گروه منتخب + اوضاع شاخص + توصیه ی بزرگان

367
telegram nokhbegan-start
گروه منتخب + اوضاع شاخص + توصیه ی بزرگانReviewed by فرزاد عباس زاده on May 3Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛

امیدواریم حالتان خوب باشد.یک هفته بازار مثبت بود و فرصت نوسان و خرید و فروش در رنج های مثبت را فراهم آورد.پیش بینی می شود این هفته از این خبرا نباشد و برای سلامتی بازار هم که شده نیازمند عقب نشینی این دماسنج اقتصاد کشور هستیم.با این وجود همچنان بسیاری از بزرگان معتقدند که این هفته فرصت خرید خواهد بود.

مستحضر باشید که سهامی که بر بام بازار منتشر می کند خالی از لطف نبوده و جنبه های مهمی را در خود پرورانده است.

اخبار اقتصادی و بورسی

***علی صالح آبادی : صندوق توسعه بازار سرمایه، به هیچ وجه بدنبال مثبت نگه داشتن بازار بطور تصنعی نیست، بازارگردانی به معنی حمایت قیمتی از سهام نیست، بلکه تقویت قابلیت نقدشوندگی سهام مبتنی بر ارزش ذاتی آنهاست، به این مفهوم که اگر قیمت سهمی بی دلیل و بدون پشتوانه منطقی، در حال افزایش است، صندوق با عرضه آن سهم مانع افزایش قیمت شود و بالعکس، اگر سهمی بی دلیل زیر قیمت ارزش ذاتی در حال معامله است، با تقویت جانب تقاضا بتواند سهم را در محدوده ارزش ذاتی کنترل کند، بدین ترتیب هم نقدشوندگی در بازار ایجاد می شود و هم از بروز نوسانات کاذب در بازار جلوگیری خواهد شـد.

*** گروه صنعتی ایران خودرو در فرورین ماه سال جاری 18هزار و 868دستگاه انواع خودرو سواری تولید کرده که در مقایسه با تولید کمتر از 7هزار خودرویی فروردین سال گذشته افزایش 173درصدی را نشان می دهد. به گزارش ایکوپرس، قائم مقام تولید ایران خودرو با اعلام این خبر، اظهار کرد: در فروردین سال 92 تعداد 6899دستگاه انواع سواری در گروه صنعتی ایران خودرو تولید شد که این عدد در نخستین ماه سال جاری به نزدیکی 19هزار دستگاه رسید. وی در پایان تاکید کرد: با همکاری مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو شیب افزایش تولید در اردیبهشت ماه و ماه های آتی نیز ادامه خواهد یافت.

پس از رشد 5000 واحدی شاخص کل در دو هفته اخیر ، اکنون آهسته آهسته بازار به سطوح مقاومتی مهمی می رسد. پروازهای چند صد واحدی شاخص کل جای خود را به رشد های بسیار جزئی داده است و رفته رفته کندل های روزانه به فرم اسکات (کندل های کوچک و گاها با سایه های بلند که نشان از دودلی معامله گران دارد) در می آیند.

در نمودارهای تکنیکی ، باند 79000 – 79100 واحد ، محدوده مقاومتی بسیار معتبری است که شکست آن در برهه کنونی کمی برای شاخص دشوار است. بازار برای عبور از این گردنه نیاز به استراحت و نفس گیری دارد. به همین دلیل این روزها خریداران در خرید کمی مردد هستند و عرضه ها بالا گرفته است.

نگاهی به گروه های منتخب

گروه خودرویی در حال حاضر بازوبند لیدری بازار را یدک می کشند. البته باید این نکته را مد نظر داشت که شاخص این گروه 300 – 350 واحد بالاتر یعنی در محدوده 12350 – 12400 با مقاومت سنگینی روبرو خواهد شد. مقاومت های پیش روی نمادهای مهم این گروه به ترتیب زیر است :

ایران خودرو : 265 تومان و 280 تومان

سایپا : 243 تومان و 255 تومان

خپارس : 256 تومان و 274 تومان

خزامیا : 151 تومان و 162 تومان

گروه ساختمانی در ریزش اخیر بازار به جرات می توان گفت که بیشترین افت را متحمل شد. اغلب نمادهای این گروه ریزش 50 درصدی را تجربه کردند. به لحاظ تکنیکی ، شاخص این گروه که اصلاح خوبی را تجربه کرده است ، در حال حاضر الگوی مثلث دیاگونال را تکمیل می کند. شاخص گروه انبوه سازی هنوز سیگنال ورود قطعی صادر نکرده است اما به جرات می توان گفت که در مقطع فعلی نمادهای این گروه جای افت بیشتری ندارند و می توان به دنبال موقعیت مناسب خرید در این گروه گشت.

ثباغ : پترن ولفی را تکمیل کرده و به محدوده مقاومتی رسیده است. خرید سهم در محدوده 260 – 270 خالی از ریسک است و با شکست 320 تومان سهم می تواند حداقل تا 360 تومان پیشروی کند. شنیده می شود شرکت قصد فروش پروژه بزرگمهر را دارد.

ثتران : بالاخره سهم از محدوده رنج خارج شد و سطح مقاومتی 285 تومان با حجم های عجیب و غریب شکسته شد. خرید این سهم در قیمت های کنونی می تواند بازدهی 20 درصدی را برای سرمایه گذار به همراه داشته باشد. در مورد این سهم نیز گفته می شود با فروش پروژه خدامی طی امسال و سال آینده شرکت 45 میلیارد تومان سود شناسایی خواهد کرد.

گروه فلزات اساسی ، پس از یک رشد مناسب در قالب 5 موج صعودی ، افت سنگینی را متحمل شدند. از دید الگوهای هارمونیک ، شاخص این گروه الگوی Shark Attack را تکمیل کرده و واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتور rsi تایید کننده صحت الگوست. بنابراین می توان انتظار داشت که در یک بازه 2 ماهه جو مثبتی را در نمادهای این گروه داشته باشیم.

ذوب آهن : بالاخره ترند نزولی در نمودار این سهم شکسته شد. اکنون قیمت در فاز پولبک به ترند شکسته شده و همچنین کف کانال قرار دارد. تجربه نشان داده که ذوب پس از مدت ها معاملات رنج به یکباره حرکات انفجاری انجام می دهد. به نظر می رسد کم کم به روزهای اوج ذوب نزدیک شویم. خرید در محدوده 400 تومان کم ریسک است.

فولاد مبارکه : باز هم به فصل مجامع نزدیک شدیم و بار دیگر فولاد می تواند مورد توجه واقع شود. سهمی که به لحاظ تکنیکی کف دوقلو زده است و در محدوده 420 تومان برای میان مدتی ها ریسک چندانی نخواهد داشت. هدف سهم محدوده 480 تومان است که به نظر در بازه 1.5 الی 2 ماهه به آن دست یابد.

*گذری بر اجماع نظر بزرگان بازار بر روی سهام*

بانک خاورمیانه: با توجه به امکان جهش eps شرکت در سال جاری و سال آتی، نگهداری سهم در بازه یکساله می تواند بازدهی مناسبی همراه داشته باشد.

بانک پاسارگاد: در صورت تعدیل eps سال 92 در روزهای آتی، شرکت در مجمع می تواند بازدهی 15 الی 20 درصدی به همراه بیاورد.

تولید برق عسلویه مپنا: خرید و نگهداری سهم در میان مدت می تواند بازدهی خوبی به بار بیاورد.

ایران ترانسفو: امسال ممکن است خبرهای خوبی از سهم به گوش برسد اما نباید در خرید آن تعجیل کرد.

پتروشیمی خلیج فارس: در بازده یک ماه می توان از سهم انتظار 10 درصد بازدهی داشت؛ اما نگهداری بلندمدت آن بازدهی به مراتب بیشتری را به همراه خواهد داشت.

گروه صنعتی بارز: خرید سهم با دید میان مدت و راه اندازی کامل طرح توسعه شرکت، توصیه می شود. همچنین احتمال افزایش قیمت لاستیک در آینده نزدیک وجود دارد که باعث جهش سودآوری شرکت می شود.

کاربران عزیز همچنیمیتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیک کنید)

تحلیل نماد ذوب که روند نزولی خود را تمام کرده و آماده صعود است را در بخش سبد حرفه ای سایت مشاهده کنید..

همچنین گزارش مجمع امروز اعتلا البرز را در اینجا بخوانید..

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن