادار تهران به شاخص کل دوخته شده است. شاخصی که پس از صعود تاریخی خود از پاییز 91 تا اوایل زمستان 92 وارد فاز اصلاحی خود شد و عده زیادی از سهامداران را متضرر ساخت. کمتر سهامداری است که بازار روز یکشنبه 22 دی ماه 1392 را به خاطر نداشته باشد روزی که دماسنج اقتصادی بورس تهران با نزول 2388 واحدی خود که در طول تاریخ 47 ساله این بازار بی سابقه بوده است آغاز اصلاح خود را خبر داد. اکنون که بیش از هشت ماه از آن تاریخ می گذرد سوال بسیاری از افراد این است که این اصلاح تا چه زمانی طول می کشد و آیا میتوان روزهای سبز بورس رانیز دید؟ در ادامه سعی می کنیم به بررسی روند نزولی شاخص کل از زمان شروع اصلاح تا به امروز بپردازیم و برای اعضای حرفه ای تمامی زوایای شاخص را در مطلب « شاخص محکوم به اصلاح است یا خیر؟‌»‌ مورد بررسی قرار دادیم .

اما حواشی بازار

شنیده می شود پس از رفع ابهامات مختلف این بار افزایش سرمایه تکمبا در حدود 230 درصد مورد تایید سازمان قرار گرفته است و احتمالا هر سه مجمع این شرکت 27 یا 28 شهریور برگزار می شود.

شنیده می شود شرکت همکاران سیستم (سیستم)موفق به اخذ قرار دادی در حدود 200 میلیارد ریال گردیده است که در صورت صحت می تواند در گزارشات بعدی باعث تعدیل مثبت بسیار خوبی در این نماد گردید.

پالایشگاه های نفتی هنوز در انتظار بازگشایی. روز گذشته شرانل هم متوقف گردید که گویا تعدیل مثبتی را به دلیل افزایش نرخ 12% محصولات این نماد خواهیم دید.

شپلی

با وجود ارایه گزارش ضعیف خبرهایی از تغییر در خطوط تولید و بهبود وضعیت بگوش می رسد. همچنین شنیده شده پیش بینی ضرر در شپلی بسیار بدبینانه است.

سشرق

با این که سهم امروز متوقف شد و خبر های ضد و نقیض در خصوص ان وجود دارد.اما شنیده ها حاکی از آن است که به سبب راه اندازی خطوط سیمان سفید و طرح های توسعه ای، این سهم امسال شگفتی ساز شود. در نمودار سشرق روند پس از افت شدید خود در قالب یک الگوی هارمونیک به خط روند بلند مدت خود و سطح حمایتی ۲۰۰ تا ۱۹۵ تومان رسیده است و هدف های خوبی را در سر دارد..هدف های سهم را در « ۳ سهم مناسب امروز  » بخوانید.

 

غپینو

طبق بررسی امواج مطابق با سناریوی اول،امواج مشخص شده بر روی نمودار حائز اهمیت اند.شروع موج یک داخلی از قیمت 98 تا 230 تومان بر اساس دیتای تعدیل شده نسبت به افزایش سرمایه و سود نقدی با رشد 150% مواجه شد.موج دوم داخلی از اکتبر 2012 با ریزش 27 درصدی به کار خود پایان داد.موج سوم داخلی نیز با تشکیل 5 ریز موج دیگر در قیمت 916 تومان به اتمام رسید و 4 فرعی نیز که اخیرا با احتمال 50-50 تمام شده است،از قیمت 460 تومان بازگشت مثبت را رقم زد. ادامه مطلب در « پارس مینو با این سناریو رشد می کند؟ » بخوانید .

 

فقط  یک روز دیگر فرصت استفاده  از هدیه ای که بابت شروع به کار و رونمایی از نسخه جدید سایت تحلیلها در نظر گرفتیم باقی مانده است..این فرصت فقط تا ساعت ۱۲:۳۰ روز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه میباشد..قطعا شما هم میخواهید همچون حرفه ای های بازار از مطالب حرفه ای ما مطلع شوید و از امکانات جدید سایت مثل معرفی سهم های حمایت شده در هفته  . تبادل نظر با دیگر اعضا و به اشتراک گذاری مطالب خود استفاده  کنید .

(همینجا کلیلک کنید و قبل از سفارش با اعمال کوپن 56TN119 در بخش عضویت حرفه ای از تخفیف ویژه سایت جدید بهره ببرید)

 Screen Shot 2014-08-27 at 5.58.35 PM

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6995

نیکل (تن/دلار) 18498

آلومینیوم (تن/دلار) 2061

روی (تن/دلار) 2378

طلای جهانی (اونس/دلار) 1288

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن