گزارشات شش‌ماهه موضوعی فراتر از مذاکرات

692
telegram nokhbegan-start
گزارشات شش‌ماهه موضوعی فراتر از مذاکراتReviewed by محمد محمدی on Sep 27Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

بازار که طی روزهای گذشته بلاتکلیف و در حالت انتظار به سر میبرد ، امروز بعد از خبرهای نه چندان امیدوار کننده از مذاکرات هسته ای لباس قرمز به تن کرد البته حمایتهای انجام شده از بازار باعث شد جو احساسی فروش خیلی زود فروکش کند و در ساعات پایانی بازار تا حدودی به تعادل برسد . کم کم باید منتظر گزارشات شش‌ماهه شرکتها بود موضوعی که قطعا روند روزهای آتی گروههای مختلف بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز شاخص کل با توجه به حمایتهای انجام شده تنها 86 واحد کاهش یافت و به عدد 71702 واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی را نمادهای فارس ، وپاسار و خودرو داشتند .

 

آخرین خبرهای هسته ای :

یک منبع نزدیک به مذاکرات: نشست ظریف، کری و اشتون مفید و سازنده بود
پایان هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیویورک/ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در موضوعات مورد اختلاف حاصل نشد

یک منبع نزدیک با مفید و سازنده خواندن دومین نشست ظریف،‌ کری و اشتون گفت: این مذاکرات منجر به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در موضوعات مورد اختلاف نشد و طرفین تصمیم گرفتند مشورت‌ها در آینده نزدیک از سر گرفته شود.

خبرگزاری فارس: پایان هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیویورک/ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در موضوعات مورد اختلاف حاصل نشد تصویر گزارشات شش‌ماهه موضوعی فراتر از مذاکرات

گروه خودرویی :

گروه خودرویی که منتظر بود بواسطه خبرهای خوب از مذاکرات هسته ای سایه مشکلات اصلی این صنعت از سر شرکتهای این گروه برداشته شود امروز فشار فروش بیشتری را در بازار تجربه میکرد ، البته بنظر میومد بیشترین حمایت هم امروز از این گروه انجام شد شاید به دلیل اینکه
جو منفی این گروه بر جو کلی بازار و به گروههای دیگر سرایت نکند . در این گروه موضوع جالب توجه همچنان معاملات متفاوت خزامیا بود تقاضا در این نماد به حدی بود که تواست معاملات این نماد را از درصدهای منفی تا صف خرید به پیش ببرد و در نهایت خزامیا با صف خرید به کار خود پایان داد . شایعات در مورد گزارشات شش‌ماهه مطلوب این گروه از جمله خودرو همچنان وجود دارد ولی حتی به فرض تعدیل سود خودرو تا سطح 40تومان چه p/e را باید به سود این شرکت داد …؟! سودی که با توجه به زیان انباشته نه توان تقسیم شدن در مجمع را دارد و نه با توجه به رکود فعلی و مشکلات این صنعت میشه به تکرار آن در سالهای آتی دل خوش کرد .
گروه دارویی :
موضوع رکود در اقتصاد کشور و عدم تاثیر پذیری شرکتهای دارویی از این موضوع مهمترین دلیل ما برای ارزنده بودن این گروه بود ، بنظر ما همچنان این گروه ارزنده ترین گروه بازار هستند و همچنان در روندی صعودی قرار دارند و نگهداری این گروه به دید شش‌ماهه و نه‌ماهه همچنان میتواند سودآور باشد ، چرا که باتوجه به تحقق افزایش نرخ دارو قطعا رشد سودآوری شرکتهای این گروه در ششماهه دوم سال بیشتر خواهد بود. امروز دامین به منظور مجمع عمومی فوق العاده برای  افزایش سرمایه متوقف شد . این روزها شاید بهترین گزینه خرید از این گروه دالبر در درصدهای منفی باشد . به هر حال این گروه از معدود گروههای بازار خواهد بود که انتظار داریم اکثر شرکتهای گروه علی رغم عدم افزایش نرخ دارو در ششماهه اول سال گزارشات نسبتا خوبی داشته باشند….
گروه ساختمانی :
امروز این گروه معاملات بهتری نسبت به بقیه گروههای بازار داشتند و بعد از فروکش کردن جو منفی ابتدایی ، کم کم حجم تقاضا در نمادهای این گروه خصوصا ثغرب افزایش یافت . با توجه به p/e پایین و نزدیک بودن به مجامع سالیانه سهمهای این گروه در محدوده کم ریسکی قرار دادند و میشه به رشد نسبی قیمت سهمهای این گروه طی 4ماهه آینده امیدوار بود .
گروه سیمانی :
 همانطور که انتظار داشتیم روند معاملات  مثبت این گروه که از روزآخر هفته گذشته شروع شده بود پایدار نماند و امروز اکثر نمادهای این گروه متعادل بودند ، البته نباید از تاثیر جو منفی کلی بازار هم چشم پوشی کرد شاید در روزهای آینده با آمدن گزارشات ششماهه بازهم شاهد نوسانات مقطعی در نمادهای این گروه باشیم. سفانو تنها نماد این گروه بود که امروز صف خرید خود را حفظ کرده بود .
گروه فلزات :
شاید دلیلی که این مدت کمتر در مورد این گروه صحبت کردیم  بحث رکود و افت فروش آنها خصوصا در شرکتهای فخوز و فملی باشد البته حدودا سهماه پیش این موضوع را گوشزد کرده بودیم . شاید همین موضوع هم باعث شده که فولاد علی رغم وضعیت بهتر نسبت به بقیه و افت قیمتی و p/e پایین کمتر مورد توجه بازار قرار گرفته است ، ولی در نظر داشته باشید شرکتهای این گروه در کف قیمتی هستند و در صورت پیدا شدن نشانه هایی از خروج کشور از رکود میتونند مجددا به جایگاه خود برگردند ولی فعلا چنین چیزی دیده نمیشود و نباید انتظار چندانی از شرکتهای این گروه داشت .
گروه پتروشیمی :
امروز هم این گروه همچنان متعادل معامله میشدند ، بعد از خبرهای نه چندان مثبت از مذاکرات امروز نرخ ارز در بازار تا حدودی افزایش یافت ، موضوعی که در صورت استمرار میتواند سودآوری شرکتهای این گروه را در ششماهه دوم سال تحت تاثیر قرار دهد ، ولی با همه این اوصاف انتظار داریم شرکتهای این گروه گزارشات شش‌ماهه نسبتا مطلوبی داشته باشند . تحلیل تکنیکال  پتروشیمی زاگرس یکی از کم ریسکترین شرکتهای گروه را اینجا بخوانید .
موفق باشید….
bashgah-banner

2 نظرها

    • سلام مجدد جناب رضایی
      همانطور که قبلا هم گفتم دزهراوی یکی از بهترین شرکتهای دارویی است و خط تولید داروهای بیوتکنولوژی شرکت به تازگی افتتاح شده است . ولی نزدیک به 27% از فروش سال گذشته شرکت مربوط به داروهای یارانه ای هست که هر ساله طی ترندی توسط وزارت بهداشت از شرکتهای دارویی خریداری میشود. ابهام اینجاست که مشخص نیست شرکت امسال هم بتواند به میزان سال گذشته سهم فروش داروهای یارانه ای داشته باشد یا خیر.
      موفق باشید.

نطر گذاشتن