یکشنبه 16 مهر

243
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 16 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 8Rating:

خبرهای خوب امروز تداوم خریدهای حقوقی های بازار و افزایش نرخ محصولات فلزاتی ها در بورس کالا بوده است.امروز با رشد محصولات فولادی و مس در رینگ فلزات شاهد یک موج مثبت در این گروه بودیم. بنظر میرسد که اگر فردا بتوانند بالای سطح مقاومتی خود تثبیت شوند یکه صعود 8درصدی دیگر درراه باشد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 امشب یک راه حل برای خروج از سردرگمی عدم اعلام نرخ دلار ارائه میکنم. اگر در شرایطی مانند وضعیت فعلی نرخ دلار دستوری اعلام شد و با نرخ های غیر رسمی متفاوت بود نرخ درهم امارات را بگیرید ودر عدد 3.6730 ضرب کنید نرخ واقعی دلار بدست می آید حالا اگر یک تفاوت بین عدد اعلام شده توسط خبرگزاری های داخلی و این عدد محاسبه شده بدست آوردید نشان از یک وضعیت دستوری یا غیرواقعی دارد.جالب است که اگر با قیمت دستوری در ایران بتوانید دلار خرید کنید درامارات میتوانید به قیمت ایده آل بفروشید.

 ادامه خرید حقوقی ها در بازار منجر به ایجاد تعادل در بازار میشود.همانطور که خرید های دیروز حقوقی ها بی دلیل نبود و باعث رشد قیمیتی در گروههای هدف شد.برای بازار فردا انتظار دارم تعادل نسبی برقرار باشد و درگروه فلزات همچنان این هیجان امروز ادامه داشته باشد.گروه خودرویی درموج اصلاحی قرار گرفته بودند.صفهای این گروه امروز هم عرضه نشد.

شاخص کل امروز نوسان جزئی داشت.نکته جالب مثبت بودن مقدار شاخص قبل از شروع معاملات بود.همچنین دیروز در نمودار چندسهم دیدم که برای ساعت 12 تا 12:30 هم عددو رقمی درنظر گرفته شده بود که در واقع باعث اشتباه در خواندن کندلهای ساعتی و کمتر میشد.

در فولاد مبارکه امروز شاهد نفوذ به باندمقاومتی بودیم که درصورتی که فردا بالای این سطح باز شد ودر این محدوده حفظ شود تارگت نزدیک 320 تومان خواهد بود لذا به همه دوستان پیشنهاد نگهداری درصورت شکسته نشدن باند حمایتی دارم.ضمن اینکه فردا این گروه را زیر نظر بگیرید و اگر سهامدار گروه فلزات نیستید اخبار بورس کالا را پیگیری کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.در مورد نرخ ارز همانطور که اشاره کردم نرخ واقعی نیست و انتظار ندارم این نرخهایی که خبرگزاریهای دولتی اعلام میکنند در بازار آزاد جایی داشته باشد. اگر دلار را به این نرخی که اینها اعلام میکنند میدهند ما خریداریم.

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن