بررسی تاثیر افزایش نرخ 12%شوینده بر گلتاش و پاکسان و پاکشو

1312
telegram nokhbegan-start
بررسی تاثیر افزایش نرخ 12%شوینده بر گلتاش و پاکسان و پاکشوReviewed by محمد محمدی on Sep 2Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

دیروز خبری منتشر شد بر افزایش 12% قیمت مایعات شوینده ، این یعنی هنوز گروه محصولات پودر و صابون افزایش نرخی نگرفتند . میخواهیم یک بررسی داشته باشیم ببینیم این موضوع تا چه حدی میتونه بر سود شرکتهای گروه شوینده تاثیر گذار باشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

گلتاش (شگل ):

نزدیک به 70% از فروش شرکت مربوط به مایعات شوینده میباشد . یعنی از کل مبلغ 194 میلیارد تومانی شرکت نزدیک به 133 میلیارد تومان مروبط به فروش گروه مایعات شوینده هست .

تحلیل بنیادی گلتاش

 

در حال حاضر نزدیک به تنها کمتر از 4ماه به پایان سال مالی شرکت باقی مانده است یعنی تنها یک چهارم از کل فروش و در حدود 33میلیارد تومان مبلغ فروش مایعات شوینده شرکت افزایش خواهد یافت .

با توجه به افزایش 12% نرخ فروش نزدیک به 4.5میلیارد تومان به فروش شرکت اضافه خواهد شد .  شرکت از قبل هزینه ها را افزایش داده و این عدد مستقیما به سود خالص قبل از کسر مالیات شرکت اضافه خواهد شد و سود شرکت نزدیک به 10% افزایش خواهد یافت .

 

البته امروز نماد شرکت به منظور تعدیل پیش بینی درآمد هرسهم متوقف شد این احتمال وجود دارد که با توجه به اینکه شرکت از قبل احتمال این افزایش نرخ را میداده است حجم فروش خود را طی ماههای اخیر کاهش داده باشد و از این طریق درصد بیشتری به سود شرکت اضافه شود .

 

گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) :

این شرکت هم نزدیک به 60% از فروشش را مایعات شوینده تشکیل میدهند یعنی نزدیک به 400میلیارد تومان از فروش شرکت مشمول این افزایش نرخ خواهند شد .

 

paksho

در حال حاضر کمتر از 7 ماه به پایان سال مالی شرکت باقی مانده است یعنی نزدیک به 58% از فروش مایعات شرکت که در حدود 240میلیارد تومان از کل فروش شرکت میباشد از  افزایش نرخ تاثیر خواهد گرفت .

 

با این اوصاف نزدیک به 29میلیارد تومان به سود خالص قبل از کسر مالیات شرکت اضافه خواهد شد و سود شرکت در حدود 20% افزایش خواهد یافت .

 

ولی یک نکته قابل توجه وجود دارد و آن هم افزایش قابل توجه تولید و فروش شرکت در پیش بینی سود سال 93 نسبت به سال گذشته میباشد .

 

پاکسان‌ (شپاکسا) :

محصولات شرکت صابون و پودر میباشد که هنوز افزایش نرخی برای آنها صادر نشه است .

 

paksan

 

موفق باشید .

بررسی هفت صنعت مهم بازار به همراه آموزش تحلیل بنیادی / برای اطلاعات بیشتر و استفاده از این فرصت اینجا را کلیک کنید.

بررسی تاثیر افزایش نرخ 12%شوینده بر گلتاش و پاکسان و پاکشو

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن