یکشنبه 10 دی

207
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 10 دیReviewed by Tseexpert on Dec 30Rating:
یکشنبه 10 دی
ابتدا به بررسی شاخص کل میپردازیم.شاخص کل یک الگوی برگشتی نزولی با هدف 37000 داشته است که امروز خیلی به این سطح نزدیک شد و اگر شاخص کل از سطح مذکور افت بیشتری نکند بایک موج صعودی دیگر در بازار مواجه خواهیم شد. شاید گزارش شخارک مهمترین عامل تاثیر گذاری در گروه پتروشیمی امروز بود.لحاظ کردن نرخ ارز مبادلاتی برای محاسبه خوراک از اول مهرماه درگزارشهای مالی شخارک باعث ایجاد جو منفی شد که حتی نمادهای مهم گروه صف فروش شدند.
 
اما در این تحلیل به بررسی سهامهای پربازدید بازار میپردازیم و الگوهای تکنیکال هریک را بررسی میکنیم.پارسان که امروز با صف فروش مواجه شده بود و یکبار صف فروش این سهم جمع آوری شد یک الگوی نزولی برگشتی با هدف 1150 تومان دارد که احتمالا فردا این سطح را لمس خواهد کرد.حجم بالای معاملات امروز هم نکته ای بود که به ما هشدار میدهد کم کم باید شاهد متعادل شدن این سهم باشیم.
 
شخارک هم با گزارش اخیر یک الگوی نزولی با هدف 2350 تومان تشکیل داده است.بدنبال صف فروش شدن پتروشیمی ها سرمایه گذاری غدیر هم که طی چندروز گذشته همپای پتروشیمی ها صعود و نزول کرده بود امروز حتی تشکیل صف فروش هم داد. این سهم از روز چهارشنبه یک الگوی نزولی برگشتی با هدف 465 تومان تشکیل داده بود و بنظر میرسد فردا این سطح را لمس خواهد کرد.
 
گروه سنگ آهنی هم امروز جو منفی داشت ومعادن در میانه بازار کمی مثبت شد وبه سطح 480 برگشت ولی نتوانست در این محدوده دوام بیاورد و مجددا افت کرد.این گروه فردا روز مهمی را پیش رو دارد چرا که اگر ومعادن نتواند خود را بالای سطح 470 تومان تثبیت کند حداقل 4 درصد دیگر افت خواهد کرد و سایر سهمهای گروه را هم با خود همراه خواهد کرد.
 
کگل و کچاد در دقایقی از بازارحتی صف فروش کوچکی هم تشکیل داده بودند که بتدریج جمع آوری شد.کگل هم روز چهارشنبه یک الگوی نزولی تشکیل داده بود که هدف آن سطح 1215 تومان بود که امروز به آن رسید و درحال حاضر هم اگر سطح 1200 تومان طی معاملات فردا به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی دیگر با هدف کوتاه مدت 1150 تومان تشکیل خواهد شد. بنابراین روند معاملات ومعادن خیلی در سهمهای دیگر گروه تاثیر گذار خواهد بود.
 
صف خرید سنگین مخابرات که واقعا برای سهامداران این شرکت آزاردهنده شده است بدلیل اینکه سهامدار عمده هیچ گونه حمایتی درجهت معامله در حد حجم مبنا نمیکند و مدتی است که این سهم با یک روند صعودی خوب مواجه شده ولی قیمت پایانی در همین محدوده قرار دارد و تغییرات زیادی نداشته است هدف نهایی این سهم محدوده 245-250 تومان در کوتاه مدت خواهد بود.
 
به اطلاع اعضای محترم سایت تحلیلها میرسانم که از این به بعد در بخش سبد حرفه ای هم هر هفته یک یا چند سهم را در صورتی که وضعیت بازار مناسب باشد معرفی خواهم کرد. طی روزهای آینده بسته آموزش جامع تحلیل تکنیکال که محتویات آن در ذیل آورده شده است برای اعضای ویژه و عادی سایت تحلیلها با تخفیف ویژه عرضه خواهد شد که اطلاعیه آن بزودی در سایت تحلیلها منتشر خواهد شد. این مجموعه آموزشی شامل ساعتها فیلم بهمراه جزوه آموزشی خواهد بود و از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته کلیه مباحث کاربردی دانش تحلیل تکنیکال را پوشش میدهد که برای افزایش بازدهی خود در بازار این مجموعه آموزشی را میتوانیدتهیه فرمایید. بدیهی است که پشتیبانی فنی خوبی برای خریداران این مجموعه آموزشی درنظر گرفته شده است.
 
احسان وفادار 

bashgah-banner nokhbegan-start

11 نظرها

نطر گذاشتن