گزارش تحلیلها از کدال در قالب جدید

420
telegram nokhbegan-start
گزارش تحلیلها از کدال در قالب جدیدReviewed by کارشناس on Jul 21Rating:

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

امروز، گزارش کدال را در قالب جدیدی و بدون جدول و با جزئیات بیبشتری خدمت شما ارائه می نماییم و در صورتی که انتقاد و یا پیشنهاداتی را داشته باشید می توانید جهت بهبود گزارشات آتی در قسمت نظرات بیان فرمایید.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از مجامع و تصمیمات آن چه خبر؟

ذوب آهن اصفهان(ذوب):

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت رأس ساعت 10 صبح چهارشنبه 93/04/25 برگزار گردید. تولیدات عمده ذوب تیرآهن و میلگرد و کلاف است و طرح هایی از جمله پروژه تولید کک و ریل راه آهن را در پیش دارد. شرکت در سال مالی 92 موفق به تحقق سود خالصی به میزان 3934527 میلیون ریال -به ازای هر سهم 500 ریال- شده است. اما در مجمع  با توجه به اینکه ابتدای دوره زیان انباشته ای در حدود سود خالص دوره در ترازنامه شرکت بود و طرح های توسعه پیش رو نیاز به منبع مالی داشت بین سهامداران هیچ سودی تقسیم نشد.

کارشناسان ما قبلا در مورد این شرکت تحلیلی جامع بر روی سایت فرار داده اند که شما را به مشاهده” ریسک ها و فرصت های ذوب “دعوت میکنم.

صنایع شیمیایی فارس(شفارس):

شرکت صنایع شیمیایی فارس تولید کننده محصولات شیمیایی از جمله انواع رزین و پودرهای قالبگیری است که با تازگی توانسته است افزایش سرمایه 239% خود را به ثبت برساند. شرکت مذکور طی گزارش ارسالی خود، سود هر سهم سال مالی 92 را بر اساس سرمایه قبلی 1095 ریال محقق نموده است که با توجه به ثبت افزایش سرمایه شرکت قبل از مجمع ، بر اساس سرمایه جدید سود هر سهم 323 ریال شد. مجمع عمومی عادی سالیانه شفارس در تاریخ 93/04/24 برگزار شد که در نهایت تقسیم سود 88 ریالی (27% سود خالص) تصویب گردید.

 داروئی و بهداشتی لقمان(دلقما):

دلقما که عمدتاً تولید کننده انواع محصولات دارویی از جمله قرص و ویال و کپسول و … می باشد توانسته بود با توجه به افزایش سرمایه 200% از محل آورده و مطالبات نقدی که در سال قبل(1392)انجام شده بود، سود 409 ریالی را به ازای هر سهم محقق سازد. در مجمعی که شرکت مورخ 1393/04/25 در حضور سهامداران برگزار نمود 39% از سود خالص دوره یعنی مبلغ 160 ریال را به ازای هر سهم بین سهامداران خود تقسیم نمود. سال پیش با وجود سود 618 ریالی هیچ مبلغی را بین سهامداران تقسیم نکرده بود.

کارخانه چینی ایران(کچینی):

کچینی تولید کننده انواع کاشی و سرامیک سود محقق شده هر سهم خود را برای سال مالی 92 مبلغ 558 ریال گزارش نموده است و در مجمع عمومی عادی سالیانه خود که در تاریخ 93/04/29 برگزار گردید بیش از 98% سود خالص دوره (معادل 550 ریال) به ازای هر سهم سود نقدی تقسیم نمود. کچینی پیش بینی سود هر سهم سال مالی جاری(93) را مبلغ 1287 ریال برآورد نموده است.

شرکت ملی سرب و روی ایران(فسرب)- پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93:

فسرب طی سه ماهه نخسست سال مالی 93 به ازای هر سهم 27 ریال زیان محقق نمود. پیش بینی سود شرکت برای سال مالی 93 به ازای هر سهم مبلغ 97 ریال می باشد که در اطلاعیه قبلی این مبلغ 91 ریال گزارش شده بود. پوشش فروش و همینطور بهای تمام شده شرکت طی سه ماهه نخست 9% بوده است که برای شرکت طبیعی است زیرا اعلام نموده است که کارخانه سرب از تاریخ 92/05/23 تعطیل و فرایند تولید سرب کاملاً متوقف گردیده است و پیش بینی شده که تولید از اول مهرماه مجدداً شروع شود. به همین ترتیب پیش بینی فروش شمش سرب حدود 42% فروش کل بوده است که به علت تعطیلی فروش این محصول طی سه ماهه نخست صفر بوده است.

از مفروضات بودجه:

شرکت نرخ خرید مواد اولیه اصلی را در پیش بینی 93 که قبلاً 26500 ریال به ازای هر دلار بود به 28500 ریال افزایش داد و عاملی برای کاهش سود است؛

شرکت 13% مبلغ فروش خود را افزایش داده است که عمدتاً به دلیل افزایش نرخ lme هر تن شمش روی به 2050 دلار و شمش سرب هر تن 2100 دلار با نرخ تسعیر دلار 28500 ریال در مفروضات پیش بینی است.

کارخانه های تولیدی نورد آلومینیوم(فنوال)- پیش بینی درآهد هر سهم سال مالی 93:

فنوال طی اظهارات خود مبنی بر اینکه به دلیل تعطیلات نوروزی فروردین ماه 93 و تعمیرات دوره ای دستگاه های تولیدی و رکود بازار در سه ماهه نخست، مقدار فروش کاهش داشته است، توانست طی سه ماه نخست سال مالی 93 مبلغ 59 ریال به ازای هر سهم زیان شناسایی نماید. اما شرکت بیان داشته است که قادر است در 9 ماهه باقی مانده سال 93 علاوه بر پوشش این مبلغ زیان، 561 ریال سود نیز به ازای هر سهم محقق نماید. همچنین این شرکت بر اساس صورتهای مالی سه ماهه خود، به ازای هر سهم مبلغ 1691 ریال زیان انباشته در ترازنامه خود جای داده است.

1

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن