گروه های جذاب بازار

238
telegram nokhbegan-start
گروه های جذاب بازارReviewed by منوچهر عطائی on Jul 18Rating:

سیمانی ها بعد از چند روز نزول در بازار چهارشنبه با نوسان مثبت حاضر شدند از بین این سیمانی ها سغرب از وضعیت بنیادی مناسبی برخوردار هست از جمله مزیت ها ی این سیمانی سهولت در صادرات به دلیل نزدیکی به بازار های صادراتی است که این موضوع در سیمانی ها بسیار مهم میباشد چرا که سیمان محصولی حجیم  میباشد که به نسبت وزن ارزش پایینتری دارد به همین دلیل نزدیکی به مرزهای صادراتی اهمیت بسزایی دارد، سغرب در سه ماهه اول 92 در مقایسه با سه ماهه مشابه سال قبل نزدیک به 9450 تن افزایش صادرات داشته است و رشد eps شرکت برای سال 92 فراتر از 100 درصد پیش بینی خود شرکت، براورد شده است.ضمن اینکه سیمانی ها افزایش رشد چند مرحله ای دارند مرحله بعدی در تابستان برنامه ریزی شده است.حمایت و مقاومت سهم در محدوده 715 و 890 میباشد و شاید یک نزول کوتاه مدت داشته باشد.
در روزهای قبل از پتانسیل های کشرق گفتیم و اکنون تنها همگروهی این سهم یعنی کطبس نیز با توجه به برنده شدن درمناقصه استخراج ذغال سنگ به حجم 300 هزار تن برای سال 93، افق روشنی را پیش رو شرکت قرار داده است.
گروه غذایی بویژه شیر و لبنیات بدنبال افزایش نرخ میباشند که غشان و غپاک (هدف قیمتی 880 تا 1000 را دنبال میکند) مناسب ارزیابی میشوند. از روغنی ها نیز غمارگ وغبشهر با قدرت طی مسیر میکنند و همچنان جای رشد بویژه برای غبشهر وجود دارد، در گزارش 6ماهه دیروز غمارگ موفق به پوشش 74 درصدی و وبشهر موفق به پوشش 83 درصدی بودجه خود شد ه اند.

و همچنین برای شنبه زمگسا ، وانصار، وپاسار، وبیمه (با توجا به پتانسیل و رسیدن به قیمت جذاب) را در نظر داشته باشید.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

وتجارت نیز برای 31 تیر  مجمع دارد و مناسب ارزیابی میشود.

bashgah-banner
نوشته قبلیخبهمن و بررسی هدف های صعود و نزولی
نوشته بعدیدو گزارش بانکی …
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

8 نظرها

  1. سلام بنده سوالی از اساتید پرسیدم ک جوابش را گفتن از دوستان بنیادی بپرسین.سوالم درمورد شتران هست.با این تعدیل منفی سهم در چه محدوده ای باز گشایی خواهد شد؟ ایا شتران هم باید گزاش سه ماه بدهد؟؟ درکل درزمان بازگشایی فروشنده سهم باشم یا خیر در بازه یک ماهه رشد خواهد داشت؟ باتوجه به اینکه بیشتر سرمایه ام دراین سهم است. لطفا راهنماییم بفرمایید جناب عطایی. درود و سپاس

نطر گذاشتن