گروههای سبز در روزهای قرمز بازار

769
telegram nokhbegan-start
گروههای سبز در روزهای قرمز بازارReviewed by محمد محمدی on Sep 10Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

آخرین روز هفته را هم بازار با رنگ قرمز به پایان برد ، اگر چه امروز شاخص کل تغییر چندانی نداشت و تنها با 5 واحد افزایش به 71925 واحد رسید . بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص فملی ، همراه و تاپیکو و بیشترین تاثیر منفی را کچاد ، خودرو و وبصادر داشتند .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این در حالی که امروز اکثر گروههای بازار معاملات منفی و البته کم حجمی را داشتند فشار فروش تو گروههای خودرو ، معدنی و فلزی و حتی گروه ساختمان وجود داشت ، امروز گروههای دارویی و غذایی  همچنان معاملات مثبت و همراه با صف خرید دنبال میکردند .

 

گروه خودرو :

بیشترین فشار فروش امروز بر روی گروه خودرو بود ، اوایل بازار این گروه معاملات متعادلی رو داشتند ولی هر چه به پایان بازار نزدیک میشدیم فشار فروش برروی سهمهای این گروه بیشتر میشد و درساعت پایانی معاملات اکثر سهمهای گروه در درصدهای منفی کامل معامله میشدند .

شرکت سایپا که روز گذشته شایعه واگذاری زیرمجموعه در بازار پیچیده بود ، امروز شفاف سازی داد ، شرکت در گزارش شفاف سازی خود اعلام کرده است شرکت برنامه واگذاری برخی ازشرکتهای زیرمجموعه خود را دارد و مذاکراتی در اینخصوص به عمل آمده است لیکن تاکنون توافق اولیه نیز حاصل نشده است . بدیهی است به محض وجود تفاهمات در این مورد به اطلاع آن سازمان خواهد رسید .

بعد از موضوع عدم افزایش قیمت خودرو ، موضوعی که این روزها گریبانگیر شرکتهای خودرویی شده است مشکل رکود فروش شرکتهاست ، موضوعی که دیروز مدیرعامل ایران خودرو از اجرای طرحهای مختلف لیزینگ برای حل این موضوع گفته بود .

دیروز آقای خوش اقبال تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه آخرین وضعیت خودرو و مهمترین نقطه حمایتی این نماد رو مورد بررسی قرار دادند که میتونید این مطلب رو از اینجا بخونید .

 

همچنین بررسی آخرین وضعیت سایپا و محدوده افت قیمتی سهم رو میتونید از اینجا بخونید .

 

گروه معدنی :

بعد از افت قیمتهای جهانی سنگ آهن امروز قیمتهای جهانی فلزات نیز کاهش داشت ، بطوریکه کلیه شرکتهای گروه روی امروز در درصدهای منفی کامل معامله شدند کاما ، که یکی از بهترین شرکتهای این گروه میباشد حتی به صف فروش نیز رسید محدوده قیمتی 900 تومان کف کانال صعودی بلند مدت سهم میباشد که میتواند به عنوان نقطه حمایتی معتبر در نظر گرفته شود . روند منفی کچاد و کگل و کنور به امروز نیز کشیده شد و هر سه نماد در درصدهای منفی کامل معامله میشدند .

 

قبلا وضعیت بنیادی باما رو مورد بررسی قرار دادیم با فرض قیمت روی 2350دلاری سهم توانایی تعدیل مثبت خواهد داشت مطلب کامل رو میتونید از اینجا بخونید .

 

بررسی دقیقتر شرکت باما و بهترین نقطه خرید را هم میتونید از اینجا بخونید .

 

گروه سیمانی :

علی رغم اینکه این گروه در چند ماه گذشته افت قابل توجهی داشتند و اکنون درکف قیمتی قرار دارند ولی همچنان مورد بی توجهی بازار هستند ، شنبه هلدینگ فارس و خوزستان ( سفارس) مجمع سالیانه خود را برگزار خواهد کرد و باید دید از این مجمع میتونه خبر خوبی برای گروه بیرون بیاد یا خیر ، سعی خواهد شد خبرهای مجمع در اسرع وقت بر روی سایت قرار گیرد .

 

گروه غذایی :

خبر دیروز  آزاد شدن صادرات روغن در ابتدای بازار موجب صف خرید شدن نماد غبشهر شد همین موضوع یک موجب مثبت بر روی وبشهر نیز بوجود آورد ولی نه صف غبشهر پایدار ماند و نه معاملات مثبت وبشهر ، امروز شرکتهای لبنیاتی نیز به تعادل رسیدند وحتی در ساعتهای پایانی بازار نیز بعضا در درصدهای منفی معامله میشدند غپاک از معدود نمادهای این گروه بود که همچنان با تقاضای بالا روبروست و در انتهای بازار دوباره صف خرید شد . وبشهر به عنوان تنها هلدینگ غذایی بازار سرمایه برنامه افزایش سرمایه 50% را در دست اقدام دارد .

 

گروه دارویی :

علی رغم اینکه امروز اکثر نمادهای این گروه صف خرید خود را از دست دادند ولی همچنان مورد توجه بازار بودند و تمام نمادهای این گروه معاملات تا پایان بازار معاملات مثبتی داشتند ، امروز موضوع جدیدی که در بین اهالی بازار شنیده میشد ، حملات گروه تروریستی داعش به شرکتهای دارویی عراق بود ، موضوعی که هنوز مرجع رسمی آن را تایید نکرده است ولی در صورت صحت میتواند موجب افزایش صادرات شرکتهای دارویی به این کشور شود . در این گروه نمادهای داسوه و دجابر و دکیمی همچنان صف خرید خود را حفظ کردند .

تیپیکو به عنوان بزرگترین هلدینگ دارویی کشور امروز سهامداران خود را به مجمع عمومی عادی سالیانه که در تاریخ 31شهریور ماه در پزوهشگاه نیرو برگزار میگردد دعوت کرد ، همچنین شرکت سود پیشنهادی هیئت مدیره را 690 ریال اعلام کرده است برناه زمانبندی پرداخت سود سهام شرکت نیز به شرح زیر اعلام شده است :

 

tipico

 

گروه ساختمان :

موضوع افزایش تسهیلات خرید مسکن همچنان در راس خبرهای این گروه قرار داره ، موضوعی که هنوز در وزارتخانه های دولت درحال بحث و بررسی است ، امروز اکثر نمادهای گروه معاملات خود را در درصدهای منفی دنبال میکردند . وساخت که روزهای قبل معاملات بهتری داشت امروز صف فروش شد ، اکثر نمادهای این گروه در حال حاضر در قیمتهای جذابی برای خرید قرار گرفتند ، ثتران ، ثغرب و ثمسکن تو کف قیمتی خود هستند و احتمال افت بیشتر از آنها نمیرود .

 

شنیده هایی هست مبنی بربازگشایی برخی نمادهای پالایشگاهی موضوعی که میتونه بر روی اهداف آتی شاخص تاثیر گذار باشد و جو کلی بازار را تحت تاثیر قرار دهد باید دید در هفته آتی این مهم اتفاق خواهد افتاد..

 

آخر هفته خوبی رو برای همه دوستان عزیز آرزومندم….

 

موفق باشید .

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن