تعدیل منفی و مثبت شپدیس

400
telegram nokhbegan-start
تعدیل منفی و مثبت شپدیسReviewed by مدیر سایت on Aug 5Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

دیروز آخر وقت گزارشات پتروشیمی پردیس  بر روی کدال آمد و ابهامات پیش روی پارسان و وغدیر هم از بین رفتند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

در نظر داشته باشید که شرکت سال مالی خودش رو از 30آذرماه به 31شهریور ماه تغییر داده است ، این بدین معنی است که سود سال مالی 93 شرکت بر اساس یک دوره  نهماهه و سود سال 94 شرکت بر اساس یک دوره 12ماهه میباشد .
شرکت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 93/06/31 را مبلغ 1618 ریال اعلام نموده است در حالیکه قبلا 2346 ریال اعلام کرده بود و نزدیک به 30% تعدیل منفی داده است .

 

همچنین شرکت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 94/06/31 را مبلغ 4017 ریال اعلام نموده است.

 

شرکت پیش بینی سود سال 94 خودش رو بر این اساس پیش بینی کرده است :

4-1- قیمت فروش داخلی اوره برای سال مالی 94، مبلغ 800ر7 ریال برای هر کیلو محاسبه گردیده است. افزایش نرخ فروش داخلی اوره (از قیمت فعلی 125ر6 ریال برای هر کیلو) منوط به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد. همچنین قیمت فروش صادراتی اوره مبلغ 295 دلار به ازای هر تن پیش بینی شده است.

 

شرکت برای فروش داخلی 30% افزایش نرخ در نظر گرفته است که هنوز از سوی دولت تایید نشده است ولی با توجه به اینکه تنها 25% از فروش شرکت داخلی میباشد حتی اگر این افزایش نرخ از سوی دولت تایید هم نشود تاثیر چندانی بر سود شرکت ندارد و حداکثر 10% کاهش خواهد یافت .

 

در مورد فروش صادراتی هم 5% مبلغ فروش اوره بیشتر از قیمتهای فعلی است ولی از طرفی نرخ دلار رو 3000تومان در نظر گرفته که 5%  پایینتر از قیمتهای فعلی بازار میباشد .

 

میشه گفت بودجه شرکت نه خیلی محافظه کارانه است و نه خیلی خوش بینانه و تقریبا بر مبنای واقعیات و قابل تحقق میباشد مگر اینکه امسال هم مانند سال قبل گاز شرکت به مدت طولانی قطع شود و تولید شرکت کاهش یابد .

 

تاثیر این گزارشات  بر سود پارسان و وغدیر رو میتونید  از اینجا بخونید .

 

موفق باشید .

bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

نطر گذاشتن