یکشنبه 1بهمن

193
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 1بهمنReviewed by Tseexpert on Jan 20Rating:
یکشنبه 1 بهمن

بازار امروز درشرایطی متعادل رو به منفی دنبال میشد که بازگشایی ذوب باعث ایجاد جو منفی شدیدتری شد و اکثر سهمهای بزرگ بازار تا ماکزیمم منفی پیش رفتند اما نکته مثبت کاهش تعداد صفهای فروش در بازار بود.فردا برای بازار روز مهمی خواهد بود چرا که سهمهای بزرگ مانند فولاد و غدیر به سطح حساسی میرسند که اگر شکسته شوند بازار سه شنبه را هم تحت تاثیر قرار خواهند داد.در چند نماد هم حقوقی ها همچنان فعال هستند.

بازگشایی ذوب شبیه فیلم هندی بود اول با سقوط بالای 10 درصدی و بعد با جبران 4-5 درصد ادامه یافت. در نماد ذوب شاهد حمایت بازار در محدوده 300 تومان بودیم با توجه به قیمت پایانی بازهم در بازار فردا در این محدوده میتواند حمایت شده و نوسان کند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در نماد پارسان هم با توجه به الگوی برگشتی که داشت به یکباره 1300 را شکست و افت کرد ولی در پایان بازار دوباره به بالای این سطح برگشت.در مجمع شپدیس هم 1009 تومان تقسیم شد ولی لغو مجمع فوق العاده این سهم و ارائه گزارشی مبنی بر اختلافات شیران با پالایشگاه اصفهان یک جو منفی سنگین در این گروه بوجود آورد.

اما فولاد مبارکه که افت تدریجی را تجربه کرد تا پایان بازار به سطح 470 رسید که برای این سهم یک حد مرزی محسوب میشود چراکه شکسته شدن این سطح میتواند منجر به نامعتبر شدن الگوی صعودی شکل گرفته در نوسانات چندماه گذشته شود یادتان هست که هفته پیش قبل از ارائه گزارش نه ماهه فولاد خصوصی سازی اقدام به عرضه های سنگین میکرد این یعنی این سازمان از متن این گزارش کاملا باخبر بود.

 افزایش آرام نرخ دلار خطرناک است چراکه جبران این حرکتهای تدریجی سخت خواهد بود و اغلب منجر به ایجاد کفهای قیمتی جدید خواهد شد. البته این خبر برای اهالی بازار میتواند مثبت باشد و در چندروز آینده با خبرهای جدید و افزایش قیمتها از بورس کالا مواجه شویم که میتواند باعث ایجاد یک حرکت دیگر در هفته آینده شود.معمولا دهه دوم بهمن یک دوره حمایتی در بازار بوده و باید ببینیم امسال هم چنین حمایتی از بازار خواهد شد یا نه.

از گزارشات خوبی که امروز منتشر شد میتوان به گزارش فاراک اشاره کرد که عالی بود این سهم توانسته سود خود را به مرز 38 تومان برساند.با توجه به روند افزایشی نرخ ارز بعلت کسری بودجه شدید دولت میتوان برای این دوسهم فاراک و فاذر که قراردادهای ارزی دارند با نسبت پی به ای مناسب ریسک متوسط قائل شد که درگذشته جزو سهمهای پرریسک محسوب میشدند فردا درصورت بازگشایی احتمالا جو تجهیزاتی ها و پیمانکاری ها را مثبت خواهد کرد.

گزارش خوب دیگر مربوط به کروی بود که سود سال 91 خود را 53 تومان اعلام کرده که برای گروه روی قابل توجه خواهد بود. خودرویی ها همچنان صف خرید سنگین خود را حفظ کردند فردا سایپا با سطح 100 تومان درگیر خواهد شد و زامیاد به تارگت الگوی صعودی کوتاه مدت خود در 64.5 تومان خواهد رسید.در ولساپا هم سهامدار عمده اقدام به عرضه های سنگین کرد.
احسان وفادار  

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن