یکشنبه 15 بهمن

234
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 15 بهمنReviewed by Tseexpert on Feb 3Rating:
یکشنبه 15 بهمن

اتفاقات امروز مجلس شاید برای ما قابل پیش بینی نبود.چهارماه مانده به انتخابات هفت تیر کشی شروع شد و احمدی نژاد در مجلس افشاگری کرد وزیر کار هم بیکار شد.با این اتفاقات شاید یک بازار هیجانی روبه منفی در پیش باشد.فردا شاوان عرضه اولیه میشود که بین 50 تا 80 میلیارد تومان با توجه به قیمت عرضه از بازار نقدینگی جذب خواهد کرد.بنابراین شاید جدای از دعواهای سیاسی بخشی از بازار صرفا برای این عرضه نقد شود که بعلت اینکه صندوقها در این عرضه سهمیه ندارند لذا از جهت عرضه صندوقها نباید نگران بود.

افت جزئی شاخص کل امروز نشان از خرید حقوقی ها در نمادهای بنیادی داشت گروه پتروشیمی که افت زیادی تجربه کرده است امروز هم خریداران حقوقی داشته و اوضاع این گروه شاید تا تحریمهای چهارشنبه به همین صورت باشد.پارسان احتمالا بعد از پایان بازار فردا برای مجمع متوقف خواهد شد. فردا هم امکان دارد سهامداران برای فرار از مجمع اقدام به عرضه سهم خود کنند.پارسان یک الگوی برگشتی نزولی داشته است که بنظر میرسد با رفتن به مجمع این الگو تکمیل میشود و بعد از مجمع تقسیم سود (بدون لحاظ کردن افزایش سرمایه)به هدف این الگوی برگشتی که 1020 تومان بوده است میرسیم. 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

گروه خودرویی هم عرضه های زیادی داشت که فردا این عرضه ها شدت بیشتر خواهد گرفت اما اگر سایپا بتواند بالای سطح 100 تومان تثبیت شود یک الگوی صعودی باهدف 110 تومان در این سهم شکل خواهد گرفت به عبارت دیگر این الگوی صعودی درصورتی که فردا بالای 100 تومان باقی بماند میتواند تا سه شنبه گروه خودرویی را مثبت نگه دارد.درزامیاد هم الگوی مشابهی باهدف 67 تومان شکل گرفته است.

درگروه سرمایه گذاری وسپه به حمایت 180 تومان خود کمی نفوذکرد اما این سهم سطح مهم 175 تومان را در پیش دارد اگر احیانا این سطح شکسته شود حمایت بعدی سهم 160 تومان خواهد بود. 

درگروه سنگ آهنی اگر ومعادن بتواند بالای سطح 605 تومان باقی بماند روندش در کوتاه مدت به صعودی تغییر خواهد کرد.شکسته شدن سطح 610 تومان دراین سهم به معنی رشد تا 630 تومان خواهد بود.

احسان وفادار 

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن