گفته شده ، شنیده شده …

230
telegram nokhbegan-start
گفته شده ، شنیده شده ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Apr 7Rating:

 

در حالی که سرمایه گذاران هنوز در تردید برای حضور و یا عدم حضور در بازار هستند ، برخی نیز سعی در شناسایی صنعت پیشرو در سال 1393 دارند برخی از ارزیابی ها صنعت نیروگاهی را مد نظر دارند و طیفی نیز صنعت خودرو را پیشرو می دانند ، در این میان اما می توان امیدوار بود که برای پولهای کوچک و یا متوسط، صنعت حمل و نقل هم در سال 1393 شاهد افزایش ظرفیت و سودآوری چشمگیر باشد که می تواند مورد واکاوی بیشتر فعالان بورسی قرار گیرد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از ایران خودرو خبر می رسد که احتمالا طی روزهای آتی برای سال مالی 1393 این شرکت در حدود 90 ریال سود به ازای هر سهم اعلام می کند. در این راستا گفته می شود که اعلام این سود و سپس بازگشایی نماد آن موجب بازگشت فضای مثبت به صنعت خودرو در بورس خواهد شد.

اخبار غیر رسمی سرمایه گذاری صنعت بیمه از بازگشایی نماد سهم این شرکت در هفته جاری خبر می دهد. این در حالیست که مذاکرات برای فروش برخی از پروژه های شرکت در منطقه 22 همچنان ادامه دارد ؛ در حالی که احتمال فروش در فضای کنونی بازار مسکن به آرامی در حال رنگ باختن است.

از هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس خبر غیر رسمی می رسد که این شرکت قصد دارد طلب 1200 میلیارد تومانی خویش از شرکت بازرگانی پتروشیمی را با سهام تسویه نماید. در این راستا دو روایت وجود دارد. از یک طرف گفته می شود که این طلب با فروش در حدود 35 درصدی سهم شرکت پترول به هولدینگ خلیج فارس تسویه می شود و از سوی دیگر نیز روایت آنست که هولدینگ در تلاش است که در راستای تسویه طلب خویش ؛ بخشی از سهام پتروشیمی جم را تملک کند. در ارتباط با تصمیم نهایی هنوز در هیات مدیره فارس ؛ مذاکرات ادامه دارد.

در خبر است که طی هفته جاری ، احتمالا نیروگاه جهرم با ظرفیتی در محدوده 1450 مگاوات بصورت رد مطالبات به یکی از بانکهای دولتی واگذار می گردد. انتظار می رود که با این واگذاری 2500 میلیارد تومانی به این بانک ، بخشی از مطالبات دولت به بانک مذکور کاهش یابد.

از سرمایه گذاری توسعه ملی خبر غیر رسمی می رسد که این شرکت فعلا قصد فروش پروژه برزیل را به بانک سینا ندارد. پیشتر گفته شده بود که صحبتهای اولیه برای فروش این پروژه به بانک سینا از قرار هر متر مربع 24 میلیون تومان منعقد شده است ، اما به نظر می رسد که فعلا خریداران دیگری برای این پروژه وجود دارند ، برای نمونه از شرکت بورس به عنوان یک خریدار بالقوه یاد می شود ؛ در حالی که برخی معتقد اند سازمان بورس قصد خرید این ساختمان را دارد.

اخبار غیر رسمی بانک سینا از شناسایی سود 300 میلیارد تومانی غیر عملیاتی این شرکت علاوه بر سودهای اعلامی پیشین حکایت دارد. در این راستا گفته می شود که با فروش برخی ساختمانهای این شرکت و نیز بخشی از نیروگاه تحت تملک شرکت ؛ وسینا موفق شده سود خود را تا محدوده 500 میلیارد تومان افزایش دهد و سود هر سهم شرکت را به محدوده 812 ریال افزایش دهد. در این صورت انتظار می رود که وسینا از محل این سود ، افزایش سرمایه ای به میزان 75 درصد را در برنامه کاری خویش در مجمع تیر ماه داشته باشد.

از بانک مرکزی خبر می رسد که احتمالا از ابتدای اردیبهشت ماه یک سقف سپرده 22 درصدی برای نرخ های بانکی به بانکها اعلام می شود. در این راستا گفته می شود که این بخشنامه به جهت کنترل مسابقه فعلی افزایش نرخ سود سپرده در میان بانکها ابلاغ خواهد شد.

کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیلک کنید)

همچنین میتوانید در این بخش با سبد حرفه ای ما همراه شوید و روزانه گزارش نماد های تحت نظر ما را ببینید..

تحلیل نماد جدید تحت نظر ما را در این بخش مشاهده کنید..

 

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن